انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل گرافیک در لپ تاپ Dell Inspiron N5010 و کارت ATI  (دفعات بازدید: 24067 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین john_smith_80

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
5-اطمینان از اینکه nomodeset  توی خط کرنلتون نباشه

7- در صورت عدم کار کرد ضمیمه کردن فایل Xorg.0.log از مسیر
/var/log

من فقط nomodeset رو بررسی نکرده بودم که الان چک کردم بدین صورت بود و وجود نداشت:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
GRUB_CMDLINE_LINUX=""

فایلی هم که خواسته بودید خدمت شما:

http://up.vbiran.ir/uploads/0Xorg0log_44569138431266025263.zip

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 260
  • Arch + Lxqt +compiz
سلام الان تو فایلتون که نشون میده fglrx هنوز درست پاک نشده
و دارید بصورت recovery بوت میشید اصلا بیایید این فایل لاگو پاک کنید و از نو سیستمو بوت کنید فایل جدید به همین نام که اونجا هست ضمیمه کنید

آفلاین john_smith_80

• Jr. Member
  • *
سلام الان تو فایلتون که نشون میده fglrx هنوز درست پاک نشده
و دارید بصورت recovery بوت میشید اصلا بیایید این فایل لاگو پاک کنید و از نو سیستمو بوت کنید فایل جدید به همین نام که اونجا هست ضمیمه کنید

فایل رو پاک کردم و ‍پس از ریبوت بصورت عادی بالا آوردم سیستم رو و پس از لاگین و شروع شدن چشمک دوباره ریبوت کردم و رو حالت Recovery Mode برگشتم و فایل لاگ جدید رو برای شما آپلود کردم:

http://up.vbiran.ir/uploads/0Xorg0log_883513843184028848.zip

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • Arch + Lxqt +compiz
ببینید شما الان تو خط کرنلتون nomodeset دارید
[    33.514] Current Operating System: Linux ALEX-Laptop 3.11.0-13-generic #20-Ubuntu SMP Wed Oct 23 07:38:26 UTC 2013 x86_64
[    33.514] Kernel command line: BOOT_IMAGE=/boot/vmlinuz-3.11.0-13-generic root=UUID=3e6665f5-96a5-426d-8ea7-7609ad1fc496 ro recovery nomodeset
همین طور  درایور fglrx هم میخواد لود شه که شما گفتید پاکش کردید
الان شما برای بوت تو گراب 2گزینه دارید برای لینوکس درسته ؟

الان یک بار این مراحل دوباره انجام بدید انشا الله حل شه
 sudo sh /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh
sudo apt-get remove --purge fglrx*
نکته : دستور اول ممکن هست پیغام وجود نداشتن فایل بده اگر اینطور بود  مشکلی نیست و ادامه دستورات اجرا کنید
ادامه :
sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-radeon
sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core
sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup
sudo rm -rf /etc/ati
نکته: اگر در مراحل این دستورات ارور داشتید لطفا اینجا بیان کنید و بگید با کدوم به مشکل خوردید با ذکر پیغام خطا

بعد که این دستورات تموم شد  ریستارت میکنید اما قبل بوت شدن دوست من خواهش میکنم دقت کنید
روی کرنل مورد نظر که قصد بوت کردنو دارید کلید  E میزنید قسمت ویرایش برای شما میاد
BOOT_IMAGE=/boot/vmlinuz-3.11.0-13-generic root=UUID=3e6665f5-96a5-426d-8ea7-7609ad1fc496 ro recovery nomodeset
شما الان دارای اپشن nomodeset  و recovery هستید  پاکشون  کنید وقتی پاک شد دو کلید Ctrl+X  برای بوت شدن بزنید بایستی به درستی سیستمتون لود شه
لطفا دقت کنید که مراحل درست انجام بدین
نکته: از گزینه اول انتخاب که recovery نداره تو خط کرنل یا همون حالت نرمال هست استفاده کنید و فقط اطمینان پیدا کنید nomodeset نباشه اونجا
« آخرین ویرایش: 22 آبان 1392، 08:58 ق‌ظ توسط mojtabazn »

آفلاین john_smith_80

• Jr. Member
  • *

تو قسمت دوم دستورات یکسری چیز ها رو پاک کرد...

در مورد nomodeset و recovery توی کرنل حالت عادی وجود ندارند و صرفا در حالت Recovery Mode هستند که الان بنده روی این حالت دارم کار می کنم. به شما گفته بودم که سیستم رو حالت عادی بالا میاد ولی اجازه کار نمیده از بس که چشمک می زنه صفحه و صفحه لاگین از اول لود میشه و صداش هم میاد و دوباره تکرار میشه تا ... .

