انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: رفتن به اوبونتو بدون ریستارت و رفتن به ویندوز بدون ریستارت  (دفعات بازدید: 4769 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
سلام دوستان همچین برنامه ای هست که بدون ریستارت بشه به ویندوز رفت یا از ویندوز به اوبونتو رفت
در ضمن سرچ هم کردم قبل از ایجاد تاپیک چیزی پیدا نشد:

https://www.google.com/search?q=%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86+%D8%A8%D9%87+%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2+%D8%A7%D8%B2+%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88+%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86+%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D8%AA&sitesearch=ubuntu.ir&hl=fa

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
اگه هنگام انجام کاری به ویندوز حتما نیاز پیدا کردی و نمیخوای ری استارت کنی میتونی از ماشین مجازی استفاده کنی ;)

با استفاده از نرم افزاری مثل virtual-box میتونی ماشین مجازی ایجاد کنی :)

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
اگه هنگام انجام کاری به ویندوز حتما نیاز پیدا کردی و نمیخوای ری استارت کنی میتونی از ماشین مجازی استفاده کنی ;)

نه میخوام کلا بدون ریستارت بتونم سویچ کنم

آفلاین Yaser-16

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720

از کی تا حالا دو تا سیستم عامل کاملا مجزا می تونن در آن واحد با هم روی یه سیستم کار کنن؟!
 ](*,)
آنان که آزادی را فدای امنیت می‌کنند، نه شایستگی آزادی را دارند و نه لیاقت امنیت را!   بنیامین فرانکلین

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *

از کی تا حالا دو تا سیستم عامل کاملا مجزا می تونن در آن واحد با هم روی یه سیستم کار کنن؟!
 ](*,)
داداش گلم شما چرا انقدر پستهات نا امید کننده و منفی هست؟خوب حتما یه راهی هست
لطفا اگه نمیتونین کمک کنین حداقل فاز منفی ندین

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
راهی نیست جز مجازی سازی.

آفلاین Yaser-16

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720

](*,)
داداش گلم شما چرا انقدر پستهات نا امید کننده و منفی هست؟خوب حتما یه راهی هست
لطفا اگه نمیتونین کمک کنین حداقل فاز منفی ندین
گیریم با  یه راه فضایی دو تا رو کنار هم بالا آوردیم،آخه شما نمی گی تکلیف منابع سیستم این وسط چی می شه؟
پستای من منفی نیست،پستا ی شما یه جورین!
آنان که آزادی را فدای امنیت می‌کنند، نه شایستگی آزادی را دارند و نه لیاقت امنیت را!   بنیامین فرانکلین

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
همچین چیزی وجود نداره و احتمالا در آینده هم وجود نخواد داشت
سیستم عامل سخت افزار رو کنترل میکنه و بعید هست بشه دو سیستم عامل هم زمان روی یه سخت افزار کار کنن !
البته خوب آینده های دور رو نمیدونم شاید یکی همچین کاری کرد ولی خوب فعلا نه  ;D
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
سیستم عامل سخت افزار رو کنترل میکنه و بعید هست بشه دو سیستم عامل هم زمان روی یه سخت افزار کار کنن !
نه همزمان
مثلا بشه سویچ کرد بدون ریسیت تعویضشون کرد نه همزمان با هر دو کار کرد

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
نه همزمان
مثلا بشه سویچ کرد بدون ریسیت تعویضشون کرد نه همزمان با هر دو کار کرد
خب برای تعویض و سوییچ ریستارت لازمه
انگار بگی یه لامپ رو بدون این که اون یکی خاموش بشه ببندیم جای این یکی !
همچین چیزی وجود خارجی نداره
ریستارت شدن هم زیاد وقت نمیبره ! شما اگه دو سیستم عامل همزمان میخوای طبق گفته دوستان باید با ماشین مجازی ساز اون یکی رو اجرا کنی
سوییچ اینقدر سریع بین دو سیستم عامل هم فکر نکنم خیلی لازم و ضروری باشه تب مرورگر که نیست ! مثلا شما برای گیم یا فتوشاپ میری ویندوز ! و باقی کارات توی لینوکس فک نکنم یه ریستارت زیاد اذیت کنه
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
 >:( :( :( ??? ???

همونطور که بقیه دوستان فرمودند نمیشه...
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
اگه دو تا کیس داری یه راهی داره. یه سخت افزار هست که باهاش می تونی با یک موس و یک کیبرد و یک مانیتور و یک ... همزمان دو کیس رو کنترل کنی.

آفلاین ngc0der

• Full Member
  • *
  • ارسال: 106
همونطور که دوستان فرمودند این چیزی که شما میخواین به این صورت امکانپذیر نیست. نزدیکترین راه حل برای این خواسته شما که به ذهنم میرسه استفاده از روشهای مجازی سازی مثل xen هست که در این حالت دیگه شما یک ماشین مجازی رو روی یک سیستم عامل دیگه اجرا نمی کنین بلکه همه سیستم عاملها به صورت مجازی روی نرم افزار دیگه ای که کنترل منابع سخت افزاری رو بر عهده داره و hypervisor نامیده میشه اجرا میشن : http://en.wikipedia.org/wiki/Hypervisor در لینک نوع ۱ مربوط به توضیحاتی هست که در بالا اومده.البته خود hypervisor معمولا یک ورژن ساده شده و تغییر یافته لینوکس هست که البته نمیشه از اون به عنوان یک سیستم عامل معمولی استفاده کرد و میشه به اون به عنوان یک لایه روی سخت افزار نگاه کرد که منابع سخت افزاری رو به شکل کنترل شده در اختیار سیستم عاملهای دیگه قرار میده.

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من
سلام دوستان همچین برنامه ای هست که بدون ریستارت بشه به ویندوز رفت یا از ویندوز به اوبونتو رفت
در ضمن سرچ هم کردم قبل از ایجاد تاپیک چیزی پیدا نشد:

:D  من کشته مرده ای این سوالم. خوبه که ذهن خلاقی داری :دی  ;)

حالا جدا از این سوال و این بحثا :) جالبه که بدونین یه همچین ایده ای پیاده سازی شده! چیز عجیبی نیست. روی کرنل اندروید، چندین سرویس همزمان ران کردن. در واقع بهتر بگم چندین سیستم عامل با یه مدیر منابع ران کردن. عملا میشه گفت کاربر در کسری از  ثانیه از یک سیستم عامل به یه سیستم عامل دیگه سوییچ می‌کنه.
جزو مباحث جدیده.
لینکی رو واستون می‌ذارم دنبالش برین جالبه. خودش که تو ویدیو از اصطلاح virtual phone استفاده می‌کنه. فکر کنم آینده ی اسمارت فون ها توی همین مسیره. تصور کنین هرکسی روی دستگاهش چند تا os داشته باشه. یکی واسه کارای کثیف! کارایی که ممکنه os رو اذیت کنه، وبگردی ها یا کرم ها و ویروس ها! و دیگری واسه کارهای روزمره با os سبک تره :)

http://systems.cs.columbia.edu/projects/cells/
« آخرین ویرایش: 28 دی 1392، 09:15 ب‌ظ توسط amin/~: »

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
بله امکان پذیره ولی دوستان کم باورن