انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: کدامیک از این توزیعها برای کاربرِ دسکتاپ مناسبتره؟  (دفعات بازدید: 2992 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 271
بین چهار توزیعِ redhat، centos و oracle enterprise linux و scientific linux کدامیک برای استفاده ی یک کاربرِ عمومیِ دسکتاپ مناسبتره؟ اینم بگم که بنده در جریان هستم که این چهار توزیع برای سرور توسعه داده میشه نه برای دسکتاپ، ولی پایداریشون بدجور منو جذب کرده! حالا میخوام بدونم کدامیک از اینها برای یه کاربرِ دسکتاپ که کارهای خاصی با سیستمش انجام نمیده مناسبتره؟ (لطفأ با ذکر دلیل).

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
بازم مثل این‌که باید بهت بخندم!!! ;D

آفلاین Sina471

• Full Member
  • *
  • ارسال: 175
بین چهار توزیعِ redhat، centos و oracle enterprise linux و scientific linux کدامیک برای استفاده ی یک کاربرِ عمومیِ دسکتاپ مناسبتره؟ اینم بگم که بنده در جریان هستم که این چهار توزیع برای سرور توسعه داده میشه نه برای دسکتاپ، ولی پایداریشون بدجور منو جذب کرده! حالا میخوام بدونم کدامیک از اینها برای یه کاربرِ دسکتاپ که کارهای خاصی با سیستمش انجام نمیده مناسبتره؟ (لطفأ با ذکر دلیل).

تا جایی که من اطلاع دارم همه ی این ۴ توزیع بر مبنای ردهت هستند. خود ردهت رو که نمیشه مجانی داونلود کرد. البته فرق چندانی هم با centos و بقیه نداره. من خودم چند ماه Scientific Linux رو به عنوان توزیع اصلی استفاده میکردم رو لپتاپم. خیلی روان و خوب بود. دمای لپتاپ هم توی محدوده ی ۴۵ تا ۵۵ بود. centos هم همینه. اما تجربه شخصی من از SL لذت بخش بود. همه چیزایی هم که میخاستم به راحتی نصب شد. کرومیوم، اسکایپ، طور، سایلب و ... البته کرنل SL یکمی قدیمه.

آفلاین Sina471

• Full Member
  • *
اینم یه عکس از دسکتاپم زمانی که SL نصب بود. :)

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
بازم مثل این‌که باید بهت بخندم!!! ;D
تو هم که همش میخندی!!! بابا یکم جدی باش  :D

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
خود ردهت رو که نمیشه مجانی داونلود کرد.
چرا عزیزم میشه، شما یک ایمیل (از نوع تجاریش) از این سایتهایی که ایمیل موقت میسازن و به کاربر میدن میگیری و توی سایت ردهت عضو میشی، بعد از اینکه تو سایت ردهت لاگین کردی، برو به این لینک:
https://rhn.redhat.com/rhn/software/downloads/AllISOs.do?
اونجا تمام آیزوهای ردهت رو میتونی دانلود کنی (البته resume نمیده و نمیشه دانلودش کرد! باید کد MD5 رو کپی کنی و بذاری تو گوگل و اون فایل رو از سایتهای تورنت بگیری). نترس این کار دزدی نیست، میتونی 30 روز مجانی ازش استفاده کنی.
نقل‌قول
البته فرق چندانی هم با centos و بقیه نداره. من خودم چند ماه Scientific Linux رو به عنوان توزیع اصلی استفاده میکردم رو لپتاپم. خیلی روان و خوب بود.
در خوب بودن scientific و centos و سایر توزیعهایی که نام بردم شکی نیست؛ منتها میخوام بدونم از بین همین ها کدام بهتره؟ (برای یک کاربرِ عمومیِ دسکتاپ).

آفلاین Sina471

• Full Member
  • *
من به عنوان یک کاربر معمولی، SL  رو خیلی خوب دیدم. البته تجربه centos و بقیه رو ندارم. اما برای استفاده به عنوان دسکتاپ و کارهای معمولی عالی بود. از همه مهمتر دمای سیستم بود که پایین بود واسه من. Run های سایلب هم بدون دردسر انجام میشد.

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
من به عنوان یک کاربر معمولی، SL  رو خیلی خوب دیدم. البته تجربه centos و بقیه رو ندارم. اما برای استفاده به عنوان دسکتاپ و کارهای معمولی عالی بود. از همه مهمتر دمای سیستم بود که پایین بود واسه من. Run های سایلب هم بدون دردسر انجام میشد.
scientific توزیع بسیار عالی ایه... ولی یه چیزی ذهن منو آزار میده؛ این توزیع در اصل برای لابلاتوارها و آزمایشگاهها توسعه داده شده، رو همین حساب ممکنه در بین این چهار توزیع، بهترین انتخاب نباشه، شایدم باشه. بین این و سنت او اس دو به شکم که کدام مناسبتره برام. scientific رو که شما میگی خوب کار میکنه، اگه کسی هم پیدا بشه که سنت او اس رو روی سیستمش نصب کرده باشه و به ما بگه که چجوری بوده اونوقت میشه نتیجه گیری کرد.
« آخرین ویرایش: 12 آذر 1392، 02:19 ب‌ظ توسط siavash_siavash »

آفلاین Sina471

• Full Member
  • *
scientific توزیع بسیار عالی ایه... ولی یه چیزی ذهن منو آزار میده؛ ایون توزیع در اصل برای لابلاتوارها و آزمایشگاهها توسعه داده شده، رو همین حساب ممکنه در بین این چهار توزیع، بهترین انتخاب نباشه. شایدم باشه. بین این و سنت او اس دو به شکم که کدام مناسبتره برام.
اگر اشتباه نکنم centos و SL فرقی ندارن خیلی. شاید مخازنشون متفاوت باشه. در مورد اون موضوعی که گفتی راجع به توسعه داده شدن SL برای کارهای علمی، فک کنم تفاوت SL و centos در نصب پیش فرض بعضی نرم افزارها روی اون هست.

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
اگر اشتباه نکنم centos و SL فرقی ندارن خیلی. شاید مخازنشون متفاوت باشه. در مورد اون موضوعی که گفتی راجع به توسعه داده شدن SL برای کارهای علمی، فک کنم تفاوت SL و centos در نصب پیش فرض بعضی نرم افزارها روی اون هست.
درسته، فرق اساسی ندارن، فرقشون در پکیجهای از پیش نصب شده هست. ولی خب اینم فرقِ مهمیه. (حداقل برای من)
راستی سینا چرا scientific رو گزاشتی کنار؟

آفلاین Sina471

• Full Member
  • *
درسته، فرق اساسی ندارن، فرقشون در پکیجهای از پیش نصب شده هست. ولی خب اینم فرقِ مهمیه. (حداقل برای من)
راستی سینا چرا scientific رو گزاشتی کنار؟
جواب پ.خ رو دادم :)

آفلاین Muhammad the Magnificent

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 50
دوستان برای دانلود ردهت از میرر وطنی استفاده کنید : http://mirror.sito.ir

و خطاب به دوست عزیز استارتر : اگر دانشجو هستید ساینتفیک خیلی میتونه گزینه خوبی باشه. چون آزمایشگاه سرن توسعش میده.