انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 240853 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
پاسخ : چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #480 : 22 امرداد 1400، 03:57 ب‌ظ »
برای کسی که برنامه نویسی یا شبکه کار نمیکنه و یا برای فان استفاده نمیکنه از کامپیوتر لینوکس چیز خاصی بهشون نمیده پس چرا باید مجبورشون کنیم ویندوزی که بلدن رو ول کنن وقتی درنهایت همون کارای روی ویندوز رو انجام میدن؟
بله ویندوز هم چیز خواصی برای نشون دادن نداره به نظر من . اما خوب اگه این طور هست باید نه امنت و نه چیز دیگه ای به اسم نرم افزار ازاد و .. براش اهمیتی داشته باشه چون توی ویندوز به نظر من هیچ چیزی دست خود کاربر نیست و ....
کاربری که فقط فیلم میبینه و گیم میزنه چه نیازی به آزادی داره ؟
الان بحث فرق کرد و جواب شد خیر  :)
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19519
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #481 : 22 امرداد 1400، 05:07 ب‌ظ »
برای کسی که برنامه نویسی یا شبکه کار نمیکنه و یا برای فان استفاده نمیکنه از کامپیوتر لینوکس چیز خاصی بهشون نمیده پس چرا باید مجبورشون کنیم ویندوزی که بلدن رو ول کنن وقتی درنهایت همون کارای روی ویندوز رو انجام میدن؟
البته هیچ‌کس رو نباید مجبور به انجام کاری کرد. ولی توصیهٔ ما اینه که هرچی زودتر، نرم‌افزارهای مالکیتی رو بندازن تو سطل آشغال و از نرم‌افزارهای آزاد استفاده کنن. چون انسان هستن و انسان‌ها به نفس انسان بودنشون، ارزش، کرامت و یه سری حقوق پایه‌ای دارن که استفاده از نرم‌افزارهای مالکیتی، اون‌ها رو از بین می‌بره.

خیلی شبیه به حرف‌های مسئولین بود.
« آخرین ویرایش: 22 امرداد 1400، 05:09 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #482 : 22 امرداد 1400، 07:40 ب‌ظ »
بله ویندوز هم چیز خواصی برای نشون دادن نداره به نظر من . اما خوب اگه این طور هست باید نه امنت و نه چیز دیگه ای به اسم نرم افزار ازاد و .. براش اهمیتی داشته باشه چون توی ویندوز به نظر من هیچ چیزی دست خود کاربر نیست و ....
خوب این فرد که میره فقط فیلم می بینه و بازی می کنه چه نیازی داره ویندوزد بخره ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5082
« پاسخ #483 : 22 امرداد 1400، 07:46 ب‌ظ »
راستش همه بازی‌ها رو گنو/لینوکس اجرا نمیشن. این فقط از این دید هست که که کامپیوتر رو فقط برای بازی و تماشا فیلم تهیه کرده. وگرنه چیز‌های دیگه هم توی انتخاب سیستم‌عامل اثر داره.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #484 : 22 امرداد 1400، 11:26 ب‌ظ »
نقل‌قول
ذاتا متفاوته آزادی فردی محسوسه و برای همه مفید ولی ازادی نرم افزار برای کسی که دانشش نداره اصلا بی معنیه

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #485 : 23 امرداد 1400، 02:27 ق‌ظ »
ذاتا متفاوته آزادی فردی محسوسه و برای همه مفید ولی ازادی نرم افزار برای کسی که دانشش نداره اصلا بی معنیه
خب خودتون دارید میگید دانشش نداره.. خب اگ میدونست میفهمید کارش اشتباه هست و شما که اطلاع دارید میدونید...
و اگه کسی ندونه به هر دلیلی یا متوجه نباشه بازم دلیلی به درست بودن کارش نیست و نمیشه گفت چون دانشش رو نداره حله..

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #486 : 23 امرداد 1400، 11:01 ق‌ظ »
خب شبیه این بخوایم بگیم میشه گفت آزادی بیان هم بی معنیه چون خیلی از افراد حرفی برای گفتن ندارن یا دانشش رو ندارن! اونایی هم که دارن برن برا خودشون تلاش کنن مزاحم بقیه نشن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #487 : 23 امرداد 1400، 01:43 ب‌ظ »
صددرصد اشتباهه این حرف. اولاً که آزادی یک طیفه و بدون آزادی بیان، نمی‌شه آزادی مطبوعات داشت و بدون ازادی نرم افزار، نمی‌شه آزادی فردی داشت و الی آخر.
بعد هم این همه استالمن داره توضیح می‌ده که آزادی نرم‌افزار برای افراد غیرحرفه‌ای و غیرکامپیوتری مهم‌تره از افراد حرفه‌ای.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #488 : 23 امرداد 1400، 04:17 ب‌ظ »
صددرصد اشتباهه این حرف. اولاً که آزادی یک طیفه و بدون آزادی بیان، نمی‌شه آزادی مطبوعات داشت و بدون ازادی نرم افزار، نمی‌شه آزادی فردی داشت و الی آخر.
بعد هم این همه استالمن داره توضیح می‌ده که آزادی نرم‌افزار برای افراد غیرحرفه‌ای و غیرکامپیوتری مهم‌تره از افراد حرفه‌ای.
ولی کو گوش شنوا
چند بار هم گفتم اینجا هم خیلی ها درست ازادی رو درک نکردند
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #489 : 23 امرداد 1400، 04:30 ب‌ظ »
نقل‌قول
راستش از شما دیگه توقع چنین بحثی رو نداشتیم .
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #490 : 23 امرداد 1400، 07:39 ب‌ظ »
این همه استالمن داره توضیح می‌ده که آزادی نرم‌افزار برای افراد غیرحرفه‌ای و غیرکامپیوتری مهم‌تره از افراد حرفه‌ای.
میشه لینک بدید؟ جالب شد.
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #491 : 24 امرداد 1400، 12:00 ب‌ظ »
میشه لینک بدید؟ جالب شد.
وبلاگ استالمن، پایگاه وب بنیاد نرم‌افزارهای آزاد و مقاله‌ها و سخنرانی‌های استالمن، پره از این نوع تأکیدها.

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #492 : 20 آبان 1400، 04:51 ق‌ظ »
به نظرم بهترین وسیله برای دو کار «بازی کردن و فیلم دیدن» کنسول PlayStation هست.
اگه خیلی فیلم می‌بینید، بد نیست یه دستگاه مخصوص Multimedia box یا Digital media player هم کنارش داشته باشید (و یه HDMI switcher که سوییچ کنه بین‌شون).
https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_media_player

البته گیرنده‌های دیجیتال هم هست ولی خیلی فرمت‌های ویدئویی کمی رو پشتیبانی می‌کنن.
خودم قدیما PS3 داشتم و هم برای بازی و هم فیلم دیدن استفاده می‌کردم.
کنارش یه Raspberry Pi و یه گیرنده دیجیتال تلویزیون هم گذاشته بودم که هر سه به یک مانیتور وصل می‌شدن از طریق سوییچر.
« آخرین ویرایش: 20 آبان 1400، 04:55 ق‌ظ توسط سعید رسولی »