انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کمک در نصب جنتو  (دفعات بازدید: 4840 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Linux

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 296
    • تبریزلاگ
کمک در نصب جنتو
« : 24 بهمن 1387، 12:23 ق‌ظ »
سلام

امروز دیگه حوصله‌ام سر رفت از بس اوبونتو خوب کار میکنه !!! پس تصمیم گرفتم که زندگی رو به کام خود تلخ کرده و موجب سردرد خود بشوم!!
از اطلاعات مهم بک‌آپ گرفتم و هاردو به کل فرمت کردم و شروع به نصب فری بی اس دی به همراه توزیع جنتو نمودم , حال بماند که هیچ کدوم رو نتونستم نصب کنم !!

ولی از جنتو خیلی خوشمان آمد . تصمیم دارم هر طور شده نصبش کنم .

حالا از اساتید کسی هست این توزیع رو نصب کرده باشه و ما رو یه راهنمایی بکنه؟

خواهشا نگوید از سابایون استفاده کن که اگه قرار بر این بود از همان اوبونتو استفاده میکردم
Before death knock on your door,share whatsoever you have.You can sing a beautiful song? sing it,share it.
You can paint a picture? Paint,share it ...
come across a man who has not much to share

آفلاین r_m1232002

• Full Member
  • *
  • ارسال: 143
پاسخ به: کمک در نصب جنتو
« پاسخ #1 : 24 بهمن 1387، 12:50 ق‌ظ »
والا عزیز من بعد هزار سال اومدم اینجا log in  شدم. پستت رو دیدم. اتفاقا بنده هم یه چند باری با جنتو شوخی کردم.
داستان من این بود که اومدم نصبش کنم با گرافیک مشکل پیدا کرد کلا X  بالا نیومد !!! من هم گفتم پر رو بازی در میارم هر جور شده نصبش می کنم. این جوری بود که تو Text Mode  نصبش کردم. حالا شما عزیز بگو اصلا چه سی دی داری و بعد توضیح بده کجا مشکل پیدا کردی تا شاید یه کمکی بکنیم. البته اگه دوباره هزار سال دیگه غیبت نداشته باشم!

آفلاین amirdj

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 45
« پاسخ #2 : 24 بهمن 1387، 01:32 ق‌ظ »
http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml

آفلاین Linux

• Sr. Member
  • *
    • تبریزلاگ
« پاسخ #3 : 24 بهمن 1387، 09:51 ق‌ظ »
والا عزیز من بعد هزار سال اومدم اینجا log in  شدم. پستت رو دیدم. اتفاقا بنده هم یه چند باری با جنتو شوخی کردم.
داستان من این بود که اومدم نصبش کنم با گرافیک مشکل پیدا کرد کلا X  بالا نیومد !!! من هم گفتم پر رو بازی در میارم هر جور شده نصبش می کنم. این جوری بود که تو Text Mode  نصبش کردم. حالا شما عزیز بگو اصلا چه سی دی داری و بعد توضیح بده کجا مشکل پیدا کردی تا شاید یه کمکی بکنیم. البته اگه دوباره هزار سال دیگه غیبت نداشته باشم!

من هم امروز نصب کردم ولی ماله من هم X مشکل داره !!!

ببینم شما text مد نصب کردین مشکل حل شد؟
Before death knock on your door,share whatsoever you have.You can sing a beautiful song? sing it,share it.

آفلاین Ubuntu Geek

• Full Member
  • *
  • ارسال: 249
  • I`m Linux
« پاسخ #4 : 24 بهمن 1387، 12:48 ب‌ظ »
ولی از جنتو خیلی خوشمان آمد . تصمیم دارم هر طور شده نصبش کنم .
میشه بگید از چیش خوشتان اومده ؟ (خیلی علاقمندم در مورد این توزیع بدونم ، خیلی تعریفش را شنیدم)

نقل‌قول
خواهشا نگوید از سابایون استفاده کن که اگه قرار بر این بود از همان اوبونتو استفاده میکردم
مشکل سابایون چیه مگه ؟
شنیدم هر کس این توزیع را نصب کنه دیگه سراغ توزیع دیگری نمیره !  ???

