انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: داغ کردن لپ تاپ د اوبونتو 13.10 با گرافیک Radeon AMD  (دفعات بازدید: 4427 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین afshin0411

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
با سلام
به تازگی اوبونتو 13.10 رو روی لپ تاپ نصب کردم که وقتی باهاش کار می کنم بشدت داغ میشه ، کارت گرافیک من amd هستش که میخوام غیر فعالش کنم. 
یکبار هم آخرین ورژن درایور کارت گرافیکی رو نصب کردم و سپس در برنامه ccc  گزینه power saving  رو انتخاب کردم که وقتی سیتم رو دوباره راه اندازی کردم به کل سیستم بالا نیومد و روی صفحه مشکی می موند ، که مجبور شدم سیستم رو  پاک کنم و دوباره نصب کنم.

گزارش کارت گرافیک هم بشرح زیر می باشد:
00:01.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Wrestler [Radeon HD 7340] (prog-if 00 [VGA controller])
   Flags: bus master, VGA palette snoop, 66MHz, medium devsel, latency 64
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Seymour [Radeon HD 6400M/7400M Series] (prog-if 00 [VGA controller])

« آخرین ویرایش: 06 فروردین 1393، 12:16 ب‌ظ توسط afshin0411 »

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
پاسخ : داغ کردن لپ تاپ د اوبونتو 13.10 با گرافیک Radeon AMD
« پاسخ #1 : 06 فروردین 1393، 12:39 ب‌ظ »
با سلام
به تازگی اوبونتو 13.10 رو روی لپ تاپ نصب کردم که وقتی باهاش کار می کنم بشدت داغ میشه ، کارت گرافیک من amd هستش که میخوام غیر فعالش کنم. 
یکبار هم آخرین ورژن درایور کارت گرافیکی رو نصب کردم و سپس در برنامه ccc  گزینه power saving  رو انتخاب کردم که وقتی سیتم رو دوباره راه اندازی کردم به کل سیستم بالا نیومد و روی صفحه مشکی می موند ، که مجبور شدم سیستم رو  پاک کنم و دوباره نصب کنم.

00:01.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Wrestler [Radeon HD 7340] (prog-if 00 [VGA controller])
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Seymour [Radeon HD 6400M/7400M Series] (prog-if 00 [VGA controller])

درایور کارت گرافیک رو نصب نکنید بزارید همون درایور آزاد کار کنه
هنوز لینوکس با این گرافیک ها مشکل داره
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین afshin0411

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 06 فروردین 1393، 01:16 ب‌ظ »
با سلام

درایور کارت گرافیک رو نصب نکنید بزارید همون درایور آزاد کار کنه
هنوز لینوکس با این گرافیک ها مشکل داره
پس با مشکل داغ کردن چیکار کنیم؟
نخواستم نصب کنم ، میخوام ای ام دی رو غیر فعال کنم تا هم مشکل مصرف زیاد باطری و هم داغ کردن برطرف شه

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #3 : 07 فروردین 1393، 01:43 ق‌ظ »
طبق تجربه من هر کار اضافی روی این گرافیک ها وضع رو بدتر میکنه بهتر نمیکنه
من خودم درایور اصلی رو نصب کردم که روی لینوکس قابلیت سوییچ میداد بعد سویچ کردم به فقط اینتله
ولی پرش تصویر داشت و بعد هم رفت تو low graphic و این قضایا
کلا دست نزنی بهتره
--
لگه میخواین لینوکس نصب کنید باید یه لپ تاپ بخرید تک گرافیکه
من برای خواهرم گرفتم اصلا گرافیک نداره و فقط سی پی یو اینتل هست و گرافیک داخلیش خیلی هم خوب کار میکنه (پردازنده نسل 4 اینتل) و قوی هست و با این که چند تا نرم افزار تخصصی روش ران میشه که گرافیک زیادی مصرف میکنن
در ضمن گرافیک هم مدام بهتر میشه همین اوبونتو 14.04 رو یه مدت دیگه میاد که خیلی سازگار تر شده
پیشنهاد دوم هم برای داغ کردن استفاده از میز کار سبک هست این یونیتی خیلی سنگین نیستا ولی خوب با این گرافیک های مورد دار داغ کردن و مصرف باتری داره
خودم هم قبلا کلی سایت های خارجی سرچ کردم و چند روش مختلف رفتم و همینجا هم تایپک زدم و تایپک های بقیه رو دیدم
بهترین کار همینه به هیچی دست نزنی که کلا بدتر میشه بهتر نمیشه (تجربه من)
و این واقعیت رو بپذیریم که روی این لپ تاپ ها گرافیک با گرافیک در ویندوز اصلا قابل مقایسه نیست و مصرف باتری در ویندوز بسیار بهینه تره
مگر این که همون یه لپ تاپ تک گرافیه یا نت بوک بگیرید
شاید یک-دو سال دیگه وضع به اندازه وضع گرافیک توی ویندوز بهتر بشه شایدم بهتر تر ! ولی الان همینه :) چون والو و ای ام دی و انویدیا دارن کار میکن بر روی لینوکس
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
« پاسخ #4 : 07 فروردین 1393، 01:53 ب‌ظ »
برو تو بایوس کارت گرافیک دوم رو غیر فعال کن (switchable graphics)

آفلاین afshin0411

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 07 فروردین 1393، 11:52 ب‌ظ »
طبق تجربه من هر کار اضافی روی این گرافیک ها وضع رو بدتر میکنه بهتر نمیکنه
من خودم درایور اصلی رو نصب کردم که روی لینوکس قابلیت سوییچ میداد بعد سویچ کردم به فقط اینتله
ولی پرش تصویر داشت و بعد هم رفت تو low graphic و این قضایا
کلا دست نزنی بهتره
--
لگه میخواین لینوکس نصب کنید باید یه لپ تاپ بخرید تک گرافیکه
من برای خواهرم گرفتم اصلا گرافیک نداره و فقط سی پی یو اینتل هست و گرافیک داخلیش خیلی هم خوب کار میکنه (پردازنده نسل 4 اینتل) و قوی هست و با این که چند تا نرم افزار تخصصی روش ران میشه که گرافیک زیادی مصرف میکنن
در ضمن گرافیک هم مدام بهتر میشه همین اوبونتو 14.04 رو یه مدت دیگه میاد که خیلی سازگار تر شده
پیشنهاد دوم هم برای داغ کردن استفاده از میز کار سبک هست این یونیتی خیلی سنگین نیستا ولی خوب با این گرافیک های مورد دار داغ کردن و مصرف باتری داره
خودم هم قبلا کلی سایت های خارجی سرچ کردم و چند روش مختلف رفتم و همینجا هم تایپک زدم و تایپک های بقیه رو دیدم
بهترین کار همینه به هیچی دست نزنی که کلا بدتر میشه بهتر نمیشه (تجربه من)
و این واقعیت رو بپذیریم که روی این لپ تاپ ها گرافیک با گرافیک در ویندوز اصلا قابل مقایسه نیست و مصرف باتری در ویندوز بسیار بهینه تره
مگر این که همون یه لپ تاپ تک گرافیه یا نت بوک بگیرید
شاید یک-دو سال دیگه وضع به اندازه وضع گرافیک توی ویندوز بهتر بشه شایدم بهتر تر ! ولی الان همینه :) چون والو و ای ام دی و انویدیا دارن کار میکن بر روی لینوکس
فکر کنم بهترین کار همین باشه که میگی

آفلاین afshin0411

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 07 فروردین 1393، 11:53 ب‌ظ »
برو تو بایوس کارت گرافیک دوم رو غیر فعال کن (switchable graphics)
قبلا تست کردم همچین گزینه ای نداره

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
« پاسخ #7 : 08 فروردین 1393، 01:26 ق‌ظ »
کارت گرافیک لپتاپ من 5470 هست. همین مشکل رو داشتم. توی همین انجمن بگردی راه حل رو پیدا می‌کنی. من جواب گرفتم.

البته اگه خیلی برات مهم نیست ،کمی تحمل کنی، توی ۱۴.۰۴‌این مشکل حل شده. حداقل من که لوبونتو بتا رو نصب کردم این مسکل رو نداشتم.

آفلاین afshin0411

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 08 فروردین 1393، 11:34 ق‌ظ »
کارت گرافیک لپتاپ من 5470 هست. همین مشکل رو داشتم. توی همین انجمن بگردی راه حل رو پیدا می‌کنی. من جواب گرفتم.

البته اگه خیلی برات مهم نیست ،کمی تحمل کنی، توی ۱۴.۰۴‌این مشکل حل شده. حداقل من که لوبونتو بتا رو نصب کردم این مسکل رو نداشتم.
نسخه کامل 14.04 دقیقا کی قراره منتشر بشه؟

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #9 : 08 فروردین 1393، 11:51 ق‌ظ »

17 آوریل

آفلاین afshin0411

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 08 فروردین 1393، 03:51 ب‌ظ »

تشکر از همه دوستان بابت راهنمایی هاشون
17 آوریل

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #11 : 08 فروردین 1393، 08:15 ب‌ظ »
این مشکل تو کرنل جدید حل شده و خودش descrete card رو خاموش می کنه ربطی به این نداره که بگید اوبونتو این مشکل رو حل کرده و تو تمام توزیع هایی که از این نسخه کرنل استفاده می کنند این مشکل بر طرف شده . حالا از دوستان کسی هست که بدون نسخه جدید opensuse کی منتشر میشه؟؟؟
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #12 : 09 فروردین 1393، 07:50 ق‌ظ »
لازم نیست صبر کنید تا توزیع دیگه ای بیاد همین الان برید دستی کرنل جدید نسخه ۳.۱۵ رو از سایت اوبونتو دانلود و نصب کنید تا ۱۴.۰۴ هم بیاد من که اوبونتو ۱۲.۰۴ دارم به شخصه خیلی راضیم از این کرنل جدید مدیریت منابعش خیلی بهتر شده.
« آخرین ویرایش: 09 فروردین 1393، 07:55 ق‌ظ توسط H.m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