انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل گرافیک در لپ تاپ Dell Inspiron N5010 و کارت ATI  (دفعات بازدید: 24065 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین john_smith_80

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
مجددا نصب کردم و آپدیت هم نکردم این بار... ولی مشکل چشمک زدن همچنان وجود دارد... تصمیم گرفتم ویندوز نصب کنم و این رو هم در کنارش داشته باشم روی VMware مثل قبل...

آفلاین john_smith_80

• Jr. Member
  • *
لطفا یک نگاهی به فایل هایی که آپلود کرده ام بیاندازید...

Xorg.0.log.old
xsession-errors.old

لینک: http://up.vbiran.ir/uploads/0log_files_1038138442057445111.zip

آفلاین john_smith_80

• Jr. Member
  • *
 \\:D/

بالاخره موفق شدم درستش کنم!!  :D

آخرین پست این تاپیک به دادم رسید:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1593584&p=9989026#post9989026

همانطور که اونجا گفته شده فایل /etc/X11/xorg.conf رو ساختم و مقادیر زیر رو در آن قرار دادم:

Section "ServerFlags"
Option "AIGLX" "off"
EndSection

خیلی خوب... این باعث میشه به جای VMware روی خود سیستم و به عنوان سیستم عامل دوم نصبش کنم... چون هنوز مشکلات زیر باقی است:

1. عدم وجود نرم افزاری با همان کیفیت Microsoft Office
2. عدم نمایش درست فونت ها و تصاویر (من چون کار طراحی وب هم انجام میدم کیفیت بالا و نمایش درست با دقت پیکسلی خیلی مهمه)
3. عدم وجود نرم افزار های کرک شده (خیلی از ابزار های برنامه نویسی مورد استفاده من قیمت بسیار بالایی دارند و نیاز هست که به کرک آن ها دسترسی داشته باشم)
4. عدم راحتی و سرعت در رابط کاربری گرافیکی... رابط گرافیکی یونیتی و ... کار من به عنوان یک توسعه دهنده را بسیار کند کرده بودند در حالی که روی ویندوز سرعت عمل بیشتر و راحت تری داشتم...

البته لینوکس خوبی های بسیاری در هسته و ساختار ذاتی خودش داره که بسیار تحسین بر انگیز هستند ولی تا زمانی که مشکلاتی همچون موارد ذکر شده حل نشوند برای کاربرانی مثل من جالب نخواهد بود...

از کمک شما دوستان هم سپاسگذارم...

موفق باشید

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
خوشحالم که مشکلتون حل شد ولی :

1-اگه از نظرتون واقعا کاری رو که میخواهید انجام بدید فقط آفیس مایکروسافت میتونه انجام بده میتونید ویندوز مجازی نصب کنید و آفیس رو اونجا ازش استفاده کنید ;)

2-خیلی از کاربران اینجا طراح وب هستند و اگه مشکلی هست میتونید دقیق تر بگید تا برطرف بشه.

3-این مورد از نظر اخلاقی درست نیست و مشکل سیستم عامل به حساب نمیاد ولی اگه موضوع ایران بودن رو در نظر بگیریم :D میتونید بگید کدوم نرم افزار رو احتیاج دارید؟( شاید جایگزین مناسبی براش باشه )

4-اگه از نظر راحتی بگید این برمیگرده به عادت شما به ویندوز و شرایطی که بهش عادت کردید و ترک عادت سخته ولی ممکنه.خودم زیاد سختی نکشیدم و از هر دو سیستم عامل به راحتی تونستم استفاده کنم و اختلالی تو سرعت کارم ایجاد نکرد.( یونیتی به این با حالی دلت میاد:دی )

« آخرین ویرایش: 23 آبان 1392، 01:28 ب‌ظ توسط Ghost Shadow »

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 260
  • Arch + Lxqt +compiz
خوشحالم حل شد عزیز واقعا اگر ادم پیله کنه به یه مشکل یقینا حل میشه وفق باشید .

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
بالاخره موفق شدم درستش کنم!!  :D
آخرین پست این تاپیک به دادم رسید:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1593584&p=9989026#post9989026
همانطور که اونجا گفته شده فایل /etc/X11/xorg.conf رو ساختم و مقادیر زیر رو در آن قرار دادم:
من هنوز فکر می‌کنم این مشکل از سمت Downstream هست. تا حالا سعی کردی توزیع فدورا رو بوت کنی؟
نقل‌قول
عدم وجود نرم افزاری با همان کیفیت Microsoft Office
ظاهر لیبره آفیس به خوبی M$ Office نیست ولی خیلی از قابلیت‌های پیشرفته اون رو داره. کدوم ویژگی آفیس مایکروسافت هست که فکر می‌کنی توی لیبره آفیس وجود نداره؟
نقل‌قول
عدم نمایش درست فونت ها و تصاویر (من چون کار طراحی وب هم انجام میدم کیفیت بالا و نمایش درست با دقت پیکسلی خیلی مهمه)
نمیدونم منظورت از نمایش دقیق رنگ‌ها چیه (میزکار گنوم ابزاری برای کالیبره کردن رنگ‌ها تو نمایشگر با اسپکتروم رنگی بالا داره) ولی رندر فونت‌ها خیلی بهتر شده.
تصویری که از گنوم ۳.۱۰ و آرچ لینوکس پیوست کردم رو ببین.
نقل‌قول
عدم راحتی و سرعت در رابط کاربری گرافیکی... رابط گرافیکی یونیتی و ... کار من به عنوان یک توسعه دهنده را بسیار کند کرده بودند در حالی که روی ویندوز سرعت عمل بیشتر و راحت تری داشتم...
فدورا و گنوم ۳.۱۰ رو تست کردی؟ مطمعنم خوشت میاد. اسکرین‌شات‌های بیشتر این‌جا
برای تماس با من: hello [at] sasan.me