انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در پخش ویدیو  (دفعات بازدید: 6044 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
پاسخ : مشکل در پخش ویدیو
« پاسخ #15 : 03 آذر 1392، 08:14 ب‌ظ »
نقل‌قول
با تشکر  این خروجی کدها:
خروجی‌های تو هم اوکی هست. پست قبلیم رو بخون.
نقل‌قول
خیلی متشکرم xubuntu4iran از راهنماییت دارم آخرین ورژن را دانلود میکنم ، فرمت درایور Run هستش نمیدونم چجوری باید نصبش کنم قبلنا سعی کردم ولی نشده ](*,) اگه میشه یه آموزش مختصر بم بدید :oops:
اصلا نیازی به نصب درایور با اینستالر خود nvidia نیست، در واقع آخرین روشی که باید بری اون هست!
درایوری که نصب داری زیاد قدیمی نیست، اگر درایورهای جدیدتر بهبودی هم داشته باشه مال گرافیک‌های جدیدتر هست نه GT 9400 . پس وقت خودت رو باش تلف نکن.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین m0sen

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
    • پی سی گیمز
« پاسخ #16 : 03 آذر 1392، 09:39 ب‌ظ »
ممنون ساسان جان کلا از vlc که داشتم بهتره رونتر اجرا می‌کنه  ;) کش هم می‌کنه  ;D
یه سوال فنی از چه توزیعی استفاده میکنی ؟ و دومیش تم ت چیه دادا چشمم رو گرفت  ;D :o
« آخرین ویرایش: 03 آذر 1392، 09:49 ب‌ظ توسط P30GAMES »
Arch

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
« پاسخ #17 : 03 آذر 1392، 10:45 ب‌ظ »
از اینجا می تونی درایورت رو دانلود کنی
http://www.geforce.com/drivers
اگه جاوا رو سیستمت نصب باشه و پلاگین جاوا در مرورگر  فعال باشه با کلیک بر autodetect درایور مناسب رو برات پیدا می کنه

نقل‌قول
درباره proprietary بیشتر توضیح بدین
درایور رسمی و غیرمتن باز شرکت سازنده است که از شتاب دهندگی سخت افزاری (hardware acceleration) پشتیبانی می کنه.
خیلی متشکرم xubuntu4iran از راهنماییت دارم آخرین ورژن را دانلود میکنم ، فرمت درایور Run هستش نمیدونم چجوری باید نصبش کنم قبلنا سعی کردم ولی نشده ](*,) اگه میشه یه آموزش مختصر بم بدید :oops:
این جا رو یه نگاهی بینداز:
http://askubuntu.com/questions/18747/how-do-i-install-run-files

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #18 : 03 آذر 1392، 10:57 ب‌ظ »
نقل‌قول
ممنون ساسان جان کلا از vlc که داشتم بهتره رونتر اجرا می‌کنه  ;) کش هم می‌کنه  ;D
پشتیبانی vpdau از VLC 2.1 اضافه شده پس شاید لازم باشه پلیرت رو آپدیت کنی.
نقل‌قول
یه سوال فنی از چه توزیعی استفاده میکنی ؟ و دومیش تم ت چیه دادا چشمم رو گرفت  ;D :o
این آرچ لینوکس هست + xfce . پوسته: Greybird مجموعه آیکن:  elementary-xfce
اطلاعات بیشتر خواستی بپرس :)

آفلاین sevensar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
« پاسخ #19 : 04 آذر 1392، 12:00 ق‌ظ »
نقل‌قول
این جا رو یه نگاهی بینداز:
http://askubuntu.com/questions/18747/how-do-i-install-run-files

ممنون xubuntu4iran بابت لینک .خیلی مفید بود

نقل‌قول
با تشکر  این خروجی کدها:
خروجی‌های تو هم اوکی هست. پست قبلیم رو بخون.
نقل‌قول
اصلا نیازی به نصب درایور با اینستالر خود nvidia نیست، در واقع آخرین روشی که باید بری اون هست!
درایوری که نصب داری زیاد قدیمی نیست، اگر درایورهای جدیدتر بهبودی هم داشته باشه مال گرافیک‌های جدیدتر هست نه GT 9400 . پس وقت خودت رو باش تلف نکن.

