انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: 0 A.D. یک بازی فوق العاده برای دوستاداران بازی های استراتژیک  (دفعات بازدید: 20824 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
کسی منکر این نیست که DirectX یکی از موتورهای قویه.
همچنین چون Cross-Platform نیست و بصورت انحصاری توسعه داده میشه، دارای API ساده تریه (من خودم با جفتشون کد نوشتم)

اما اینا اصلا معنیش این نیست که از OpenGL برتره. OpenGL مستقل از پلتفرمه، مجانیه، بسیار سبک تر از DirectX هستش و بصورت آزاد توسعه داده میشه.

مسلما از هرکسی بپسی انتظار داره DirectX خیلی خیلی خیلی خیلی بهتر از OpenGL باشه! اما حتی بهتر هم نیست! فقط مشهور تره.
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
ببینید من بچه که بودم یه بازی خیلی عالی بود (مال 10 سال پیش) خیلی خیلی عالی تر گرافیکی تر امکانات بیشتر و هنگ و گیر نداشت و روی ویندوز ایکس پی بازی میکردم و واقعا عالی بود این هنوز انگشت کوچیکه اون هم نمیشه ولی با توجه به رایگان و اپن سورس بودنش بازی خوبی هست و نباید دندون اسب پیش کشی رو شمرد
نمیدونم در آینده با استیم و درایور های بهتر چه اتفاقاتی ممکنه رخ بده و لینوکس در ضمینه بازی هم بتونه حرفی برای گفتن داشته باشه ولی الان خیلی عقب هست !
مشکل هم نداشتن پول هست وگر نه یک کنسول خوب میشه خرید و دیگه از این لپ تاپ بدبخت انتظار بازی نداشت ولی خوب با توجه به هزینه های خیلی نامردانه و بالا و 4 برابری ابزار های اینچنینی در میهن عزیزمون و در آمد های بد نمیشه
--
اون بازی عالی هم این بود https://en.wikipedia.org/wiki/Age_of_Mythology از نظر امکانات و هوش مصنوعی و همه چی عالی بود تازه بازی داستان هم داشت و بازی که من داشتم دوبله فارسی هم بود
سی دیشو دادم به یکی از دوستام و هیچوقت برنگردوند ! هیچ وقت به کسی چیزی ندین لیاغت ندارن ](*,)
البته تنها مشکلی که داشت این بود که رو ویندوز ایکس پی اجرا میشد و رو سون اجرا نمیشد اون موقع سون تازه اومده بود وای یادش بخیر :D
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
نصب کردم .یه ویژگی که توش داشت این بود که به شدت از بازی age of metology(اگه اسمشو درست بنویسم)
تقلید کرده بود.یعنی اگه یه نفر اونو تمام کنه بیاد این براش فرق زیادی نمیکنه.
اونا که این توانایی رو داشتم که بیان این بازی رو بسازن چرا از خودشون خلاقیت به خرج ندادن؟ولی در کل قابل تقدیر و با
این بازی یاد و خاطره age of metology زنده شد!

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
  • ارسال: 248
    • iran.ir
http://media.pcgamer.com/files/2012/05/Black-Ops-2-thumb1-610x239.jpg

http://www.geeks3d.com/public/jegx/200811/direct3d-11-tech-demo-01-big.jpg

این ها واسه دایرکت ایکس 11 هست !!!

لینوکس برای بازی ساخته نشده !!!‌ البته میتونه استفاده بشه ولی باید زحمت نوشتن رو خود بازی ساز بکشه !!!

