انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حل مشکل Adobe Reader در هایلایت کردن متون PDF + انتقاد  (دفعات بازدید: 74168 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین قارتال

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
Okular هم هایلایت میکنه و کامنت میزاره کافیه F6 رو بزنی ;)

از سافتور سنتر نصب کن :)

okular واقعا خوبه. هم قابلیت هایلایت داره و هم اینکه متن‌ها رو بنظرم زیباتر نشون میده!
اگه دانشجویی mendeley واقا توی زمینه ی مرجع دهی نجات بخش فوق العاده ایه حتی بنظرم از endnote  هم بهتره.
acrobat که یه نرم افزار پولیه و داخل لینوکس هم نرم افزارای پولی برای ویرایش pdf موجود هست میتونید مقایسه کنید.فکر کنم اسمش pdf suite بود

شما که دم از kmplayer  میزنین باید بگم که گرچه خیلی ازش خوشم میاد (و در عین حال خیلی ازش بدم میاد چون رایگانه ولی سورس بسته) اما برای بعضی زیر نویس‌ها در ویندوز هم مجبور میشم encoding‌ این نرم افزار رو هم عوض کنم. البته نسخه‌های قدیمیش خودش تشخیص میداد ولی این جدیدا تشخیص نمیدن.
من که تو لینوکس با smplayer خیلی راحتم نهایتا یک لحظه انکدینگ رو عوض می‌کنم که تازه اونم بچه‌ها زحمت کشیدن و subtitle fixer رو بصورت اسکریپ نوشتن و با یه راست کلیک روی فایل مورد نظر، مشکل حل میشه

بالا گفتم که مشکلات mendeley چین.
Adobe Reader برای تمام سیستم عامل ها رایگانه.

mendeley هم برای تمام سیستم ها رایگانه و توصیه من برای استفاده از اون نه فقط به عنوان یک pdf خوان بلکه به عنوان یک نرم افزار فوق العاده زیبا برای رفرنس دهی بود.
ثانیا شما چرا علاقه دارین با استاندارد adobe هایلایت کنین؟ خب با استاندارد mendeley  یا okular هایلایت کنین و همه جا از اینا استفاده کنین!
در مورد mendeley بازم بگم که این نرم افزار مقداری فضا داخل اینترنت بهت میده که میتونی تمام مقالات و کتابهاتونو داخلش ذخیره کنین و هرجا میرین با دسترسی به اینترنت بطور مستقیم به اون فایلا دسترسی داشته باشین که بازم توصیه میکنم اگه دانشجویین حتما از همین الان مقالاتی که میخونین رو بهش اضافه کنین.
دو تا تاپیک تقریبا با یک موضوع داده بودین که من به اشتباه افتادم.(kmplayer)
فکر نمیکنم به این زودی ها adobe نسخه جدید لینوکسیشو بده بیرون!
سعی کن خودتو به یه ابزار عادت ندی چون اینطوری نمیتونی امکانات کلی ابزار دیگه رو کشف کنی و چون اطلاعی از این ابزارای جدید نداری درنتیجه به همون نرم افزار قبلی قانع میشی.

من به هیچ نرم افزاری عادت نکردم و برام مهمه که نرم افزارها با PDF به صورت استاندارد برخورد کنن.
من هنوز به لینوکس مهاجرت کامل نکردم. اول قصد دارم تمام مشکلاتم رو در لینوکس حل کنم و بعد کاملا بهش مهاجرت کنم.

خب منم سوالم همینه! کدوم استاندارد؟ استانداردی که مایکروسافت تعیین کرده؟ یا adobe  تعیین کرده؟ یا ...؟

استانداردی که Adobe مشخص کرده. علت پیروی از استاندارد Adobe دو دلیل داره:
۱- Adobe خودش PDF رو ارائه داده.
۲- در اکثر سیستم‌های رایج و بیشتر کاربران فایل‌های PDF رو با نرم‌افزارهای ارائه شده توسط Adobe مطالعه و علامت‌گذاری می‌کنن و برای اینکه من‌بتونم باهاشون فایل علامت زده شده (دارای هایلایت و کامنت) مبادله کنم باید از استاندارد Adobe پیروی کنم.

سلام عزیز به نظرم بهترین کار در این گونه موارد نصب adobe reader با استفاده از wine هستش.

