انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پاسخ به: خرید سیستم  (دفعات بازدید: 22325 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 471
پاسخ به: پاسخ به: خرید سیستم
« پاسخ #30 : 24 بهمن 1387، 03:28 ب‌ظ »
سلام
من بازارو رفتم گشتم ولی سی پی یو و گرافیکی که میخواستم خریدش مشکل بود چون هرجا رفتم گفت باید بگم بیارنو ... هزارتا مشکل ولی با یکی از دوستام رفتیم شرکت دوستش اینارو بم داد با تضمین که اگه نخواستم برگردونم حالا شما ببینید ساپورتش تو کا دی ای خوبه مخصوصا گرافیک و سی پی یو ممنون
mb:
asus p5ql pro
ram
  pc2 8500 1gb ocz
دوتا دوتا دیگه هم قراره اضافه کنم
cpu
intel core2 duo e7300
freq=2.66ghz
fsb 1066mhz
L2 Cache 3mb
PCG 06
core 45mn
GRAPHIC:
geforce 9500GT 1GB 128bit DDR2
لطفا بگید خوبه تا ببندم یا بده تا پسش بدم
ممنون
کتيبه سازمان ملل کوروش کبير
خداوند کشور را از دشمن خشکسالی و دروغ محفوظ دارد

برنامه حسابداری

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #31 : 24 بهمن 1387، 03:46 ب‌ظ »
گرافیکش که زیاد جالب نیست. سعی کن DDR3 بگیری نه DDR2 ! و اگه تونستی Geforce 9600 GT بگیر به جای Geforce 9500 .

سی پی یو هم اگه Intel Core2Duo E8400 3.0 GHZ 6MB Cache بگیری خیلی بهتره.

مادربورد هم اگر همون Asus P5Q Pro رو بگیری خیلی بهتر از P5QL pro هست.

رم هم به جای 1 گیگ , OCZ 2 GB Dual Channel 1066 بگیر.

این قطعاتی که گفتم توی بازار رضا به وفور یافت میشه ...

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #32 : 24 بهمن 1387، 03:58 ب‌ظ »
حسین جان من اصفهانم و سی پی یو رو ۲۲۰ و گرافیکو ۲۰۰ و خوردی از تهران باید برام بیارن مشکل اینجاست
گرافیکش در حال حاضر با کا دی ای مشکل داره؟ اگه نداره فکر کنم فلا همین برام خوب باشه البته مطمعنن به پای اون گرافیک نمیرسه ولی من بازی باش نمیکنم  ;)
رم هم ارزوونه بعد عوضش میکنم  ;D
سیپی یو هم میگه تو هرکاری بخوای با همین میتونی بکنی شاید فلا برام کافی باشه
در کل از نظر ساپورت لینوکس خوبه؟
راستش نمیتونم بازم صبر کنم  ;D
مادر برد هم که فکر کردم همونه !! حالا این بده؟
« آخرین ویرایش: 24 بهمن 1387، 04:08 ب‌ظ توسط بهزادubuntu »

برنامه حسابداری

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
« پاسخ #33 : 24 بهمن 1387، 04:33 ب‌ظ »
سلام
من بازارو رفتم گشتم ولی سی پی یو و گرافیکی که میخواستم خریدش مشکل بود چون هرجا رفتم گفت باید بگم بیارنو ... هزارتا مشکل ولی با یکی از دوستام رفتیم شرکت دوستش اینارو بم داد با تضمین که اگه نخواستم برگردونم حالا شما ببینید ساپورتش تو کا دی ای خوبه مخصوصا گرافیک و سی پی یو ممنون
mb:
asus p5ql pro
ram
  pc2 8500 1gb ocz
cpu
intel core2 duo e7300
freq=2.66ghz
fsb 1066mhz
L2 Cache 3mb
PCG 06
core 45mn
GRAPHIC:
ممنون

سلام

این cpu به اندازه ۲۰ درصد از amd 9550 و gforce 9500 به اندازه 30 درصد از 9600 ضعیفتره حالا قیمتها رو خودت چک کن و انتخاب کن

