انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: usb live  (دفعات بازدید: 2867 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین فرهاد فرامرزی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 764
  • آزادی در لینوکس(فرهاد فرامرزی)
    • مطالبی متفاوت در مورد فدورا
usb live
« : 01 دی 1387، 02:48 ب‌ظ »
خیلی وقتا مثل من پیش می اد که در بیرون می خواین با کامپیوترهای دیگه کار کنید مثلا سرکار . من که دیگه عادت کردم و دیگه نمی تونم با ویندوز کار کنم استفاده از سی دی زنده ی فدورا خیلی به دردم می خوره ولی خش و مش ( فرهنگ نامه ی ده خدا : مش همان خش هست به زبانی دیگر  :P ) روی سی دی افتادن همانا و سرعت پایین امدن همانا . ولی همیشه برای هر مشکلی یک راه حلی هست . برنامه ی liveusb-creator بهترین برنامه برای ساختن یک usb live هست . با این امکانات که شما علاوه بر اینکه با سرعت فدورا رو بوت و اجرا می کنید می تونین فایل هایی که در حالت زنده می سازین در اون جای بدین . مثلا در این حالت من به کافی نت رفتم با این روش فدورا مو آپدیت کردم و همون آپدیت ها رو داخل کامپیوترم نصب کردم . جالب اینکه وقتی با همون usb به طور زنده بالا اومدم در یک سیستم دیگه همون برنامه هایی که نصب کرده بودم در کافی نت اجرا شدن مثل homebank یا realplayer و حتی فولدر هایی که در دسکتاپ ساخته بودم هم بودن . البته یک نکته ی ظریف داره که اگه اون رو رعایت کنید قابل اجراست در غیر این صورت نمی تونید این کار رو بکنید

اول اینکه پک زیر رو نصب کنید

yum install liveusb-creator
حجم فوق العاده کمی داره

بعد از نصب اون رو اجرا کنید ولی قبلش از سی دی محترمتون یک فایل iso بگیرین . بعد در برنامه ی ایی که باز کردین فایل iso رو معرفی کنید . بعد یک قسمت به نام persistent storage وجود داره . اگه فلش شما ۱ گیگ باشه حدود 250 مگابایت رو انتخاب کنید . این فضایی هست که شما می تونین اطلاعات داخلش ذخیره کنید . دقت کنید اگه صفر مگابایت باشه . هر اطلاعاتی که در هنگام لایو ذخیره کنید داخل فلش بعد از ریستارت پاک می شه

www.fedora1.wordpress.com
==================================
فرهاد فرامرزی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
پاسخ به: usb live
« پاسخ #1 : 01 دی 1387، 03:12 ب‌ظ »
بسیار عالی  \\:D/

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
« پاسخ #2 : 01 دی 1387، 05:32 ب‌ظ »
یک off topic جانانه با اجازه دوستان ;D :
معادل این برنامه در اوبونتو 8.10، برنامه usb-creator است که البته می تونید تو 8.04 هم نصبش کنید:
http://packages.ubuntu.com/intrepid/usb-creator

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
« پاسخ #3 : 01 دی 1387، 07:02 ب‌ظ »
 :-({|=
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you