آفلاین Ali.1x

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
Okular هم هایلایت میکنه و کامنت میزاره کافیه F6 رو بزنی ;)

از سافتور سنتر نصب کن :)

okular واقعا خوبه. هم قابلیت هایلایت داره و هم اینکه متن‌ها رو بنظرم زیباتر نشون میده!
اگه دانشجویی mendeley واقا توی زمینه ی مرجع دهی نجات بخش فوق العاده ایه حتی بنظرم از endnote  هم بهتره.
acrobat که یه نرم افزار پولیه و داخل لینوکس هم نرم افزارای پولی برای ویرایش pdf موجود هست میتونید مقایسه کنید.فکر کنم اسمش pdf suite بود

شما که دم از kmplayer  میزنین باید بگم که گرچه خیلی ازش خوشم میاد (و در عین حال خیلی ازش بدم میاد چون رایگانه ولی سورس بسته) اما برای بعضی زیر نویس‌ها در ویندوز هم مجبور میشم encoding‌ این نرم افزار رو هم عوض کنم. البته نسخه‌های قدیمیش خودش تشخیص میداد ولی این جدیدا تشخیص نمیدن.
من که تو لینوکس با smplayer خیلی راحتم نهایتا یک لحظه انکدینگ رو عوض می‌کنم که تازه اونم بچه‌ها زحمت کشیدن و subtitle fixer رو بصورت اسکریپ نوشتن و با یه راست کلیک روی فایل مورد نظر، مشکل حل میشه

بالا گفتم که مشکلات mendeley چین.
Adobe Reader برای تمام سیستم عامل ها رایگانه.

mendeley هم برای تمام سیستم ها رایگانه و توصیه من برای استفاده از اون نه فقط به عنوان یک pdf خوان بلکه به عنوان یک نرم افزار فوق العاده زیبا برای رفرنس دهی بود.
ثانیا شما چرا علاقه دارین با استاندارد adobe هایلایت کنین؟ خب با استاندارد mendeley  یا okular هایلایت کنین و همه جا از اینا استفاده کنین!
در مورد mendeley بازم بگم که این نرم افزار مقداری فضا داخل اینترنت بهت میده که میتونی تمام مقالات و کتابهاتونو داخلش ذخیره کنین و هرجا میرین با دسترسی به اینترنت بطور مستقیم به اون فایلا دسترسی داشته باشین که بازم توصیه میکنم اگه دانشجویین حتما از همین الان مقالاتی که میخونین رو بهش اضافه کنین.
دو تا تاپیک تقریبا با یک موضوع داده بودین که من به اشتباه افتادم.(kmplayer)
فکر نمیکنم به این زودی ها adobe نسخه جدید لینوکسیشو بده بیرون!
سعی کن خودتو به یه ابزار عادت ندی چون اینطوری نمیتونی امکانات کلی ابزار دیگه رو کشف کنی و چون اطلاعی از این ابزارای جدید نداری درنتیجه به همون نرم افزار قبلی قانع میشی.

من به هیچ نرم افزاری عادت نکردم و برام مهمه که نرم افزارها با PDF به صورت استاندارد برخورد کنن.
من هنوز به لینوکس مهاجرت کامل نکردم. اول قصد دارم تمام مشکلاتم رو در لینوکس حل کنم و بعد کاملا بهش مهاجرت کنم.

خب منم سوالم همینه! کدوم استاندارد؟ استانداردی که مایکروسافت تعیین کرده؟ یا adobe  تعیین کرده؟ یا ...؟

استانداردی که Adobe مشخص کرده. علت پیروی از استاندارد Adobe دو دلیل داره:
۱- Adobe خودش PDF رو ارائه داده.
۲- در اکثر سیستم‌های رایج و بیشتر کاربران فایل‌های PDF رو با نرم‌افزارهای ارائه شده توسط Adobe مطالعه و علامت‌گذاری می‌کنن و برای اینکه من‌بتونم باهاشون فایل علامت زده شده (دارای هایلایت و کامنت) مبادله کنم باید از استاندارد Adobe پیروی کنم.

سلام عزیز به نظرم بهترین کار در این گونه موارد نصب adobe reader با استفاده از wine هستش.