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • Arch + Lxqt +compiz
الان هنوزم مشکل هست ؟
با این دستورات سیستمتون بایستی لود شه چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه اصلا زمانی که فایل Xorg.conf  پاک شه حتی با درایور خود شرکت سیستم بایستی لود شه

از این جهت گفتم که nomodeset هست که تو لاگتون ثبت شده بود........
اگر مشکل وجود داره فایل لاگ Xorg.0.log  اینجا بذارید
« آخرین ویرایش: 22 آبان 1392، 09:20 ق‌ظ توسط mojtabazn »

آفلاین john_smith_80

• Jr. Member
  • *
الان هنوزم مشکل هست ؟
با این دستورات سیستمتون بایستی لود شه چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه اصلا زمانی که فایل Xorg.conf  پاک شه حتی با درایور خود شرکت سیستم بایستی لود شه

بله هنوزم مشکل داره... فایل خدمت شما:

http://up.vbiran.ir/uploads/0Xorg0log_30070138432179438285.zip

آفلاین john_smith_80

• Jr. Member
  • *
من میگم شاید اصلا دلیل دیگه ای داشته باشه چشمک زدن و تکرار شدن صفحه لاگین؟! چون تو اون چند ثانیه ای که میاد بالا و لاگین می کنه و قبل اینکه مشکل شروع بشه گرافیک مشکلی نداره و عناصر با سایز و شکل درست نمایش داده می شوند...

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • Arch + Lxqt +compiz
الان هنوزم مشکل هست ؟

[    34.199]
X.Org X Server 1.14.3
Release Date: 2013-09-12
[    34.199] X Protocol Version 11, Revision 0
[    34.199] Build Operating System: Linux 3.2.0-37-generic x86_64 Ubuntu
[    34.199] Current Operating System: Linux ALEX-Laptop 3.11.0-13-generic #20-Ubuntu SMP Wed Oct 23 07:38:26 UTC 2013 x86_64
[    34.199] Kernel command line: BOOT_IMAGE=/boot/vmlinuz-3.11.0-13-generic root=UUID=3e6665f5-96a5-426d-8ea7-7609ad1fc496 ro recovery nomodeset
بازهم nomodeset هست .....

آفلاین john_smith_80

• Jr. Member
  • *
به این خاطر نیست که من الان تو حالت Recovery بالا آوردم سیستم رو؟!  :D

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • Arch + Lxqt +compiz
الان هنوزم مشکل هست ؟

[    34.199]
X.Org X Server 1.14.3
Release Date: 2013-09-12
[    34.199] X Protocol Version 11, Revision 0
[    34.199] Build Operating System: Linux 3.2.0-37-generic x86_64 Ubuntu
[    34.199] Current Operating System: Linux ALEX-Laptop 3.11.0-13-generic #20-Ubuntu SMP Wed Oct 23 07:38:26 UTC 2013 x86_64
[    34.199] Kernel command line: BOOT_IMAGE=/boot/vmlinuz-3.11.0-13-generic root=UUID=3e6665f5-96a5-426d-8ea7-7609ad1fc496 ro recovery nomodeset
بازهم nomodeset هست .....
اگر مقدور هست پوشه هایی مثل .config .  .cache  رو در پوشه Home  خودتون هم پاک کنید
و ریستارت

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • Arch + Lxqt +compiz
خب بعد این کارها  حالت نرمالو تست کردید که بازم مشکل داشت ؟

حد اقل سیستمتون تو لاگ میگه تو حالت نرمال داره با درایور ی که با هیچ چیزی مشکل نداره داره لود میشه ولی باز چشمکی شده :D
دیگه نمیدونم چی بگم اصل این مشکلات بر میگرده به درایور ATi  :

تو جدید ترین درایورش حتی برای ویندوز هم رو لپتاپم مشکل داره
تو سایش توضیح داده ملزومات نرم افزاریو  که باید برای نصبش دقت کنید شرایط محیا باشه مثلا اخرین درایور استیبلش روی Xorg 1.13 جواب میده که برای من تو ارچ الان 1.14
و درایور بتاش هم پر باگ هست....
« آخرین ویرایش: 22 آبان 1392، 09:40 ق‌ظ توسط mojtabazn »

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
فایل Xorg.0.log مال نشست قعلی‌ات هست یعنی هربار که توی ریکاوری میای بالا این لاگ دوباره ساخته میشه. در واقع همه‌اش داری یه فایل لاگ رو میزاری :)
لاگ نشست قبلی این‌جاست: Xorg.0.log.old
اگر سرکله زدن با تنظیمات گرافیکی لینوکس برات سخته اوبونتو رو یه بار دیگه نصب کن. امتحان یه توزیع دیگه مثل فدورا ۲۰ هم ضرر نداره.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین john_smith_80

• Jr. Member
  • *

آخر سر هم درست نشد... حالا من باید اصلا دوباره نصب کنم از اول مخصوصا به خاطر اینکه پارتیشن ها رو درست کنم... دو تا درایو ویندوزی رو یکی کنم با این...

قبلا با Fedora و Suse کار کردم... روی سرور هم که کار دایمی منه با RedHat و CentOS/CloudLinux و Ubuntu و ... .

به هر صورت دیگه تصمیم برگشت به ویندوز رو ندارم!  :D هرچند که لینوکس یکم داره منو اذیت می کنه سر این مسایل و ویندوز خیلی راحت تر و بهتر هست برای من از همه نظر (رابط گرافیکی ساده و سریع و برنامه های کرک شده و ...)...

آفلاین john_smith_80

• Jr. Member
  • *
به نظر شما اگر به جای نسخه 13.10 نسخه 12.04 رو نصب کنم ممکن هست دیگه این مشکل وجود نداشته باشه؟ (فرق LTS و STS رو می دونم)