انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آیا برای ارتقا امنیت کاری لازم است در اوبونتو انجام داد ؟‌  (دفعات بازدید: 8096 بار)

0 کاربر و 13 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین TakCl

• Full Member
  • *
  • ارسال: 129
سلام
بنده جهت امنیت بیشتر از ویندوز به اوبونتو کوچ کردم. فرار از ویروس کرک و ...
در اوبونتو نیاز به نرم افزار خاصی جهت ارتقاء امنیت هست یا خیر ؟
باتشکر

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
خیر شما همیشه اوبونتو را آپدیت نگهدار ، سعی کن از مخازن غیر رسمی برنامه نصب نکنی.
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین m0sen

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
    • پی سی گیمز
ویندوز هم امن هست عزیز.
برای امنیت کارهای زیادی هست بستگی به نوع استفاده شما داره  ;)
Arch

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
ویندوز هم امن هست عزیز.
برای امنیت کارهای زیادی هست بستگی به نوع استفاده شما داره  ;)
مخصوصا با آن ویروس هاش!  :D

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
آیا برای ارتقا امنیت کاری لازم است در اوبونتو انجام داد ؟‌
بله، به اینترنت وصل نشید.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
آیا برای ارتقا امنیت کاری لازم است در اوبونتو انجام داد ؟‌
بله، به اینترنت وصل نشید.
والا با اوضا الان اینم کارساز نیس! کامپیوترت رو از برق بکش ...

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 271
سلام
باتشکر
به نرم افزار خاصی نیاز نداری ولی به دانش کافی برای تنظیم فایروال نیاز داری چون بنده یادمه توی یکی دوتا سایت خونده بودم که درحالت دیفالت، راههای بای پسِ لینوکس بیشتر از ویندوزه! اون امنیتی که همۀ ما در باب لینوکس شنیدیم زمانی محقق میشه که فایروالش رو یه آدم خبره کانفیگ کرده باشه. این لینکو مطالعه کن:
http://www.webhostingtalk.ir/f111/39111
توی اون لینک، یه هکرِ عقده ای روی چندتا سرور تست امنیتی زده و به این نتیجه رسیده که اگه شما بلد نباشی فایروالِ لینوکس رو بشکل درست تنظیم کنی، امنیتش حتی از ویندوز هم پایینتره! (البته از لحاظ حملات شبکه، نه ویروس و کرم و تروجان). درسته که اون هکر آدم بی ادبیه، ولی انصافأ بیربط هم نمیگه. اون لینک رو یه چک کن ضرر نمیکنی.
اگه دانش کافی برای کانفیگ فایروال رو نداری، از توزیعهایی مثل دِبیــیَن استیبل یا سنت او اس استفاده کن، موقع نصب اگه ازت پرسید روی چه سیستمی داری منو نصب میکنی، دسکتاپ رو انتخواب کن.
« آخرین ویرایش: 26 آذر 1392، 10:23 ب‌ظ توسط siavash_siavash »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
در کامپیوتر خانگی عموما نیازی به فایروال نیست. توی سرورها هم اینطوری نیست که اگر یک فایروال درست تنظیم شد، دیگه امنیت تامین هستش.

برای امنیت مهم‌تر از همه سواد خود کاربر هستش. کتاب بخونید و گنو-لینوکس رو بهتر یاد بگیرید، همچنین در مورد شبکه بخونید. هر چه سوادتون در این زمینه‌ها بیشتر باشه، کامپیوترتون امنیت بیشتری خواهد داشت.

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
سلام
باتشکر
به نرم افزار خاصی نیاز نداری ولی به دانش کافی برای تنظیم فایروال نیاز داری چون بنده یادمه توی یکی دوتا سایت خونده بودم که درحالت دیفالت، راههای بای پسِ لینوکس بیشتر از ویندوزه! اون امنیتی که همۀ ما در باب لینوکس شنیدیم زمانی محقق میشه که فایروالش رو یه آدم خبره کانفیگ کرده باشه. این لینکو مطالعه کن:
http://www.webhostingtalk.ir/f111/39111
توی اون لینک، یه هکرِ عقده ای روی چندتا سرور تست امنیتی زده و به این نتیجه رسیده که اگه شما بلد نباشی فایروالِ لینوکس رو بشکل درست تنظیم کنی، امنیتش حتی از ویندوز هم پایینتره! (البته از لحاظ حملات شبکه، نه ویروس و کرم و تروجان). درسته که اون هکر آدم بی ادبیه، ولی انصافأ بیربط هم نمیگه. اون لینک رو یه چک کن ضرر نمیکنی.
اگه دانش کافی برای کانفیگ فایروال رو نداری، از توزیعهایی مثل دِبیــیَن استیبل یا سنت او اس استفاده کن، موقع نصب اگه ازت پرسید روی چه سیستمی داری منو نصب میکنی، دسکتاپ رو انتخواب کن.

