انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: لطفا نظر بدید!!استفاده از یونیتی روی مینت و استفاده از سینامون روی اوبونتو  (دفعات بازدید: 9340 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
همونطور که گفتم آدمی نیستم که مدام توزیع عوض کنم
;)
آدم خوبی هستی :D

آفلاین hassan.yavar

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 59
شما که اینقدر به آپدیت و بروز بودن اهمیت می‌دین چرا آرچ نصب نمی‌کنید.
فوق‌العاده بروز و در عین حال بسیار پایدار
آرچ چطوری نصب می شه؟راهنمای گام به گام و تصویری به زبان پارسی نداره؟

یه بار خواستم نصب کنم هیچی ازش سردرنیاوردم همش متنی بود

آفلاین Yaser-16

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720

تصویری ندیدم تا حالا،ولی اینا خوبن:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,54407.0.html

http://tazik.ir/1392/04/07/%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%A2%D8%B1%DA%86-%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D9%81%D8%B8-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C/

http://ma3x.ir/archlinux-installation-howto
آنان که آزادی را فدای امنیت می‌کنند، نه شایستگی آزادی را دارند و نه لیاقت امنیت را!   بنیامین فرانکلین

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من

برای سوال جدید لطفا تاپیک جدید باز کنید
این باعث میشه نفرات بعدی که سوال مشابه شما دارند با سرچ در انجمن زودتر به جواب برسند
;)

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 348
من خودم با میز کار سینامون خیلی حال میکنم ولی مینت توزیع خوبیه ولی مشکلاتی که علیرضا هم میگه مزید به علته که ازش دوری کنیم ولی خب به نظرم اوبونتو این پنگوئن کوچولو خیلی خوب تونست دنیا رو با لینوکس اشنا کنه که خیلی هم مهمه توزیع های غول پیکری مثل سوزی و یا ردهت و از همه مهمتر فدورا که خیلی هم تلاش کردن ولی نتونستن محبوبیت اوبونتو رو داشته باشن جز این خیلی کم پیش اومده که از یه توزیعی که توزیع دیگه ازش رلیز میشه اوبونتو از دبیان بتونه قابلیت اینو داشته باشه که توزیع های دیگه ای رو از خودش ایجاد کنه مثل بک ترک مثل خود مینت مثل pear مثل ... خیل های دیگه و این خوشحال کنندست برای لینوکسی ها که دنیا پر شده از اسم لینوکس و کاربرای لینوکسی

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
با همه ی این بحث ها دوستان دلیل فنی برای ترکیب مثلا اوبنتو با سینامون ذکر نکردند! فکر کنم سلیقه ای است. ولی خب من این کار کردم و خوب هم در اومده

آفلاین niiks

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
مینت پکیج ها رو دسته بندی میکنه برای آپدیت برای پکیج هایی که از لحاظ پایداری تست شده باشه level یک میزنه و برای پکیج هایی که برای پایداری مشکل ایجاد میکنه level پنج میزنه و فقط level یک و دو سه به طور پیش فرض برای آپدیت تیک خورده

آپدیت کرنل رو هم که فیلتر میکنه
برای همین کلا از مینت به خاطر این قضایا زده شدم ;)
خب این شماره گذاری چیش بده؟
آپدیت کرنل رو فیلتر میکنه یعنی چی؟

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
مینت بر اساس اوبونتو هست و آپدیت های مینت مجموعه ای از آپدیت های اوبونتو هست و به علاوه یه سری بسته که تیم مینت اضافه میکنه
اوبونتو هر از گاهی یه سری آپدیت برای کرنل میده که مینت جلوشون رو میگیره و نمیذاره کرنل آپدیت بشه
مینت آپدیت هایی که میات دسته بندی میکنه و نمیذاره همش آپدیت بشه و باید منتظر تست توسط تیم مینت باشی که خب طول میکشه!!
و همین مسئله بود که تیم اوبونتو از مینت انتقاد کرده بود و گفته بود با این سیاست دیگه مینت امنیت کاربر رو فراهم نمیکنه

آفلاین niiks

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
مینت بر اساس اوبونتو هست و آپدیت های مینت مجموعه ای از آپدیت های اوبونتو هست و به علاوه یه سری بسته که تیم مینت اضافه میکنه
اوبونتو هر از گاهی یه سری آپدیت برای کرنل میده که مینت جلوشون رو میگیره و نمیذاره کرنل آپدیت بشه
مینت آپدیت هایی که میات دسته بندی میکنه و نمیذاره همش آپدیت بشه و باید منتظر تست توسط تیم مینت باشی که خب طول میکشه!!
و همین مسئله بود که تیم اوبونتو از مینت انتقاد کرده بود و گفته بود با این سیاست دیگه مینت امنیت کاربر رو فراهم نمیکنه
جالبه، دقیقن من به همین دلیل از اوبونتو به مینت مهاجرت کردم و اینو مزیتش میدونم.
من تا یک ماه پیش از اوبونتو استفاده میکردم. تو جریان نصب یه پکیج مشکلی پیش اومد (دقیقن یادم نیست پکیج چی بود و چه مشکلی پیش اومد)
بعد از اون قضیه مشکلاتی به غایت عجیب و غریب در سیستم به وجود اومد. طوری که هر جوری و با هرزبانی هم که در مورد مشکلات به وجود اومده سرچ میکردم چیز دندون گیری به دست نمیاوردم. به این نتیجه رسیدم که برا منی که شناخت فنی مبتدیانه ای از سیستم عاملم دارم خیلی بهتره که یه نفر قبلن پکیج ها رو برام ارزیابی کنه.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
من شخصا دوست دارم سیستمم آپدیت باشه و راستش توصیه تیم اوبونتو رو جدی گرفتم!چون هر چی باشه مینت بر اساس اوبونتو هست
اون موقعی که این پست رو زدم سینامون نصب کرده بودم و خوشم اومد ازش و خواستم مهاجرت کنم به مینت
ولی بعد از این تاپیک و تبادل نظر با دوستان منصرف شدم و تصمیم گرفتم بچسبم به زوبونتو و xfce و سعی کنم از قابلیت های xfce استفاده کنم و تبدیلش کنم به چیزی که دوست دارم ( موفق هم بودم)

آفلاین kooroshrad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
  • بیاموزیم و آموزش دهیم
با سلام
من سه ساله با توزیع های مختلفی مثل فدورا سوسه ابونتو و مینت و حتی زورینو چند تادیگه کار کردم
ولی نکته مهم بین اینها این بود که ابونتو یه چیزه دیگه بود و ثبات و راهتی اون بیشتر بود
اینو بگم که مینت هم بسیار قدرتمنده و دقیقا مثل ابونتو پایداره و توی بعضی موارد بهتر کاربران رو از نظر نرم افزاری ساپورت میکنه
ایده من اینه بود که توی محیط cinnamon اگه بشه نوار وظیفه به شکل unity  در آورد(منظور آیکن ها و اون حالت blur  ماننده) بسیار زیبا و دلچسپ میشد و دیگه ردخور نداشت