ساسان جان درایوری که نصب دارم فکر میکنم proprietary  نیست چون تو driver manager با توجه به عکسی که گذاشتم گوشه پایین نوشته شده . پس اگه درایورم از proprietary استفاده یا بهتر بگم ساپورتش نمیکنه معنیش اینه که از قابلیت vdpau توی پلیر هام نمیتونم استفاده کنم . درسته ؟ تازه چندین بار هم تو پلیر های smplayer، mplayer و حتی gnome player گزینه vdpau را فعال کردم و نتیجه نداشته .
در کل ممنون از راهنمایی هاتون . نتیجه گرفتم که بارو بندیلو ببندم برم توزیع xubuntu .  \\:D/

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 04 آذر 1392، 02:20 ق‌ظ »
نقل‌قول
ساسان جان درایوری که نصب دارم فکر میکنم proprietary  نیست چون تو driver manager با توجه به عکسی که گذاشتم گوشه پایین نوشته شده . پس اگه درایورم از proprietary استفاده یا بهتر بگم ساپورتش نمیکنه معنیش اینه که از قابلیت vdpau توی پلیر هام نمیتونم استفاده کنم . درسته ؟
سیستمت الان روی درایور انحصاری Nvidia اجرا میشه. خروجی glxinfo ملاکه. برنامه گرافیکی که اسکرین شاتش رو گذاشتی سعی می‌کنه خروجی همین glxinfo رو پردازش کنه که به نظر میرسه در این قسمت باگ داره.
طبق خروجی vdpauinfo گرافیک و درایورت از vdpau پشتیبانی می‌کنن و نباید مشکلی داشته باشی. خروجی gnome-mplayer رو طبق اسکرین شاتی که گذاشتم، بذار و تست کن.
البته هر فایل ویدئویی رو نمی‌تونی روی vdpau خروجی بگیری. اگر ویدئوی h264 داری تست کن.
نقل‌قول
در کل ممنون از راهنمایی هاتون . نتیجه گرفتم که بارو بندیلو ببندم برم توزیع xubuntu .  \\:D/
Xubuntu یه توزیع عالیه اما سعی کن هیچ وقت برای فرار از یه مشکل به توزیع دیگه مهاجرت نکن. بمون، دلیل مشکلت رو پیدا و حلش کن. بعد اگر همچنان دوست داشتی، توزیع دیگه نصب کن.

آفلاین m0sen

• Jr. Member
  • *
    • پی سی گیمز
« پاسخ #21 : 04 آذر 1392، 05:16 ب‌ظ »
قربونت خیلی حال دادی به ما  8)
آقا من با SMPlayer ردیف شدم ولی VLC 2.1.1 هم نصب کردم بازم همون مشکل هست حتی تنظیماتش رو هم دست زدم ولی نشد ??? توی خود سایت VLC انجمنش هم گشتم چیزی نجستم  :(
Arch

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #22 : 04 آذر 1392، 05:42 ب‌ظ »
آقا من با SMPlayer ردیف شدم ولی VLC 2.1.1 هم نصب کردم بازم همون مشکل هست حتی تنظیماتش رو هم دست زدم ولی نشد ??? توی خود سایت VLC انجمنش هم گشتم چیزی نجستم  :(
مشکل از کارت گرافیک نیست. مشکل توانایی پلیر برای اجرای چندنخی روی ویدئوهای ۱۰۸۰ است که mplayer پشتیبانی کامل داره ولی پشتیبانی vlc ناقصه.

آفلاین m0sen

• Jr. Member
  • *
    • پی سی گیمز
« پاسخ #23 : 04 آذر 1392، 08:00 ب‌ظ »
مشکل از کارت گرافیک نیست. مشکل توانایی پلیر برای اجرای چندنخی روی ویدئوهای ۱۰۸۰ است که mplayer پشتیبانی کامل داره ولی پشتیبانی vlc ناقصه.

