انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب کارت گرافیک [حل شد]  (دفعات بازدید: 5022 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
نصب کارت گرافیک [حل شد]
« : 09 اسفند 1392، 04:36 ب‌ظ »
سلام دوستان.
من امروز بعد از آپدیت اوبونتو اومدم کارت گرافیکم رو آپدیت کنم
همون طور که می بینید چارتا درایور هست که دومی رو ( چون recommended داشت ) نصب کردم. ولی اتفاقی نیفتاده. یعنی گرافیکم نصب نیست. با اینکه چراغش سبزه. وقتی توی details میرم نوشته unknown
تغییری هم تو روونی و.. هم نداشته.

چکار باید بکنم؟؟ باید اون سه تای دیگه رو هم دانلود کنم؟؟
اوبونتو 12.04 هم دارم با اجازه تون  :D

-----------------------------------

بروز رسانی اول:

من گرافیک رو به صورت دستی نصب کردم (304) و با کمی دستکاری ( که آخرش نفهمیدم به خاطر کدوم بود ) اسم گرافیک رو توی details می نویسه:
GeForce 6200 TurboCache(TM)/PCIe/SSE2/3DNOW!
ولی خب بازم گرافیک با توان آخرش کار نمی کنه. یونیتی لگ میزنه. فیلم هم 1080p لگ میزنه. ( 720p لگ نداره خداروشکر )

بروز رسانی دوم:

من یه فکری به ذهنم رسید.
از اونجایی که CPU من 64 بیتیه ( AMD 64 Athlon ) و گرافیک هم توی nvidia setting زده 64 بیت. من اگر اوبونتوی 64 بیتی نصب کنم مشکلم حل میشه؟؟؟ اخه توی سایت اوبونتو نوشته بود اونایی که رم کمتر از 2 دارن 32 بیت نصب کنن برای همین من 32 بیتی نصب کردم.اگه اوبونتوی 64 بیتی نصب کنم درست میشه؟؟ یا فایده ای نداره؟؟

بروز رسانی سوم:

دوستان با نصب زوبونتو 13.10 مشکلم حل شد. ممنون بابت همکاری همه ی دوستان.
« آخرین ویرایش: 12 اسفند 1392، 03:09 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
پاسخ : نصب کارت گرافیک
« پاسخ #1 : 09 اسفند 1392، 05:07 ب‌ظ »
دوستان وقتی درایور سومی رو نصب کردم دومیه پاک شد. ( کارا خدا )
ولی سومی هم کاری از پیش نبرد.
یعنی باید تک تکشون رو امتحان کنم؟؟ خود این سرعت افتضاح؟؟؟ پهنای باند 1.5 مگ سرعت 10 کیلو. اینجوریشو ندیده بودم دیگه  ](*,)
« آخرین ویرایش: 09 اسفند 1392، 05:10 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 09 اسفند 1392، 09:01 ب‌ظ »
دوستان. اوبونتوم فرت شد رفت.
وقتی درایور آخری رو نصب کردم دیگه اوبونتو بالا نیومد. مجبور شدم برم توی ریکاوری و از اونجا درایوری که از سایت drivercollection ( یه همچین چیزی ) دانلود کرده بودم به صورت دستی نصب کنم. یعنی میشه گفت توی لیست بالایی درایور دومی (304). وقتی نصب کردم اوبونتو دوباره درست شد خداروشکر. ولی باز هیچ جا نشون نمیده که گرافیک نصب شده یا نه. بازم میزنه unknown
خب اینجا یه سوال پیش میاد. درایوری که من دانلود کردم با درایوی که اوبونتو پیشنهاد میده یکیه. پس چرا بعد از نصب و ریست اتفاقی نمی افته؟؟ مگه با درایور غیرآزاد مشکل سه بعدی و فیلم و.. حل نمیشه؟؟
بذارین روشن کنم مطلب رو:
من روی ایکسپی که بودم با رم 512 و گرافیک 256 به راحتی فیلم های فول اچ دی رو میدیدم.
ولی به خاطر اوبونتو مجبور شدم یه رم 1 گیگ اضافه کنم به سیستم. الآن رم 1.5 دارم و گرافیک 256. حالا موضوع اینجاس که در حال حاظر که سیستمم مقداری قوی تر شده ولی دیگه فیلم فول اچ دی رو لگ میزنه. حتی توی 7 هم که درایور رو نشناخته اونجا هم لگ میزنه. یعنی وقتی میرم تو تنظیمات گرافیک 7 میبینم نوشته 128 نه 256. یه دونه اپلیکیشن تنظیمات هم برای انویدیا توی دش دیدم که اونم وقتی زدم نوشته بود 128 مگ نه 256. من الآن چکار کنم که اوبونتو کل گرافیکم رو بشناسه؟؟؟
مشکلم در حال حاضر اینه.
راستی بعضی جاها دیدم که برای این مشکل گفتن کرنل رو آپدیت کن.
الآن کرنل اوبونتوی من اینه:
3.2.0-23
باید آپدیت بشه؟؟ تاثیری توی مشکلم داره؟؟
« آخرین ویرایش: 09 اسفند 1392، 09:32 ب‌ظ توسط Rasubuntu »

