انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گنوم 3.10  (دفعات بازدید: 3838 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین my ubuntu

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
گنوم 3.10
« : 10 آبان 1392، 12:55 ب‌ظ »
سلام.
من از اوبونتو 13.04 استفاد میکنم و میخوام از نسخه 3.10 گنوم بجای یونیتی استفاده کنم ولی از قرار معلوم راه بدون عیب و نقصی در حال حاضر وجود نداره.
من به سایت گنوم رفتم و برای نصب گنوم 3.10 به wiki ubuntu هدایت شدم و اونجا بهم گفته شد که باید فایل زیر رو دانلود و بعد نصب کنم :
http://cdimage.ubuntu.com/ubuntu-gnome/releases/13.10/release/ubuntu-gnome-13.10-desktop-amd64.iso
سوال من اینه که با نصب این فایل اوبونتو رو با گنوم 3.10 یعنی با تمام ویژگی هاش دارم یا اینم ناقصه و یا گنوم 3.8 روش نصب شده ؟
« آخرین ویرایش: 10 آبان 1392، 12:57 ب‌ظ توسط my ubuntu »

آفلاین x

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 561
پاسخ : گنوم 3.10
« پاسخ #1 : 20 دی 1392، 09:29 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز
این فایل نیست توزیع ubuntu gnome 13.10 کامل با معماری ۶۴ بیتی
« آخرین ویرایش: 20 دی 1392، 09:32 ب‌ظ توسط faramarz42 »

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #2 : 21 دی 1392، 12:34 ق‌ظ »
نقل‌قول
سلام.
من از اوبونتو 13.04 استفاد میکنم و میخوام از نسخه 3.10 گنوم بجای یونیتی استفاده کنم ولی از قرار معلوم راه بدون عیب و نقصی در حال حاضر وجود نداره.
من به سایت گنوم رفتم و برای نصب گنوم 3.10 به wiki ubuntu هدایت شدم و اونجا بهم گفته شد که باید فایل زیر رو دانلود و بعد نصب کنم :
http://cdimage.ubuntu.com/ubuntu-gnome/releases/13.10/release/ubuntu-gnome-13.10-desktop-amd64.iso
سوال من اینه که با نصب این فایل اوبونتو رو با گنوم 3.10 یعنی با تمام ویژگی هاش دارم یا اینم ناقصه و یا گنوم 3.8 روش نصب شده ؟
سلام.
اینم گنوم ۳.۸ داره. می‌تونی با چندتا PPA گنوم یه روز داشته باشی ولی برای داشتن گنوم ۳.۱۰ بدون دردسر توصیه می‌کنم فدورا ۲۰ یا اوپن‌سوزه ۱۳.۱ نصب کنی.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین بی نام تا اطلاع ثانوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 401
« پاسخ #3 : 21 دی 1392، 07:57 ق‌ظ »
چرا میخوای از نسخه‌ی 3.10 استفاده کنی؟ 3.8 هم خیلی خوبه.

برای پاک کردن unity:
sudo apt-get autoremove unity unity-* indicator-*
برای نصب کامل gnome به همراه پوسته‌ی گرافیکی gnome-shell:
sudo apt-get install gnome gnome-shell
حدود 200 MB دانلود میکنه.
اول unity رو پاک کنید و بعد gnome رو نصب کنید. اگر ترتیبش رو بهم بزنید برای gnome هم مشکلاتی به وجود میاد.
توصیه میکنم از کدهای بالا تو محیط گرافیکی استفاده نکنید. ابتدا کلیدهای alt + ctrl + f1 رو بزنید و بعد از لاگین کردن از کدها استفاده کنید.

آفلاین saeid_ms

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #4 : 14 بهمن 1392، 02:34 ق‌ظ »
چرا میخوای از نسخه‌ی 3.10 استفاده کنی؟ 3.8 هم خیلی خوبه.

برای پاک کردن unity:
sudo apt-get autoremove unity unity-* indicator-*
برای نصب کامل gnome به همراه پوسته‌ی گرافیکی gnome-shell:
sudo apt-get install gnome gnome-shell
حدود 200 MB دانلود میکنه.
اول unity رو پاک کنید و بعد gnome رو نصب کنید. اگر ترتیبش رو بهم بزنید برای gnome هم مشکلاتی به وجود میاد.
توصیه میکنم از کدهای بالا تو محیط گرافیکی استفاده نکنید. ابتدا کلیدهای alt + ctrl + f1 رو بزنید و بعد از لاگین کردن از کدها استفاده کنید.
دوست عزیز؟ممنون میشم یه توضیح راجع به این لینک بدی
و اگه بخوایم یه همیچین دسکتاپی داشته باشیم چه کار باس کنیم؟
http://bitelia.com/analisis/ubuntu-gnome-1310

