انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

با کدوم گزینه موافقید..؟!

با راه اندازی انجمن جدید با شرایط ذکر شده موافقم
7 (15.9%)
با فعالیت بخش های مربوط به سایر توزیع ها در همین سایت موافقم
10 (22.7%)
با راه اندازی مجدد و رفع فیلتر  community.linuxreview.ir  ویا پورت آن روی subdomain موافقم
11 (25%)
کلا مخالفم (سازه مخالف)
6 (13.6%)
گرفتن مجوز پشتیبانی فارسی از انجمن اصلی خود اپن سوزه
10 (22.7%)

مجموع آرای اعضا: 44

نویسنده موضوع: این شایسته اوپن سوزه نیست...!!!  (دفعات بازدید: 22384 بار)

0 کاربر و 15 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
پاسخ : این شایسته اوپن سوزه نیست...!!!
« پاسخ #15 : 25 دی 1392، 10:26 ب‌ظ »
انجمنی که راکد باشه نبودش بهتر از بودنش هست. همین انجمن bbs.archlinux.ir رو نگاه کنید بعد ببینید میانگین تعداد پست در روزش چندتا هست. زیرانجمن آرچ تو همین فروم تعداد پست‌هاش بیشتر هست. من به شخصه انجمنی که همه‌ی توزیع‌ها رو به عنوان بخش‌های جداگانه داشته باشه بیشتر می‌پسندم. همین فروم خوبه ولی به شرطی که دامینش به نام اوبونتو نباشه و اوبونتو هم یه بخشی باشه مثل سایر بخش‌ها. انجمن community.linuxreview.ir رو به‌شدت می‌پسندم ولی متاسفانه مدتی هست که فیل شده.

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • Ruby
« پاسخ #16 : 25 دی 1392، 10:31 ب‌ظ »
از نظر سرور من میتونم تامین کنم اگه کسی خواست سایت بزنه
بدلیل متنفر بودن از ابونتو دیگه این فروم نمیام

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
« پاسخ #17 : 25 دی 1392، 10:38 ب‌ظ »
شما انجمنش رو ایجاد کنید. اگر استقبال شد و ماندگار هم شد قطعا همه خوشحال میشیم. ماندگاریش هم به این بستگی داره که چه کسی اون رو اداره می‌کنه و البته چند تا کاربر فعال داره. ولی می‌ترسم از روزی که انجمن اوپن‌سوزه‌ای داشته باشیم که بخواد چرخ رو از نو اختراع کنه و پربحث‌ترین تاپیکش هم بشه «عکس از دسکتاپ گنو/لینوکس اوپن‌سوزه»...
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
« پاسخ #18 : 26 دی 1392، 11:46 ق‌ظ »
دوستان من نظرمو گفتم،الان انجمن رسمی اپن سوزه اگر واردش بشید میبینید که به غیر از انگللیسی چندین زبان دیگه رو هم داره و همگی جزو انجمن رسمی اپن سوزه محسوب میشند اینطوری یکپارچگی انجمنها حفظ میشه و کسانی که وارد صفحه اصلی انجمن میشند میتونند زبان مورد نظرشون را انتخاب کنند،مسائل مالی و غیر هم بر عهده همون گردانندگان اصلی انجمنه،فقط نیاز به کسانی هست که زبانشون خوب باشه و بتونند وقت بگذارند و بر انجمن نظارت کنند در اینصورت من کاملا موافقم و حاضر به همکاری ولی اگر قرار باشه یک انجمن خصوصی راه اندزی باشه من نیستم!! انجمن opensuse.ir هم که قبلا وجود داشت یک انجمن خصوصی بود و جزوی از انجمن رسمی نبود و دیدم به چه عاقبتی دچار شد،انجمنهای خصوصی این مشکلات رو هم دارند!
منم با نظرت موافقم.فقط میشه بیشتر توضیح بدی چیکار باید بکنیم؟ بعد از تاییدیه گرفتن چند نفری هم میخوایم که چندتا از پست های مهم انگلیسی رو به فارسی برگردونن و نیاز نباشه از ب بسم الله شروع کنیم؟ برگردوندن به فارسی پست ها که خلاف قانون نیستش؟ درخواستمون رو از طریق mailling list  زیر باید بدیم؟
http://en.opensuse.org/openSUSE:Communication_channels
باید با مدیران اصلی انجمن رسمی اپن سوزه از طریق ایمیل یا از همون انجمن انگلیسی تماس گرفته بشه و ابتدا براشون توضیح داده بشه که نیاز به یک همچین انجمنی داریم انجمنی که در اصل انجمن رسمی اپن سوزه به زبان فارسی خواهد بود در صورت موافقت باید مطالبی مثل قوانین انجمن،عنوان بخشها و اینجور چیزها به فارسی خوب ترجمه بشه و یک یا چند نفر هم قبول کنند که در روز میتونند زمانی رو برای نظارت و رسیدگی به درخواستها اعم از گزارشات پستها،شکایات و انتقادات و پیشنهادات اختصاص بدند،اینطوری اگر موافقت کنند میشه انجمن رسمی اپن سوزه با فارسی داشت که اگه اشتباه نکنم اولین انجمن رسمی یک توزیع گنو لینوکس به زبان فارسی خواهد بود!

