انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منیجر واقعا پرسرعت + رابط گرافیکی + هماهنگ با کروم وفایرفاکس + و...  (دفعات بازدید: 20766 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین scapa

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 76
تو این ۲ سال و اندی که تو اوبونتو کار میکنم تقریبا همه ی دانلودر های مبتنی بر خط فرمان (aria2 ,axel ) وهمچنین اونهایی که رابط گرافیکی دارن مثل دانلودر های ( ,Xdman ,flareget,kde kget,wget ,flatrat ,multiget,steadyflow) رو امتحان کردم .اما هرکدوم مشکلاتی دارن .
کاربران لینوکس همیشه به دنبال دانلود منیجری شبیه به IDM در ویندوز هستند .

در این بین Uget با تغییراتی که تیم قدرتمند اون در این نرم افزار، در نسخه جدید اعمال کردن
۱.قابلیت Resume
2.تعداد ۲۰ کانکشن برای هر دانلود (حتی بیشتر از IDM)یعنی رسیدن به بیشترین سرعت دانلود ممکن
3.پشتیبانی از تمامی سرور ها HTTP, HTTPS, FTP, BitTorrent , Metalink
4.سازگار با کروم و فایرفاکس وکرومیوم
5.قابلیت تنظیم کردن پروکسی برای دانلود
6.زمان بندی دقیق برای دانلود
7.batch download

تنظیم اون برای فایرفاکس و کروم هم به شکل کامل و بدون استفاده از ترمینال به شکل تصویری نمایش داده شده .
برای دانلود و استفاده از این نرم افزار قدرتمند به سایت این نرم افزار برید :

البته در سایت اون در ورژن جدید ۱.۱۰.۳ این قابلیتهای بیشتری هم وجود داره :

Downloads Queue: place your downloads into a Queue to download as many, or as few, downloads as you want simultaneously. As a download finishes the queue will automatically start downloading the remaining files.

Resume Downloads: if your connection drops out you don't have to worry, you can start right back where you were with download resuming. (not guaranteed, server controlled and can not be bypassed by a download manager)

Advanced Download Categories: unlimited categories to manage your downloads...scroll down for Category specific features.

Clipboard Monitor: specify the types of files (via extension) that you want to monitor and any time you add them to your clipboard it will prompt to download the copied files. (universal browser integration) - also works with batch downloads.

Batch Downloads: allows the user to add an unlimited amount of files at one time to the queue for downloading...scroll down for Batch specific features.

Multi-Protocol: support for downloading files through HTTP, HTTPS, FTP, BitTorrent* & Metalink*

Multi-Connection* (aka Multi-Segment): up to 20 simultaneous connections PER download - uGet's Multi-Connection feature also utilizes adaptive segment management which means that when one segment drops out then the other connections pick up the slack to ensure optimal download speeds at all times. This also applies to segments that become drastically slow due to server limitations.

FTP Login & Anonymous FTP: supports downloading from anonymous FTP as well as login support via Username & Password for private/protected FTP servers.

Scheduler: scheduling of when uGet is allowed or not allowed to download files.

FireFox Integration via FlashGot: Clipboard Monitor is all you need for browser integration really but FlashGot is a separately supported FireFox addon so we have made it compatible with uGet.

Quiet Mode: allows downloads to be added to a specific category automatically and begin downloading automatically, skipping the dialog properties popup.

Robust Keyboard Shortcuts: lots of keyboard shortcuts like the typical Ctrl + N (New), Ctrl + Q (Exit App) but also select a download and press Delete to remove the entry from Download History or Shift + Delete to remove the entry and to delete the downloaded file. Other download specific shortcuts include Return & Shift + Return to open a download via default application & to open the containing folder of a download respectively.

Computer Shutdown After Completion: optional feature to turn off your computer after all files have finished downloading, perfect for large download sessions that will take overnight while you sleep.

CLI / Terminal Usage Support: ability to use a command line or terminal to download files.

Folder Auto-Creation: if you provide a path to save a file but the folder doesn't exist uGet will create it for you automatically in order to save the file there.

Download History Management: keep a history of downloads for finished entries and recycled entries up to 9,999 files per list, or automatically delete the oldest entries once your custom limit has been met.