موفق باشی

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #34 : 24 بهمن 1387، 05:05 ب‌ظ »
هارد همیشه سرباز سی پی یو و رم هستش به نظر من در حد نیاز سعی کن هارد پایین تر بگیری در صورتی که میخوای هارد رو بالا بگیری حتما باید cpu و

ram رو بالا بگیری تا دور هاردت کند نشه .
آفرین تعبیر جالبی بود. موافقم باهات.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #35 : 24 بهمن 1387، 07:34 ب‌ظ »
سلام
mb:
asus p5ql pro
ram
  pc2 8500 1gb ocz
cpu
intel core2 duo e7300
freq=2.66ghz
fsb 1066mhz
L2 Cache 3mb
PCG 06
core 45mn
GRAPHIC:
ممنون

بهزاد جان سلام اقا گفتم نذار بهت غیر از سری 600 و یا 800 بدن اون گرافیک اصلا خوب نیست 9600 بگیر و حتما GT و حتما DDR3 اگه بهت گرافیک دو گیگ دی دی ار 2 هم خواست بده نگیر ولی اگه 512 دی دی ار سه بود بگیر و اگه خواستی بیای پایین 8800 و یا 8860 نه اون

رم هم گفتم در مورد مادربرد بین این و خوده P5Q PRO  اختلاف هم کارایی و هم 40 تومن اختلاف قیمته همون پرو رو بگیر و .....
« آخرین ویرایش: 24 بهمن 1387، 07:38 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #36 : 26 بهمن 1387، 06:12 ق‌ظ »
سلام
من عجله کردم سیستمو بستم ولی خراب از اب در اومد  ](*,)
یه سوزه 32 بیتی روش نصب کردم سرعت و همه چیزش عالی بود ولی 2بار قفل کرد  ](*,) بعد اوبونتو نصب کردم اونم همش قفل میکرد گفتم شاید مال 32 بیتی بودنشه یه xp 64 بیتی نصب کردم یکم که باش کار میکنم صفحه ارور ابی ویندوز میاد  ](*,)
از یکنفر پرسیدم گفت احتمال زیاد گرافیکت با مادر برد سازگار نیست ولی ممکنه مشکل از رم یا خود مادر برد هم باشه
حالا میخوام برم قطعه هاشو عوض کنم بنظرتون چیارو عوض کنم؟و چی بذارم ؟
گرافیکو که فکر کنم حتما باید عوض کنم
مادر برد و رم رو نمی دونم
سی پی یو رو هم اگه لازم باشه عوض میکنم

رم سیستم مثل اینکه 2تا یک گیگه که در واقع یکی هست در دو قطعه
بقیه سخت افزار هامو نوشتم هارد هم مگستور 500 گیگ و پاور گرین
اینبار حرف شمارو گوش میکنم  :P

====ویرایش
بایوس رو ائدیت کردم فکر کنم کامل ردیف شد
http://www.shahrsakhtafzar.com/mainboard/all-motherboards-bios-update-guide.html
« آخرین ویرایش: 26 بهمن 1387، 01:07 ب‌ظ توسط بهزادubuntu »

برنامه حسابداری

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #37 : 27 بهمن 1387، 08:49 ب‌ظ »
سلام

پس از تحقیقهای بسیار  :D تونستم یه لینکیو کشف کنم که یه مقایسه درست حسابی روی کارتهای گرافیک داشته باشه  ;)

فکر کنم با این لینک خیلی راحت بشه انتخاب کرد

http://service.futuremark.com/hardware/graphicsCardsList.action

همونطور که توی جدول میبینید پروفورمنس GT 9500 حدود ۳۰ در صد 9600 GT هستش  :( یعنی شما یه گرافیک کارت گرفتین که قدرتش کمتر از یک سوم کارتیه که میخواستید )

حالا قیمتها رو چک کنید و اگر امکان داره تعویض کنید ( برای مثال اگر حدود ۱۰۰ تومن بخواهی برای گرافیک هزینه کنی طبق جدول بهترین گزینه ATI Radeon HD 4670 هستش از این مدل در درجه اول ببین اگر DDR3 موجوده بگیر  حالا اگر حتی ۵۱۲ مگ باشه )

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 27 بهمن 1387، 09:09 ب‌ظ توسط HardyLaity »

