انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: VMware fusion برای لینوکس  (دفعات بازدید: 1540 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 573
VMware fusion برای لینوکس
« : 29 بهمن 1392، 08:57 ب‌ظ »
سلام دوستان، چند وقته با برنامه VMware fusion آشنا شدم که برای مک هست برام خیلی جالب شده
میخواستم بپرسم که امکان نصب این نرم افزار بر روی لینوکس هم هست؟

خلی برام جالب به نظر رسیده این عکسه  :D

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
پاسخ : VMware fusion برای لینوکس
« پاسخ #1 : 29 بهمن 1392، 09:45 ب‌ظ »
این مطلبم برام جالب بود!

اپ های ویندوز روی کروم
گوگل صاحب سیستم ها و لپ تاپ های کروم بوک اعلام کرد کاربران می توانند اپ های ویندوزی را روی دستگاه خود نصب کنند.

این موضوع که کابوسی برای مایکروسافت بوده حالا به واقعیت بدل شده و پروژه ای بنام VMware Horizon DaaS برنامه ای واسط به همین نام روی کروم بوک قرار داده که کاربران دارای این نوع لپ تاپ ها بتوانند از مزایای اپ های ویندوز بهره مند شوند.

در واقع کمپانی Vmware همراه با گوگل این پروژه را جلو برده اند تا اپ های ویندوزی به راحتی روی لپ تاپ ها و سیستم های دارای کروم اجرا شوند. از این پس کروم بوک و هر سیستم و پی سی که سیستم عامل گوگل را روی خود دارد از طریق Horizon Daas می تواند اپ های ویندوزی را نصب و اجرا کند.

کارشناسان سیستم عامل کروم گوگل را یکی از رقبای آینده ویندوز می دانند.
http://www.ostovarit.com/single/news/1500/%D8%A2%D9%81%DB%8C%D8%B3%20%D8%B1%D9%88%DB%8C%20%D8%A2%DB%8C%D9%BE%D8%AF%D8%8C%20%D8%A7%D9%BE%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2%20%D8%B1%D9%88%DB%8C%20%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%85%D8%8C%20%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2%20%D9%81%D9%88%D9%86%20%D8%A8%D9%84%D9%88%20%D8%B1%D9%88%DB%8C%20%D8%A7%DA%86%E2%80%8C%D8%AA%DB%8C%E2%80%8C%D8%B3%DB%8C

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 348
« پاسخ #2 : 30 بهمن 1392، 06:51 ب‌ظ »
عارضم خدمتت که  وی ام ویر فوژن در واقع نسخه یونیکسی vmware workstation  هستش که چون رو نسخه های یونیکسی اجرا نمیشه مثلا فری بی اس دی یا همون اپل  vmware fosion  رو نصب می کنن تا از امکانات مجازی سازی بهره مند بشن  میتونی رو لینوکس از vmware workstation  یا نسخه رایگانش vmware player استفاده کنی ولی به نظر من اگر میخوای رو لینوکس مجازی سازی نصب کنی ویرچوال باکس خیلی راحت تره ولی وی ام ویر خیلی بهتره البته فرقی به اون صورت ندارن

موفق باشی

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #3 : 01 اسفند 1392، 08:27 ب‌ظ »
خاصیت دیگه ای که این نسخه داره این هست که میتونید سیستم عامل مکینتاش رو رسما مجازی سازی کنید و نیازی به پچ و دانلود فایل های آماده ندارید(مثل نسخه ویندوزی )

دلیل این که نسخه های ویندوزی و لینوکسی قابلیت مجازی سازی سیستم عامل انحصاری اپل رو ندارند این نیست که شرکت VMWare نخواد این کار رو انجام بده بلکه شرکت اپل تا حالا این اجازه رو بهش نداده ](*,)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
« پاسخ #4 : 01 اسفند 1392، 08:41 ب‌ظ »
VirtualBox رو به صورت Seamless Mode اجرا کنید، همون میشه :)

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 01 اسفند 1392، 08:55 ب‌ظ »
VirtualBox رو به صورت Seamless Mode اجرا کنید، همون میشه :)

بعد اگه بخوایم یه برنامه رو نصب کنیم چجوریه؟
این قابلیت برای وی ام ور هم هست که بازی ها رو بتونیم اجرا کنیم؟

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 02 اسفند 1392، 10:56 ب‌ظ »
عملا به خاطر کارت گرافیک ضعیفی که تو مدل های مجازی سازی هست نمیشه نصب کرد بازی ها رو

مک رو دیدم چطوریه ولی freeBSD  هم اگر روش وی ام ویر نصب نمیشه باید فوژن نصب کنی ...نمی دونم شاید شما درست میگید

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 02 اسفند 1392، 11:00 ب‌ظ »
عملا به خاطر کارت گرافیک ضعیفی که تو مدل های مجازی سازی هست نمیشه نصب کرد بازی ها رو

مک رو دیدم چطوریه ولی freeBSD  هم اگر روش وی ام ویر نصب نمیشه باید فوژن نصب کنی ...نمی دونم شاید شما درست میگید

نه من امروز تستش کردم
توی وی ام ور unity رو فعال کنید اوکی میشه
برای بازی هم اگه vmware tools نصب کنید مشکلی نخواهید داشت در اجرا

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 03 اسفند 1392، 01:26 ق‌ظ »
بازی های سنگین رو جواب نمیده تازه خیلی وقتها فیلم میخوای پخش کنی درست پخش نمیشه  مثلا شما میتونی بازی ریزدنت اویل ۵ رو رو وی ام نصب کنی ؟

من با حالت یونیتی وی ام ویر کار کردم جالب نیست خیلی ولی گاهی وقتها خوبه  وی ام ویر فوژن همون نسخه وی ام ویر ورکستیشن تو لینوکسه دیگه مگه فرق دیگه هم میکنه ؟

دقیقا همینجوریه که اینجا نشن میده تو عکس   

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 03 اسفند 1392، 01:54 ق‌ظ »
بازی های سنگین رو جواب نمیده تازه خیلی وقتها فیلم میخوای پخش کنی درست پخش نمیشه  مثلا شما میتونی بازی ریزدنت اویل ۵ رو رو وی ام نصب کنی ؟

من با حالت یونیتی وی ام ویر کار کردم جالب نیست خیلی ولی گاهی وقتها خوبه  وی ام ویر فوژن همون نسخه وی ام ویر ورکستیشن تو لینوکسه دیگه مگه فرق دیگه هم میکنه ؟

دقیقا همینجوریه که اینجا نشن میده تو عکس

من که مشکلی با فیلم پخش کردن نداشتم.

فرق فیوژن هم همون ساپورت یه چیز اضافه هست که بالا گفتم و به همون دلیل بالا :D این نسخه فقط برای سیستم عامل انحصاری اپل منتشر میشه :)

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 03 اسفند 1392، 10:48 ق‌ظ »
اره حق با شماست درسته من اشتباه کرده بودم درمورد یه چیزی اشتباه کرده بودم فوژن منحصرا برای مک ارائه میشه  :D

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 03 اسفند 1392، 11:47 ق‌ظ »
اره حق با شماست درسته من اشتباه کرده بودم درمورد یه چیزی اشتباه کرده بودم فوژن منحصرا برای مک ارائه میشه  :D

تلفظ درستش فیوژن هست ;)