انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: باتری  (دفعات بازدید: 2999 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mansoorhasani

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
باتری
« : 23 دی 1392، 04:40 ب‌ظ »
سلام بچه ها خسته نباشید.
من باتری لبتاپم تو ابونتو ۳ سوت تموم میشه در صورتی که تو ویندوز بیشتر طول می کشه که تموم بشه؟
چی کار باید بکنم ؟ درایور خاصی می خواد؟ یا برنامه ی خاصی هست که کمک بکنه؟
من لبتاپم dell n5010 هستش نسخه ی ابونتومم ۱۲.۱۰ ۶۴ بیتی .
ممنون منصور

آفلاین jasem123456hhh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 60
پاسخ : باتری
« پاسخ #1 : 23 دی 1392، 06:04 ب‌ظ »
والا واسه ما هم همینطور بود یک نرم افزار هست تو انجمن بگردی هست میگفتن باعث میشه مصرف کمتر بشه ولی من نصب کردم چیزی ندیدم تست کن شاید بدردت بخوره

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
« پاسخ #2 : 23 دی 1392، 09:25 ب‌ظ »
یکی از دلیلاش کارت گرافیکه. وقتی هم گرافیک nvidia یا amd و هم گرافیک intel روشن باشه این جوری میشه.

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
« پاسخ #3 : 23 دی 1392، 09:53 ب‌ظ »
چون خیلی از درایورها آزاد هستن به همین دلیل خیلی برای استفاده از سخت‌افزارها بهینه نیستن. به همین دلیل تنها راه استفاده نکردن از سخت افزارهاست.
با نصب توزیع‌ها و یا مسزکارهایی که کمتر از منابع سخت‌افزاری سیستم استفاده کنن می‌شه مدت زمان نگهداری شارژ توسط باطری رو افزایش داد.

به عنوان نمونه مدت زمان نگهداری باطری ۹ سلولی لپتاپ من:

۲:۴۵ در ویندوز
۲ در اوبونتو
۲:۴۵ در لوبونتو

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #4 : 23 دی 1392، 10:30 ب‌ظ »

tlp  رو نصب کن.

جدا از مسله گرافیک خود 12.10 از هسته قدیمی استفاده می کنه. صبر کن تا 14.04 بیاد.البته 13.10 هم میتونی نصب کنی اما 9 ماه ساپورت هست.(به نظرم ارزش نداره)

آفلاین mansoorhasani

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 24 دی 1392، 12:07 ق‌ظ »
مگه ابونتو رو آپدیت کنی هستش آپدیت نمیشه؟

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #6 : 25 دی 1392، 01:32 ق‌ظ »
مگه ابونتو رو آپدیت کنی هستش آپدیت نمیشه؟
اول اینکه 12.10 به طور طولانی مدت ساپورت نمیشه. در رابطه با سوال شما: آپدیت میشه ولی به طور معمولا در همون ورژن.بالفرض مثال کرنل 3.4 تبدیل بشه به 3.4.76 (البته تا پایان زمان ساپورت توزیع شماSupported until April 2014)
گاها پیش میاد : این طور که یادم میاد کرنل اولیه 12.10  3.4 بود بعد میشد به 3.5 دیگه یادم نمیاد  3.7 یا 3.8 به صورت رسمی براش اومد یا نه. چون12.10 توزیعی بود که برای من اصلا راضی کننده نبود و دو روز بیشتر با هاش کار نکردم.
ببین کرنلت چه ورژنی هست
uname -r

در نسخه های ال تی اس 12.04 هم این موضوع هست (12.04با کرنل 3.2) بعد 12.04.1 و 12.04.2 و در حال حاضر12.04.3فکر کنم با کرنل 3.8  هست.یا بهتر بگم برای این کار  باید اول آپدیت  و با روشی  آپگرید کرد(روش این کار در اینترنت هست)

بنابراین جدیدترین تغییرات در کرنل های جدید صورت میگیره و به نوعی میشه گفت کیفیت بهتری نسبت به کرنل های قبلی دارند اماکرنل های قدیمی و توزیع های بر پایه این کرنل ها پایداری بهتری دارند. به همین دلیل برخی از کاربران ال تی اس به ال تی اس توزیع خودشون رو عوض می کنند.
« آخرین ویرایش: 25 دی 1392، 01:52 ق‌ظ توسط Amir (شفقی) »

