انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم دسترسی به درایو های NTFS (حل شد)  (دفعات بازدید: 11435 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین elyas74

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
عدم دسترسی به درایو های NTFS (حل شد)
« : 09 بهمن 1392، 01:00 ب‌ظ »
من تازه با لینوکس آشنا شدم و مدتیه از اوبونتو 13.10 استفاده میکنم و گاهی اوقات که میخوام به درایو های NTFS ی که دارم دسترسی داشته باشم ، این ارور رو میده :

Unable to access “698 GB Volume”

Error mounting /dev/sda2 at /media/elyas/42A23E4CDEE8CFBF: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000,dmask=0077,fmask=0177" "/dev/sda2" "/media/elyas/42A23E4CDEE8CFBF"' exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0).
Metadata kept in Windows cache, refused to mount.
Failed to mount '/dev/sda2': Operation not permitted
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option.

و با ری استارت و یا رفتن روی ویندوز و کامل خاموشش کردن هم حل نمیشه ،ممنون میشم اگه راهی برای حل این مشکل دارین بگین
« آخرین ویرایش: 11 خرداد 1393، 01:39 ق‌ظ توسط elyas74 »
ubuntu16.04/unity/JavaScript

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4863
  • masoft قدیم
پاسخ : عدم دسترسی به درایو های NTFS
« پاسخ #1 : 09 بهمن 1392، 02:18 ب‌ظ »
برید داخل ویندوز و داخل ویندوز Restart کنید و دوباره برگردید به گنو-لینوکس. ببینید اینطوری درست می‌شه یا نه.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #2 : 09 بهمن 1392، 02:20 ب‌ظ »
ورود شما رو دنیای گنو/لینوکس و انجمن فارسی ابونتو تبریک میگم.

من تا اونجایی که متوجه شدم مشکل شما به دو بخش تقسیم میشه:
1-ntfs جز فرمت های ویندوزی هستش و ویندوز با هر بار بوت سیستم ntfs رو برای خطا های احتمالی اسکن میکنه.خوب برای حل این مشکل دستورات زیر رو در ابونتو اجرا کنید:
sudo apt-get install ntfsprogssudo ntfsfix /dev/sda3sda3 اینجا فقط یه مثال هستش و شما باید دریواری ntfs کی می خواهین اسکن کنید رو جایگزین اون کنید

2-به خاطر fast startup سیستم ویندوز هستش که با پیمایش مسیر زیر در ویندوز اون رو هم غیر فعال کنید:
Control Panel > Hardware and Sound > Power Options > System Setting > Choose what the power buttons do. The box "Turn on fast startup" should either be disabled or missing.
لینک منبع مطلب بالا و برای راهنمایی بیشتر:
http://askubuntu.com/questions/313872/ubuntu-13-04-is-unable-to-mount-a-disk-drive-from-ex-windows-system

برای دانستن بیشتر:
http://askubuntu.com/questions/145902/unable-to-mount-windows-ntfs-filesystem-due-to-hibernation
http://linux.die.net/man/8/ntfsfix
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین Ariodaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 130
    • آریوداد
« پاسخ #3 : 11 خرداد 1393، 02:36 ب‌ظ »

1-ntfs جز فرمت های ویندوزی هستش و ویندوز با هر بار بوت سیستم ntfs رو برای خطا های احتمالی اسکن میکنه.خوب برای حل این مشکل دستورات زیر رو در ابونتو اجرا کنید:
sudo apt-get install ntfsprogssudo ntfsfix /dev/sda3sda3 اینجا فقط یه مثال هستش و شما باید دریواری ntfs کی می خواهین اسکن کنید رو جایگزین اون کنید

2-به خاطر fast startup سیستم ویندوز هستش که با پیمایش مسیر زیر در ویندوز اون رو هم غیر فعال کنید:
Control Panel > Hardware and Sound > Power Options > System Setting > Choose what the power buttons do. The box "Turn on fast startup" should either be disabled or missing.
http://askubuntu.com/questions/313872/ubuntu-13-04-is-unable-to-mount-a-disk-drive-from-ex-windows-system

برای دانستن بیشتر:
http://askubuntu.com/questions/145902/unable-to-mount-windows-ntfs-filesystem-due-to-hibernation

سلام. یک سوال دارم. با انجام این کارها مشکلی برای ویندوز بوجود نمیاد؟
سال ۹۱ شمسی بود که در دانشگاه با اوبونتو آشنا شدم.(نسخه ۱۳.۰۴)
مدتی با این دنیای عجیب با میز کار گنوم/شل(اگر اشتباه نکنم)کار کردم و کم کم به جایی داشتم میرسیدم که میتونستم خودم مشکلاتمو حل کنم.تا اینکه یک روز همه چیز پرید و دیگه سیستمم بالا نیومد و من اوبونتو رو مقصر میدونستم.
اما حالا برگشتم دوباره

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
پاسخ : عدم دسترسی به درایو های NTFS (حل شد)
« پاسخ #4 : 11 خرداد 1393، 02:47 ب‌ظ »
هیچ مشکلی... خیالت راحت :)

