انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پاسخ به: خرید سیستم  (دفعات بازدید: 22330 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 471
پاسخ به: خرید سیستم
« : 19 بهمن 1387، 10:06 ب‌ظ »
نقل‌قول
اما از لحاظ سرعت خوب اگر ما بخواهیم حدود ۱۸۰ هزار تومان پول برای یک Intel Core 2 Duo E8400 - 3.0GHz پرداخت کنیم به نظرم بهتره همین پول رو برای خرید AM2+ Phenom 9850 - 2.5GHz پرداخت کنیم

از بخواهیم این دو رو مقایسه کنیم اینتل ۲ هسته‌ایست amd  دارای ۴ هسته هستش . اینتل ۶ مک کش L2 داره و amd دارای ۲ مگ L2 به اضافه ۲ مگ L3

از لحاظ بنچمارک هم ۲۵ ٪ amd قویتر از اینل هستش
ممنون هاردی لایتی جان این مطبی که نوشتی باعث شد برم ته و توی کش و L1 L2 L3 رو در حد ابتدایی در بیارم  :) این که شما نوشتی ظاهرا amd از لحاظ سرعت بهتره  ;)
نقل‌قول
در مورد هارد ۱ ترابایتی هم الان یکم به نظرم زوده برای خرید چون جدید اومده و قیمتش به شدت داره افت میکنه الان هارد ۵۰۰ گیگی حدود ۶۰ تومن هستش که اگر از نظر حجم مشکلی نداشته باشید فکر نکنم از لحاظ سرعت خیلی تفاوتی با ۱ ترا داشته باشه
بنظر شما ۲تا ۵۰۰ بگیرم چطوره  ??? هارد  Western Digital - SATA 2 - 500GB + چطوره؟
Buffer To Host (Serial ATA)  3 Gb/s (Max)
Transfer Rate (Buffer To Disk) 972 Mbits/s (Max)
یا هارد دیگه؟
نقل‌قول
پیشنهاد من فقط Intel هست.
حسین جان با گشتی که تو سایتها زدم بیشتر طرفدار اینتل بودن میشه بگی شما چرا اینتل پیشنهاد میکنی ؟ ممنون

نقل‌قول
در مورد کارت گرافیک , ATI نگیر. Nvidia سری Geforce 9 توی لینوکس س&%
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1387، 06:36 ق‌ظ توسط بهزادubuntu »
کتيبه سازمان ملل کوروش کبير
خداوند کشور را از دشمن خشکسالی و دروغ محفوظ دارد

برنامه حسابداری

آفلاین اسماعیل اکبری

• Full Member
  • *
  • ارسال: 190
    • مرکز خدمات انفورماتیک ساینا
« پاسخ #1 : 19 بهمن 1387، 10:31 ب‌ظ »
سلام
دوست عزیز من با AMD مخالفم. اصلاً حال نمی ده به این دلیل که تا وقتی که داغ نکرده خوبه یک بار سیستمت جوش بیاره مرخصه. من با دوستم سیستمم را جمع کردم من اینتل گرفتم و دوستم AMD من هنوز هیچ مشکلی پیدا نکردم ولی دوستم سیستمش مرخص شده. سیستم من 2 روز یک بار ریست می کنم و دوستم روزانه 8 ساعت کار می کنه. یک سی پی یو دوهسته ای بگیر جدیدا فول کشش هم اومده بگیر حالشو ببر من العان 3 فول 2 مگ کش دارم هیچ مشکلی هم ندارم
]
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1387، 12:15 ق‌ظ توسط اسماعیل اکبری »
من و تو می توانیم ...

