انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آیا واقعا لینوکس میتونه جایگزین مناسبی برای ویندوز باشه ؟  (دفعات بازدید: 4158 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
سلام دوستان
یه سوال خیلی مهم درباره لینوکس دارم که همیشه باعث دو دلیم در مورد استفاده از این سیستم عامل میشه . البته با اوبونتو کار کردم قبلا و واقعا عاشق کار کردن باهاشم
سوالم در مورد اینه که آیا واقعا لینوکس میتونه جایگزین خوبی برای ویندوز باشه ؟ آیا میتونم تو لینوکس نرم افزارهای مهمی مثل  Photoshop که نرم افزار مشابهش برای لینوکس نیست  نصب کنم و استفاده کنم ؟ آیا نسخه ی لینوکسی نرم افزارهای مختلف موجود برای نصب ؟
مسلما کار کردن با لینوکس به آسونی ویندوز نیست ولی آیا ارزش داره که جایگزین ویندوز شه ؟

آفلاین Clementine

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 37
  • لینوکس رو خَز نکنیم!
آیا میدانید با استفاده از فناوری پیچیده ای به نام موتور جستجوگر میتوانیم به بسیاری از سوالات خود پاسخ بدهیم؟ و 87٪ در لحظات منتظر جواب ماندن صرفه جویی کنیم؟
آیا میدانید استفاده این فناوری در انحصار غرب میباشد و ایرانیان در استفاده از آن عاجزند؟

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
سوالم در مورد اینه که آیا واقعا لینوکس میتونه جایگزین خوبی برای ویندوز باشه ؟
پاسخی خاصی برای سوالی چنین عمومی وجود نداره. من نمی‌دونم شما توی ویندوز چه کاراهایی با کامپیوترت انجام میدی.
نقل‌قول
آیا میتونم تو لینوکس نرم افزارهای مهمی مثل  Photoshop که نرم افزار مشابهش برای لینوکس نیست  نصب کنم و استفاده کنم ؟
فوتوشاپ نسخه لینوکس نداره. از اون‌جایی که نود درصد استفاده ایرانی‌ها از فوتوشاپ بریدن عکس و نرمال سازی رنگ تصاویر هست و شما هم به احتمال زیاد توی این دسته قرار میگیری، برنامه مشابه Gimp کارت رو به خوبی راه میندازه.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
من از کار کردن با توزیع های لینوکس و کلا از فلسفه لینوکس لذت می برم اما دامنه ی پوشش نرم افزاری سیستم عامل برام مهمه 

آفلاین Y

• Full Member
  • *
  • ارسال: 195
من از کار کردن با توزیع های لینوکس و کلا از فلسفه لینوکس لذت می برم اما دامنه ی پوشش نرم افزاری سیستم عامل برام مهمه

دامنه نرم افزار برا منم مهمه. خیلی از نرم افزارای ویندزد که فکرشونو هم نمیکردم معادل یا خفن ترش واسه لینوکس پیدا شد. ;)
اما چند تا نرم افزار مهندسی برق و مکانیک که خیلی تخصصی بودن پیدا نشدن.  ](*,) ](*,)
واس همین ویندوز رو نگه داشتم. کار روزمره تو لینوکس تا جایی که بشه و وقتی نیاز به نرم افزار باشد از ویندوز راه گریزی نیست! ](*,)  >:(

البته دو تا موجود هستن به نام های واین و ویچرال باکس که باهاشون میشه تا حدودی نرم افزارای ویندزد رو وا کرد.
با اونا آشنایی داری؟  ???
شما از چه نرم افزار هایی استفاده میکنید که فکر می کنید نمیتوان کار آن را در لینوکس انجام داد؟ ???

موفق باشی ;)

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
این رو ببین بلکه هنوز اولش هست
www.jahanifard.ir

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
مرسی yasin جان بابت نظرت
نقل‌قول
البته دو تا موجود هستن به نام های واین و ویچرال باکس که باهاشون میشه تا حدودی نرم افزارای ویندزد رو وا کرد.
با اونا آشنایی داری؟  ???
بله با هر دوی این ها و VMWare و Hyper-V مایکروسافت و ... آشنایی کامل دارم  8) ::) ;D با wine نمیشه همه نرم افزارهای ویندوزی روی لینوکس نصب کرد متاسفانه

نقل‌قول
شما از چه نرم افزار هایی استفاده میکنید که فکر می کنید نمیتوان کار آن را در لینوکس انجام داد؟ ???

موفق باشی ;)
نرم افزارهای تخصصی الکترونیک که کار اصلیمه ولی برای کد نویسی هام نرم افزار مشابه هست ولی سوال من اینه آیا نرم افزارهای مشابه لینوکسی به قدرت نرم افزار ویندوزیش هست ؟
« آخرین ویرایش: 03 اسفند 1392، 10:18 ق‌ظ توسط rezamasiria »

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
با wine نمیشه همه نرم افزارهای ویندوزی روی لینوکس نصب کرد متاسفانه
البته خوشبختانه!
نرم افزارهای تخصصی الکترونیک که کار اصلیمه ولی برای کد نویسی هام نرم افزار مشابه هست ولی سوال من اینه آیا نرم افزارهای مشابه لینوکسی به قدرت نرم افزار ویندوزیش هست ؟
آخرش فوتوشاپ یا نرم افزارهای تخصصی؟!
اگه فوتوشاپ می‌خواید اینجا رو بخونید:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,16108.0.html
اگر هم نرم‌افزار تخصصی لازم دارید یه سرچ مناسب در سایتهایی مثل این داشته باشید:
http://alternativeto.net
و اگه به نتیجه‌ای نرسیدید اسم برنامه رو بگید تا معادلش رو (در صورت وجود) معرفی کنیم.

