انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: پيكربندي آپاچي و نصب آن  (دفعات بازدید: 1887 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aliyeh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
پيكربندي آپاچي و نصب آن
« : 17 دی 1387، 12:50 ب‌ظ »
سلام
من يك تازه كار در امر كار با لينوكس و توزيعهاي مختلف اون هستم. و در حال حاضر با اوبونتو كار مي كنم.
مي خوام يك وب سرور رو در اوبونتو راه اندازي كنم كه بتونه با سيستمهاي ويندوزي هم ارتباط برقرار كنه.
مشكلي كه در حال حاضر من به اون برخوردم اينه كه هنگام config آپاچي، در نهايت چنين پيغامي ميده كه نميدونم بايد چه كار كنم؟ :(
و نمي دونم كه اصولا اين يك مشكله يا نه؟ ???
لطفا منو راهنمايي كنيد.
با سپاس
عاليه
پيغام:
configure:creating ./config.status
config.status:error:cannot find input file:Makefile.in
configure failed for srclib/apr
نكته: من اوبونتو رو از طريق برنامه VMware نصب كردم. ممكنه در بروز مشكل تاثير داشته باشه؟

آفلاین محمدرضا بوذری

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 2643
    • فروشگاه اینترنتی شهر کودک
پاسخ به: پيكربندي آپاچي و نصب آن
« پاسخ #1 : 17 دی 1387، 03:19 ب‌ظ »
سلام
من يك تازه كار در امر كار با لينوكس و توزيعهاي مختلف اون هستم. و در حال حاضر با اوبونتو كار مي كنم.
مي خوام يك وب سرور رو در اوبونتو راه اندازي كنم كه بتونه با سيستمهاي ويندوزي هم ارتباط برقرار كنه.
مشكلي كه در حال حاضر من به اون برخوردم اينه كه هنگام config آپاچي، در نهايت چنين پيغامي ميده كه نميدونم بايد چه كار كنم؟ :(
و نمي دونم كه اصولا اين يك مشكله يا نه؟ ???
لطفا منو راهنمايي كنيد.
با سپاس
عاليه
پيغام:
configure:creating ./config.status
config.status:error:cannot find input file:Makefile.in
configure failed for srclib/apr
نكته: من اوبونتو رو از طريق برنامه VMware نصب كردم. ممكنه در بروز مشكل تاثير داشته باشه؟

سلام، به انجمن کاربران پارسی زبان اوبونتو خوش آمدید !

از چه روشی برای نصب Apache استفاده کرده‌اید ؟
توصیه من این هست که اگر تازه کار می‌باشید از طریق سیناپتیک که در System > Administration > Synaptic Package Manager موجود است استفاده کنید، پس از گشودن آن به منو Edit رفته و از آن‌جا Mark package by task را باز کنید، در این پنجره lamp server را تیک دار کنید سپس تنظیمات را Ok و سپس‌تر روی Apply کلیک نمایید تا شروع به دریافت و نصب بسته‌ها کند !

در غیر این صورت می‌توانید XAMPP را دریافت و بدون نیاز به نصب آن را اجرا کنید، اطلاعاتی از این دست داخل انجمن بسیار است که با کمی جست و جو می‌توانید به آن‌ها دست یابید !

:)
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]