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 19 بهمن 1387، 10:49 ب‌ظ »
مرسی دوست عزیز از راهنماییت cpu رو مخصوصا حتما تحقیق میکنم ولی این لینک که دادی خیلی ستمه ;D
MotherBoard : MSI CPU : Core2 Duo 1.8 Ram : 1 GB DDR2 HDD: 160 GB DVD RW Ram Reader VGA 128 Onboard Mouse Optical KeyBoard Multimedia Monitor 17 LCD Samsung

برنامه حسابداری

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #3 : 19 بهمن 1387، 11:22 ب‌ظ »
سیستم پیشنهادی من:
CPU: Intel Core2Duo E8400 3.0 Ghz 6MB Cache
M/B: ASUS P5Q Pro
RAM: OCZ 2 GB Dual Channel 1066
VGA: Nvidia Geforce 9600 GT 512MB
H.D.D: 500 GB Maxtor
POWER: Green GP535A

در مورد سازگاری هارد ۱ ترابایت با لینوکس اطلاعی ندارم ولی فکر نمی کنم مشکلی وجود داشته باشه.
با توجه به بودجه شما , قطعات بهتری هم میشه پیشنهاد کرد.

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 20 بهمن 1387، 12:00 ق‌ظ »
ممنون حسین جان
والا بودجمو نمیدونم بستگی به نظر .... و ... داره  :D
راستش با یک دوستای عزیزم چت میکردم و بعد از یکی ۲ ساعت به این نتیجه رسیدیم

ASUS - M3N78-EH ۹۵ تومن

PHENOM 9550 QUAD-CORE AMD CPU ۱۲۵ تومن

OCZ - Dual Channel 2GB - 1066-(2x1GB)  ۶۸ تومن

hard 1 tera maxtor 32 mb buffer ۱۱۶ تومن

CLUB - ATI RADEON HD 4670 - 512MB ۱۰۸ تومن

1070I HP L/S SATA DVD WRITER ۳۴ تومن

این حدود قیمته که کلا با دو رم میشه ۶۱۴ تومن که فکر کنم این رو بتونم بخرم
من بیشتر روی cpu و مادر برد شک دارم و دوست دارم خوبشو بگیرم و هارد هم جنسشو با سرعتش ببینید ساپورتشو خودم چک میکنم
مچ شدن سیستم هم نمیدونم چطوریه مثلا رم و cpu و... با هم خوب کار کنن
لطفا نظر بدید ممنون  :)

برنامه حسابداری

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
« پاسخ #5 : 20 بهمن 1387، 12:38 ق‌ظ »
سلام
دوست عزیز من با AMD مخالفم. اصلاً حال نمی ده به این دلیل که تا وقتی که داغ نکرده خوبه یک بار سیستمت جوش بیاره مرخصه. من با دوستم سیستمم را جمع کردم من اینتل گرفتم و دوستم AMD من هنوز هیچ مشکلی پیدا نکردم ولی دوستم سیستمش مرخص شده. سیستم من 2 روز یک بار ریست می کنم و دوستم روزانه 8 ساعت کار می کنه. یک سی پی یو دوهسته ای بگیر جدیدا فول کشش هم اومده بگیر حالشو ببر من العان 3 فول 2 مگ کش دارم هیچ مشکلی هم ندارم
http://dlcenter.ir/eshop/product_info.php?products_id=49&osCsid=11bb4d6235727b4b681b4c2264a75e22

سلام جناب اکبری

آخرین مرتبه که سیستمم خاموش شده تابستون بود که برق رفت سی پی یوی سیستم هم amd هستش شما فکر میکنید کی سیستمم مرخص بشه ؟

با توجه به اینکه پلتفرمهای نسبتا سنگینی در حال اجرا دارم و معمولا یوزیج سی پی یوم بالای ۸۰ درصد هستش .

