انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: هرچند تکراری،ولی بپرسم تا افسوس نخورم: لپتاپ یا اولترابوکی زیر۳ یا بهتردو میلیون  (دفعات بازدید: 7433 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین هامد

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
ویژگی های لپتاپ/اولترابوکی که می خوام بخرم اینایه:

* سبک باشه: زیر یک و نیم کیلوگرم (دیسک کمر عمل کردم: هر چی سبکتر ارجحتر)
* از ۱۳ اینچ به بالا باشه -> این خیلی مهمه که زیر ۱۳ اصلا نباشه!
* پردازنده بروزی داشته باشه ترجیحا از نوع haswell
* رم بالا (زیر ۴ گیگ نباشه)
* گرافیکش حداقل اینتل 4000 باشه، اگر 5000 باشه بهتره (گرافیک انویدیایی و ATIیی زیر 1.5 کیلوگرم گیر نمیاد، درسته؟)

=>‌ اوبونتو 13.10 بدون مشکل کار کنه، busybox نده، مشکل درایوری نداشته باشه، وایرلس رو بدون درایور بشناسه و... (اینها از نوع مشکلاتیه که دیدم تو انجمن گزارش میکنند)

چه مارکی و چه مدلی؟ (مارک و مدل اینقدر زیاده که انتخاب از بینشون برای یک ناآگاه ازسخت افزار مثل من مشکله!)
« آخرین ویرایش: 01 آبان 1392، 05:03 ب‌ظ توسط هامد »

آفلاین POo

• Full Member
  • *
  • ارسال: 180
  • 12.04, debian testing
اون مشخصات رو که تو یکی از این سایت های فروش مثل دیجی کالا سرچ کنید بهتر و سریع تر به جواب میرسین.
در مورد سازگاری با لینوکس هم برای اینکه سریع تر به جواب برسین انگلیسی سرچ کنین، یک چیزی مثل این : "Ultrabook with best linux compatibility"
بعید میدونم اینجا افراد زیادی اولترابوک داشته باشن و برای همین جواب درست و درمون نمیگرین، اینجوری سریع تر به جواب میرسین  ;)
پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت     ناخلف باشم اگر من به جوی نفروشم

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
مطمعن شو یه گرافیک داشته باشه و چیپ وایرلسش تولید اینتل باشه چون کرنل پشتیبانی خوبی از این‌ها داره (۹۹ درصد آلترابوک‌ها اینجورین). البته حتما قبل خرید لپتاپت در مورد سازگاریش با لینوکس گوگل کن. مثلا من می‌دونم Vaio Pro 13 خیلی خوب با لینوکس سازگاره چون یکی که این لپتاپ رو خریده روش لینوکس نصب کرده و از  تجربه‌اش تو وبلاگش نوشته بود.
همچنین به نظرم بهترین سایز برای لپتاپ ۱۳ اینچه. کمتر از این برای یه دستگاه با کیبورد متصل کمه، بیشتر از این هم بیش از نیاز بزرگه و وزن دستگاه رو زیاد می‌کنه.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین Saeid aZm

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • سعید اعظمی هستم و ادمین ماهنامه آنلاین iHARDWARE
چه زیباست رایگان بهتر زیستن را به دیگران بیاموزیم .به نظرم همون کاری که با دنیای متن باز میشه کرد.

آفلاین هامد

• Full Member
  • *
اولترابوکهای سونی مدل Vaio Pro و Vaio Duo
« پاسخ #4 : 26 مهر 1392، 03:00 ب‌ظ »
یکی از بهترین پیشنهادات:
http://www.digikala.com/Product/DKP-21113/ASUS-VivoBook-S550-D/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%88%D8%A8%D9%88%DA%A9-S550
ممنون ولی من پست اول رو با اولویت نوشتم! یک لپتاپ Dell نزدیک ۳ کیلوگرمی (dual core) همین الان دارم! چیزی میخوام زیر 1.5 کیلوگرم.