سلام
ممنون. ولی تمایلی به استفاده از Wine ندارم.
چون این نرم افزارها به واقع شبیه ساز هستن و شبیه سازها به ذاته کند هستن.
لینوکس‌های من :
Lubuntu 13.04

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
اون نسخه لینوکسی قدیمی هست و خیلی وقته اپدیت نکرده ولی حسنش سبک بودنش هست.بعضی از قابلیت های آخرین نسخه ویندوزی رو نداره ( به خاطر قدیمی بودن ) مثل همون هایلایت و کامنت و برای خوندن خوبه. :)
أره Foxit PDF Reader لینوکس قدیمی است.و ۳۲ بیتی است . و روی اوبونتو ۱۲.۴ و ۶۴ بیتی من نصب نشد.اگر هم نصب میشد ارزش استفاده نداشت.چون اون طور که داکیومنت هاش نوشته بود فقط قابلیت جستجو داره و اصلا قدرت نسخه ویندوزی رو نداره و شاید حتی در حد Okular هم نباشه.در ضمن این سایت اجازه دانلود رو به کاربران ایرانی نمیده و تحریم شدیم.و برای دانلود رایگان هم باید ازvpn استفاده کنید.گرچه همون طور گفتم نسخه لینوکس اون چنگی به دل نمیزنه
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
من 12.04 64 بیتی دارم و نصبش کردم :D

آفلاین کامروا

• Full Member
  • *
  • ارسال: 235
  • ایالات متحده جهرم
یکی از نرم افزارهای قوی برای ویرایش فایل های pdf با قابلیت هایلایت :
masterpdfeditor

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
سلام
من در به در دنبال یه PDF Reader خوب برای لینوکسم که مثل Foxit pdf reader ویندوز باشه
خصوصا سرچ داشته باشه و Multi tab باشه و هم چنین از همه مهمتر های لایت و خط خطی و نوشتن
Okular‌رو نصب کردم ازش خوشم نیومد
Mendeley‌رو نصب کردم.و خوشم اومد/ولی خود سایتش نوشته بود بدون اینترنت کار نمیکنه و این خیلی بده چون برای login نیاز به اینترنت داره و من ندارم.
چه کار کنم به نظرت
دوست ندارم سراغ Wine‌برم.میخوام اون آخرین گزینه باشه ;)

خوب foxit pdf reader ۶۴ بیتی رو از کجا دانلود کنیم.توی سایتش گشتم نبود.در ضمن این چه ظوره؟ قدیمیه یا مثل ویندوزیش جدیده و امکاناتش زیاده
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین ahmadubuntu

• Full Member
  • *
  • ارسال: 240
    • ahmadubuntu.ir

Mendeley‌رو نصب کردم.و خوشم اومد/ولی خود سایتش نوشته بود بدون اینترنت کار نمیکنه و این خیلی بده چون برای login نیاز به اینترنت داره و من ندارم.
چه کار کنم به نظرت

فقط برای sync نیاز به اینترنت داره و برای pdf خوندن اینترنت نمیخواد

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی

چه کار کنم به نظرت

فقط برای sync نیاز به اینترنت داره و برای pdf خوندن اینترنت نمیخواد

وقتی میخوام یه PDF‌رو باز کنم روی اون کلیک راست میکنم بعدش Open With بعدش Mendeley ولی بازهم آدرس ایمیل و پسورد میخواد و باید Sign in کرد.یک بار Sign in کافیه.ولی همون یه بار رو هم نمیشه انجام داد.چون که به فرض اینترنت قطع هستش.

این دفعه Wifi رو خاموش کردم.و دوباره تست کردم.ولی Mendeley نیاز به Login نداشت! و به صورت آفلاین کار کرد!!! نمیدونم این قضیه اش چیه!!! ولی خوب شد که این طور شد \\:D/
« آخرین ویرایش: 27 اسفند 1392، 08:15 ب‌ظ توسط milad.ir86 »

آفلاین Apuna

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
درود، دوست عزیز شما میتونید از نرم افزار های زیر هم استفاده کنید :

1- Jarnal
2-Xournal

اینجا رو هم یک نگاهی بندازید
http://askubuntu.com/questions/1529/how-can-i-highlight-pdfs

موفق باشید .
« آخرین ویرایش: 27 اسفند 1392، 05:00 ب‌ظ توسط علیرضا ب. »
...I BELIEVE IN
FREEDOM. INNOVATION.
COMMUNITY. TECHNOLOGY.
OPENNESS. EDUCATION.
IMAGINATION. COLLABORATION.
FLEXIBILITY. NEUTRALITY.
SECURITY. PRODUCTIVITY.
FREE BEER. INDIVIDUALITY.
ADVANCEMENT. GNU/LINUX.
?I‌ AM‌ A USER. ARE‌ YOU