اما از لحاظ سرعت خوب اگر ما بخواهیم حدود ۱۸۰ هزار تومان پول برای یک Intel Core 2 Duo E8400 - 3.0GHz پرداخت کنیم به نظرم بهتره همین پول رو برای خرید AM2+ Phenom 9850 - 2.5GHz پرداخت کنیم

از بخواهیم این دو رو مقایسه کنیم اینتل ۲ هسته‌ایست amd  دارای ۴ هسته هستش . اینتل ۶ مک کش L2 داره و amd دارای ۲ مگ L2 به اضافه ۲ مگ L3

ولی اگر بخواهیم یک همردیف توی تولیدات amd برای Intel Core 2 Duo E8400 - 3.0GHz پیدا کنیم میشه AM2+ Phenom 8750 - 2.4GHz که قیمتش حدود ۱۳۰ هزار تومنه ( البته این پردازنده ۳ هسته‌ای هستش ولی از لحاظ قدرت محاسبات یکم از اینتل یاد شده بالاتره )

حالا تصمیم با دوستان هستش ولی از دید شخصی خرید اینتل پول اضافه پرداخت کردنه

موفق باشید

« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1387، 12:42 ق‌ظ توسط HardyLaity »

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 20 بهمن 1387، 01:01 ق‌ظ »
ممنون حسین جان
والا بودجمو نمیدونم بستگی به نظر .... و ... داره  :D
راستش با یک دوستای عزیزم چت میکردم و بعد از یکی ۲ ساعت به این نتیجه رسیدیم

ASUS - M3N78-EH ۹۵ تومن

PHENOM 9550 QUAD-CORE AMD CPU ۱۲۵ تومن

OCZ - Dual Channel 2GB - 1066-(2x1GB)  ۶۸ تومن

hard 1 tera maxtor 32 mb buffer ۱۱۶ تومن

CLUB - ATI RADEON HD 4670 - 512MB ۱۰۸ تومن

1070I HP L/S SATA DVD WRITER ۳۴ تومن

این حدود قیمته که کلا با دو رم میشه ۶۱۴ تومن که فکر کنم این رو بتونم بخرم
من بیشتر روی cpu و مادر برد شک دارم و دوست دارم خوبشو بگیرم و هارد هم جنسشو با سرعتش ببینید ساپورتشو خودم چک میکنم
مچ شدن سیستم هم نمیدونم چطوریه مثلا رم و cpu و... با هم خوب کار کنن
لطفا نظر بدید ممنون  :)

سلام مجدد

دوستان توی همین فروم یدونه مادربرد معرفی کرده بودند Abit AN78GS که خودش یه کارت گرافیک GeForce 8200 اونبرد داره و همینطور اس ال آی رو هم ساپورت میکنه اینجوری بالای ۱۰۰ هزار تون صرفه جوئی میکنید یه بررسی روش بکنید

در مورد هارد ۱ ترابایتی هم الان یکم به نظرم زوده برای خرید چون جدید اومده و قیمتش به شدت داره افت میکنه الان هارد ۵۰۰ گیگی حدود ۶۰ تومن هستش که اگر از نظر حجم مشکلی نداشته باشید فکر نکنم از لحاظ سرعت خیلی تفاوتی با ۱ ترا داشته باشه

در مورد رم هم اگر بازیکن خفن نیستید فکر کنم رم خوب با باس ۸۰۰ نصف این قیمت براتون در بیاد

موفق باشید

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #7 : 20 بهمن 1387، 01:44 ق‌ظ »
در مورد کارت گرافیک , ATI نگیر. Nvidia سری Geforce 9 توی لینوکس سازگاری بهتری داره و راحتتر نصب میشه. به جای اینکه ۱۰۸ تومن پول ATI RADEON HD 4670 بدی , ۲۵ تومن بذار رووش , Geforce 9600 GT DDR2 بگیر.
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1387، 01:48 ق‌ظ توسط Hosein-Mec »

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 20 بهمن 1387، 06:27 ق‌ظ »
نقل‌قول

ممنون هاردی لایتی جان این مطبی که نوشتی باعث شد برم ته و توی کش و L1 L2 L3 رو در حد ابتدایی در بیارم  :) این که شما نوشتی ظاهرا amd از لحاظ سرعت بهتره  ;)
نقل‌قول
بنظر شما ۲تا ۵۰۰ بگیرم چطوره  ??? هارد  Western Digital - SATA 2 - 500GB + چطوره؟
Buffer To Host (Serial ATA)  3 Gb/s (Max)
Transfer Rate (Buffer To Disk) 972 Mbits/s (Max)
یا هارد دیگه؟
نقل‌قول
حسین جان با گشتی که تو سایتها زدم بیشتر طرفدار اینتل بودن میشه بگی شما چرا اینتل پیشنهاد میکنی ؟ ممنون