مطمعن شو یه گرافیک داشته باشه و چیپ وایرلسش تولید اینتل باشه چون کرنل پشتیبانی خوبی از این‌ها داره (۹۹ درصد آلترابوک‌ها اینجورین). البته حتما قبل خرید لپتاپت در مورد سازگاریش با لینوکس گوگل کن. مثلا من می‌دونم Vaio Pro 13 خیلی خوب با لینوکس سازگاره چون یکی که این لپتاپ رو خریده روش لینوکس نصب کرده و از  تجربه‌اش تو وبلاگش نوشته بود.
همچنین به نظرم بهترین سایز برای لپتاپ ۱۳ اینچه. کمتر از این برای یه دستگاه با کیبورد متصل کمه، بیشتر از این هم بیش از نیاز بزرگه و وزن دستگاه رو زیاد می‌کنه.
vaio pro 13 امکاناتش که تودل-برو است:
Sony VAIO Pro 13.3-inch 4th generation Haswell 1.0 kg
Model SVP13213CX: Intel Core i5-4200U,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 4GB DDR3,,,,,128GB PCIe SSD,,,,, $1,249.99
Model SVP1321ACX: Intel Core i5-4200U 1.6 GHz,,,,,,, 4GB DDR3,,,,, 256GB SSD,,,,,,,,,,, $1,469.99
Model SVP13215PX: Intel Core i7-4500U,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 8GB DDR3,,,,, 256GB PCIeSSD,,,, $1,799.99
اولی (۱۲۵۰ دلاری) با بودجه من تقریبا می خونه: ۱۲۵۰×۳۰۰۰= سه میلیون و هفتصد وپنجاه هزار تومان (که برای ۷۵۰هزارتومان اضافی باید فکری بکنم  ::) :-k )

از همین مارک سونی Vaio Duo هم در سرچها بود (با نسل سوم سی پی یو هاسول) که می تونه به تبلت تبدیل بشه (قلم هم داره) و این امکانش خیلی برام مفیده چون: http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,73802.msg655557.html#msg655557
 ولی ۳۰۰ گرم از بالایی بیشتر وزن داره و وضعیت قرارگیری کیبورد و مانیتور در حالت عادی نسبت به هم یه جوریه!
(مشخصات Vaio Duo و قیمتها: لینک)

لینک دیجی کالا برای ۱۱ اینچی وایو-دو: http://www.digikala.com/Product/DKP-20889/Sony%20VAIO%20Duo%2011%20SVD11215CDB/%D9%84%D9%BE%20%D8%AA%D8%A7%D9%BE%20%D8%B3%D9%88%D9%86%DB%8C%20%D9%88%D8%A7%DB%8C%D9%88%20Duo%2011%20SVD11215CDB/

این vaio Duo از نظر CPU یک نسل قبلتر از vaio Pro و کمی سنگینتره، فقط تبدیل به تبلت میشه، (نمی دونم این قابلیتش مزیته یا عیب!؟)
یک نسل عقبتر بودن نسبت به vaio Pro عیب بزرگیه؟
شما بودید کدوم رو انتخاب می کردید؟
« آخرین ویرایش: 26 مهر 1392، 03:04 ب‌ظ توسط هامد »

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
من بودم vaio pro 13 رو انتخاب میکردم ;)

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
نقل‌قول
این vaio Duo از نظر CPU یک نسل قبلتر از vaio Pro و کمی سنگینتره، فقط تبدیل به تبلت میشه، (نمی دونم این قابلیتش مزیته یا عیب!؟)
یک نسل عقبتر بودن نسبت به vaio Pro عیب بزرگیه؟
شما بودید کدوم رو انتخاب می کردید؟
نظر منم روی Vaio Pro هست. دستگاهی رو بخر که یک کار رو  به بهترین نحو انجام بده. این Vaio Duo نه می‌تونه تبلت خوبی باشه و نه یه لپتاپ خوب. پردازنده‌اش هم که مال سال پیشه.

آفلاین هامد

• Full Member
  • *
با بودجه من تقریبا می خونه: ۱۲۵۰×۳۰۰۰= سه میلیون و هفتصد وپنجاه هزار تومان
رفتم قیمت گرفتم که اصلا تو رینج محاسبات من نبود! نمی دونم با چه دلاری حساب کرده بودند که قیمت مدلهاش از نزدیک 5 میلیون شروع می شد به بالا! پاساژ پایتخت قیمت کردم علائدین هم قیمت کردم. همین وضع بود! vio pro با بودجه من نمی خونه!

لپتاپ Fujitsu LifeBook UH-552-B بدرد برنامه نویسی می خوره؟ (وزنش نسبت به قیمتش خوبه: ~یک و نیم کیلو)

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
با بودجه من تقریبا می خونه: ۱۲۵۰×۳۰۰۰= سه میلیون و هفتصد وپنجاه هزار تومان
رفتم قیمت گرفتم که اصلا تو رینج محاسبات من نبود! نمی دونم با چه دلاری حساب کرده بودند که قیمت مدلهاش از نزدیک 5 میلیون شروع می شد به بالا! پاساژ پایتخت قیمت کردم علائدین هم قیمت کردم. همین وضع بود! vio pro با بودجه من نمی خونه!