هنوز سابایون را نصب نکردم ولی مشتقام این توزیع را امتحان کنم بلکه از اوبی اومدم روی سابایون دقیقا به همون دلیلی که خودتون گفتید :  ;DD
نقل‌قول
امروز دیگه حوصله‌ام سر رفت از بس اوبونتو خوب کار میکنه !!! پس تصمیم گرفتم که زندگی رو به کام خود تلخ کرده و موجب سردرد خود بشوم!!

آفلاین Linux

• Sr. Member
  • *
    • تبریزلاگ
« پاسخ #5 : 24 بهمن 1387، 02:07 ب‌ظ »
نقل‌قول
میشه بگید از چیش خوشتان اومده ؟ (خیلی علاقمندم در مورد این توزیع بدونم ، خیلی تعریفش را شنیدم)

جنتو توزیع بسیار قدرتمند و خوبیه بسیار هم سریع هست , خودشم آدم وقتی با این توزیع سروکله میزنه چیزای زیادی یاد میگیره , مثلا من همین امروز برای حل مشکلم مجبور شدم مدتی با nano و vim کار کنم و همینطور مقداری دستور یاد گرفتم و از همه مهمتر با فایل xorg.conf هم آشنا شدم.

نقل‌قول
مشکل سابایون چیه مگه ؟

سابایون هیچ مشکلی نداره , فقط چون سابایون بر پایه جنتو هست گفتم شاید دوستان پیشنهاد بکنند به خاطر راحتر بودن اونو نصب بکنم.

نقل‌قول
شنیدم هر کس این توزیع را نصب کنه دیگه سراغ توزیع دیگری نمیره !  Huh?

درسته!!! به خاطر همینه که من دارم خودمو به درو دیوار میزنم تا بلکه شاید بتونم جنتو رو نصب کنم!!!

نقل‌قول
هنوز سابایون را نصب نکردم ولی مشتقام این توزیع را امتحان کنم بلکه از اوبی اومدم روی سابایون دقیقا به همون دلیلی که خودتون گفتید :  ;

حتما امتحان کن , فقط اول یه بک‌آپ بگیر که اگه مثل من اشتباهی هاردو فرمت کردی , اطلاعاتت از دستت نره

آفلاین Linux

• Sr. Member
  • *
    • تبریزلاگ
« پاسخ #6 : 24 بهمن 1387، 02:09 ب‌ظ »
من هنوز مشکلم حل نشده  ها ::)

آفلاین platoali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 212
« پاسخ #7 : 24 بهمن 1387، 02:46 ب‌ظ »
نگفتید مشکلتان چی هست؟  اگر در جای خاصی گیر کردید بگویید تا کمک کنیم. در هر صورت خود داک جنتو بسیار خوب است. در ضمن تا بادم نرفه اگر خواستید X نصب کنید. حتما ورژن تستینگ را نصب کنید. چون ورژن جدید با hal  یکپارچه  شده است. دیگر لازم با کانفیگ   xorg.conf  تا حد زیادی نمی باشد. فقط توی  make.conf حتما hal را به use فلگ اضافه کنید.

آفلاین Linux

• Sr. Member
  • *
    • تبریزلاگ
« پاسخ #8 : 24 بهمن 1387، 03:42 ب‌ظ »
نگفتید مشکلتان چی هست؟  اگر در جای خاصی گیر کردید بگویید تا کمک کنیم. در هر صورت خود داک جنتو بسیار خوب است. در ضمن تا بادم نرفه اگر خواستید X نصب کنید. حتما ورژن تستینگ را نصب کنید. چون ورژن جدید با hal  یکپارچه  شده است. دیگر لازم با کانفیگ   xorg.conf  تا حد زیادی نمی باشد. فقط توی  make.conf حتما hal را به use فلگ اضافه کنید.

بعد از زدن startx مینویسه که no screens found

خب من با لایو سی دی نصب کردم و موقع بالا اومدن با سی دی هیچ مشکلی نداره , نمیدونم بعد از نصب چرا اینطوری میشه.