نقل‌قول
در مورد کارت گرافیک , ATI نگیر. Nvidia سری Geforce 9 توی لینوکس سازگاری بهتری داره و راحتتر نصب میشه.
اگه ساپورتش بهتره حتما همینو میخرم Geforce 9600 GT DDR2  ;)
نقل‌قول
من از سخت افزار های جدید اصلا سر در نمیارم
راستش سیستمی که تو پست اول رو با سبایون لایو ۳.۴ امتحان کردم بالا نیومد ولی با سبایون ۴ بالا اومد و دوتا هارد داشتم که هردو سوزه ۱۱.۱ داشتن ولی هردوتاش تا نیمه بالا میومد و یه سوال درمورد هارد میپرسید ولی هیچ جور بالا نمیرفت
میخوام ببینم این سخت افزارها کاملا با لینوکس سازگارند  ???
البته همش ۳۲ بیتی بود  ;D
-------------
نقل‌قول
در مورد رم هم اگر بازیکن خفن نیستید فکر کنم رم خوب با باس ۸۰۰ نصف این قیمت براتون در بیاد
سرعت انتقال اطلاعات بین باس cpu و باس ram وبقیه قسمت ها که نمیدونم چیا هستند رو چطور میشه با انتخاب سخت افزار مناسب هماهنگ کرد؟ (Synchronize)  :)
لینک
لینک۲

==========

اینم دو لینک مفید برای هارد  ;)

هارد

هارد۲

راستی میخوام یک مانیتور ال سی دی ۱۹ اینچ هم بگیرم بنظر شما عریضش بهتره یا معمولی؟ شنیدم عریضش برای دسکتاپ و dvd عالیه ولی فیلمهای معمولی که زیاد دارم رو مربع نشون میده
بنظر شما عریض بگیرم یا معمولی؟ ال سی دی یا مدل دیگه؟
ممنون
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1387، 06:43 ق‌ظ توسط بهزادubuntu »

برنامه حسابداری

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
پاسخ به: پاسخ به: خرید سیستم
« پاسخ #9 : 20 بهمن 1387، 02:52 ب‌ظ »
سلام

اینکه بگیم amd از لحاظ سرعت بهتره شاید زیاد درست نباشه ، ببینید هر کدوم از تولید کننده‌ها یکسری محصول دارند عرضه میکنند . قبلا خیلی راحت میشد انتخاب کرد چون فقط یه مبحث وجود داشت و اون هم کلاک سی پی یو بود ، یعنی شما راحت میتونستید از روی کلاک هر مدل بفهمید که قدرتش چقدر هستش .

به مرور زمان و با ورورد مدلهای چند هسته‌ای یک سری فاکتورهای دیگه هم اضافه شد مثل کش ، که یکم انتخاب رو پیچیده‌ کرد . حالا شما برای انتخاب یک مدل و مقایسه اون با مدلهای دیگه نمیتونید فقط به اعداد آخر هر مدل مراجعه کنید .

ولی در کل نسبت به پولی که پرداخت میکنید amd مدلهای قویتری به شما ارئه میکنه  . ( این بهتر بودن یا بدتر بودن نیست )

در مورد هارد نظرم اینه که یک مقدار تخصصی برخورد کنیم بهتر باشه . من خودم الان چند تا هارد رو سیستمم هستش که هر کدوم رو برای کار بخصوصی اختصاص دادم ( مثلا یکی برای او اس ها ، یکی برای var  و قطعا یدونه هم برای home ) اینجوری هم راحت میتونم نرم افزارام رو منیج کنم و ارتقاع بدم و هم سرعت کارم نسبتا بهتر میشه . برای مثال اگر دارم یک فیلم رو از توی هارد home میخونم و همزمان یک برنامه هم دارم توی root نصب میکنم فشار خیلی کمتری به هاردم میاد

این کاملا سلیقه‌ای هستش و بستگی به نوع کاربری و هجم اطلاعاتتون داره .