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #38 : 27 بهمن 1387، 10:01 ب‌ظ »
من که همه رو گفته بودم حتی هشدار دادم فقط از سری 600 و یا 800 باشه مثلا 9600 و یا 9800 حالا بهزاد  ??? شما اگه گفتم مشگل قیمت داشتی 8600 و یا 8800 میگرفتی بهتر بود انودیا فقط تو اون سریه بهترین عملکرد رو داره غیر از اون محصولات ضعیفه بالاتر از 9800 هم 9800GX2 هست و بیشترشم که زیادی گرونه سری GTX2xx

خدایا لطفا دقت کنید  حداقل منبعد همه دوستان حواسشون جمع باشه

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #39 : 30 بهمن 1387، 01:00 ق‌ظ »
سلام

پس از تحقیقهای بسیار  :D تونستم یه لینکیو کشف کنم که یه مقایسه درست حسابی روی کارتهای گرافیک داشته باشه  ;)

فکر کنم با این لینک خیلی راحت بشه انتخاب کرد

http://service.futuremark.com/hardware/graphicsCardsList.action

همونطور که توی جدول میبینید پروفورمنس GT 9500 حدود ۳۰ در صد 9600 GT هستش  :( یعنی شما یه گرافیک کارت گرفتین که قدرتش کمتر از یک سوم کارتیه که میخواستید )

حالا قیمتها رو چک کنید و اگر امکان داره تعویض کنید ( برای مثال اگر حدود ۱۰۰ تومن بخواهی برای گرافیک هزینه کنی طبق جدول بهترین گزینه ATI Radeon HD 4670 هستش از این مدل در درجه اول ببین اگر DDR3 موجوده بگیر  حالا اگر حتی ۵۱۲ مگ باشه )

موفق باشید
مرسی هاردی لایتی جان من سیستمو فردا دارم میرم پسش بدم از یه جای بهتر بگیرم چون سخت افزار بهتر نداشت ولی دیگه روم نمیشد پست بزنم  :oops: که شما پست رو ادامه دادی  ;)
من که همه رو گفته بودم حتی هشدار دادم فقط از سری 600 و یا 800 باشه مثلا 9600 و یا 9800 حالا بهزاد  ??? شما اگه گفتم مشگل قیمت داشتی 8600 و یا 8800 میگرفتی بهتر بود انودیا فقط تو اون سریه بهترین عملکرد رو داره غیر از اون محصولات ضعیفه بالاتر از 9800 هم 9800GX2 هست و بیشترشم که زیادی گرونه سری GTX2xx

خدایا لطفا دقت کنید  حداقل منبعد همه دوستان حواسشون جمع باشه
راست میگی حسن جان ولی طرف بمن قول داد که ازش راضی باشم و اگه نبودم برم پسش بدم
در مورد قیمت یکم بی انصافی میکنن منم زورم میاد  ](*,)
رفتم طالقانی توی اصفهان که عمده فروشی ان و ارزون میدن برای گرافیک geforc 9600gt 1g منو فرساده نمایندگی ایسوز اونم میگه ۲۷۰ تومن این بی انصافیه  ](*,) >:(
به یکی از دوستام که یکم وارد بود گفتم منو برد شرکت دوستش که اونم اینا رو کرد تو پاچم  :( من سیستمی که گفتمو روی قیمتای صبارایان حساب کردم نه این بی انصافا
حالا عوضش برام تجربه شد  :) اگه قیمت ها اینطوری بود از خود صبا رایان میخرم  :)
ولی اگه بخوام از اصفهان بگیرم باید با بازارش راه بیام
البته امشب یکی از دوستام یکی رو بهم معرفی کرد که انگار با انصافتر بود
در ضمن نمیدونم چه فرقی میکنه ولی اینبار میخوام همه رو دی دی ار ۳ بخرم  :P
مثلا p5q pro نداشت ولی p5qe رو دیدم ۱۷۳ تومن ولی نمیدونم خوبه یا نه! میگفت p5q pro ۱۰ تومن از این ارزونتره
  فکر کنم منظورش این بوده   
 ASUS - P5Q-E Green
گرافیک ۹۶۰۰ جی تی دی دی ار ۳ یک گیگ ۱۹۳ تومن و ۵۱۲ هم ۱۷۰ تومن
رم
ddr2 2g 25000T
ddr3 4g ocz 1333 190000T  8)
چرا این رمه اینقدر گرونه  ???
البته اگه منظورش این باشه ظاهرا با انصاف بوده
OCZ - Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB)
سی پی یو رو هم جرات نکردم بپرسم  :)