Multi-Language Support: uGet supports 20 languages which includes: Arabic, Belarusian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, English (default), French, Georgian, German, Hungarian, Indonesian, Italian, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish, Turkish, Ukrainian, and Vietnamese.

Aria2 Plugin: Aria2 & uGet integrate to provide a nice user-friendly GUI for the Aria2 CLI app. (^ *requires aria2 plugin)

Category Defaults for All Individual Download Features: below you will find Individual Download features, all of these features can also be set via category properties as Category Defaults and can be separately configured per category.

Individualized Category Settings: each category supports separate defaults for advanced category and file management.

Advanced File Management: set each category to a specific folder on your computer to easily organize your files before you even download them. You can also rename, move and delete files from inside uGet.

Active Downloads Limit Control: specify how many downloads each category is allowed to run simultaneously.

Category Defaults for All Individual Download Features: below you will find Individual Download features, all of these features can also be set via category properties as Category Defaults and can be separately configured per category.

Individualized Category Settings: each category supports separate defaults for advanced category and file management.

Advanced File Management: set each category to a specific folder on your computer to easily organize your files before you even download them. You can also rename, move and delete files from inside uGet.

Active Downloads Limit Control: specify how many downloads each category is allowed to run simultaneously.

Proxy Server Support: supports the ability to download a file behind a proxy server allowing users to get past any access restrictions placed on the current network they are connected to.

Immediate & Manual Start Control: choose whether to start the download immediately or to wait until you manually start it.

Speed Limit Control: control the maximum Upload & Download speeds that uGet should utilize per download or per category.

Individual Download Saving Location: choose whether to use the default path of the selected category or to save the file into a different folder. (if folder does not exist, Folder Auto-Creation is utilized.)

Advanced Filename Overwrite (optional): uGet will use whatever filename the download is set to but this feature allows you to customize the filename before it is downloaded.

Retry Limits & Delays: customize the maximum amount of times to retry a failed download and how long to wait between retries.

HTTP Referrer Support: save the HTTP Referrer for later use, such as re-downloading.

Cookie Data Support: allows a user to provide specific session data via a cookie file.

User Agent Control: modify the user agent a server sees to ensure downloading when servers have odd restrictions.

Server Timestamp Retrieval: retrieves the current time of the server the file is downloaded from.

نکته مهم نصب راحت و کارکردن ساده اونه .برای اطلاعت بیشتر و دانلود و استفاده به سایت اون برید .

« آخرین ویرایش: 12 دی 1392، 05:58 ب‌ظ توسط scapa »

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
نقل‌قول
.تعداد ۲۰ کانکشن برای هر دانلود (حتی بیشتر از IDM)یعنی رسیدن به بیشترین سرعت دانلود ممکن
IDM در نسخه جدیدش تا 32 کانکشن وصل میکنه.
البته چه توی Uget و چه توی IDM هیچوقت بیشتر از 16 تا واسه من کار نکرده.

Uget بدون پلاگین Aria2 سرعت پایینی داره ولی با این پلاگین خیلی عالی میشه.

آفلاین scapa

• Jr. Member
  • *
نسخه جدیدش رو من حتی بدون پلاگین aria2 امتحان کردم خیلی خوب کار میکنه .
سرعتش با IDM برابری میکنه .
تو نسخه جدید واقعا خوب کار کردن .

آفلاین scapa

• Jr. Member
  • *
۱.برای هماهنگ کردن Uget با فایر فاکس  :

افزونه flashgot  رو از بخش add-on های فایرفاکس به فایرفاکس اضافه کنید و در تنظیمات آن را روی Uget تنظیم کنید .اکنون برای هر دانلود در فایرفاکس Uget اوتوماتیک آنرا دانلود میکند .

۲.برای هماهنگ کردن Uget با کروم و کرومیوم :

به سایت Uget رفته

http://ugetdm.com

و در صفحه ی اول سایت افزونه ی قرار داده شده برای کروم و کرومیم را دانلود کنید.
کروم را باز کرده  در بخش تنظیمات به Extensions رفته ، اکنون فایلی را که دانلود کره اید در پنجره ی کروم درگ کنید .
اکنون در راست کلیک در پنجره کروم Uget فعال می شود .