وقتی directx خیلی اسون کارراه میندازه کسی نمیاد opengl کار کنه مثلا xna رو دیده باشین با دستور shadow black 10 white 90

نوعی حالت زیبا میده که تو بیوشاک مثلا دیده میشد که طرف چشاشو باز میکنه !!‌ولی مثلا همین رو بخوای تو با opengl انجام بدی اول باید کلی پیش نیاز بنویسی بعد هم اخر کدت انجوری درمیاد fade 10

مثلا انجین ogre3d رو دانلود کنید تو ویندوز اجراش کنید همزمان براتون با دایرکت ایکس 11 و opengl تست میگیره

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه

اون بازی عالی هم این بود https://en.wikipedia.org/wiki/Age_of_Mythology از نظر امکانات و هوش مصنوعی و همه چی عالی بود تازه بازی داستان هم داشت و بازی که من داشتم دوبله فارسی هم بود
البته تنها مشکلی که داشت این بود که رو ویندوز ایکس پی اجرا میشد و رو سون اجرا نمیشد اون موقع سون تازه اومده بود وای یادش بخیر :D
نه تنها ویندوز 7 بلکه رو ویندوز 8 هم بالا میاد. الان یکی دوماه هم هست که نسخه جدیدش اومده گرافیکش بالاتر رفته
من خوراکشم داخل لینوکسم اجرا میشه ولی گرافیکش خیلی پایین میاد
-----------------------

این بازی هم عالیه بعد از عمری یه بازی به سبک استراتژیک و قدیمی (اونی که من دوست دارم) پیدا شد ولی عیب بزرگش هوش مصنوعی فوق العاده افتضاح دشمن هست بقیه چیزهاش عالیه هرچند انتظار یه سناریو قوی هم واسه نسخه نهاییش دارم  ;D

آفلاین Ahok

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 82

این بازی هم عالیه بعد از عمری یه بازی به سبک استراتژیک و قدیمی (اونی که من دوست دارم) پیدا شد ولی عیب بزرگش هوش مصنوعی فوق العاده افتضاح دشمن هست بقیه چیزهاش عالیه هرچند انتظار یه سناریو قوی هم واسه نسخه نهاییش دارم  ;D

منم با این مورد موافقم و یه مورد رو که دیروز بازی میکردم متوجه نشدم نقشه 3 نفری بود من یکی رو دوست انتخاب کردم یکی دشمن اول دوسته منو زد بعد دشمنه دوسته رو زد نابودش کرد اصلا ساختمون براش نموند ولی کارگراش بازم بودن (؟) و بعد هم که اصلا بهم حمله نشد (؟) و دوم تو آخر متوجه شدم دشمن 2 نفر بوده در حالی که نقشه 3 نفری بود ؟

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
نسخه اصلی و قدیمیش فقط رو ایکس پی اجرا میشه ولی این نسخه جدید extend که دادن با گرافیک و بهبود ها و ... سازگار با 7و8 هم هست و همون روز که همین تایپک رو زدم از یه سایت ایرانی دانلود کردم و یکم بازی کردم (وسط امتحانات آدم همچین کارهایی زیاد میکنه :) )
همه چیزش به کنار ! داستان بازی خیلی عالی هست
مخصوصا اون موقع که بچه بودم من رو با افسانه ها و داستان های یونانی و ... آشنا کرد خیلی چیز ها مثل خدایان مختلف و ... که جالب هست و فرهنگ و تمدن های قدیمی رو نشون میده (منظورم بازی اصلی و داستانیش هست)
ادیتور خوبی هم داره میشه باهاش نقشه های جدید ایجاد کرد
واقعا این بازی و کانتر و جنگ های صلیبی و جی تی آی که همه با اینا خاطره دارن نسبت به زمان خودشون خیلی عالی بودن
توی سگا هم سونیک با مراحل بی پایانش ! کسی میدونه آخرش چی میشه ؟ من که همیشه گیر میکردم تو مرحله هواپیماش دیگه نفهمیدم چی شد :)

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
    • iran.ir
نسخه اصلی و قدیمیش فقط رو ایکس پی اجرا میشه ولی این نسخه جدید extend که دادن با گرافیک و بهبود ها و ... سازگار با 7و8 هم هست و همون روز که همین تایپک رو زدم از یه سایت ایرانی دانلود کردم و یکم بازی کردم (وسط امتحانات آدم همچین کارهایی زیاد میکنه :) )
مخصوصا اون موقع که بچه بودم من رو با افسانه ها و داستان های یونانی و ... آشنا کرد خیلی چیز ها مثل خدایان مختلف و ... که جالب هست و فرهنگ و تمدن های قدیمی رو نشون میده (منظورم بازی اصلی و داستانیش هست)
واقعا این بازی و کانتر و جنگ های صلیبی و جی تی آی که همه با اینا خاطره دارن نسبت به زمان خودشون خیلی عالی بودن
توی سگا هم سونیک با مراحل بی پایانش ! کسی میدونه آخرش چی میشه ؟ من که همیشه گیر میکردم تو مرحله هواپیماش دیگه نفهمیدم چی شد :)