بله وقتی داوش ساسان تنظیمات گنوم پلیرش رو داد گوشی دستم اومدش  ;) در کل SMPlayer برای من خیلی بهتر پخش می‌کنه ولی زیرنویس رو VLC قشنگتر اجرا می‌کنه به نظرم  :D
Arch

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #24 : 04 آذر 1392، 09:16 ب‌ظ »
بله وقتی داوش ساسان تنظیمات گنوم پلیرش رو داد گوشی دستم اومدش  ;) در کل SMPlayer برای من خیلی بهتر پخش می‌کنه ولی زیرنویس رو VLC قشنگتر اجرا می‌کنه به نظرم  :D
پشتیبانی mplayer از ass و freetype بهتر از vlc است. پشتیبانی ass رو پویا کنید و به این پست و این پست هم نگاهی بندازید.
« آخرین ویرایش: 04 آذر 1392، 09:19 ب‌ظ توسط امید توانا »

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 04 آذر 1392، 10:39 ب‌ظ »
نقل‌قول
مشکل توانایی پلیر برای اجرای چندنخی روی ویدئوهای ۱۰۸۰ است که mplayer پشتیبانی کامل داره ولی پشتیبانی vlc ناقصه.
حتما منظورت زمانی هست که دارن ویدئو رو روی CPU دیکود می‌کنن؛ vdpau روی GPU اجرا میشه.
من فرق این‌ها در چند نخی رو هم متوجه نمیشم، مگر mplayer و vlc هردو از libavcode برای دیکود استفاده نمی‌کنن؟

آفلاین sevensar

• Newbie
  • *
« پاسخ #26 : 04 آذر 1392، 11:15 ب‌ظ »
آقا ساسان من بعد از اون 2 تا توزیع عوض کردم توی همشون ویدیو ها راحت پخش میشن حتی درایور گرافیک هم همون درایوره پیش فرض xserver - xorg هستش و تو پلیر هاهم تنظیم خروجی vdpau نیستش . با vlc که مثه آیینه پخش میکنه. در عجبم چه گویم

حرف شما هم در مورد مهاجرت به توزیعه دیگه درسته ولی من کلا از روی کنجکاوی خواستم xfce را روی ubuntu امتحان کنم که واقعا خیلی بهتر و سریعتر از Mint هستش . البته بگم با virtul machine ها حال نمیکنم واسه این همه را نصب میکنم.

من فکر میکنم که این مشکل ریشش از جایه دیگس !
« آخرین ویرایش: 04 آذر 1392، 11:17 ب‌ظ توسط sevensar »

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 05 آذر 1392، 02:04 ق‌ظ »
نقل‌قول
آقا ساسان من بعد از اون 2 تا توزیع عوض کردم توی همشون ویدیو ها راحت پخش میشن حتی درایور گرافیک هم همون درایوره پیش فرض xserver - xorg هستش و تو پلیر هاهم تنظیم خروجی vdpau نیستش . با vlc که مثه آیینه پخش میکنه. در عجبم چه گویم
حرف شما هم در مورد مهاجرت به توزیعه دیگه درسته ولی من کلا از روی کنجکاوی خواستم xfce را روی ubuntu امتحان کنم که واقعا خیلی بهتر و سریعتر از Mint هستش . البته بگم با virtul machine ها حال نمیکنم واسه این همه را نصب میکنم.
من فکر میکنم که این مشکل ریشش از جایه دیگس !
ایده‌ای ندارم که مشکل چی بوده، شاید پروسه‌ای توی پس‌زمینه پردازنده مشغول خودش میکرده.
اگر با ترکیب فعلی xubuntu راحتی که کار کن ولی یادت باشه اجرای ویدئوهای رزولوشن بالا روی cpu باعث کند شدن میزکار و مصرف بیشتر باتری در اجرای روی GPU میشه.

آفلاین sevensar

• Newbie
  • *
« پاسخ #28 : 05 آذر 1392، 03:12 ق‌ظ »
از شما و دوستان خیلی ممنونم.