در ضمن هویت تاپیک‌تون مشکل داره. از عنوان تا متن سوال. شما که درخواست نرم‌افزار معادل دارید چرا سوال فلسفی می‌پرسید و این قدر پیچ و تابش میدید؟!
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
نرم افزارهای تخصصی الکترونیک که کار اصلیمه
نرم‌افزارهای تخصصی الکترونیک کار اصلیتونه، ولی به فتوشاپ نیاز دارید؟!

آفلاین Y

• Full Member
  • *
  • ارسال: 195

مشکل اصلی خود من هم اینه.
الکترونیک و یه دونه مکانیک.
من Altium Designer و Proteus و solidworks میخوام فقط.

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
نقل‌قول
آخرش فوتوشاپ یا نرم افزارهای تخصصی؟!
Vandu جان دوست عزیزم من تو هیچ جای نوشته هام حرفی از این نزدم که فوتوشاپ کارم یا نیاز به فوتوشاپ دارم فقط گفتم نرم افزارهای مهمی مثل فوتوشاپ . فقط به عنوان مثالی از نرم افزارهای مهمی که مشابه لینوکسی نداره از فوتوشاپ اسم بردم

نقل‌قول
در ضمن هویت تاپیک‌تون مشکل داره. از عنوان تا متن سوال. شما که درخواست نرم‌افزار معادل دارید چرا سوال فلسفی می‌پرسید و این قدر پیچ و تابش میدید؟!
شما اگر توجه کنین متوجه میشین که پستم تو انجمن عمومی گذاشتم یعنی سوالم کلی ثانیا من درخواست نرم افزار مشابه ندارم یه سوال کلی پرسیدم و چون Yasin جان ازم پرسیدن 
نقل‌قول
شما از چه نرم افزار هایی استفاده میکنید که فکر می کنید نمیتوان کار آن را در لینوکس انجام داد؟
من فقط جواب ایشون دادم
ثالثا فکر نمیکنم لحن شما مناسب چنین انجمنی بوده باشه امیدوارم خودت اصلاح کنی دوست من

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
نقل‌قول
نرم‌افزارهای تخصصی الکترونیک کار اصلیتونه، ولی به فتوشاپ نیاز دارید؟!
دوست خوبم اول به نوشته هام دقت کن بعد سوال مطرح کن . من هیچ جایی از نوشته هام حرفی از درخواست نرم افزار مشابه فوتوشاپ یا نیازم به فوتوشاپ نزدم .

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
دوستان ازتون خواهش میکنم اگر جواب مثبتی دارین که راهنماییم می کنه مطرحش کنین ولی اگر میخواین بحث به حاشیه بکشونین یا مطالبی مطرح کنین که اصلا ربطی به بحث نداره خواهشا سکوت کنین

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
...
ثالثا فکر نمیکنم لحن شما مناسب چنین انجمنی بوده باشه امیدوارم خودت اصلاح کنی دوست من
در مورد لحن احتمالا اشتباه متوجه منظورم شدید. چون نذاشتن شکلک‌هایی از این دست: {  \\:D/ ،  :lolflag:} بمعنی بداخلاق بودن نیست. در مورد «اصلاح» هم نظرم با شما موافق نیست.

شما یه سوال (بقول کاربر Clementine) «کلیشه‌ای» رو خیلی «کلی» مطرح می‌کنید، طوری که انگار منتظر جواب yes/no هستید! در حالی که جواب سوالتون اینه: «بستگی داره به خیلی چیزها!» حالا این «خیلی چیزها» رو میشه با تعیین یه دامنه (مثلا نرم‌افزارهای ویدیوپلیر یا مهندسی یا ...) محدود کرد و امیدوار بود به جواب‌های معقول‌تر و دقیق‌تر.
فکر کنم محدودتر کردن دامنه سوال از طرف شما و دقیق‌تر پرسیدنش، هزینه کمتری داشته باشه تا هر حالت دیگه‌ای.
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
من هیچ جایی از نوشته هام حرفی از درخواست نرم افزار مشابه فوتوشاپ یا نیازم به فوتوشاپ نزدم .
آیا میتونم تو لینوکس نرم افزارهای مهمی مثل  Photoshop که نرم افزار مشابهش برای لینوکس نیست  نصب کنم و استفاده کنم ؟

:)

سوال خوب جواب خوب می‌گیره، سوال بد هم جواب بد! ابتدا می‌گید آیا می‌تونید فتوشاپ نصب کنید، بعد می‌گید من فتوشاپ لازم ندارم! اگر معادل نرم‌افزار خاصی رو در گنو-لینوکس می‌خواید، بپرسید دقیقا کدوم نرم‌افزار، می‌تونیم کمکتون کنیم. اگر هم بخواید به صورت کلی سوال بکنید مثل اینکه آیا روسیه کشور خوبیه، خوب هر کسی یک جوابی می‌ده که احتمالا هیچ کدومش بدرد نمی‌خوره.