دی وی دی رایتری هم که بهم داده سونیه ولی نصفی از دی وی دی هامو نمیخونه نمیدونم چرا  ???
ممنون از همتون

برنامه حسابداری

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #40 : 30 بهمن 1387، 02:04 ب‌ظ »
سلام
من تصمیم گرفتم چند تا سخت افزار از صبا رایان بخرم ولی چون وقتی خریدم دیگه نمیتونم پسش بدم میخواستم یکم مطمعن تر باشم
ببینید این سیستمی که اول خریدم باهم نمیساخت و همش قفل میکرد ولی الان میخوام مچ باشه
ASUS - P5Q PRO
Intel P45 chipset-LGA775-Dual Channel DDR2 1200MHZ - 2x PCI Express-SOUND 8 Channels +Gigabit LAN+ 6xSATA 2 + 2xIEEE 1394 + 12 USB 2.0-Support 45nm Multi-Core, Core 2 Extreme / Core 2 Duo + Support ATI CrossFireX technology
Intel Core 2 Duo E8400 - 3.0GHz - 45 nm
6MB L2 Cache LGA 775 65W - FSB 1333MHz
OCZ - Dual Channel 2GB - 1333-(2x1GB)
OCZ DDR3 PC3-10666 Gold Series Channel
OCZ3G13332G-K

ASUS - GeForce EN9600GT - 1GB

ببینید مثلا مادربرد رو نوشته
نقل‌قول
Intel P45 chipset-LGA775-Dual Channel DDR2 1200MHZ
ولی رم و گرافیک ddr3 هستند اینها باهم مشکلی پیش نمیارن  ??? سیستم قبلیم پنتیم ۴ بود و اصلا تو لینوکس نه قفل میکرد نه ریست میشد  ](*,)
رم رو هم مطمعن نیستم اونیه که پیشنهاد دادید لطفا ببینید خوبه  :oops:
ممنون

برنامه حسابداری

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #41 : 30 بهمن 1387، 02:39 ب‌ظ »
مادربرد و گرافیک که خب عالیه اون مدلها و اما گرافیک چه از نوع GDDR 3 باشه و یا حتی GDDR5 هم باشه مشگلی نیست ولی در مورد رم نه در مورد اون مادربرد باید رم از نوع DDR 2 تهیه کنی

در مورد اون مادربرد هم از باس 800 تا 1600 میشه بالا رفت گرچه تو لینوکس مخصوصا نیازی به اون خرج اضافی نیست میشه از باس 800 بهره ببری خب اون رمی که شما گذاشته بود 125 تومن بوده خب شما اینو بگیر 105  تومن اونم 4 گیگ

CORSAIR - Dual Channel 4GB

و یا اینو که دو گیگ هست

OCZ - Dual Channel 2GB

موفق باشی
« آخرین ویرایش: 30 بهمن 1387، 03:15 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #42 : 30 بهمن 1387، 02:42 ب‌ظ »
سلام بهزاد جان

اولا که پیشنهاد نمیکنم سیستم رو روی ddr3 ببندی ، سیستم خوبی میشه ها ولی تا ۳ ماه دیگه نصف قیمتش میافته  ;)

در مورد خرید هم جای درستی نرفتی اگر میخواهی سیستم amd ببندی برو افرا کامپیوتر نرسیده به هتل پل هستش و اگر میخواهی اینتل ببندی برو افق رایانه ( البته افق چون عمده پخش هستش معمولا قیمتاش بهتره اگر از جای دیگه‌ای هم خواستی خرید کنی حتما از افق استعلام کن ) آدرسشم خیابان میر ۱۰۰ متر ( حدودا ) بعد از پل هوائی شیخ صدوق سمت چپ هستش

فقط یه زمانی برو که ساعت شلوغ نباشه تا بتونی با مشاورینشون حرف بزنی

قیمتهای این افق معمولا با قیمتهای تهران خیلی تفاوت نداره و آدمای با سوادی هم هستند