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #3 : 09 اسفند 1392، 09:26 ب‌ظ »
دوستان سلام
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم
منظورم برای نصب بود نه دیدن فیلم ( رم کامپیوترم 6 و گرافیکش nvidia geforce 630M / 2GB هست . اگه دیگه فیلم پخش نمیکرد خودمو میکشتم)
با هر روشی نصب میکنم ( از ترمینال گرفته تا روش بالا ) فایده نداره
البته خیلی وقتا هم وسط کار ارور میداده ( حدودا 50 درصد مواقع )
خلاصه که تا الان فکر کنم چیزی حدود دو گیگ ترافیک براش مصرف کردم و مشکل هنوز سر جاشه ( برای هر گیگ هشت هزار تومان باید بدیم و شامل سبد کالا هم میشیم )  ;D
درضمن از اوبونتوی 12.04 استفاده میکنم
« آخرین ویرایش: 09 اسفند 1392، 09:29 ب‌ظ توسط aliila »
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 09 اسفند 1392، 09:30 ب‌ظ »
دوستان سلام
منظورم برای نصب بود نه دیدن فیلم ( رم کامپیوترم 6 و گرافیکش nvidia geforce 630M / 2GB هست . اگه دیگه فیلم پخش نمیکرد خودمو میکشتم)
خلاصه که تا الان فکر کنم چیزی حدود دو گیگ ترافیک براش مصرف کردم و مشکل هنوز سر جاشه .  ;D

شما هم جریانت مثل منه؟؟ شاید مشکل از 12.04 باشه. نمی دونم. حالا خوبه نت من نامحدوده. ولی عوضش سرعتش فوق العاده پایین اومده.
من فکر کنم بدجایی تاپیک زدم. کسی اصلا نمی خوندش. باید یه جایی بنویسیم این جور مشکلات رو تا سریع ببین بچه ها.
« آخرین ویرایش: 09 اسفند 1392، 09:35 ب‌ظ توسط Rasubuntu »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 09 اسفند 1392، 09:42 ب‌ظ »
این اسکرین شات از برنامه ی xserver

الآن گرافیک من کاملا نصبه؟؟

اینم دمای کارت گرافیک

55 درجه زیاده یا مناسبه؟؟ تب که نداره؟؟ آخه من تو کار سخت افزار نیستم اصن.  ;D

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #6 : 09 اسفند 1392، 09:43 ب‌ظ »
دوستان سلام
خلاصه که تا الان فکر کنم چیزی حدود دو گیگ ترافیک براش مصرف کردم و مشکل هنوز سر جاشه .  ;D

شما هم جریانت مثل منه؟؟ شاید مشکل از 12.04 باشه. نمی دونم. حالا خوبه نت من نامحدوده. ولی عوضش سرعتش فوق العاده پایین اومده.
من فکر کنم بدجایی تاپیک زدم. کسی اصلا نمی خوندش. باید یه جایی بنویسیم این جور مشکلات رو تا سریع ببین بچه ها.
فکر نمیکنم که مشکل از اوبونتو 12.04 باشه
تازه من عاشق این انجمنم و بجز گرافیک در بقیه ی موارد کمکم کردن ( همین جا تشکر میکنم از همه )
داداش یه خورده صبر داشته باش بالاخره یکی مشکل رو حل میکنه . ( البته امیدوارم ) ;D
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 260
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #7 : 09 اسفند 1392، 09:59 ب‌ظ »
سلام الان مشکلی نیست گرافیکتون نصب هست دیگه اون دما برای اون مدل فکر کنم طبیعی باشه  ;)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 09 اسفند 1392، 10:04 ب‌ظ »
ممنون مجتبی جان بابت جواب.
اگه گرافیک نصبه پس چرا اینقدر اوبونتو کنده رو سیستمم؟؟ رم رو خیلی کم اشغال کرده ( دور و بر 400 مگ از 1.5 گیگ ) سی پی یو هم همیشه مثل آدم کار می کنه. ولی یونیتی خیلی کنده. توی دش که اصلا نمی تونم برم اگه برم نیم ساعت طول میکشه بخوام بیام بیرون. فیلم هم بالای 360p لگ میزنه.
الآن به نظرت مشکل از کجاست؟؟
اگه گرافیک نصبه چرا توی details میزنه unknown؟؟؟؟

