انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: با اوبونتو 13.04 مصرف باطری لبتاب من خیلی خیلی زیاد شده  (دفعات بازدید: 1762 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین bozqurd1992

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
 >:(
آغا من با ویندوز میتونستم قدرت cpu رو اونقدر پایین بیارم که لبتاب تا 4-5ساعت روشن بمونه و بتونم بدون شارژ تا مدت ها توی اینترنت surfing کنم ولی با اووبونتو (با همون شدت روشنایی صفحه) بعد از 1-2ساعت باتری خالی میشه!
احساس میکنم اوبونتو واسه اینکه خیلی روان اجرا بشه داره از 100٪ قدرت سیستم استفاده میکنه!
چطور میشه از طریق ترمینال اینجورچیزا رو کنترل کرد؟ :(

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
احتمالا مشکل از کارت گرافیکته!
مشخصات سیستم و کارت گرافیک رو بگو لطفا
:)
به فروم خوش آمدی

آفلاین bozqurd1992

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
لبتاب من 2 تا کارت گرافیک داره که یکیش amd radeon 6700 و اونیکی هم اینتل هستش و احتمالا هم مشکل از ساپورت نکردن اوبونتو از اینجور گرافیک های هیبریدی هستش که توی ویندوز میشه واسه صرفه جویی سوئیچ کنی رو اینتل ولی توی لینوکس نمیشه!
ram 4gig
cpu core i5
HP dv6 6050
تا امروز مینت 15(بر پایه اوبونتو 13.04) داشتم ولی امروز میخوام Lubuntu نصب کنم

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
بله دقیقا مشکل همین هست
درایور نصب کردی؟
یادم توی انجمن دوستان یه سری پست برای خاموش کردن کارت گرافیک ATI زده بودند(یه سرچ کن شاید مشکلت حل شد)
BIOS رو هم چک کن شاید امکاناتی برای خاموش کردن کارت گرافیکت داشته باشه
راستی چهار گیگ رم داری و cori5 چرا لوبونتو؟

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
از مشکل کارت گرافیک هیبریدی که بگذریم، کلا لینوکس از ویندوز پر مصرف‌تره و متاسفانه هنوز راه‌حل مناسبی براش ارائه نشده.
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
از مشکل کارت گرافیک هیبریدی که بگذریم، کلا لینوکس از ویندوز پر مصرف‌تره و متاسفانه هنوز راه‌حل مناسبی براش ارائه نشده.
اوبونتو که سبک تر از ویندوزه

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
اوبونتو که سبک تر از ویندوزه
کدوم اوبونتو نسبت به کدوم ویندوز؟!
کلا مشکل داغ کردن سیستم و مصرف انرژی بیشتر در کرنل لینوکس هنوز هم حل نشده.
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
لبتاب من 2 تا کارت گرافیک داره که یکیش amd radeon 6700 و اونیکی هم اینتل هستش و احتمالا هم مشکل از ساپورت نکردن اوبونتو از اینجور گرافیک های هیبریدی هستش که توی ویندوز میشه واسه صرفه جویی سوئیچ کنی رو اینتل ولی توی لینوکس نمیشه!
فکر کنم اگر AMD Catalyst (درایور کدبسته) رو نصب کنی توی کنترل پنلش یه گزینه برای خاموش کردن گرافیک داخلی داشته باشه. پشتیبانی کامل همین دیروز به درایور آزاد اضاقه شده اما شاید مجبور باشی تا انتشار کرنل ۳.۱۳ براش صبر کنی.
در ضمن لپ‌تاپ (laptop) نه لب‌تاب. lap به معنی فضای بالای زانو در حالت نشسته است و up به معنی بالا. به این دستگاه‌ها میگیم laptop چون معمولا در حالت نشسته و روی زانو استفاده میشن.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me