خدارو شکر
مدت مدیدی بود نخندیده بودم =D> \\:D/

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
در کامپیوتر خانگی عموما نیازی به فایروال نیست. توی سرورها هم اینطوری نیست که اگر یک فایروال درست تنظیم شد، دیگه امنیت تامین هستش.

برای امنیت مهم‌تر از همه سواد خود کاربر هستش. کتاب بخونید و گنو-لینوکس رو بهتر یاد بگیرید، همچنین در مورد شبکه بخونید. هر چه سوادتون در این زمینه‌ها بیشتر باشه، کامپیوترتون امنیت بیشتری خواهد داشت.
درسته، منم چیزی جز اینا نگفتم، امنیت صد در صد هم هیچ جا وجود نداره ولی امنیت کم و زیاد وجود داره. ولی با یک نکته موافق نیستم، فایروال برای کاربر خانگی هم نیازه، منتها بدلیل اینکه معمولأ هک کردن یک کلاینت ارزشش کمتر از سروره و توی سیستم کلاینت پورتهای کمتری باز هستن، هکرها کمتر به کلاینت حمله میکنن؛ ولی اگه تصمیم بگیرن حمله کنن یا بقول معروف گیر بدن، اونوقت دیگه نمیشه گفت که نیازی به فایروال یا چیزی شبیه اون نیست. شما رو چه حسابی میگی کلاینت نیاز به فایروال نداره؟ به دنیای مجازی و هکرها با دید مثبت نگاه میکنی؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
شما رو چه حسابی میگی کلاینت نیاز به فایروال نداره؟ به دنیای مجازی و هکرها با دید مثبت نگاه میکنی؟
پورت‌هایی که به صورت پیش‌فرض باز هستند، برای باز بودن باز هستند و بستن اون‌ها با فایروال تاثیر خاصی نداره. مواردی مثل DDOS هم روی کلاینت‌ها انجام نمی‌شه. چون کلاینت می‌خواد همه‌جوره از اینترنت استفاده کنه، روی اطلاعاتی که از کامپیوتر خارج می‌شه هم کار خاصی نمی‌شه انجام داد.

عموما اگر مشکلی پیش بیاد بخاطر کارهایی هست که کاربر خودش روی کامپیوتر انجام می‌ده و اونجا دیگه فایروال بی‌تاثیر هستش. برای همین هم هست که توی اوبونتو (و اکثر توزیع‌ها) قانون خاصی به صورت پیش‌فرض برای فایروال وجود نداره.

آفلاین بی نام تا اطلاع ثانوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 401
با عرض سلام.
خیلی ساده و سربسته:
شما نیاز به هیچ نرم‌افزاری ندارید و نیازی نیست که دانشتون رو در زمینه‌ی فایروال ببرید بالا (اگه بره بالا خوبه ولی لازم نیست)
تنها نگرانی در لینوکس دزدیده شدن اطلاعات هستش که اون هم از راه اینترنت و کدهای جاوا و نرمافزارهای فلش امکانش هست.
تنها کار لازم اینه که روی مرورگرتون یه افزونه نصب کنید تا کدهای فلش و جاوا رو بلاک کنه.

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
پورت‌هایی که به صورت پیش‌فرض باز هستند، برای باز بودن باز هستند و بستن اون‌ها با فایروال تاثیر خاصی نداره.
اگه اینطوریه پس چرا وقتی من با ویندوزی که norton internet security روش نصبه وبگردی میکنم، بعضی وقتا norton پیغام میده که فلان حمله رو دفع کرده؟؟ این حمله از کجا بوده؟ از همون پورتهای باز بوده دیگه. مسلمأ توی لینوکس هم باید راهی برای محافظت از پورتهای باز وجود داشته باشه (جدای از دانش و عملکرد خود کاربر)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
نظر من مستقیما در مورد یک سیستم بروز گنو-لینوکس بودش، نه ویندوز.

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
نظر من مستقیما در مورد یک سیستم بروز گنو-لینوکس بودش، نه ویندوز.
میدونم، منظورت گنولینوکس بود ولی خب چه فرقی دارن با هم؟ پورتِ باز، پورتِ بازه دیگه...