انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: استفاده از فضای Ubuntu1 به سبک ایرانی، چطوری ؟!  (دفعات بازدید: 3133 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین POo

• Full Member
  • *
  • ارسال: 180
  • 12.04, debian testing
سلام دوستان  :D
این Ubuntu1 فقط فضای ذخیره سازیه؟
میخوام بدونم به دلیل مشکلات اینترنت، از جمله سرعت پایین و محدودیت حجمی چه استفاده دیگه ای میتونم ازش بکنم؟ تو سایتای خارجی زیاد گشتم ولی اونا چون مشکلی با اینترنت ندارن ایده خاصی هم ندارن!
به طور کلی محدودیت های استفاده از این سرویس چیه؟ میخوام بدونم ایده ای دارین  :-k :?:
خیلی فکرمو مشغول کرده  :o  5GB  فضا بلااستفاده مونده و داره هرز میره!  :biggrin:
« آخرین ویرایش: 27 شهریور 1392، 10:30 ب‌ظ توسط POo_mec87 »
پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت     ناخلف باشم اگر من به جوی نفروشم

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
مثلا از عکس هات یا ... پشتیبان بگیر و اون جا ذخیره کن یا وقتی می خوای توی وبلاگ فایلی برای دانلود بذاری از اون جا استفاده کن.  ;)

آفلاین POo

• Full Member
  • *
  • 12.04, debian testing
مثلا از عکس هات یا ... پشتیبان بگیر و اون جا ذخیره کن یا وقتی می خوای توی وبلاگ فایلی برای دانلود بذاری از اون جا استفاده کن.  ;)
آخه اینا که استفاده صرف از storage اِ   :D ، استفاده دیگه ای نمیشه کرد؟ چمیدونم برنامه ای چیزی رو PC یا اون فضا نمیشه ریخت که استفاده بهتری ازش بشه کرد؟!

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
نه عزیز اینم یه چیزی مثل دراپ باکس هست.

برای استفاده از اینترنت سریع تر و ... باید vps بگیری :D

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
1- گیگ فضا چیزی نیست که سرعت اینترنت ایران براش خیلی هم مناسب نباشه
در کل شما اگه چیزی داری فایل کوچیکی چیزی میخوای بک آپ داشته باشی ازش و توی یه جایی غیر هارد بمونه میتونی آپ کنی و هزار استفاده دیگه
2- این فضا به اوبونتو هیچ آسیبی نمیرسونه و عذاب وجدان نگیرید که 5 گیگ استفاده نشده دارید فضا جوری نیست که روی هارد از قبل مشخص بشه و هارد هدر بره اگر خالی باشه با ایجاد نکردن یوزر از قبل هیچ فرقی نداره
3- وی پی اس چه ربطی داره به اینترنت پر سرعت !؟
اگر خیلی دلتون برای کنونیکال میوزه میتونید در آینده اگر نیاز داشتین به همچین سرویسی به جای خرید از جا های مشابه فضا بیشتری رو از همین جا بخرید و یا براش دونیت کنید
اگر هم پولش رو ندارید و یا شرایطش رو ندارید کنونیکال باید دلش براتون بسوزه نه شما :D
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین POo

• Full Member
  • *
  • 12.04, debian testing
نه عزیز اینم یه چیزی مثل دراپ باکس هست.

برای استفاده از اینترنت سریع تر و ... باید vps بگیری :D
اتفاقا یک چیزی شبیه VPS منظورم بود البته میدونم که چه فکر بیخود و غیر تخصصی بود ولی رفقا میدونین میدونم که سوالم مبتدیانست  :oops:، ولی کلا منظور اصلیم اینه که نمیشه مثلا اون رو kolibri OS نصب کرد یا مثلا Internet bot ای چیزی ریخت اونرو، کلا کانونیکال چه کنترلی روی انتقال اطلاعات داره، انتقال داده چجوریه و محدودیتش چیه؟ و بعد این که این cloud storage ربطش با cloud computing چیه؟
2-این فضا به اوبونتو هیچ آسیبی نمیرسونه و عذاب وجدان نگیرید که 5 گیگ استفاده نشده دارید فضا جوری نیست که روی هارد از قبل مشخص بشه و هارد هدر بره اگر خالی باشه با ایجاد نکردن یوزر از قبل هیچ فرقی نداره
نه اینو که میدونم  :D ولی آخه اصله موضوع اینه که خوب چی بگم فضای مفته دیگه ...  :biggrin:  :lolflag: داره هدر میره  :'(

امیدوارم منظورمو متوجه شده باشین، راستش من اصلا هیچ تجربه ای در استفاده از cloud storage ندارم و چون تخصصمم هم ربطی به عالم کامپیوتر نداره ممکنه سوالم از پایه غلط باشه!!!  ](*,)  :D
« آخرین ویرایش: 28 شهریور 1392، 01:16 ق‌ظ توسط POo »

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 573
مگه میشه روش دامین ست کرد؟!