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #5 : 14 بهمن 1392، 10:58 ق‌ظ »
من اول اوبونتو ۱۲.۰۴ داشتم بعد به خاطر اینکه گنوم رو آپگرید کنم رفتم اوبونتو ۱۳.۰۴ نصب کردم نسخه گنوم من فکر کنم ۳.۶ بود توی ۱۳.۰۴ بعد چون می خواستم آپگرید کنم و مخازن پایدار وجود نداشت اومدم آپگرید کردم به گنوم ۳.۸ بعد اینقدر ناپایدار شد که ... خوب من فقط به خاطر آپگرید یه میز کار کلی ترافیک حروم کردم و آخرش هم فقط ناپایداری !‌ توصیه من به شما ۲ چیزه اگر علاقه به آپگرید دارید یا برید یه توزیع با انتشار غلطان نصب کنید یا عین یه بچه خوب LTS به LTS آپگرید کنید ! الان من برای پایداری برگشتم به ۱۲.۰۴ و واقعا راضی هم هستم به شما هم توصیه می کنم این علاقه به آپگرید رو یا کنترل کنید یا اگه نمی تونید عین بچه خوب برید آرچ نصب کنید توزیع خوبی هم جدیدا اومده اسمش antergos هست پایداری خیلی خوبی هم داره نصبش سختی نصب آرچ رو نداره اما اگر بخواهید نصب با خط فرمان هم داره ! ولی یه اینترنت خیلی پر سرعت و درست می خواد که جوابگو باشد چون حتی برای نصبش (بر خلاف توزیع های دبیان بیس) هم احتیاج به دانلود حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ مگی داره ! اگر دارید باسم الله برید سمت آرچ و خودتون رو با دبیان بیس ها در گیر نکنید.
ولی یه نصحیت از من (مثل معتادهای ترک کرده !  ;D) من این راه رو تا آخرش رفتم گنوم ۳.۲ رو امتحان کردم ، ۳.۴ رو امتحان کردم ، ۳.۶ و ۳.۸ و ۳.۱۰ رو هم امتحان کردم (وقتی به حد کراک رسیدم ترک کردم :D) هیچ نیست ته این راه کلا دو روز بیشتر با آپگریدش حال نمی کنی و باز که یه نسخه جدید ریلیز می شه عین نئشه ها می خوای آپگرید کنی اینطوری از زندگی هم می افتی از ما گفتن بود و از شما ....
توی این صفحه من یه عکس گذاشتم از ابونتو ۱۲.۰۴ با گنوم ۳.۲ ! می بینی چه قدر منعطفه !نیازی به آپگرید نیست فقط باید کار با افزونه ها رو یاد بگیری.
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,211.2685.html
(آخرین پست)
« آخرین ویرایش: 14 بهمن 1392، 11:11 ق‌ظ توسط H.m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #6 : 14 بهمن 1392، 12:17 ب‌ظ »
ولی یه نصحیت از من (مثل معتادهای ترک کرده !  ;D) من این راه رو تا آخرش رفتم گنوم ۳.۲ رو امتحان کردم ، ۳.۴ رو امتحان کردم ، ۳.۶ و ۳.۸ و ۳.۱۰ رو هم امتحان کردم (وقتی به حد کراک رسیدم ترک کردم :D) هیچ نیست ته این راه کلا دو روز بیشتر با آپگریدش حال نمی کنی و باز که یه نسخه جدید ریلیز می شه عین نئشه ها می خوای آپگرید کنی اینطوری از زندگی هم می افتی از ما گفتن بود و از شما ....
خیلی خوب گفتی  ;) منم یه مدتی همین‌جوری بودم ولی حالا اومدم سمت نسخه‌ی LTS

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
« پاسخ #7 : 14 بهمن 1392، 01:04 ب‌ظ »
راستی لطف کنید یه عنوان مناسب برای تاپیکتون انتخاب کنید.

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #8 : 14 بهمن 1392، 03:31 ب‌ظ »
خیلی خوب گفتی  ;) منم یه مدتی همین‌جوری بودم ولی حالا اومدم سمت نسخه‌ی LTS
ولی من نتونستم ترک کنم و رفتم سمت آرچ و کاملا راضیم ولی اینم قبول دارم به جز یه تعداد محدودی از آپدیتها بقیشون آپدیت کردن و نکردنش هیچ فرقی نمی‌کنه. اگه نمی‌تونی کنجکاویت رو کنترل کنی منم پیشنهاد می‌کنم ارچ نصب کنی ولی باید پیه کانفیگ دستی سیستم عامل رو هم به تنت بمالی که گاها زیاد وقت می‌گیره ولی در عین حال تا حدودی لذت‌بخش هم هست.