البته در خود سایت نیز فیلم آموزشی نحوه ی نصب و استفاده از این افزونه در کروم وک رومیم قرار داده شده است .
« آخرین ویرایش: 11 دی 1392، 05:18 ب‌ظ توسط scapa »

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
خیلی خوبه. البته با پلاگین aria2 و تعداد کانکشن‌های بالا (مثلا همون ۲۰ تا) بعضا نمی‌تونه دانلود کنه و خطای aria2.adduri response fault رو میده. ولی همون ده کانکشنه رو قشنگ و با نهایت سرعت کار می‌کنه.
ترجیحا هم فایل deb رو از سایت خودش بگیرید. توی مخزن نسخه‌ش قدیمی و یه مقدار با aria2 ناسازگاره. در حقیقت با پارامترهای قدیمی aria2 کار می‌کنه...

بعدا نوشت :‌الان چک کردم تا ۱۶ تا کانکشن رو به خوبی کار می‌کنه.  :)
« آخرین ویرایش: 11 دی 1392، 05:41 ب‌ظ توسط vandu »
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین shahramlp

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
سلام بر دوستان. XDM به نظرم الان بهترینه شما اینطور فکر نمیکنید؟ 32 تا کانکشن ساپورت میکنه سرعت دانلود من که واقعا عالیه در ضمن به سادگی هم با همه‌ی مرورگرها integrate میشه

من توی ویندوز هم به این سرعتها خیلی کم رسیدم البته فراموش نکنید که از قسمت تنظیمات TCP window size رو روی بیشترین حدش بذارین
« آخرین ویرایش: 11 دی 1392، 07:39 ب‌ظ توسط shahramlp »

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
سلام بر دوستان. XDM به نظرم الان بهترینه شما اینطور فکر نمیکنید؟ 32 تا کانکشن ساپورت میکنه سرعت دانلود من که واقعا عالیه در ضمن به سادگی هم با همه‌ی مرورگرها integrate میشه
من قبلا یه بار ازش استفاده کردم دوتا مشکل داشت برام.
1-رابط گرافیکیش با سیستم یکپارچه نبود.
2-زمانبندیش اصلا کار نمیکرد.

آفلاین بی نام تا اطلاع ثانوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 401

۱- از چه نظر هماهنگ نبود؟
۲- زمانبندی رو با cron انجام میدادید خیلی بهتره (به نظر من)

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *

۱- از چه نظر هماهنگ نبود؟
۲- زمانبندی رو با cron انجام میدادید خیلی بهتره (به نظر من)
برنامه جاواست اگه اشتباه نکنم. باتن ها ، پروگرس بار ، پوسته و کلا همش مال خود برنامست و با GTK یا KDE مچ نمیشه برعکس بقیه برنامه ها. البته این نظر شخصیه ولی برای من خیلی مهمه.
و یه چیز دیگه اونم اینکه احساس میکردم سرعت دانلود رو فیک میزنه. شما بر اساس زمان دانلود تست کردید برنامه رو؟ منظورم اینه که یه فایل هم به این برنامه و هم به برنامه های دیگه مثل IDM بدید و تفاوت زمان دانلود رو حساب کنید.

آفلاین scapa

• Jr. Member
  • *
من xdman  روهم امتحان کردم .۳۲ کانکشن ایجاد میکنه ولی رابط کاربریش جاواس و خیلی راحت نمیشه باهاش کار کرد .
ولی Uget یه برنامه عالی با رابط گرافیکی عالیه که با تعداد کانکشن هایی که داره خیلی خوب به حداکثر سرعت میرسه .
و از نظر سرعت اصلا مشکلی نداره .

ورژن جدید رو بگیرید . و امتحان کنید .

آفلاین بی نام تا اطلاع ثانوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 401
و یه چیز دیگه اونم اینکه احساس میکردم سرعت دانلود رو فیک میزنه. شما بر اساس زمان دانلود تست کردید برنامه رو؟ منظورم اینه که یه فایل هم به این برنامه و هم به برنامه های دیگه مثل IDM بدید و تفاوت زمان دانلود رو حساب کنید.

