انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با چاکرا  (دفعات بازدید: 3565 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • Ruby
مشکل با چاکرا
« : 17 مهر 1392، 04:49 ب‌ظ »
سلام این چاکارا چرا اینقدر اشغاله هیچی نمیشه نصب کرد وقتی میزنم pacman -S firefox میزنه پیدا نشد در صورتی که تو سایت خودش زده اینو وارد کنید مشکل کجاست؟
« آخرین ویرایش: 17 مهر 1392، 08:57 ب‌ظ توسط Mr.XmH »
بدلیل متنفر بودن از ابونتو دیگه این فروم نمیام

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
پاسخ : چاکرا افتضاج است !!!!
« پاسخ #1 : 17 مهر 1392، 08:43 ب‌ظ »
سلام این چاکارا چرا اینقدر اشغاله هیچی نمیشه نصب کرد وقتی میزنم pacman -S firefox میزنه پیدا نشد در صورتی که تو سایت خودش زده اینو وارد کنید مشکل کجاست؟
سلام دوست عزیز
بحث آشغال بودن نیست
بحث نداشتن دانش در موردشه
من به دوستان میگم همیشه قبل از تجربه چیزی برن و د ر مورد بخونن و دانش کسب کنن
یه بخشی تو چاکرا هست به اسم bundle system
 که مختص برنامه‌هایی هست که با gtk نوشته شدن( همون طور که می‌دونین چاکرا کیوت خالصه )با کمک باندل‌ها به راحتی می‌تونین برنامه‌‌هایی که جی‌تی‌کی هستن رُ (البته یه لیست از نرم‌افزار‌های جی‌تی کی هست که توسط تیم چاکرا بهینه شده ) دانلود و نصب کنین
البته مخزن extra هم یه سری برنامه جی‌ةی‌کی داره اما نمی‌دونم فایرفاکس داره یا نه
درضمن اسم مناسبی برای تاپیک‌تون انتخاب کنین
« آخرین ویرایش: 17 مهر 1392، 08:45 ب‌ظ توسط Numb »

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
پاسخ : مشکل با چاکرا
« پاسخ #2 : 17 مهر 1392، 09:47 ب‌ظ »
((من چاکرایی نیستم ولی چاکرایی ها را دوست دارم))
آقا شما حق نداری به این توزیع توهین کنی ! به نظر من با ارزش ترین توزیع لینوکس آرچ هست بعد فدورا بعد دبیان آخرش هم اوبونتو ((حالا نگید اوبونتو بر مبنای دبیانه ! خودم می دونم)) ، این ترتیبی رو که گفتم از لحاظ فعال بودن و سطح دانش افراد این توزیع هست شما اگر سطح دانشتون اینقدر نیست نباید به این توزیع بد و بیراه بگی ؟! اوکی  ;)
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • Ruby
« پاسخ #3 : 17 مهر 1392، 09:55 ب‌ظ »
آقا شما حق نداری به این توزیع توهین کنی ! به نظر من با ارزش ترین توزیع لینوکس آرچ هست بعد فدورا بعد دبیان آخرش هم اوبونتو ((حالا نگید اوبونتو بر مبنای دبیانه ! خودم می دونم)) ، این ترتیبی رو که گفتم از لحاظ فعال بودن و سطح دانش افراد این توزیع هست شما اگر سطح دانشتون اینقدر نیست نباید به این توزیع بد و بیراه بگی ؟! اوکی  ;)

من به صورت لایو اوردم بالا حالا میخوام نصب کنم تو ۷۰ درصد گیر میکنه ۲ ساعت گزاشتم بره بازم گیر کرد اخرش هم هنگ کرد

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4866
  • masoft قدیم
« پاسخ #4 : 17 مهر 1392، 10:01 ب‌ظ »
سلام این چاکارا چرا اینقدر اشغاله هیچی نمیشه نصب کرد
وقتی اینجوری بپرسید، جوابی نمی‌گیرید جز اینکه: اگر آشغاله خب استفاده نکنید!