انجمنی که راکد باشه نبودش بهتر از بودنش هست. همین انجمن bbs.archlinux.ir رو نگاه کنید بعد ببینید میانگین تعداد پست در روزش چندتا هست. زیرانجمن آرچ تو همین فروم تعداد پست‌هاش بیشتر هست. من به شخصه انجمنی که همه‌ی توزیع‌ها رو به عنوان بخش‌های جداگانه داشته باشه بیشتر می‌پسندم. همین فروم خوبه ولی به شرطی که دامینش به نام اوبونتو نباشه و اوبونتو هم یه بخشی باشه مثل سایر بخش‌ها. انجمن community.linuxreview.ir رو به‌شدت می‌پسندم ولی متاسفانه مدتی هست که فیل شده.
من هم همین نظرو دارم،یک انجمنی که برای گنو لینوکس باشه بهتر از یک انجمنیه که مطعلق و برای یک توزیعه،به همین خاطر community.linuxreview.ir را بیشتر از اینجا میپسندم ولی به خاطر فیلتر بودن درش عضو نمیشم و فعالیت نمیکنم،حالا که این بحثها پیش اومد دوستان لطفا بگند این انجمن مطلعق به کنونیکال هست یا اینکه مستقل و خصوصیه؟! تا الان به خاطر علامت کپی رایتی که پایین صفحه ها هست و از ۱۳۹۱ به بعد رو برای شرکت کنونیکال زده فکر میکردم اینجا مطلعق به کنونیکاله!  اگر مستقله لطفا بگید مدیر یا مدیران اصلیش کیا هستند که راجع به تغییر نام دامین و نام انجمن و همینطور مطالب سایت باهاشون صحبت کنیم؟
« آخرین ویرایش: 26 دی 1392، 11:48 ق‌ظ توسط تازه وارد »
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #19 : 26 دی 1392، 11:58 ق‌ظ »
با توجه به حرفای زده شده بنظر میاد مشکل کمبود افراد متخصص و یا ناظر و پشتیبان برای بخش های توزیع های مختلف هستش..!!! یعنی با یک تغییر domain مشکل حل میشه؟ هدف از ایجاد این پست این بود حمایت و پشتیبانی قوی از سوزه صورت بگیره حالا چه فروم جدا چه مخلوط ](*,)
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #20 : 26 دی 1392، 01:16 ب‌ظ »
وقتی فرومی درست بشه که اعضای خیلی کمی داشته باشه همون بهتر که نباشه بهتر است کسایی که لینوکس کار میکنن در یه جا جمع باشن اینطوری بهتر است و رفع مشکلات سریعتر است و زودتر به نتیجه میرسه و انرژی اضافه ای برای صرف کردن به فرومی که تازه راه افتاده هدر نمیشه! اگه کاربرها به اندازه ای زیاد بودن میشد در موردش فکر کرد

