انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: سوالات یک گرافیست علاقمندبه اوبونتو  (دفعات بازدید: 3408 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jahangiri1392

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
سلام.من قصددارم که لینوکس رو(اوبونتو)رونصب کنم وازقدرت هاوخاصیت ان استفاده کنم چون ازویندوزخسته شدم.اطلاعات اولیه رودارم پس خواهشا پاسم ندین این وراون ور وخواهش میکنم جوابموبدین.ممنون

1-میخواستم ببینم منی که با مایا ومکس وافترافکت کارمیکنم ،میتونم اونارو روی اوبونتو نصب وداشته باشم؟ وآیابی مشکل اجرامیشن؟ نصبشون چطوریه ؟ چون exe هستن .وچظوراجرامیشن؟ اصلا نصب برنامه های exe روی اوبونتو درسته ؟ میشه؟
2-درحین نصب اوبونتو بایدبه اینترنت وصل بود ؟ یانیازی نیست؟ سیستم من HP Pavilion dv6 6177se هست وCorei7 هم هست و4گیگ رم داره و2 گیگ گرافیک.

خواهش میکنم جوابمو بدین.....

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
پاسخ : سوالات یک گرافیست علاقمندبه اوبونتو
« پاسخ #1 : 21 آذر 1392، 07:45 ب‌ظ »
سلام
مایا فکر کنم نسخه لینوکسی داره ولی در کل بهترین گزینش بلندر هست

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • Ruby
« پاسخ #2 : 21 آذر 1392، 07:57 ب‌ظ »
mac os تو گرافیک حرف اول رو میزنه ( از دید من )
خیلی سرعتش خوبه از اون استفاده کن
بدلیل متنفر بودن از ابونتو دیگه این فروم نمیام

آفلاین tihoo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
« پاسخ #3 : 21 آذر 1392، 08:14 ب‌ظ »
1-میخواستم ببینم منی که با مایا ومکس وافترافکت کارمیکنم ،میتونم اونارو روی اوبونتو نصب وداشته باشم؟ وآیابی مشکل اجرامیشن؟
از اینها که اسم بردید فقط شنیدم مایا روی لینوکس هم نصب میشه. من هم از مایا روی ویندوز استفاده میکنم مخصوصا ویندوز 8 ابدا خسته کننده نیست!
در پاسخ به اون کاربری که گفتندبلندر بهترین گزینه است باید به ایشون متذکر بشم که به هیچ وجه به پای مایا نمی رسه. با تری دی مکس کار نکردم.

2-درحین نصب اوبونتو بایدبه اینترنت وصل بود ؟ یانیازی نیست؟ سیستم من HP Pavilion dv6 6177se هست وCorei7 هم هست و4گیگ رم داره و2 گیگ گرافیک.
نه. اما بعد از نصب حتما به اینترنت نیازی داری تا فرمتهای صوتی و تصویری رو نصب کنی که بتونی آهنگ و فیلم اجرا کنی.

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
« پاسخ #4 : 21 آذر 1392، 10:02 ب‌ظ »
1-میخواستم ببینم منی که با مایا ومکس وافترافکت کارمیکنم ،میتونم اونارو روی اوبونتو نصب وداشته باشم؟ وآیابی مشکل اجرامیشن؟
از اینها که اسم بردید فقط شنیدم مایا روی لینوکس هم نصب میشه. من هم از مایا روی ویندوز استفاده میکنم مخصوصا ویندوز 8 ابدا خسته کننده نیست!
در پاسخ به اون کاربری که گفتندبلندر بهترین گزینه است باید به ایشون متذکر بشم که به هیچ وجه به پای مایا نمی رسه. با تری دی مکس کار نکردم.

نه. اما بعد از نصب حتما به اینترنت نیازی داری تا فرمتهای صوتی و تصویری رو نصب کنی که بتونی آهنگ و فیلم اجرا کنی.

منظورم داخل اوبونتو بود

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
« پاسخ #5 : 21 آذر 1392، 10:06 ب‌ظ »
از ویندوز یا مک استفاده کنید. لینوکس به کارتون نمیاد...
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #6 : 21 آذر 1392، 11:50 ب‌ظ »
سلام.من قصددارم که لینوکس رو(اوبونتو)رونصب کنم وازقدرت هاوخاصیت ان استفاده کنم چون ازویندوزخسته شدم.اطلاعات اولیه رودارم پس خواهشا پاسم ندین این وراون ور وخواهش میکنم جوابموبدین.ممنون

1-میخواستم ببینم منی که با مایا ومکس وافترافکت کارمیکنم ،میتونم اونارو روی اوبونتو نصب وداشته باشم؟ وآیابی مشکل اجرامیشن؟ نصبشون چطوریه ؟ چون exe هستن .وچظوراجرامیشن؟ اصلا نصب برنامه های exe روی اوبونتو درسته ؟ میشه؟

خواهش میکنم جوابمو بدین.....
اگر کار حرفه ی شما گرافیک هست و به این برنامه ها وابسته هستید از همون ویندوز استفاده کنید یا از مک استفاده کنید
میتونید برنامه های .exe رو با برنامه wine داخل اوبونتو اجرا کنید ولی مطمئن نیستم جواب خوبی بهتون بده و بهتره از virtual box استفاده کنید و با مجازی سازی ویندوز رو داخل اوبونتو نصب کنید و از برنامه هاتون استفاده کنید(چون ظاهرا استفادتون زیاد هست،خوب چه کاریه!از ویندوز استفاده کنید ;D)
میتونید درکنار ویندوز اوبونتو رو هم نصب کنید و باهاش کار کنید تا دستتون باهاش گرم بشه
برای نصب هم ضروری نیست به اینترنت وصل بشید ولی نصب آپدیت هاش(که باید به اینترنت وصل بشید) ضروریه
« آخرین ویرایش: 21 آذر 1392، 11:53 ب‌ظ توسط علیرضااااا »