البته این اطلاعاتم مال ۲ سال پیش هستش ولی اینها از قدیمیا و کار درستای کامپیوتر اصفهان هستند و بعید میدونم عوض شده باشند

موفق باشی

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #43 : 30 بهمن 1387، 03:06 ب‌ظ »
مادربرد و گرافیک که خب عالیه اون مدلها و اما نه گرافیک چه از نوع GDDR 3 باشه و یا حتی GDDR5 هم باشه مشگلی نیست ولی در مورد رم نه در مورد اون مادربرد باید رم از نوع DDR 2 تهیه کنی

در مورد اون مادربرد هم از باس 800 تا 1600 میشه بالا رفت گرچه تو لینوکس مخصوصا نیازی به اون خرج اضافی نیست میشه از باس 800 بهره ببری خب اون رمی که شما گذاشته بود 125 تومن بوده خب شما اینو بگیر 105  تومن اونم 4 گیگ

CORSAIR - Dual Channel 4GB

و یا اینو که دو گیگ هست

OCZ - Dual Channel 2GB

موفق باشی
ممنون حسن جان رم رو عوض میکنم و در مورد گرافیک هم متوجه نمیشم چی نوشتی  ;D ولی اگه یه گرافیک خیلی خوب برای kde که خوب کار کنه و قوی هم باشه خوبه  ;D
عجیبه ها شما اینجا هارو از کجا بلدی  ???

سلام بهزاد جان

اولا که پیشنهاد نمیکنم سیستم رو روی ddr3 ببندی ، سیستم خوبی میشه ها ولی تا ۳ ماه دیگه نصف قیمتش میافته  ;)

در مورد خرید هم جای درستی نرفتی اگر میخواهی سیستم amd ببندی برو افرا کامپیوتر نرسیده به هتل پل هستش و اگر میخواهی اینتل ببندی برو افق رایانه ( البته افق چون عمده پخش هستش معمولا قیمتاش بهتره اگر از جای دیگه‌ای هم خواستی خرید کنی حتما از افق استعلام کن ) آدرسشم خیابان میر ۱۰۰ متر ( حدودا ) بعد از پل هوائی شیخ صدوق سمت چپ هستش

فقط یه زمانی برو که ساعت شلوغ نباشه تا بتونی با مشاورینشون حرف بزنی

قیمتهای این افق معمولا با قیمتهای تهران خیلی تفاوت نداره و آدمای با سوادی هم هستند

البته این اطلاعاتم مال ۲ سال پیش هستش ولی اینها از قدیمیا و کار درستای کامپیوتر اصفهان هستند و بعید میدونم عوض شده باشند

موفق باشی
هاردی لایتی جان ddr2 که همین سیستمیه که اول گرفتم البته سرعت بدی نداشت ولی مشکل سخت افزاری داشت (البته اصلا از سخت افزار سر در نمیارم  ;))
یکی دو ساعت دیگه میرم افق  ;)
اتفاقا این سیستمه رو هم از حدود پل هوایی میر خریدم  ;D
اقا عجیبه شما این ادرس هارو از کجا میدونی اگه اصفهانی نیستی  ???

راستی گرافیک عالی با سازگاری خوب در kde که یکم قدیمی تر از این باشه سراغ ندارید ؟ چون اگه بخوام از اصفهان بخرم هرجا مدلشو میگم نمیدونم چرا قیمتو میندازن  ??? ولی میخوام کاراییش خیلی خوب باشه
فکر کنم با همین حدود قیمت اگه یک مدل قدیمی تر بگیرم میتونم خیلی قویترشو بگیرم در ضمن استفاده حرفه یی هم ازش نمیکنم  :)
ممنون

برنامه حسابداری

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #44 : 30 بهمن 1387، 03:18 ب‌ظ »
میگم در مورد گرافیک مشگلی نیست که نوع رمش چی باشه ولی در مورد رم اصلی سیستم باید سازگار با مادبرد باشه برای مثال اون مادربد انتخابی تو که از نوع دی دی ار 2 هست نمیشه رم دی دی ار 3 بهش بزنی  ;)