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #21 : 26 دی 1392، 01:22 ب‌ظ »
اینطوری اگر موافقت کنند میشه انجمن رسمی اپن سوزه با فارسی داشت که اگه اشتباه نکنم اولین انجمن رسمی یک توزیع گنو لینوکس به زبان فارسی خواهد بود!
می‌دونید که اینجا انجمن رسمی اوبونتو هست دیگه؟ :)

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #22 : 26 دی 1392، 02:44 ب‌ظ »
سلام
به نظر من به دلیل اینکه انجمن های دیگه لینوکسی به اندازه این انجمن فعالیت ندارن ، بالا بودن سطح سواد لینوکسی کاربران اون انجمن را نشون میده اونجا همه تونستن از پس مشکلاتشون بربیان و معمولا هم کاربر تازه کار اول از توزیع های مثل اوبونتو شروع میکنه ( البته شاید استثنا هم باشه ) پس در نتیجه عرضه و تقاضا نسبت به اینجا خیلی کمتره  و همین باعث خلوتی انجمن های مربوطه میشه . دوستان فرمودند مثل  انجمن ارچ یا همین انجمن فدورا ( حالا باز فدورا خوبه ) ، یادمه اون موقع ها که هنوز انجمن سوزه سرپا بود همچین فعالیت بالایی داخلش انجام نمیشد . من خودم اون موقع ها سوزه کار میکردم خاطرات خوبی از انجمن تو ذهنم نمونده . در اخر با نظر دوستان موافقم یا بودن یک زیر انجمن برای سوزه و یا ایجاد یک انجمن که همه توزیع ها را ساپورت کنه ( که این مورد هست اما فیلتره )
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
« پاسخ #23 : 26 دی 1392، 03:07 ب‌ظ »
هر کار تازه ای حتی اگر هم تکراری باشه ، با خودش هزارتا فکر و ایده جدید میاره.
من هم خیلی دوست دارم یک انجمن واحد برای گنو/لینوکسی های فارسی زبان با دسته بنده خوب برای توزیع ها باشه. یه جوری که بشه تقریبا همه رو راضی کرد. مثلا زیرانجمن های اصلی برای همه توزیع های محبوب و یه بخش هم برای توزیع های کمتر محبوب ، حتی بخشی میتونه باشه برای BSD و یا غیرآزادها.. به نظر میاد یه سایت با یک پرتال خوب و حرفه ای برای اخبار و اطلاع رسانی (یه پرتال خوب و خفن مثل سایت های تجاری) و یک انجمن با امکانات خوب (حداقل یه دکمه تشکر!) برای شروع میتونه خوب باشه. راستش اولش طمع کردم و دوست داشتم اینجورسایتی مال خودم باشه 8) اما بعدش که فکر کردم دیدم اینجور سایتی رو نمیشه یک نفری و با نظر یک نفر چرخوند آخه کاربراش قرار کسایی باشن که همه چیز رو دوست دارن جوری که خودشون دوست دارن تغییر بدن (گیک های لینوکسی!) و به این فکر افتادم که اگه قراره اینجورچیزی ایجاد بشه همه با کمک هم درستش کنن و نظر همه توش وجود داشته باشه و سایت صاحب و مالک خاصی نداشته باشه. اینجوری کاربرها احساس مالکیت میکنن و اگه قراره روزی یه دور تو هر انجمنی بزنن اونجا رو روزی چند بار ببینن چون توی ساختنش وجود داشتن و عضوی ازش هستن.
مثلا سایت خوب linuxreview.ir یه پرتال خبری خیلی خوبه که اگه یه انجمن خوب پشتش باشه میتونه خیلی بهتر بشه. یه چیزی شبیه این و تو ذهنتون بیارید.