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #7 : 22 آذر 1392، 01:44 ق‌ظ »
بهتر اوبونتو را در کنار ویندوز نصب کنید. همان گزینه something else .یا روی فلش بوتش کنید وبصورت لایو استفاده کنید و
محیط گرافیکی اوبونتو  و همچنین محیط ترمینال را تجربه کنید.
از لحاظ نرم افزاری نرم افزار های  خوبی داره اما قطعا در حد و اندازه ویندوزی نیستند.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #8 : 22 آذر 1392، 02:24 ق‌ظ »
عجیبه که فیدبک نسبت به برنامه‌های گرافیکی لینوکس اینفدر ضعیفه. بلندر یه برنامه عالیه.
اون کسی که میگه بلندر به پای مایا نمیرسه آیا خودت تا حالا پول مایا رو دادی؟ با همون مایا دزدیت می‌تونی یک دهم Sintel یا Tears of steel رو بسازی؟
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
« پاسخ #9 : 22 آذر 1392، 06:14 ق‌ظ »
کنار ویندوزت اوبونتو نصب کن و بعدش بگرد دنبال معادل نرم‌افزارهایی که توی ویندوز استفاده می‌کنی (از این سایت کمک بگیر : http://alternativeto.net و اون بالا سمت راست جستجو کن.) مثلا معادل Adobe After Effect میشه NukeX
برای کارهای سه‌بعدی نرم‌افزاری به خوش‌دستی Blender3D ندیدم.
به جای Adobe Photoshop هم می‌تونی از GIMP استفاده کنی ( معادل‌های بیشتری هست براش اگه بگردی ولی به نظر می‌رسه همین بهترین باشه.)
برای Blender3D آموزش‌هایی رو می‌تونی از shop.sito.ir بگیری . همین‌طور سایت blenderguru.com آموزش‌های جالبی داره.
خب قراره سه‌تا یا بیشتر نرم‌افزار جدید یاد بگیری ، پس ← باید حوصله داشته باشی و وقت بذاری.
موفق باشی

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #10 : 22 آذر 1392، 07:45 ق‌ظ »
از ویندوز یا مک استفاده کنید. لینوکس به کارتون نمیاد...
به حرف دوستمون گوش بدید و یه حل شد ته عنوانتون بزارید تا گیر متعصب ها نیافتادید :)

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
« پاسخ #11 : 22 آذر 1392، 12:01 ب‌ظ »
نرم افزارهای Maya , Houdini و چند نرم افزارهای کوچکتر و کاربردی هم نسخه لینوکس دارند ، بلندر هم که هست. حداقل برای من کار کردن با این نرم افزار ها از ویندوز بهتر بوده ، ولی چون لپ تاب داری و مشکل اساسی ات کارت گرافیک خواهد بود برای همین روی لپ تاب توصیه نمیشه سمت لینوکس بروی! مک هم گزینه مناسبی است.

آفلاین jahangiri1392

• Newbie
  • *
اولا ممنون که پاسخ دادین.
ثانیا: برنامه های تری دی خیلی باهم فرق میکنن عمرتوبایدبزاری تابتونی مایارو یادبگیری ،اونوقت نمیشه که بیای بخاطریه سیستم عامل بایه برنامه دیگه(بلندر) شروع به یادگیری کنی

ثالثا:یکسری برنامه های فوق پیشرفته درزمینه گرافیک هست که فقط واسه لینوکس تهیه شده وهیچ نسخه ویندوزی نداره...ومن بخاطراون میخوام کنارویندوزم اوبونتو رونصب کنم.

بعدش : شماچطور میگین رو لب تاب جواب نمیده یامیگین لینوکس بکارت نمیاد وبرو به سمت ویندوز؟
منی که تاحالابالینوکس کارنکردم میدونم لینوکس مخصوص کارای حرفه ایه وسرعت وبازدهیش بیشترازویندوزه.

ویه سوال موند: ممنون میشم پاسخ بدین...
نرم افزاری که مخصوص لینوکسه وهیچ فایل اجرایی نداره وتواطلاعات نصبش نوشته کپی کنین وازش لذت ببرین،من این رو کجاکپی کنم؟(من قراره یه درایو مجازی برای نصب اوبونتو ایجادکنم درکنارویندوز7) باید کجاکپپیش کنم؟ وچطوراجراش کنم؟ یعنی باید تو ترمینال اسمش روتایپ کنم واینتربزنم؟

ممنون میشم پاسخ بدین...

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338

آفلاین jahangiri1392

• Newbie
  • *
میگم یه برنامه دارم که تعدادی چوشه داره ومخصوص لینوکسه.توآموزش نصبش نوشته(این ترجمشه : اون رو ازحالت فشرده خارج کنین وکپی کنین وکرک رو چک کنین وازبرنامه لذت ببرین.
کجاکپی کنم؟ برنامه هایی که پسوند exe ندارن روچظوردرلینوکس بایدنصب واجراکرد؟