موقع نصب در حالت گرافیکی نباید X رو خودش نصب کنه؟

آفلاین Linux

• Sr. Member
  • *
    • تبریزلاگ
« پاسخ #9 : 24 بهمن 1387، 07:22 ب‌ظ »
حالا اروری که میده اینه :

AddScreen/ScreenInit failed for driver 0

آفلاین platoali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 212
« پاسخ #10 : 25 بهمن 1387، 05:08 ب‌ظ »
باید ببینید که X چرا  استارت نمی شود. پرونده ی  /var/log/Xorg.0.log
 را نگاه کنید ببیند چه خطایی داده است. در ضمن پیشنهاد می کنم که لایو سی  دی را نصب نکنید. نصب گنتو را از Stage ۳ همانطور که در خود داک نوشته انجام دهید یا یک عالمه چیز بدرد بخور یاد بگیرید. دو سه روز طول می کشه ولی به زحمت می ارزد.

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
« پاسخ #11 : 26 بهمن 1387، 11:09 ق‌ظ »
کار با جنتو واقعا جسارت می خواد . حدود 16 بار تلاش و کوشش کردم تا بلاخره تونستم نصبش کنم . توزیع بسیار حرفه ای و سریعی هستش البته اون 16 بار هم حدود1 ماه طول کشید .
واقعا باید زحمت بکشید تا بتونین رو جنتو سوار بشید این طوری ها هم که فکر می کنین آسون نیست .
کلا مدیریت نصب بسته نداره و باید از سورس کامپایل و نصب کنین.
تنها توزیعی هستش که قوی ترین و عالی ترین مستندات آموزشی رو در بین توزیع های لینوکس داره حتی ابونتو. تو کشور ترکیه یه توزیع بیرون دادن که اسمش  Pardus  هست این لینک http://distrowatch.com/table.php?distribution=pardus رو ببین و بر مبنای جنتو هست و آسون تر نصب میشه و براش مدیریت نصب نرم افزار هم نوشتن . تیم اریشون واقعا حرفه ای هستش و تو زمان لود شدن توزیع مقام اول رو هم کسب کردند.

آفلاین Linux

• Sr. Member
  • *
    • تبریزلاگ
« پاسخ #12 : 26 بهمن 1387، 05:55 ب‌ظ »
باید ببینید که X چرا  استارت نمی شود. پرونده ی  /var/log/Xorg.0.log
 را نگاه کنید ببیند چه خطایی داده است. در ضمن پیشنهاد می کنم که لایو سی  دی را نصب نکنید. نصب گنتو را از Stage ۳ همانطور که در خود داک نوشته انجام دهید یا یک عالمه چیز بدرد بخور یاد بگیرید. دو سه روز طول می کشه ولی به زحمت می ارزد.

Ok .... همین کارو میکنم و نتیجه رو میگم.

کار با جنتو واقعا جسارت می خواد . حدود 16 بار تلاش و کوشش کردم تا بلاخره تونستم نصبش کنم . توزیع بسیار حرفه ای و سریعی هستش البته اون 16 بار هم حدود1 ماه طول کشید .
واقعا باید زحمت بکشید تا بتونین رو جنتو سوار بشید این طوری ها هم که فکر می کنین آسون نیست .
کلا مدیریت نصب بسته نداره و باید از سورس کامپایل و نصب کنین.
تنها توزیعی هستش که قوی ترین و عالی ترین مستندات آموزشی رو در بین توزیع های لینوکس داره حتی ابونتو. تو کشور ترکیه یه توزیع بیرون دادن که اسمش  Pardus  هست این لینک http://distrowatch.com/table.php?distribution=pardus رو ببین و بر مبنای جنتو هست و آسون تر نصب میشه و براش مدیریت نصب نرم افزار هم نوشتن . تیم اریشون واقعا حرفه ای هستش و تو زمان لود شدن توزیع مقام اول رو هم کسب کردند.

پس در این صورت من یه سه, چهار ماهی کار دارم  :D

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
« پاسخ #13 : 26 بهمن 1387، 07:03 ب‌ظ »
من پاردیوس رو پیشنهاد می کنم

آفلاین Linux

• Sr. Member
  • *
    • تبریزلاگ
« پاسخ #14 : 26 بهمن 1387، 07:27 ب‌ظ »
من پاردیوس رو پیشنهاد می کنم

حتما امتحان میکنم

نمیدونستم ترکیه هم اینقدر لینوکس کار داره

البته از یه جهت خوبه چون داک‌ها و فرومش به زبان استانبولی هست و خیلی راحتر از اینگلیسی میشه ترجمه کرد  :)