انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: بستن کامل برنامه های در حال استفاده؟  (دفعات بازدید: 1860 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
دوستان میخوام برنامه های که در حال استفاده هستن رو کامل ببندم چیکار باید بکنم؟
مثلا برنامه پیش فرض پخش موزیک یا مسنجر پیدگین چون دکمه ضدبدر رو میزنم ظاهرا بسته میشن اما هنوز در حال اجرا هستن
و یه سوال دیگه چجوری از روی کیبورد زبان رو عوض کنم هی نرم کلیلک کنم روی منوی بالایی برای تغیر زبان؟
سرچ هم کردم قبل از ایجاد تاپیک یه چیزی در درباره تایمر اورد اینم لینکی که بعد از سرچ اورد که باز نریزین سرم ;D

https://www.google.com/search?q=%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%86+%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87+%D9%87%D8%A7&sitesearch=ubuntu.ir&hl=fa

آفلاین jasem123456hhh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 60
مثلا برنامه پیش فرض پخش موزیک یا مسنجر پیدگین چون دکمه ضدبدر رو میزنم ظاهرا بسته میشن اما هنوز در حال اجرا هستن
و یه سوال دیگه چجوری از روی کیبورد زبان رو عوض کنم هی نرم کلیلک کنم روی منوی بالایی برای تغیر زبان؟
سرچ هم کردم قبل از ایجاد تاپیک یه چیزی در درباره تایمر اورد اینم لینکی که بعد از سرچ اورد که باز نریزین سرم ;D

https://www.google.com/search?q=%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%86+%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87+%D9%87%D8%A7&sitesearch=ubuntu.ir&hl=fa
sudo killall <process-name>

« آخرین ویرایش: 27 دی 1392، 09:09 ب‌ظ توسط vistacali »

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
اون برنامه‌هایی که شما سعی در بستن کاملشون دارید معمولا به شکلی طراحی شدن که موقع بستن پنجره اصلی به notification area میرن و یه جورایی minimize to tray میشن. kill کردن مداوم اونها کار درستی به نظر نمی‌رسه. روی آیکونی که در notification area دارن (کنار ساعت) کلیک راست کنید، معمولا گزینه آخر منویی که ظاهر میشه، برنامه رو بطور کامل می‌بنده.
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
باید از برنامه quit کنید.این مطالب دهها بار به طرق مختلف به زبان فارسی در جاهای گوناگون گفته شده ولی مشکل اینجاست که شما اصول سرچ کردن را هم بلد نیستید! برای سرچ هم از خود گوگل استفاده کنید.
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من

من شخصا احساس می‌کنم شما بعضی از دوستان رو می‌خواید اذیت کنید :) درست میگم؟ هممون از کمک کردن لذت می‌بریم، ولی چرا سوال هاتون مشکوکه ؟

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان

من شخصا احساس می‌کنم شما بعضی از دوستان رو می‌خواید اذیت کنید :) درست میگم؟ هممون از کمک کردن لذت می‌بریم، ولی چرا سوال هاتون مشکوکه ؟
موافقم

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
بابا اذیت چیه به خدا من اولین باره تو عمرم دارم با لینوکس کار میکنم هیچی ازش بلد نیستن هیچ هیچ مگه سادیسم دارم اخه این چه حرفیه میزنین اخه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
آخه این ربطی به گنو/لینوکس نداره. شما تو ویندزد هم که مدیا پلیر یا یاهو مسنجر رو می‌بندی می‌ره تو تری تا وقتی که ازش خارج بشی دیگه! این‌قدر بدیهیه این امر که کسی تا حالا این‌جا نپرسیده. برای همینه که توی سرچ داخل سایت نمی‌بینی چنین چیزی رو!

در مورد پرسش دوم هم منطق می‌گه همون‌جایی که زبان رو عوض می‌کنی باید تنظیماتش هم همون‌جا باشه. پس روی نشانگر چینش صفحه‌کلید کلیک کن. تنها چیزی که مربوط به تنظیم چیزی می‌شه «تنظیمات ورودی متن…» هست. روش بزن تا صفحه‌اش بیاد. خوب به صفحه نگاه کن، تنها چیزی که می‌تونه مربوط به کلید میان‌بر صفحه‌کلید باشه، پیوندی اون ته هست با عنوان «تنظیمات صفحه‌کلید…». روی اون که بزنی به متن ساده نوشته شده «عوض کردن به منبع بعدی» و جلوش کلید میان‌برش هست که می‌تونی از همون استفاده کنی یا روی اون‌جایی که کلید میان‌برش نوشته شده کلیک کنی با چیزی که خودت دوست داری عوضش کنی. به همین راحتی!

خیلی چیزها نیاز به یاد گرفتن و دونستن نداره. کافیه فقط تنها کارهای ممکن رو انجام بدی تا به نتیجه برسی!
« آخرین ویرایش: 29 دی 1392، 12:57 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
باید از برنامه quit کنید.این مطالب دهها بار به طرق مختلف به زبان فارسی در جاهای گوناگون گفته شده ولی مشکل اینجاست که شما اصول سرچ کردن را هم بلد نیستید! برای سرچ هم از خود گوگل استفاده کنید.
این برنامه quit رو زا کجا باز کنم؟

آفلاین Sina471

• Full Member
  • *
  • ارسال: 175
من فک کنم این جناب الهه آتش کم کم مصداق آیه ی: Do Not Feed the Troll میشن.

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
پاسخ : بستن کامل برنامه های در حال استفاده؟
« پاسخ #10 : 29 دی 1392، 07:32 ق‌ظ »
من فک کنم این جناب الهه آتش کم کم مصداق آیه ی: Do Not Feed the Troll میشن.

آیه شریفه‌ای هست

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من
« پاسخ #11 : 29 دی 1392، 11:07 ق‌ظ »
بچه ها ما هم یکم صبر پیشه کنیم بد نیست :) حالا نمی‌دونم صبر پیشه کرد آیه داره یا نه... ولی خب راست می‌گن شاید تازه کار هستن. تازه کار در دنیای کامپیوتر نه فقط گنو

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 29 دی 1392، 12:44 ب‌ظ »
quit برنامه نیست. یکی از گزینه‌های منویی هست که موقع کلیک راست روی آیکن برنامه (کنار ساعت) ظاهر میشه.

* دوستان خواهشا تحملتون رو بالا ببرید. و صحبت‌هایی که مربوط به تاپیک نمیشه رو پ.خ کنید.

Henry Ford

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
« پاسخ #13 : 29 دی 1392، 02:03 ب‌ظ »
quit برنامه نیست. یکی از گزینه‌های منویی هست که موقع کلیک راست روی آیکن برنامه (کنار ساعت) ظاهر میشه.

* دوستان خواهشا تحملتون رو بالا ببرید. و صحبت‌هایی که مربوط به تاپیک نمیشه رو پ.خ کنید.
ممنون دوست عزیز
همه برنامه ها رو میشه با این کامل بست؟>

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 29 دی 1392، 03:14 ب‌ظ »

ممنون دوست عزیز
همه برنامه ها رو میشه با این کامل بست؟>
در حالت معمول، بله.

Henry Ford