در مورد هارد هم دقیقا همون کش که توی cpu صحبت کردیم با تقریبا همون کار وجود داره که معمولا توی مدلهای جدید ۳۲ مگ هستند . این ۳ گیگ و این حرفا یکم شعاره  ;) چون عملا یک همچین انتقال دیتا توی سیستمهای فعلی امکان پذیر نیست . ( به میزان کش توجه کنید )

یه فضولی هم میخواستم در مورد کارت گرافیک بکنم اگر میخواهید در این حوالی پول بدید حتما یه کارت بگیرید که DDR3 باشه هر چند که مقدار رمش کمتر از مدلی باشه که مقدار بیشتری رم DDR2 داشته باشه .

در مورد هماهنگی بین قسمتها و سرعتها در حال حاضر تنها کاری که به نظر میرسه که میشه انجام داد استفاده از کش بهینه هستش و البته سرعت باس بیشتر برای قسمتهای ضعیفتر .

شما قبلا که cpu ها ضعیفتر بودند مثلا برای یک cpu که سرعت ۳۳۳ مگاهرتز داشت میتونستید رمی با همین باس انتخاب کنید ولی الان با سرعت وحشتناکی که cpu ها دارند پیشرفت میکنند تهیه رم با همچین سرعتی یا ممکن نیست یا خیلی گرونقیمت در میاد .

ما باید ببینیم چه کاری میخواهیم با سیستممون انجام بدیم و چقدر میخواهیم هزینه کنیم و نصبت به فاکتور قیمت بهترین خرید رو انجام بدیم ، بستن و انتخاب سیستم الان بیشتر از اینکه جنبه علمی داشته باشه یه کار هنری شده  :D

در مورد lcd هم باز یکم بهتره تخصصی تر انتخاب بشن و با پارامترهای وضوح و شتاب نور بیشتر دقت بشه الان مونیتورهای ۲۲ اینچی بسیار خوبی هم تو بازار هست با قیمتهای مناسب شما باید ببینید از چه فاصلهای میخواهید با مونیتور کار کنید ( میز کارتون بزرگه یا کوچیک و یا احیانا عادت دارید روی تخت خوابتون بخوابید و فیلم ببینید ؟ ) وقتی این پارامتر مشخص شد شما میتونید اینچ مونیتور مورد نظرتون رو تخمین بزنید ، بین مونیتورهائی که ضمانت خوبی دارند میگردید و اونیکه رزولیشن بالاتر و وضوح تصویر بهتری بهتون میده رو انتخاب میکنید .

در مورد رجه شدن تصاویرتون هم نگران نباشید ، اگر فیلم شما حداقل کیفیت vcd رو داشته باشه با یک پلیر خوب مثل kaffeine تقریبا مشکلی با این موضوع نخواهید داشت

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1387، 02:56 ب‌ظ توسط HardyLaity »

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #10 : 20 بهمن 1387، 07:09 ب‌ظ »
اوکی  ببین میشه سیستم فوق حرفه ای چید با Intel® Core™ i7 و مادربرد با چیپ X58 و گرافیکای های اند NVIDIA ولی ما الان کاری به همچین موجوداتی غولی نداریم  واسه مورد تو این مناسبه که خیلی هم قویه و عالی و مقرون به صرفه اینا رو دقیق دیدم و با هم کاملا مچ هست

MainBoard :

ASUS - M3A78-EH

HARD:

MAXTOR-SATA 2 - 500 GB + / 32mb buffer

VGA :

CLUB - ATI RADEON HD 4670 - 512MB GDDR3

یا

CLUB - ATI RADEON HD 4670 - 1GB GDDR3

CPU :

AM2+ Phenom 9950 - 2.6GHz  یا  AM2+ Phenom 9550 - 2.2GHz

Memory :