من خودم (به صورت default) از aria2 استفاده میکنم، و فیک بودن xdmanager رو هنوز تست نکردم (خواهم کرد) ولی موضوع مهم اینه که IDM رو نباید با xdmanager یا uget یا هر چیز دیگه مقایسه کرد، میدونید IDM چه درآمدی داره؟ خب به‌تبع برای قویتر کردنش کلی هزینه میکنه و زحمت می‌کشه. گرچه قبول دارم بعضی مواقع سرعت بعضی از دانلود منیجرهای آزاد با IDM برابری میکنه (و یا حتی بهتر میشه) ولی موقتی هستش (مثلا نسخه‌ی قبلی IDM از aria2 عقبتر بود!). تا وقتی خود جامعه‌ی آزاد به فکر نیفته و برای پیشرفت دانلود منیجرها کاری نکنه (هزینه‌ای پرداخت نکنه) نمیشه انتظار سرعت بیشتر داشت.

آفلاین shahramlp

• Full Member
  • *
سلام مجدد.شما مثل اینکه فراموش کردین که این نرم افزار اپن سورسه آخه یه نرم افزار رو که همه سورسش رو میبینن چطور ممکنه یه طوری بنویسن که سرعت رو فیک نشون بده به علاوه من که استفاده میکنم تا حالا نشده به ای شک بیفتم چون تناسب سرعت و حجم و زمان به نظرم مشکلی نداشته

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
سلام مجدد.شما مثل اینکه فراموش کردین که این نرم افزار اپن سورسه آخه یه نرم افزار رو که همه سورسش رو میبینن چطور ممکنه یه طوری بنویسن که سرعت رو فیک نشون بده به علاوه من که استفاده میکنم تا حالا نشده به ای شک بیفتم چون تناسب سرعت و حجم و زمان به نظرم مشکلی نداشته
حرف شما درست. ولی متن باز بودن دلیل بر بینقص بودن نیست.
من میگم شما که نصبش کردید یه تست و مقایسه ساده هم بکنید.

آفلاین shahramlp

• Full Member
  • *
سلام دوستم. من رفتم دقیق اندازه گرفتم. یه فایل به حجم 57.302MB که اگه ضرب در 1024 بکنی میشه 58677.248KB در مدت زمان 8 دقیقه و 13 ثانیه(زمان رو خودم دقیق از روی ساعت سیستم اندازه گرفتم) دانلود کرد خوب من واسه سادگی محاسبات و واسه اینکه اعداد سر راست بشن اون 13 ثانیه رو انداختم به جاش حجم رو کم کردم و گرفتم 58570KB و زمان هم اگه 8 دقیقه رو ضرب در 60 کنی میشه 480 ثانیه خوب حالا اگه شما این 58570KB رو تقسیم بر 480 بکنی میانگین سرعت به کیلو بایت به دست میاد که میشه : 122 KBps که توی مدت دانلود هم میانگین همین بود حالا بعضی وقتها بالاتر میرفت بعضی وقتها هم پایینتر میومد.

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
سلام دوستم. من رفتم دقیق اندازه گرفتم. یه فایل به حجم 57.302MB که اگه ضرب در 1024 بکنی میشه 58677.248KB در مدت زمان 8 دقیقه و 13 ثانیه(زمان رو خودم دقیق از روی ساعت سیستم اندازه گرفتم) دانلود کرد خوب من واسه سادگی محاسبات و واسه اینکه اعداد سر راست بشن اون 13 ثانیه رو انداختم به جاش حجم رو کم کردم و گرفتم 58570KB و زمان هم اگه 8 دقیقه رو ضرب در 60 کنی میشه 480 ثانیه خوب حالا اگه شما این 58570KB رو تقسیم بر 480 بکنی میانگین سرعت به کیلو بایت به دست میاد که میشه : 122 KBps که توی مدت دانلود هم میانگین همین بود حالا بعضی وقتها بالاتر میرفت بعضی وقتها هم پایینتر میومد.
خیلی متشکر از شما. اگه میشه همون فایل رو با aria2 -x16 -s16 هم دانلود کنید و نتیجه رو بدید ممنون میشم.