انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: بالا بردن سرعت دانلود در software center (حل شد)  (دفعات بازدید: 1297 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alireza hashemi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
سلام .
من اکثر برنامه هام رو با software center دانلود میکنم و مشکلم اینه که توی این نرم افزار سرعت دانلودم به یک چهارم سرعتی که با downthemall یاidm دارم میرسه. و تازه بعضی وقتا دانلود هم قطع میشه.
راه حلی وجود داره که توی این نرم افزار سرعت دانلودم رو با لا ببرم؟
ممنون میشم اگر کمکم کنید.
« آخرین ویرایش: 28 مهر 1392، 09:06 ب‌ظ توسط alireza hashemi »

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
پاسخ : بالا بردن سرعت دانلود در software center
« پاسخ #1 : 28 مهر 1392، 01:24 ب‌ظ »
ابتدا دانلود منیجر aria2 و سپس نرم افزار apt-fast را نصب کنید . apt-fast از aria2 پشتیبانی میکنه کافیه apt-fast را برای aria2 تنظیم کنید.

این را در گوگل سرچ کنید:

apt-fast aria2 آموزشهای خوبی هست.

تنظیمش خیلی راحته.
« آخرین ویرایش: 28 مهر 1392، 09:27 ب‌ظ توسط تازه وارد »
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین alireza hashemi

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 28 مهر 1392، 03:37 ب‌ظ »
ابتدا دانلود منیجر aria2 و سپس نرم افزار apt-fast را نصب کنید-از قسمت تنظیمات apt-fast از aria2 پشتیبانی میکنه کافیه apt-fast را تنظیم کنید.

این را در گوگل سرچ کنید:
apt-fast aria2 آموزشهای خوبی هست.

تنظیمش خیلی راحته.
من برنامه ی aria2 رو از software center دانلود کردم و برنامه ی apt-fast رو هم با این کدها دانلود کردم:
sudo add-apt-repository ppa:apt-fast/stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install apt-fast
بعد هم ی صفحه اومد که ازم تعداد لینکها رو پرسید. بعد ی صفحه ی دیگه اومد که اون رو yes کردم.
و نصب تموم شد.
العان اگر بخوام تنظیماتش رو عوض کنم باید چیکار کنم؟ حتی چیزی از  aria2 نپرسید.    ی صفحه پیدا کردم که به صورت گرافیکی داشت apt-fast رو تنظیم میکرد.
http://iloveubuntu.net/apt-fast-164-released-fixes-and-proper-configuration-dialog
العان میخوام تعداد لینکام رو ۱۰ کنم و بفهمم که داره با aria2 کار میکنه یا نه.
ی بار برنامه رو remove کردم و بعد دوباره نصب کردم ولی اون تنظیمات نیومد.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #3 : 28 مهر 1392، 04:58 ب‌ظ »
ابتدای این مطلب نحوه‌ی نصب و کانفیگ apt-fast رو به طور خلاصه نوشته‌ام.
http://armanes.ir/1392/05/%D9%84%D9%88%D9%86%D8%A7-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%B4%D8%AF-%D8%AD%D8%A7%D9%84%D8%A7-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F/
در ضمن این سکریپت کاری به software manager نداره‌ها. باید از طریق دستورات ترمینال بسته‌ها رو مدیریت کنید.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین alireza hashemi

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 28 مهر 1392، 09:05 ب‌ظ »
خیلی ممنون از کمکت. مشکلم حل شد.

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
« پاسخ #5 : 28 مهر 1392، 09:23 ب‌ظ »
http://armanes.ir/1392/05/%D9%84%D9%88%D9%86%D8%A7-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%B4%D8%AF-%D8%AD%D8%A7%D9%84%D8%A7-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F/
در ضمن این سکریپت کاری به software manager نداره‌ها. باید از طریق دستورات ترمینال بسته‌ها رو مدیریت کنید.
من تو کوبونتو قبل از نصب apt-fast و تنظیم اون با aria2 سرعت آپدیتم تو muon update manager خیلی پایین بود ولی بعد از نصب اینها اگه اشتباه نکنم فکر کنم سرعتش تقریبا یکخوره بیشتر شد،muon software center را نمیدونم چون تا حالا همه ی برنامه هایی که نصب کردم را از ترمینال نصب کردم.به نظرم اگه software center یک GUI برای APT باشه با نصب و تنظیم apt-fast باید سرعتش مثل دستور apt-fast در ترمینال باشه مگر اینکه software center با apt-get دانلود کنه.
« آخرین ویرایش: 22 آذر 1392، 01:31 ب‌ظ توسط تازه وارد »
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین alireza hashemi

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 28 مهر 1392، 10:28 ب‌ظ »
من تو کوبونتو قبل از نصب apt-fast و تنظیم اون با aria2 سرعت آپدیتم تو muon update manager خیلی پایین بود ولی بعد از نصب اینها سرعتش مثل apt در ترمینال شد،muon software center را نمیدونم چون تا حالا همه ی برنامه هایی که نصب کردم را از ترمینال نصب کردم.به نظرم اگه software center یک GUI برای APT باشه با نصب و تنظیم apt-fast باید سرعتش مثل دستور apt-fast در ترمینال باشه مگر اینکه software center با apt-get دانلود کنه.
من همین الان این مورد رو تست کردم روی sotware center سرعتم کمتر از ۱۰ بود ولی با apt-fast نزدیک ۱۸۰ تا گرفتم. 8)

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
بسی حال کردیم با این حرکت.  \\:D/

خداوند خالقان، معرفان و استفاده کنندگان apt-fast را از گزند همه‌ی گزندگان حفظ نماید.