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #9 : 09 اسفند 1392، 10:09 ب‌ظ »
از ابونتو 12.10 به بعد من درایورهای پیشنهادی ابونتو رو نصب نمیکنم چون میزنه یه جای سیستم رو ناکار میکنه.خب شما هم کارتون با درایور های ازاد راه می افته دیگه نیازی به نصب درایور های غیر ازاد نداری.nvidia چون انحصاری مشکلات زیادی رو با لینوکس داره در حالی که amd ازاده و سازگاری زیادی با لینوکس داره.

سیستم من hp probook 4520s,radeon 6370,ram 3gb هستش,من که حسرت به دل موندم یه فیلم سه بعدی ببینم.ولی خوب هر چیزی یه هزینه ای داره شما یه چیزی میدی به جاش یه چیز دیگه رو میگیری.

انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 09 اسفند 1392، 10:14 ب‌ظ »
از ابونتو 12.10 به بعد من درایورهای پیشنهادی ابونتو رو نصب نمیکنم چون میزنه یه جای سیستم رو ناکار میکنه.خب شما هم کارتون با درایور های ازاد راه می افته دیگه نیازی به نصب درایور های غیر ازاد نداری.nvidia چون انحصاری مشکلات زیادی رو با لینوکس داره در حالی که amd ازاده و سازگاری زیادی با لینوکس داره.

سیستم من hp probook 4520s,radeon 6370,ram 3gb هستش,من که حسرت به دل موندم یه فیلم سه بعدی ببینم.ولی خوب هر چیزی یه هزینه ای داره شما یه چیزی میدی به جاش یه چیز دیگه رو میگیری.

قبول دوست من. ولی خب شما سه بعدی نمی تونی ببینی من ویدیو زیر اچ دی هم نمی تونم ببینم.
موقعی که اوبونتو رو نصب کردم گرافیک آزاد نصب بود که خب مشکل داشتم. غیر آزاد هم که نصب کردم بازم مشکل دارم. یعنی هیچ فرقی نکرد.

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #11 : 09 اسفند 1392، 10:38 ب‌ظ »
به نظر من برای این سیستمتون از دسکتاپ سبکتری مثل  LXDE  یا XFCE  استفاده کنید یونیتی براش خیلی سنگینه

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 09 اسفند 1392، 10:46 ب‌ظ »
خودمم تو فکرش هستم. ولی مشکلم که یکی دوتا نیس. سرعت نتم هم توی اوبونتو یک دهم شده. با اینکه تمام کارهای منجر به افزایش سرعت رو هم انجام دادم.
به نظرت xfce یا lxde باشه اونموقع می تونه فیلم فول اچ دی پخش کنه یا اینکه چرت گفتم؟؟ خخخخ  ;D

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #13 : 09 اسفند 1392، 10:54 ب‌ظ »
خیلی وقته ابونتو استفاده نکردم  مشکلات مربوط به سرعتو در جریان نیستم اما یقینا کارایی تو اون دسکتاپ ها خیلی بیشتر میشه میز کارو عوض کن فعلا تا به اون قسمتشم برسی احتمالا بشه ببینی  ;)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 09 اسفند 1392، 11:03 ب‌ظ »
خیلی وقته ابونتو استفاده نکردم  مشکلات مربوط به سرعتو در جریان نیستم اما یقینا کارایی تو اون دسکتاپ ها خیلی بیشتر میشه میز کارو عوض کن فعلا تا به اون قسمتشم برسی احتمالا بشه ببینی  ;)
باشه. مرسی
فعلا زدم سینامون و xfce و lxde و gnome-shell نصب بشن ( می دونم سینامون و گنوم هم سنگین هستن ولی کلا می خوام همه رو داشته باشم  ;) )
می خواستم کلا زوبونتو نصب کنم چون وقتی با لایو لود شدم سرعت فوق العاده بود. ولی خب 600 مگ اوبونتو رو آپدیت کردم اونم با سرعت پایینم دیگه دلم نمیا عوضش کنم  ](*,)