لپتاپ Fujitsu LifeBook UH-552-B بدرد برنامه نویسی می خوره؟ (وزنش نسبت به قیمتش خوبه: ~یک و نیم کیلو)

باتریش جالب  نیست.

آفلاین هامد

• Full Member
  • *

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
آره.

حداقل سعی کن 6 سلولی باشه ;)

آفلاین هامد

• Full Member
  • *
آره.

حداقل سعی کن 6 سلولی باشه ;)
پس یکی این حداقل های معقول رو برام می گه؟
تا اینجا شد که
1. باتری از 6 سلولی کمتر نباشه
2. گوگل کردن در مورد سازگاریش با لینوکس
3. با تنها یک چیپ گرافیکی اون هم اینتل
4. 13.3 اینچ مانیتور
5. وزن دور رو بر یک ونیم کیلو (شرط خودم:D)

دیگه؟ حداقل سی پی یو مناسب؟
حداقل رم مناسب؟
حداقل هارد مناسب؟

آفلاین POo

• Full Member
  • *
  • ارسال: 180
  • 12.04, debian testing
پس یکی این حداقل های معقول رو برام می گه؟
دیگه؟ حداقل سی پی یو مناسب؟
حداقل رم مناسب؟
حداقل هارد مناسب؟

من خودم اگه بخوام بخرم brand هم برام مهمه  :D
سی پیو core i5 بنظر مناسب میاد،  core i7 داغ میکنه
رم و هاردم که همون داستانِ پول و آشِ ، هر چی بیشتر بهتر، تاحدودی cpu هم همینطور

نقل‌قول
5. وزن دور رو بر یک ونیم کیلو (شرط خودم:D)

همین شرط کار رو سخت کرده  ;D ، چون شما با این شرط با تقریب خوبی گزینه لپتاپ رو میزارین کنار و میرسین به اولترابوک
خوب اولترابوک هم گرونِ، همون طور که میدونین یکی از فرق های اساسی اولترابوک با لپتاپ اینه که به جای HDD از SSD توش استفاده میشه که همین باعث سبک تر شدن، ظریف تر شدن و در نهایت گرون شدنشه  :(  ](*,)

----
راستی همین مورد فوجیتسو که لینک دادین HDD اِ
ولی یک چیز خیلی بد که فکر کنم دقت نکردین اینه که Lan نداره! کارت شبکه برای من که خیلی مهمه
« آخرین ویرایش: 01 آبان 1392، 06:33 ب‌ظ توسط POo »
پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت     ناخلف باشم اگر من به جوی نفروشم

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
CPU های Corei5 و 7 سری U دارای دو هسته هستند و ربطی به داغ کردن نداره :)

رم هم حداقل 4 به نظرم باید باشه ;)

هارد هم حد نیازت.

یکی از اون چیزایی که اون وایو رو گرون میکنه SSD هست :D
« آخرین ویرایش: 01 آبان 1392، 06:36 ب‌ظ توسط Ghost Shadow »

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
نقل‌قول
این مشکلی هست که من اسمش رو گذاشتم «واسطه‌های بی‌وجود» ! قدری که واسطه‌های بازار ایران سود می‌خوان سازنده اصلی رو سخت افزارش سود نکشیده.
اوضاع برای مدل‌های high end بدتر هم هست. چون این مدل‌ها کم وارد بازار ایران میشن و طرف هرچقدر هم گرون بده باز هم مشتری خواهد داشت.
اگر کسی رو اون ورداری بگو برات بخره و بیاره. تو لپتاپ‌های بالای هزار دلار به راحتی یه میلیون تومن ارزون‌تر برات درمیاد. تو مدل گرون‌تر این فاصله بیشتر هم میشه.
نقل‌قول
حداقل سی پی یو مناسب؟
حداقل Haswell Core i5 با HD 4400
نقل‌قول
حداقل رم مناسب
بستگی به کارت داره ولی دیگه هشت گیگ به بالا
نقل‌قول
حداقل هارد مناسب؟
۲۵۶ گیگابایت SSD. اگر Raid 0 هم بود چه بهتر.