آفلاین tdhmh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 149
« پاسخ #7 : 25 دی 1392، 02:15 ب‌ظ »
یکی از دلایل مصرف زیاد باتری در اوبونتو محیط یونیتی هست که به شدت کارت گرافیک رو درگیر میکنه پیشنهاد من اینه که شما میز کار lxde رو نصب کن و لطفا نتیجه رو اعلام کن تا اگه برای شما هم نتیجه داد بقیه دوستان هم استفاده کنن
اینم یه عکس از این میز کار (مال خودم)

آفلاین mansoorhasani

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 25 دی 1392، 04:41 ب‌ظ »
یکی از دلایل مصرف زیاد باتری در اوبونتو محیط یونیتی هست که به شدت کارت گرافیک رو درگیر میکنه پیشنهاد من اینه که شما میز کار lxde رو نصب کن و لطفا نتیجه رو اعلام کن تا اگه برای شما هم نتیجه داد بقیه دوستان هم استفاده کنن

اقا من بلد نیستم که چه جوری اینکارو انجام بدم .می شه راهنهمایی کنید؟

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
« پاسخ #9 : 25 دی 1392، 05:18 ب‌ظ »
نقل‌قول
دقیقاً کدوم کارا؟

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
« پاسخ #10 : 25 دی 1392، 05:56 ب‌ظ »
نقل‌قول
دقیقاً کدوم کارا؟

فکر کنم منظورشون نصب میزکار هست!

برای نصب lxde در ترمینال ( فشردن هم زمان alt + ctrl + t ) خط زیر رو تایپ کن و بعد اینتر کن...

sudo apt-get install lxde
حالا ازت پسورد میخواد.
پسوردتو وارد کن (همونی که باهاش login میکنی ) و اینتر کن...البته پسورد رو وقتی داری تایپ می کنی چیزی دیده نمیشه.

آفلاین tdhmh

• Full Member
  • *
« پاسخ #11 : 25 دی 1392، 11:07 ب‌ظ »
البته اگه بلد نیستی با ترمینال کار کنی میونی از طریق software center هم نصبش کنی فقط lxde رو سرج کن و بعد از نصب log off کن و از منو lxde رو انتخاب کن و تمام

آفلاین mansoorhasani

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 26 دی 1392، 05:11 ب‌ظ »

نه هیچ تاثیری نداشت!!!
بعدشم این میزکار و من هیچ وقت استفاده نمی کنم ادم فکر می کنه که تو ویندوز XPه

آفلاین tdhmh

• Full Member
  • *
« پاسخ #13 : 26 دی 1392، 05:41 ب‌ظ »

نه هیچ تاثیری نداشت!!!
به نظر من خیلی از دوستان دچار افراطی گری شدن من منظور شما رو نمیفهمم از این که میگید این میزکار و من هیچ وقت استفاده نمی کنم ادم فکر می کنه که تو ویندوز XPه مگه آدم احساس کنه تو xp چی میشه؟ خیلی از دوستان با نصب هزار نوع ابزار سعی میکنن تا فقط محیطشون شبیه  ویندوز نباشه به نظر من این یه کار اشتباهه در حال حاضر هیچ فایل منیجری به زیبایی اکسپلورر ویندوز نیست و اگه من همچنین فایل منیجری رو پیدا کنم حتما استفاده میکنم.
هدف من از اومدن به لینوکس تنها امکانات و راحتی بیشتر اون بوده و بس و هیچ پدر کشتگی با ویندوز ندارم

آفلاین mansoorhasani

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 27 دی 1392، 12:13 ق‌ظ »

نه هیچ تاثیری نداشت!!!
به نظر من خیلی از دوستان دچار افراطی گری شدن من منظور شما رو نمیفهمم از این که میگید این میزکار و من هیچ وقت استفاده نمی کنم ادم فکر می کنه که تو ویندوز XPه مگه آدم احساس کنه تو xp چی میشه؟ خیلی از دوستان با نصب هزار نوع ابزار سعی میکنن تا فقط محیطشون شبیه  ویندوز نباشه به نظر من این یه کار اشتباهه در حال حاضر هیچ فایل منیجری به زیبایی اکسپلورر ویندوز نیست و اگه من همچنین فایل منیجری رو پیدا کنم حتما استفاده میکنم.
هدف من از اومدن به لینوکس تنها امکانات و راحتی بیشتر اون بوده و بس و هیچ پدر کشتگی با ویندوز ندارم
من به شخصه دوست دارم که لینوکسم لینوکس باشه و البته بله من خودم به ظاهر چیزی که باهاش کار می کنم اهمیت می دم و واسم مهمه. البته این صلیقه ی شخصی منه. بعدشم احساس کردم که میزکار default ubuntu خیلی رونتر کار می کنه .