CRUCIAL- Dual Channel 4GB - 800-(2x2GB) یا Patriot - Dual Channel 4GB - 800-(2x2GB)

و یا از برند های OCZ  یا CORSAIR

اما در هر حالتی حتما 4 گیگ

W2261V LG 21.5" Wide  1920 x 1080 f-Engine(20,000:1) DFC 2ms DVI & HDMI Full HD

8)

« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1387، 07:42 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 20 بهمن 1387، 08:59 ب‌ظ »
نقل‌قول
اینکه بگیم amd از لحاظ سرعت بهتره شاید زیاد درست نباشه
نه هاردی لایتی جان منظور من هم از نظر قیمت بود  :)
نقل‌قول
یه فضولی هم میخواستم در مورد کارت گرافیک بکنم اگر میخواهید در این حوالی پول بدید حتما یه کارت بگیرید که DDR3 باشه هر چند که مقدار رمش کمتر از مدلی باشه که مقدار بیشتری رم DDR2 داشته باشه .
اختیار دارید این یک مشورت دوستانست  ;)
فکر کنم منظور شما این باشه CLUB - ATI RADEON HD 4670 - 512MB GDDR3

و ممنون از حسن جان که خیلی بهم کمک کردی لطفا باز هم نظرت رو بده خوشحال میشم   ;)

======

با تشکر از همه دوستانی که کمک کردن یه نتیجه گیری کلی از راهنماییهایی که کردید میکنم

MainBoard :
ASUS - M3A78-EH
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2612
این مادر بردی هست که پیشنهاد شده و ظاهرا خوبه اگه در مورد مادر برد نظری ندارید همینو بگیرم

VGA :
CLUB - ATI RADEON HD 4670 - 512MB GDDR3
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2949
این کارت گرافیکیه که تعریفشو خیلی شنیدم و برای لینوکس هم خوبه مخصوصا kde که من باهاش کار میکنم اگه اینطوری هست همینو بگیرم (منظور ساپورت خوب لینوکس مخصوصا kde هست)

HARD:
MAXTOR-SATA 2 - 500 GB + / 32mb buffer
این اون طور که شنیدم هارد خیلی خوبیه با سرعت بالا ولی تعریف Western Digital - SATA 2 - 500GB + رو هم خیلی شنیدم اگه اوکی هست دوتا MAXTOR-SATA 2 - 500 GB + / 32mb میگیرم

CPU :
AM2+ Phenom 9950 - 2.6GHz 
http://www.rayansaba.com/index.php?ukey=product&productID=2722
این cpu اینطور که پیدا هست خوب هست و ازش خیلی شنیدم و فکر میکنم ۲ هسته یی باشه که قطعا سرعت بالایی داره فقط یه مساله یی هست که نمیخوام سیستمم زود قدیمی شه و میخوام تا مدت ها با نرم افزار های جدید بخوبی سازگار باشه بنظر شما همین cpu کافیه ؟ اگه هست همینو بگیرم

Memory :
CRUCIAL- Dual Channel 4GB - 800-(2x2GB) یا Patriot - Dual Channel 4GB - 800-(2x2GB)
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2462
مموری هم فکر کنم عالیه
نقل‌قول
اما در هر حالتی حتما 4 گیگ
حتما  ;)

مانیتور
حسن جان اون مانیتور که گفتیو پیدا نکردم چون درواقع اسمش رو هم نگفتی ولی این خوبه؟ در ضمن نمیدونم این عریض هست یا نه ولی عریض میخوام  ;D
LG - 22" - W2284F
#
صفحه نمايش گسترده
#
كنتراست منحصر بفرد 30,000:1
#
طراحي استثنايي و زيبا با بدنه مشكي براق
#
مجهز به تکنولوژي DFC
#
زاويه ديد بسيار  وسيع
#
زمان پاسخدهي بسيار سريع (2ms)
#
مجهز به موتور پردازش تصوير

