انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نرم افزاری شبیه دیپ فریز برای اوبونتو  (دفعات بازدید: 4146 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
سلاو دوستان
من توی ویندوز از نرم افزار دیپ فریز استفاده میکردم که باعث میشد ویندوز همیشه پایدار مثل روز اول باشه و هیچ وقت هم بدون داشتن آنتی ویرویس ویروس نمیگرفتم
آیا همچین نرم افزاری هم برای اوبونتو هست که مثل دیپ فریز ویندوز با یه ریستارت اوبونتو رو مثل حالت قبلش کنه؟

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
شما سیستمت آپدیت باشه نیازی به این چیزها نیست! بنا به تجربه میگم اوبونتو هرچی بگذره پایدارتر میشه! نه ناپایدارتر!

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
علاوه بر تایید گفته جناب BijanRTW، در صورت نیاز از این لینک استفاده کنید : Deep Freeze Alternatives for Linux
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
علاوه بر تایید گفته جناب BijanRTW، در صورت نیاز از این لینک استفاده کنید : Deep Freeze Alternatives for Linux
این برنامه دقیقا مث دیپ فریز ویندوز عمل میکنه درسته؟
یعنی با هر ریستارت سیستم رو به حالت اول باز میگردونه؟

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
لینکی که پست کردم چند برنامه رو به شما معرفی می‌کرد که تا حالا هیچکدوم رو تست نکردم. به سایت‌هاشون سر بزنید و در موردشون تحقیق کنید.
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
لینکی که پست کردم چند برنامه رو به شما معرفی می‌کرد که تا حالا هیچکدوم رو تست نکردم. به سایت‌هاشون سر بزنید و در موردشون تحقیق کنید.
ما که تازه کاریم در اون حد نیستیم چیزی رو تست کنیم دوست عزیز خبری شد همینجا بگین

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
همون طور که همه دوستان گفتند
توی اوبونتو نیازی نیست
فقط! سیستم رو همیشه آپدیت نگهدار

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
ما که تازه کاریم در اون حد نیستیم چیزی رو تست کنیم دوست عزیز خبری شد همینجا بگین
برنامه نصب کردن و تست کردن ربطی به تازه کار بودن در لینوکس نداره!

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
پس به چی ربط داره؟

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
پس به چی ربط داره؟
تست نرم افزار کاری به تازه کار بودن در لینوکس نداره، دقت کنید گفتم تازه کار بودن در لینوکس نه تازه کار بودن در کا کردن با کامپیوتر! اگه شما ویندوز هم استفاده کرده باشید بعد از مدتی با نرم افزاری کار کنید همه چی دستتون می یاد، اینجا هم همینه! مثلا کسی که توی ویندوز photoshop کار میکرده قادر است gimp رو تست کنه. منظور این بود وگرنه اگه شما با این جور برنامه کار کرده باشید ۱۰۰ درصد باید بتونید با الترنتیوهای برنامه مذکور هم کار کنید!

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
دیپ فریز در لینوکس به معنی ویندوزیش که یک کپی تروتمیز از سیستم در جایی نگهداری بشه نداریم. اسکریپتهایی داریم که یک سری کارهایی می کنند که نتیجه در حالت های خاصی شبیه دیپ فریز میشه ولی هنوز تا اون معنی ویندوزی و اون نوع کاربرد خیلی فرق دارند.
اگر می خوای دیپ فریز داشته باشی یک یوزر دوم با سطح استاندارد بساز و با اون کار کن که هر موقع نیاز به دیپ فریز بود از یوزر اصلی، یوزر دوم رو پاک می کنی و یکی دیگه می سازی و این میشه دیپ فریز!
هسته های قدیمی رو پاک نکنید. این خودش یک دیپ فریزه!
از سیستمی که داره خوب کار می کنه یک نسخه isoبساز و دیپ فریز دستی انجام بده.
یکی از لینکهای لینک زیر درهمین باره است
http://wiki.ubuntu.ir/Newsletter/Bahaar1392
نرم افزار وقتی تولید میشه که نیازی بهش باشه وقتی هر چی بیشتر می گردی کمتر به جواب میرسی پس نتیجه اینکه اینجا (در لینوکس) نیازی به دیپ فریز از نوع ویندوزی نداریم.

تمرین برای جلسه بعد:‌ فرض کنید مدیر یک کافی نت می خواد از لینوکس بر روی کامپیوتر مشتریان استفاده کنه. او تمایل داره که با هر خاموشی شبانه کامپیوترهاش کلیه فعالیتهای روزانه مشتری ها (از جمله فایلهای دانلود شده، افزونه های مرورگرها، شخصی سازی های دسکتاپ وووو) پاک بشه و به حالات اول برگرده. راهکار شما برای این شخص چیه؟
« آخرین ویرایش: 29 دی 1392، 12:02 ق‌ظ توسط کیان »

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
نقل‌قول

تمرین برای جلسه بعد:‌ فرض کنید مدیر یک کافی نت می خواد از لینوکس بر روی کامپیوتر مشتریان استفاده کنه. او تمایل داره که با هر خاموشی شبانه کامپیوترهاش کلیه فعالیتهای روزانه مشتری ها (از جمله فایلهای دانلود شده، افزونه های مرورگرها، شخصی سازی های دسکتاپ وووو) پاک بشه و به حالات اول برگرده. راهکار شما برای این شخص چیه؟

خوب منم دقیقا همینو میخوام
میخوام سیستم رو یه جوری تنظیم کنم که بعد از هر ریستارت به حالت اولیه برگرده

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
فکر کنم کاربر مهمان هر کاری انجام دهد بعد از خروج ذخیره نمی شود ولی خودم هنوز بررسی نکردم :).

آره شبیه دیپ فریز  است!
« آخرین ویرایش: 29 دی 1392، 08:07 ق‌ظ توسط alend »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خوب منم دقیقا همینو میخوام
میخوام سیستم رو یه جوری تنظیم کنم که بعد از هر ریستارت به حالت اولیه برگرده

منظقاُ چنین کاری ۱۰۰٪ اشتباهه! اگه کسی بخواد تغییرات نشست‌ها حفظ نشن باید از نشست میهمان استفاده کنه که بعد از هر بار خروج تغییراتش از بین می‌ره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
پاسخ : نرم افزاری شبیه دیپ فریز برای اوبونتو
« پاسخ #14 : 03 بهمن 1392، 11:35 ب‌ظ »
تمرین: چرا خروج از نشست مهمان تغییرات رو حفظ نمی کنه؟ (راهنمایی:‌ قطع برق تغییرات نشست مهمان رو می پرونه)