چک کردم آدرس هایی مثل gnu--nilux.ir و linux-gnu.ir و باز هستن.
میتونیم از همینجا شروع کنیم :
نظرسنجی برای انتخاب اسم و آدرس انجمن
نظرسنجی برای پیدا کردن افراد برای انجام کارها (مدیریت ، نظارت ، پشتیبانی مالی و... )
نظرسنجی برای بخش بندی سایت ( مشخص کردن قسمت خبری و انجمن و دانلود و هرچیزی که به ذهنتون میرسه )
نظرسنجی برای بخش بندی انجمن ( بخش های کلی و زیر انجمن ها و شمای کلی کاری در انجمن برای پوشش یا عدمم پوشش قرار دادن فلان و فلان )
نظرسنجی برای هرچیزی دیگه ای که لازم بدونید.

من هم اینجا مشارکت رایگانم رو برای کمک در طراحی سایت و انجمن و بقیه بخش ها اعلام میکنم.
« آخرین ویرایش: 26 دی 1392، 03:11 ب‌ظ توسط Vahid_PC »

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 26 دی 1392، 04:11 ب‌ظ »
اگه بشه چی میشه..!!! پس بسم الله
اول ی نظرسنجی از آدرس های موجود و بخش های مختلف سایت بزن

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #25 : 26 دی 1392، 04:35 ب‌ظ »
سلام
فکر خوبیه اما چرا میخواهید چرخ را دوباره از اول اختراع کنید . الان انجمن لینوکس رویو را که داریم فقط میمونه انجام کارهای رفع فیلتر و همت کسایی که میخوان انجمن را سرپا نگه دارن .
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #26 : 26 دی 1392، 04:35 ب‌ظ »
به نظر من بجای راه‌انداختن یه انجمن جدید، انجمن لینوکس ریویو رو رفع فیلش کنید. انجمنی بسیار خوب که امتحانش رو پس داده. دسته‌بندیش هم عالیه.

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
« پاسخ #27 : 26 دی 1392، 05:20 ب‌ظ »
دوستانی که با ایجاد انجمن جدید با شرایط ذکر شده موافق یا مخالفن نظراتشون و لطفا اعلام کنن.
(خواستم نظرسنجی بزنم نشد! فک کنم فقط مدیروناظم میتونن!! نه؟)

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 26 دی 1392، 05:41 ب‌ظ »
دوستانی که با ایجاد انجمن جدید با شرایط ذکر شده موافق یا مخالفن نظراتشون و لطفا اعلام کنن.
(خواستم نظرسنجی بزنم نشد! فک کنم فقط مدیروناظم میتونن!! نه؟)
نظر نسجی رو زدم اگه فکر می کنی گزینه دیگه ای می تونه داشته باشه بگو بزنم تنگش. امکان ویرایش نظر رو هم گذاشتم (کاره دیگه ی دفعه طرف هوس میکنه همرنگ جماعت شه  ;))

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
« پاسخ #29 : 26 دی 1392، 05:59 ب‌ظ »
نظر من اینه که همینجا رو فعلا داشته باشیم. درسته که نواقص بسیاری هم داره. اما به نسبت کاربران سایر توزیع‌ها اینجا فعلا شلوغ‌ترینه! در ضمن ایجاد انجمن جدید کار هر کسی نیست. نیاز به کار کارشناسی، مقدمه‌چینی، تبلیغ و ... داره. نه اینکه اونقدر ضعیف باشه که از پس رفع فیلترش هم برنیاد. شاید یه همتی تو مایه‌های linuxmag نیاز باشه. بعدش هم قالب انجمن دیگه برای خیلی از فعالیت‌ها جوابگو نیست (و اصولا همینه که باعث بوجود آمدن مشکلات فعلی میشه) و سایت‌هایی که Q&A باشن بهتر نتیجه میدن. اونقدری سنجیده و با تفکر باید این کارها رو انجام داد که به مواردی مثل weekee و دهها مورد دیگه‌ای که شکست خوردن منجر نشه.
پی‌نوشت: این انجمن سیتو (تکنوتاکس سابق) چقدر داغونه! :)
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford