انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ریکاوری فیلم (حل شد!)  (دفعات بازدید: 4167 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3482
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
ریکاوری فیلم (حل شد!)
« : 18 اسفند 1392، 02:28 ب‌ظ »
سلام دوستان. من چند روز پیش به اشتباه یکی از فیلم ها رو پاک کردم. ولی اصلا یادم نبود که میره توی Trash. بعد هم یه روز Trash رو بدون دیدن محتواش پاک کردم. حالا بخوام اون فیلم رو برگردونم باید چکار کنم؟؟ حجم فیلم هم 900 مگابایت بود. لینوکس سیزن R-linux رو معرفی کرده بود که هر کار کردم چیزی ازش دستگیرم نشد.
« آخرین ویرایش: 03 بهمن 1393، 12:50 ق‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 260
  • Arch + Lxqt +compiz
پاسخ : ریکاوری فیلم
« پاسخ #1 : 18 اسفند 1392، 02:42 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز

من با Test Disk کار کردم خیلی خوب هست  این ابزارو نصب کنید .

سپس با دستور
photorec
وارد محیط ریکاوری میشید فقط دقت کنید تو قسمت پسوند فایل ها گزینه های ویدیوی علامت دار کنید معمولا یه سری پسوندها با پسوند دیگه ای ریکاور میشند .

سایت برنامه برای مطالعه بیشتر کار سختی نیست
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk
البته تو گوگل هم کمی سرچ کنید اگر با کار باهاش مشکل دارید اطلاعات جامعی پیدا میشه .

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 18 اسفند 1392، 02:55 ب‌ظ »
خیلی ممنون. ببینم چی میشه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 18 اسفند 1392، 03:10 ب‌ظ »
با دستوری که شما دادید یه چیزهایی میاد ولی خیلی پیچیده میشه.
مثلا برای اولین بار که دستور رو میزنم هاردم رو میاره و انتخاب می کنم. بعد از انتخاب هارد وقتی به پارتیشن ها میرسه خیلی قرو قاطی میشه. نزدیک 6-7 تا پارتیشن لینوکسی میاره در صورتی که من سه تا پارتیشن بیشتر ندارم. خب باید کدوم پارتیشن رو انتخاب کنم؟؟
به عنوان مثال پارتیشن 5م رو انتخاب کردم. بعد توی تنظیمات تایپ mp4 رو انتخاب کردم. وقتی میزنم سرچ لیست میاد که مثلا هوم و دانلود و دسکتاپ و... خب مثلا من فیلمم توی پوشه ی دانلود بود. وقتی میرم توی پوشه ی دانلود دوتا فایل 4 مگی داره که بعد از این کار دیگه ای نمی کنه. یعنی نه سرچ می کنه نه هیچی. باید دقیقا چکار کنم؟
توی گوگل یه راه بود که دستورش با دستوری که شما دادید فرق می کرد.  ](*,)

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
« پاسخ #4 : 18 اسفند 1392، 03:22 ب‌ظ »
اون پوشه هایی که میاره برای ریکاوری نیست.برای قرار دادن فایل های ریکاوری شده هستش.اگر درست یادم مونده باشه باید برید تو پوشه مورد نظر و کلید c رو فشار بدید.(دقت کنید خودش نوشته چیکار کنید.)
راستی اگه فایل هاتون توی home بوده،بهتره یه پارتیشن دیگه رو برای بازگردانی فایل ها انتخاب کنید چون اگه فایل های دیگه ای توش بریزید ممکنه دیگه کلا بازگردانی نشه.

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #5 : 18 اسفند 1392، 03:35 ب‌ظ »
اون پوشه هایی که میاره برای ریکاوری نیست.برای قرار دادن فایل های ریکاوری شده هستش.اگر درست یادم مونده باشه باید برید تو پوشه مورد نظر و کلید c رو فشار بدید.(دقت کنید خودش نوشته چیکار کنید.)
راستی اگه فایل هاتون توی home بوده،بهتره یه پارتیشن دیگه رو برای بازگردانی فایل ها انتخاب کنید چون اگه فایل های دیگه ای توش بریزید ممکنه دیگه کلا بازگردانی نشه.
بله 
این دوستمون درست گفتن

ببینید بعد از دستور photorec

مرحله اول انتخاب هارد که مشخص میکنید

مرحله بعد انتخاب پارتیشن فکر نکنم خیلی سخت باشه ببینید اینجا از روی label پارتیشن مشخص هست دیگه کدوم انتخاب کنید

توی همین مرحله  با جهت های چپ و راست میرید رو سربرگ فایل تایپ و گزینه هاتونو انتخاب میکیندکه اونم با کلید های عقب و جلو هست بعد اینتر میکنید سپس روی سربرگ سرچ اینتر کنید  این مرحله هم نوع فایل سیستم هست که خودتون میدونید درایو از چه نوع هست مرحله بعدی هم دو گزینه داره یکی free و whole  گزینه اول معمولا اگه فایلی بعد از پاک کردن فایلتون نریخته باشید جواب میده اگر نه گزینه  2 که بیشتر طول میکشه مر حله بعد  انتخاب مسیر برای ذخیره فایلهای ریکاور شده هست که حتما میدونید نباید تو همون درایوی که ریکاوری میکنیدش باشه بعد هم کلید C  میزنید و شروع میکنه به سرچ ...

سوالی بود بپرسید
« آخرین ویرایش: 18 اسفند 1392، 03:37 ب‌ظ توسط mojtabazn »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 18 اسفند 1392، 03:41 ب‌ظ »
وقتی دستور testdisk رو اجرا می کنم موقع انتخاب پارتیشن تیبل نمی دونم که باید کدوم رو انتخاب کنم. اینتل/پی سی؟؟ آخه سیستم من هیچ سخت افزارش از اینتل نیست. پردازنده ام هم amd 64bit هست. من باید همین اینتل پی سی رو انتخاب کنم؟ خب بعدش دوباره صدتا پارتیشن قرو قاطی میاره. من از کجا بفهمم فایل تو کدوم پارتیشن بوده؟؟
https://www.dropbox.com/s/uh1u0ok8hv5bofs/Screenshot.jpg?m=

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #7 : 18 اسفند 1392، 03:47 ب‌ظ »
شما نباید این دستور وارد کنید دستور ی که وارد میکنید این هست

photorecاز کدوم درایوتون فیلم پاک شده ؟
« آخرین ویرایش: 18 اسفند 1392، 03:48 ب‌ظ توسط mojtabazn »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 18 اسفند 1392، 03:51 ب‌ظ »
از پارتیشن روت. داخل پوشه ی دانلود.
/home/xubuntu/download

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #9 : 18 اسفند 1392، 03:54 ب‌ظ »
خروجی این دستور بگذارید لطفا  احتمالا اون پارتیشن شماره 8 هست
lsblk

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 18 اسفند 1392، 03:56 ب‌ظ »
بله شماره 8 هست. حالا انتخاب کنم ببینم چی میشه. ممنون از راهنمایی. راستی یه وخ جایی نری؟؟ ممکنه به مشکل بر بخورم  ;)

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #11 : 18 اسفند 1392، 03:58 ب‌ظ »
یادت باشه تو خود home سیو نکنی بهتره

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 18 اسفند 1392، 03:59 ب‌ظ »
درایو 8 رو انتخاب کردم. از لیست تایپ هم Mov رو انتخاب کردم. بعد Whole‌رو انتخاب کردم. فایل های ذخیره شده رو هم توی آخرین درایو با دستور c انتخاب کردم. حالا هم داره سرچ می کنه. اگه مشکلی بود دوباره خبر میدم.  ;)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 18 اسفند 1392، 04:25 ب‌ظ »
فیلم رو پیدا می کنه. ولی وقتی حجمش به 200-300 مگ میرسه کلا محو میشه و هیچ خبری دیگه ازش نیست. ریکاوری رو هم می نویسه کمپلت. روی درایو آخرم هم جا دارم به اندازه ی کافی. چرا اینجوری میشه؟؟

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #14 : 18 اسفند 1392، 04:30 ب‌ظ »
الان فایل های دیگه سیو کرده تو همون مسیر ؟همچین مشکلی نبود برام حدودا 30 گیگ ریکاوری کرده بودم روی یک مقصد دیگه تست کنید ببینید چی میشه
راستی از گزینه free یک بار استفاده کنید ببینید اگه فیلمو پیداش میکنه اینطوری سریع تر میتونید با این مشکل جدید برخورد کنید .