انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: هسته یا کرنل چیه؟  (دفعات بازدید: 5459 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
هسته یا کرنل چیه؟
« : 20 مهر 1392، 07:58 ب‌ظ »
من چند تا سوال اساسی دباره سیستم عامل ها مخصوصا لینوکس داشتم... ممنون اگه جواب بدید.
فقط بسته به سوالم اسم تاپیک رو تغییر می دم. ممنون می شم اگه نگید تاپیک جدید باز کن چون سوال ها خیلیه!  :oops:
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
از همون اول، بارها و بارها توی اینجا شنیدم کرنل اما هنوز نفهمیدم چیه!

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
پاسخ : هسته یا کرنل چیه؟
« پاسخ #1 : 20 مهر 1392، 08:23 ب‌ظ »
من چند تا سوال اساسی دباره سیستم عامل ها مخصوصا لینوکس داشتم... ممنون اگه جواب بدید.
فقط بسته به سوالم اسم تاپیک رو تغییر می دم. ممنون می شم اگه نگید تاپیک جدید باز کن چون سوال ها خیلیه!  :oops:
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87_%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85%E2%80%8C%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84
 ](*,) ](*,) ](*,)
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین Afshin Bolvardi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
  • GOD
    • Afshin BOlvardi
« پاسخ #2 : 20 مهر 1392، 08:30 ب‌ظ »
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87_%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85%E2%80%8C%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84
 ](*,) ](*,) ](*,)
13 سالشه :دی خیلی سخت نگیر . پیشنهاد می کنم مدیر انجمن واسه هر فرد زیر 15 سال یه تاپیک باز بزاره

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 20 مهر 1392، 08:35 ب‌ظ »
اون رو قبلا خوندم  >:( منظورم اینه مثلا کرنل ویندوز که NT هست چه فرقی با کرنل لینوکس یا BSD داره؟

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 20 مهر 1392، 08:37 ب‌ظ »
 ](*,) ](*,) ](*,)
13 سالشه :دی خیلی سخت نگیر . پیشنهاد می کنم مدیر انجمن واسه هر فرد زیر 15 سال یه تاپیک باز بزاره
خوب یک ساله با لینوکس آشنا شدم... ربطی به سنم نداره. آدم های بزرگ تر از من هستند که چیزی از لینوکس نمی دونند.
« آخرین ویرایش: 20 مهر 1392، 08:39 ب‌ظ توسط mohammad kazemi »

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #5 : 20 مهر 1392، 09:36 ب‌ظ »
اون رو قبلا خوندم  >:( منظورم اینه مثلا کرنل ویندوز که NT هست چه فرقی با کرنل لینوکس یا BSD داره؟
سوالت مثل اینه که بپرسی ماشین با هواپیما فرقش چیه! زمین تا آسمون فرق دارن از روش توسعه تا کداشون، خوب ان تی کد بستست و اگرم باز بود ما مشخصا نمی تونستیم تمام کد های متفاوت رو مشخص کنیم. پس اولین تفاوت در آزاد و کد باز بودنشونه که ان تی نیست. دومین تفاوت به واسط تفاوت اول درست میشه که اونم امنیته، چون لینوکس و بی اس دی متن بازن مردم کد ها رو میبینن و مشکلات و باگ های امنیتی رواصلاح می کنن اما تو ان تی فقط مهندسان مایکروسافت می تونن کد ها رو تغییر بدن در نتیجه توسعه دهندگان کرنل لینوکس و بی اس دی جهانین اما مایکروسافت فقط کارکنانشن. در کل تفاوت ها زیادن اگر به قسمت خاصی اشاره داری بگو تا کمک کنیم
 ](*,) ](*,) ](*,)
منم ۱۵ سالمه ممنون از پیشنهادت :|

آفلاین Afshin Bolvardi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
  • GOD
    • Afshin BOlvardi
« پاسخ #6 : 21 مهر 1392، 03:47 ب‌ظ »
منم ۱۵ سالمه ممنون از پیشنهادت :|
ارادتمند :دی

آفلاین سروش

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
« پاسخ #7 : 26 مهر 1392، 11:12 ب‌ظ »
دوچرخهٔ BMX دیدی؟ هسته‌ش چیه؟ آفرین! یه دونه زنجیر و دو تا دنده
خوب هواپیمای جنگنده هم دیدی تو فیلما. هستهٔ اون چیه؟ آفرین! دو تا موتور جت.

فرق کرنل NT و کرنل لینوکس هم همچین چیزی‌یه. اینو به عنوان یه کاربر عاشق لینوکس یا آدم جوگیر نمی‌گم، به عنوان کسی که دو ساله کدهای فضای کرنل می‌نویسه بهت میگم.

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
« پاسخ #8 : 27 مهر 1392، 01:35 ق‌ظ »
دوچرخهٔ BMX دیدی؟ هسته‌ش چیه؟ آفرین! یه دونه زنجیر و دو تا دنده
خوب هواپیمای جنگنده هم دیدی تو فیلما. هستهٔ اون چیه؟ آفرین! دو تا موتور جت.

فرق کرنل NT و کرنل لینوکس هم همچین چیزی‌یه. اینو به عنوان یه کاربر عاشق لینوکس یا آدم جوگیر نمی‌گم، به عنوان کسی که دو ساله کدهای فضای کرنل می‌نویسه بهت میگم.
کدهای فضای کرنل?

آفلاین سروش

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
« پاسخ #9 : 27 مهر 1392، 02:37 ب‌ظ »
کدهای فضای کرنل?

کدنویسی ماژول‌های کرنل  (درایور) برای کنترلرهای سروو