آفلاین Ariodaad

• Full Member
  • *
    • آریوداد
« پاسخ #5 : 11 خرداد 1393، 04:27 ب‌ظ »
هیچ مشکلی... خیالت راحت :)
نتونستم هیچکدوم از این کارهارو انجام بدم. پسورد روت میخواد که من ندارم.آخری رو هم میزنه not found
 ](*,)
مدتی با این دنیای عجیب با میز کار گنوم/شل(اگر اشتباه نکنم)کار کردم و کم کم به جایی داشتم میرسیدم که میتونستم خودم مشکلاتمو حل کنم.تا اینکه یک روز همه چیز پرید و دیگه سیستمم بالا نیومد و من اوبونتو رو مقصر میدونستم.
اما حالا برگشتم دوباره

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 11 خرداد 1393، 05:15 ب‌ظ »
یعنی چی پسورد روت رو نداری؟؟

آفلاین Ariodaad

• Full Member
  • *
    • آریوداد
« پاسخ #7 : 11 خرداد 1393، 06:31 ب‌ظ »
من نمیدونم. فقط میدونم هر کاری میخوام تو این اوبونتو بکنم ازم پسورد میخواد که پسورد خودم نیست!! چون پسورد خودم رو میزنم میگه غلط وارد کردی. در صورتی که با همین پسورد لاگین میکنم. داره ازین اوبونتو بدم میاد. همون ویندوز بهتره بابا
اما حالا برگشتم دوباره

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 11 خرداد 1393، 06:37 ب‌ظ »
اگه قرار باشه به خاطر یه مشکل کوچولو این طوری شه که الان نسل لینوکس منقرض شده بود :)

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 11 خرداد 1393، 06:59 ب‌ظ »
نقل‌قول
سلام. یک سوال دارم. با انجام این کارها مشکلی برای ویندوز بوجود نمیاد؟
فکر نمیکنم.ولی اگه جواب سوال شما اره باشه,به نظرم به چند ثانیه دیر لود شدن می ارزه.
ویندوز به قارچی بودن معروفه.یعنی با هر بار روشن کردن سیستم حجم درایور ویندوز یه کم بیشتر میشه.اگه کرک کردن ویندوز و نصب سایر برنامه ها رو هم بهش اضافه کنیم,بعد از مدتی با مشکل معروف روغن سوزی ویندوز روبرو میشیم.

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #10 : 11 خرداد 1393، 07:52 ب‌ظ »
من نمیدونم. فقط میدونم هر کاری میخوام تو این اوبونتو بکنم ازم پسورد میخواد که پسورد خودم نیست!! چون پسورد خودم رو میزنم میگه غلط وارد کردی. در صورتی که با همین پسورد لاگین میکنم. داره ازین اوبونتو بدم میاد. همون ویندوز بهتره بابا

دوست عزیز مطمئن شو کیبردت هنگام وارد کردن کلمه عبور فارسی نباشه ;)

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 11 خرداد 1393، 07:59 ب‌ظ »
همون طور که دوستمون گفتند زبان رو انگلیسی باشه.پسورد روت نمی خواد,فقط پسورد کاربری تون رو میخواد.اگه بازم قبول نکرد,لطفا متن کامل خطا رو شیر کنید تا بهتر بشه کمک تون کرد.

آفلاین Ariodaad

• Full Member
  • *
    • آریوداد
« پاسخ #12 : 08 تیر 1393، 11:24 ب‌ظ »

مرسی که وقت گذاشتی برام پاسخ گذاشتی . درسته که توی اوبونتو تازه کارم ولی دیگه اینقدر میدونم که کیبوردم روی فارسی نباشه. ضمنا رمز من عددیه... حالا یه چیز جذابتر ! رمزم رو بالاخره قبول کرد!فکر کنم آپدیت شد درست شد.
اما حالا برگشتم دوباره

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #13 : 08 تیر 1393، 11:53 ب‌ظ »

مرسی که وقت گذاشتی برام پاسخ گذاشتی . درسته که توی اوبونتو تازه کارم ولی دیگه اینقدر میدونم که کیبوردم روی فارسی نباشه. ضمنا رمز من عددیه... حالا یه چیز جذابتر ! رمزم رو بالاخره قبول کرد!فکر کنم آپدیت شد درست شد.
خواهش میکننم.

این رو از این جهت گفتم که به صورت پیش فرض اگه زبان رو فارسی کرده باشید( مثلا الان تو فایرفاکس باشید ) و ترمینال رو باز کنید زبان کیبرد فارسی میمونه و انگلیسی نمیشه :)

و اگه کدی که تو تاریخچه ترمینال ذخیره شده رو بزنید یا مثلا برخی کاربران کدی رو میبینند و با موس کپی میکنند تو ترمینال و با اون شرایط رمز رو وارد میکنند این مشکل رو دارند.

بنده نمیدونستم که رمز شما عددی هست.هر چند اگه در زبان فارسی باشید و با کلید های عددی افقی رمز رو وارد کنید با کاراکتر فارسی وارد میشه ولی کلید های ماشین حساب انگلیسی میمونند :)

به هر جهت خوشحالم که مشکلتون حل شد.

آفلاین Ariodaad

• Full Member
  • *
    • آریوداد
« پاسخ #14 : 11 تیر 1393، 01:15 ق‌ظ »

برای دانستن بیشتر:

با انجام دو دستور اول درایو ها باز میشن ولی حتی با برداشتن تیک fast start up ویندوز هنوزم وقتی برمیگردم توی اوبونتو آش همون آشه و کاسه همون کاسه! :(
اما حالا برگشتم دوباره