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
مگه میشه روش دامین ست کرد؟!
این فضا سرفا یه آپلود سنتر هست
نمیشه روش چیزی نصب کنید
میتونید هاست رایگان بگیرید یا وی پی اس بخرید
کلاد کامپیوتینگ یعنی پردازش ابری
کلاد استوریج یعنی ذخیره سازی ابری
در مورد ذخیره سازی ابری اسمش ممکنه گمراه کننده باشه
ممکنه یه سایتی مثل دراپ باکس و اوبونتو وان بیاد از پردازش ابری استفاده کنه
ممکن هم هست نکنه ولی در پردازش ابری موضوع فرق میکنه
به عنوان مثال وقتی ما آون کلاد رو روی یه هاست یا سرور اجرا میکنیم نمیشه گفت پردازش ابری یا حتی دخیره سازی ابری (اگه بخوایم گیر فنی بدیم) ولی در کل بهش میگیم دخیره سازی ابری
البته اوبونتو وان و سرویس های بزرگ اغلب واقعا ابری هستن
توی پردازش ابری بیش از یک پردازشگر و هارد و ... داریم و اطلاعات شما به صورت ابری (همزمان چند پردازشگر با هم) میتونه پردازش بشه که سرعت پردازش بالا میره و اطلاعات و فایل ها هم روی چندین هارد ذخیره میشه و احتمال پاک شدن و ... خیلی کم میشه دسترسی هم راحت تر میشه
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
Cloud Computing میشه رایانش ابری. پردازش و رایانش خیلی متفاوته.

۵ گیگ یا ۱۰ گیگ فضایی نیست که حتی برای پشتیبانی‌گیری هم خیلی مفید باشه. بیشترین کاربردش می‌تونه به اشتراک‌گذاری اطلاعات باشه یا ذخیره اطلاعات خاصی که می‌خواید از جاهای مختلفی بهش دسترسی داشته باشید.

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
من یک استفاده ی خوب ازین فضاها میکنم.

من صد گیگ دراپ باکس دارم و رو اوبونتوم دراپ باکس نصب کردم و :

1 - ریپازیتوری های git رو تو پوشه ی دراپ باکسم میسازم و همه تغییراتم براحتی و سریع سینک میشه

2 - رو دستگاه اندرویدیم آوتو سینک دراپ باکس رو روشن کردم و هر وقت وای فای روشنه عکسایی که گرفتم با دراپ باکسم سینک میشه

3 - پوشه ی لوکال هاستمو به پوشه ی دراپ باکسم تغییر مسیر دادم و پروژه هام همیشه بک آپ دارن تو دراپ باکس

4 - بعضی از مدارکم مثل اسکن از کارت ملی و اینا رو تو دراپ باکس دارم که اینطوری نیاز نیست هی هرجا که میرم وکپی خواستن اینا رو هلک و هلک با خودم ببرم

و کلی کار که حال ندارم بگم دیگه

سرعت اینترنتم هم 256 مخابراته و براحتی از پس این کارای ساده برمیاد ;)
« آخرین ویرایش: 28 شهریور 1392، 11:36 ق‌ظ توسط داریوش ! »
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین s27

• Full Member
  • *
  • ارسال: 197
  • מוטורולה
پاسخ : استفاده از فضای Ubuntu1 به سبک ایرانی، چطوری ؟!
« پاسخ #10 : 28 شهریور 1392، 12:57 ب‌ظ »
نمیشه بفروشیمش ؟؟  ;D می شد خوب بودا !
اگر شما ردهت را فرابگیرید، ردهت را آموخته‌اید و اگر شما اسلکور را فرابگیرید لینوکس را

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
نمیشه بفروشیمش ؟؟  ;D می شد خوب بودا !

این یه سبک کاملا ایرانی هست  ;)

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
۱۰۰ گیگ رو خریدی؟

3 - پوشه ی لوکال هاستمو به پوشه ی دراپ باکسم تغییر مسیر دادم و پروژه هام همیشه بک آپ دارن تو دراپ باکس
وقتی کارش سینکه و کامپیوتر همیشه نت داشته باشه، اطلاعات پوشه لوکال که از دست بره، اطلاعات روی دراپ باکس اتوماتیک پاک میشه!

وقتی می خوای توی وبلاگ فایلی برای دانلود بذاری از اون جا استفاده کن.  ;)
نمیشه! محدودیت دانلود دارند.

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
۱۰۰ گیگ رو خریدی؟

بله تقریبا

وقتی کارش سینکه و کامپیوتر همیشه نت داشته باشه، اطلاعات پوشه لوکال که از دست بره، اطلاعات روی دراپ باکس اتوماتیک پاک میشه!

نه دیگه مساله اینه که دراپ باکس یچیزی عین سیستم های کنترل نسخه دارن و میتونی پوشه ی خاص یا همه سیستمتو برگردونی به چن مرحله قبل.علاوه بر اون منم که از گیت استفاده میکنم و جدای از دراپ باکس، تو بیت باکت هم یک نسخه از فایلهای پروژم دارم و بنابه تئوری بازی ها تو این حالت سیستممم تو تعادل نش هست و تقریبا از دست رفتن فایلها به صفر میل میکنه ???
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
نه دیگه مساله اینه که دراپ باکس یچیزی عین سیستم های کنترل نسخه دارن و میتونی پوشه ی خاص یا همه سیستمتو برگردونی به چن مرحله قبل.
یعنی یک نسخه از هر فایل رو [تقریبا] تا ابد نگه می داره؟
نمی دونستم. یادم باشه که فایل حیاتی روی دراپ سینک نکنم.