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
علیرضا ب. ممنون
من Xournal رو نصب کردم
ولی Mendeley به نظر من خیلی قوی تره.اولا هم نسخه ویندوزی داره هم لینوکسی و هم مکینتاش(پس اصلا مهم نیست استاندارد Adobe رو رعایت نمیکنه.چون استاندارد خودش رو همه جا توی اینترنت توی همه سیستم عامل ها حتی توی تبلت های iPad شرکت اپل به صورت رایگان داره.پس نگران عدم نمایش های لایت ها در ثانیا Hilight بهتری انجام میدهسیستم عامل های دیگر نیستم.فقط اندرویدی نیست! ولی من نمیدونستم نسخه اندرویدی داره بعدا گشتم یه نسخه غیر رسمی خوب هم داره)
 همچنین امکان استفاده از بیش از ۱۰۰۰ سبک مرجع دهی نظیر APA، Harvard و IEEE از جمع ویژگی های این نرم افزار است و فقط PDF خوان نیست و یک مدیر مراجع (Reference Manager) و شبکه اجتماعی علمی است.
آدرس های لایت ها و نوتیشن ها رو نگهداری میکنه و همچنین می توانید این یادداشت ها را با سایر افرادی که از این نرم افزار استفاده می کنند به اشتراک بگذارید.
قابلیت Citation در Word مایکروسافت آفیس و در Writer لینوکس(Liber office) رو داره(هر فردی که اثری را تولید می کند می بایست برای اثبات ادعا یا فرض خویش مستنداتی را ارائه نماید. این مستندات در پژوهش های علمی می تواند عملکرد خود فرد یا اتکاء وی به پژوهش های دقیق پیشین باشد. از طریق استناد به آثار قدما می توان صحه ای بر مطالب و ادله ای برای اثبات بیان خویش ارائه نمود. بنابراین ابتدا می بایست با استفاده از استناد کردن به منابع قبلی اعتبار اثر خویش را افزایش دهد. اما استناد چیست؟ استناد یعنی یادداشت ارجاعی به اثری که از آن عبارتی یا جمله­ای (به صورت مستقیم یا غیرمستقیم) نقل شده است یا ارجاعی به یک اثر یا یک منبع موثق به منظور اثبات صحت یک مطلب یا یک نظر (سلطانی و راستین، 1379: 14). در زبان انگلیسی بین دو واژه استناد (Citation) و ارجاع (Reference) تفاوت قائل می شوند. یعنی "مقاله ب دارای ارجاعی به مقاله الف است. مقاله الف پیش از مقاله ب منتشر شده است. مقاله ب به مقاله الف استناد می کند. مقاله ب دارای ارجاع به مقاله الف است و مقاله الف مورد استناد مقاله ب قرار می گیرد" شکل 1. تعداد ارجاع های هر مقاله با تعداد اقلام سیاهه کتابشناختی آن اندازه گیری می شود.)
و قابلیت Multi-tab رو هم داره.
و امکان Synchronization فایل های مهم و آپلود اون ها در اینترنت
و ...
الان که آفلاین کار میکنه خیلی خوشحالم
« آخرین ویرایش: 28 اسفند 1392، 12:00 ق‌ظ توسط milad.ir86 »

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
حالا دیدی گفتم Mendeley ارزشش رو داره :D

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
حالا دیدی گفتم Mendeley ارزشش رو داره :D
آره واقعا ارزشش رو داره.
هر سیستم عامل معروفی رو ساپورت میکنه

من حرفم رو پس میگیرم :

Mendeley حتی تبلت ها و گوشی های اندرویدی رو ساپورت میکنه.

اما برای نسخه اندروید باید از Scholarley استفاده کنید.( Scholarley یک سرویس گیرنده غیر رسمی آندروید برای Mendeley هستش)

Scholarley, best Android client for Mendeley

If you are using Mendeley to organize, share, and reference research papers and if you possess an Android device (preferably a tablet), then you have to give Scholarley a try.
Latest releases are even able to synchronize the files (PDFs) to the Android device
.

من خودم با استفاده از نرم افزار Myket اون رو بر روی اندروید نصب گردم.