وارکرفت و ورد اف وارکفت هم خیلی خوب بودن که الان دوتا و لول جای وارکرفت رو گرفته ولی هنوز ورداف وارکرفت داره دلوپ میشه که حجمش شده 45 گیگ 

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه

نه نسخه جدیدش که اصلا بازی نکردم یعنی نتونستم اجرا کنم ولی نسخه قدیمی رو 8 و 7 بدون مشکل بالا میاد

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
اعتراف میکنم امروز این 0AD منو از زندگی باز کرد
:D
بد کوفتیه
;D

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
بد کوفتیه
;D
من الان روی سیستم نصب ندارمش
برید به بخش آنلاینش یکم انگولک کنید ببینید میشه یه کاری کرد و یکی سرور بشه و آنلاین بازی کنیم ؟ بچه های فروم با هم دیگه
من قبلا با دوستام جنگ های صلیبی آنلاین بازی میکردیم ولی چون بازیش قدیمی بود و ساختارش اشتباهات زیادی داشت حجم ترافیکش خیلی میشد و گویا فقط لوگ بازی رو نمیفرستاد! ساعتی حدود 600 مگ میشد ! بازی های جدید خیلی بهینه عمل میکنن و پهنای باندشون کمه این رو چک کنید ببینید چجوریه

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
    • iran.ir
بد کوفتیه
;D
من الان روی سیستم نصب ندارمش
برید به بخش آنلاینش یکم انگولک کنید ببینید میشه یه کاری کرد و یکی سرور بشه و آنلاین بازی کنیم ؟ بچه های فروم با هم دیگه
من قبلا با دوستام جنگ های صلیبی آنلاین بازی میکردیم ولی چون بازیش قدیمی بود و ساختارش اشتباهات زیادی داشت حجم ترافیکش خیلی میشد و گویا فقط لوگ بازی رو نمیفرستاد! ساعتی حدود 600 مگ میشد ! بازی های جدید خیلی بهینه عمل میکنن و پهنای باندشون کمه این رو چک کنید ببینید چجوریه

http://www.trinitycore.org/

این رو دانلود کن بعد یک سرورمجازی ایران بگیر اینو روی اون مچ کن البته معمولا واسه wow استفاده میشه با وارکرفت و دوتا و لول و دیابلو استارکرفت فقط باید اپی اکد هارو بهش بدی و خودش تمام کارای دیتابیس و .. انجام میده

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
بد کوفتیه
;D
خیلی عالیه
آقا سرعت در حد .......
یعنی بالا اومدن بازی و لود کردنش به 10 ثانیه نمیکشه ( گرافیکم از بایوس خاموشه )
گرافیک و وضوحش هم که خودتون ببینید ( نسبت به بازی های استراتژیک عالیه )

آقا اصلا کی این بازی رو معرفی کرد ؟ میخواستم این تابستون درس بخونم ولی ظاهرا نمیشه  ;D
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
دوستان من این بازی رو بازی کردم، تمام بنا های دشمنا رو نابود کردم و توی شهرشون هم ساختمون ساختم، این بازی تموم نمیشه ؟‌ :| چیکار باید کرد دیگه ؟ :D
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین Ahok

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 82
دوستان من این بازی رو بازی کردم، تمام بنا های دشمنا رو نابود کردم و توی شهرشون هم ساختمون ساختم، این بازی تموم نمیشه ؟‌ :| چیکار باید کرد دیگه ؟ :D
منم همچین مشکلی دارم خخخخخ