اگه مدل و اینهاش خوب نیست خوبشو معرفی کنید ممنون

بازم ممنون
 :P
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1387، 09:21 ب‌ظ توسط بهزادubuntu »

برنامه حسابداری

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #12 : 20 بهمن 1387، 09:27 ب‌ظ »
خواهش میکنم بهزاد جان  ;)

و اما مونیتوری که گفتم جدیده اینا اینجا صفحه وا شد دومیش

W2261V LG

البته اینی که تو انتخاب کردی هم با اون کنتراست فوق العاده خیلی عالیه و اما فرقی بین ایناست تفاوت تو رزولوشنه که تو مونیتور انتخابیت 1680 در 1050 

و اما این رزولونش فول اچ دی هست Full HD  یعنی رزولوشن فوق بالای 1920 در 1080  میتونی KDE رو با کیفیت HD تجربه کنی  ;D ولی از کنتراست بالای اون یکی هم نمیشه بسادگی گذشت هر دو عالیه
« آخرین ویرایش: 26 بهمن 1387، 02:46 ق‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #13 : 21 بهمن 1387، 12:04 ق‌ظ »
حرفه ای ها همه سیستم Intel میبندن. نتایج تست ها و آزمایشات هم نشون میده که اینتل سر تره ...

ASUS - GeForce 9600GT 1GB DDR3 با قیمت 170 تومن یا همین مدل با رم 512 وقیمت حدود ۱۴۰ تومن , به مراتب بهتره ...

ATI RADEON HD 4670 یه کارت گرافیکه متوسطه ...

در ضمن مارک Club برای کارت گرافیک مضخرفترین مارکه ...

در مورد رم حتما با باس 1066 بگیر !!!!

در مورد LCD هم من AOC گرفتم و خیلی راضی ام ( به قیمت و امکاناتش توجه کنید ! )

نکته ی آخر اینکه به قیمت های سایت RayanSaba توجه نکنید ! قدیمیه ...
« آخرین ویرایش: 21 بهمن 1387، 12:06 ق‌ظ توسط Hosein-Mec »

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 21 بهمن 1387، 12:33 ق‌ظ »
نقل‌قول
حرفه ای ها همه سیستم Intel میبندن. نتایج تست ها و آزمایشات هم نشون میده که اینتل سر تره ...
حسین جان شما میای نظرتو میگی ولی دلیلشو نمیگی نمیدونم چرا  ??? مثلا چند نفر amd رو بمن گفتن که از نظر اقتصادی بهتره و احتیاج هاتو برطرف میکنه  ینی شما حتی نگفتید چرا حرفه یی ها از این cpu استفاده میکنند اگه واقعا بدونم اینتل کارم رو بهتر راه میندازه حتما اینتل میگیرم

نقل‌قول
ASUS - GeForce 9600GT 1GB DDR3 با قیمت 170 تومن یا همین مدل با رم 512 وقیمت حدود ۱۴۰ تومن , به مراتب بهتره ...
??? از چه نظر؟

نقل‌قول
در مورد رم حتما با باس 1066 بگیر !!!!
باسش از اون رم بالا تره این رم رو ۴ گیگ بگیرم؟ البته دلیل این پیشنهادتون فکر کنم استفاده از مقدار پیشتری از cpu هست درسته  ???

نقل‌قول
در مورد LCD هم من AOC گرفتم و خیلی راضی ام ( به قیمت و امکاناتش توجه کنید ! )
این واقعا اقتصادیه چرا؟ اگه خوبه همینو بگیرم چونخرجم رفته بالای ۱ تومان  :D

پ ن
من چند ساله با cpu اینتل و گرافیک nvidia کار میکنم و کاملا راضی ام ولی با amd و ati کار نکردم تجربه ندارم و اطلاعات کافی هم ندارم خودم هم فکر میکنم nvidia & intel خیلی پدر و مادر دار هستند ولی شاید اگه اینبار amd و ati بخرم بیشتر راضی باشم  ??? بنظر شما چطور؟

برنامه حسابداری