این ترتیبی رو که گفتم از لحاظ فعال بودن و سطح دانش افراد این توزیع هست
توی طبقه‌بندی شما من توی آخرین دسته، یعنی بی‌سوادترین و کم‌فعالیت‌ترین‌ها قرار می‌گیرم، چون اوبونتو استفاده می‌کنم :)

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • Ruby
« پاسخ #5 : 17 مهر 1392، 10:07 ب‌ظ »
ارور میداد lib32 notexist بعد اومدم یه md5 چک کردم دیدم ایزو دانلود شده با اون کدی که تو سایت هست فرق داره الان باید چیکار کنم تورنت دانلود کردم
باید چیکارکنم؟

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #6 : 17 مهر 1392، 10:10 ب‌ظ »

من به صورت لایو اوردم بالا حالا میخوام نصب کنم تو ۷۰ درصد گیر میکنه ۲ ساعت گزاشتم بره بازم گیر کرد اخرش هم هنگ کرد
md5 دیسک رُ چک کردی؟
با ترمینال اینستالر رُ‌بیار بالا دوباره تست کن ببین چه خروجی میده
یجتمل داره آپدیت‌‌هارُ می‌گیره برات یا ...
یه عکسی خروجی چیزی می‌زاشتی از صفحه اینستالرت ببنیم چی چی میگه
اصلا چنین حرفی رُ قبول ندارم
یکی مثل دانیال بهزادی یا nixoeen از اوبونتو استفاده می‌کنن و حرفه‌ای‌هستن و یکی مثل من که مبتدی‌ام و دارم از آرچ استفاده می‌کنم.

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #7 : 17 مهر 1392، 10:15 ب‌ظ »
ارور میداد lib32 notexist بعد اومدم یه md5 چک کردم دیدم ایزو دانلود شده با اون کدی که تو سایت هست فرق داره الان باید چیکار کنم تورنت دانلود کردم
باید چیکارکنم؟
خب
احتمالا یا شما ایزوی قدیمی رُ گرفتی که md5 ات با اونی که تو سایته فرق ی‌کنه یا اینکه md5 سایت خرابه یا اینکه تورنت خرابه ( که محاله )
md5 رُ با اونی که تو ایزو هست چک کن
فایل تورنت رُ دوباره دانلود کن و ایزو رُ دوباره تست کن و ببین نتیجه چی میشه

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • Ruby
« پاسخ #8 : 17 مهر 1392، 10:47 ب‌ظ »
باید چیکارکنم؟
خب
احتمالا یا شما ایزوی قدیمی رُ گرفتی که md5 ات با اونی که تو سایته فرق ی‌کنه یا اینکه md5 سایت خرابه یا اینکه تورنت خرابه ( که محاله )
md5 رُ با اونی که تو ایزو هست چک کن
فایل تورنت رُ دوباره دانلود کن و ایزو رُ دوباره تست کن و ببین نتیجه چی میشه

الان md5 سی دی با iso یکی هست ولی اونی که تو پوشه تورنت بود فرق داره و مثل همونیه که تو سایت چاکارا هست

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #9 : 18 مهر 1392، 12:58 ق‌ظ »
تقسیم بندی تو هم مثل همون توهین این بنده خداست ;D

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #10 : 18 مهر 1392، 08:24 ق‌ظ »
به نظر من با ارزش ترین توزیع لینوکس آرچ هست بعد فدورا بعد دبیان آخرش هم اوبونتو ((حالا نگید اوبونتو بر مبنای دبیانه ! خودم می دونم)) ، این ترتیبی رو که گفتم از لحاظ فعال بودن و سطح دانش افراد این توزیع هست
برادر یعنی توزیع هر فرد نشان دانش اونه؟ :o بیخیال :|
به شخصه کلی توزیع نصب کردم ( از جنتو و آرچ تا همین اوبونتو ) در حال حاضر هم تریسکوئل ( اوبونتو ۱۲.۰۴ آزاد ) استفاده می کنم و اصلا این دیدگاهتو قبول ندارم، چون یکی مثل من هست که می خواد همه چیزش آماده باشه و سر هر چیز مسخره ای درگیر نشه ( از طرفی عاشق یونیتی با ویژگی hud و global menu و اینکه دیگه نیاز نیست به موس دست بزنی ) چون می خواد به پروژه هاش و کارا و کسب علمش بپردازه.

آفلاین bahador72

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
    • مکانیک دنیایی بزرگ
« پاسخ #11 : 18 مهر 1392، 09:51 ق‌ظ »
سلام برای نصب فایرفایکس دستور ccr firefoxبعدش چندتا پکیج معرفی میکنه.شماره فایرفاکس رو وارد کن.بهمین راحتی

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • Ruby
« پاسخ #12 : 18 مهر 1392، 10:53 ق‌ظ »
سلام برای نصب فایرفایکس دستور ccr firefoxبعدش چندتا پکیج معرفی میکنه.شماره فایرفاکس رو وارد کن.بهمین راحتی

خیلی ممنون