انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ردیابی کردن ایمیل و جلوگیری از ردیابی توسط دیگران  (دفعات بازدید: 4712 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
سلام . به دنبال یک نرم افزار اپن سورس و قدرتمند برای ردیابی trace ایمیل بودم . و یک نرم افزار برای جلوگیری از ردیابی شدن anonymous ایمیل  هم مفید است . (نرم افزار غیر اپن سورس میشناسم ولی میخواهم اپن سورس و قوی باشد) .
همانطور که میدانید تمام فعالیتهای اینترنتی شما از طریق مک آدرس قابل ردیابی است . ولی میتوان با استفاده از نرم افزارهایی مانند مک چنجر مک آدرس را عوض کرد . آیا عوض کردن مک آدرس و هاست نیم در روند اجرای نرم افزارها یا سیستم عامل مشکلی ایجاد نمی کند؟
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
همانطور که میدانید تمام فعالیتهای اینترنتی شما از طریق مک آدرس قابل ردیابی است . ولی میتوان با استفاده از نرم افزارهایی مانند مک چنجر مک آدرس را عوض کرد . آیا عوض کردن مک آدرس و هاست نیم در روند اجرای نرم افزارها یا سیستم عامل مشکلی ایجاد نمی کند؟
آدرس مک خیلی اهمیتی نداره. این آی‌پی شما هست که اهمیت داره.

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
مک آدرس نمیتونه باعث بشه وقتی با حساب های جدا کار میشه.لو بره که همه از یه سیستمه؟)یعنی با هر آی پی ای که باشی فعالیت هات مشخص میشه.(باهاش چه کار های دیگه ای میشه کرد؟
یه سوال
خیلی ها میگن با آی پی میشه تا در خونه رفت.ولی تا جایی که من دیدم فوقش بشه فهمید این آی پی مال فلان شهره.این جریانش چطوریه؟
« آخرین ویرایش: 03 اردیبهشت 1393، 12:14 ق‌ظ توسط احسان☺ »

آفلاین h1mp

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
مک آدرس شما فقط در workgroup هست . زمانی که پاکت های شما از شبکه محلی بیرون بره آدرس مک آدرس تغییر میکنه به آدرس روتر ( اگه اشتباه نکرده باشم ) و اینکه میفرمایید کسی متوجه میشه یا نه . بستگی به این داره که اطلاعات ارسالی nod ها توسط تنظیمات روتر مانیتور بشه یا نه و اگه میشه برای چه منظورهایی داره مانیتور میشه و چه توسط یک nod  در شبکه sniff بشه که قضیه این مورد هم متفاوته .( یه چیزایی گفتم دیگه :D

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من
مک آدرس شما فقط در workgroup هست . زمانی که پاکت های شما از شبکه محلی بیرون بره آدرس مک آدرس تغییر میکنه به آدرس روتر ( اگه اشتباه نکرده باشم ) و اینکه میفرمایید کسی متوجه میشه یا نه . بستگی به این داره که اطلاعات ارسالی nod ها توسط تنظیمات روتر مانیتور بشه یا نه و اگه میشه برای چه منظورهایی داره مانیتور میشه و چه توسط یک nod  در شبکه sniff بشه که قضیه این مورد هم متفاوته .( یه چیزایی گفتم دیگه :D )

مک آدرس توی لایه ۲ هست بعد از روتر چیزی به نام مک معنی نداره و برای ما اهمیتی نداره (:
در رابطه با trace ایمیل ، کسی با دنبال کردن ایمیل به چیز خاصی نمیرسه! در بهترین حالت IP فرستنده پیدا بشه که میتونی پشت پراکسی باشه یا هر حالت دیگه ای! و اینجوری بگیم قرار نیست اطلاعات شخصی با یه IP لو بره .
در ضمن ، الان سرویس دهنده‌های میل مثل GMail به راحتی نمیذارن header ایمیل ها بره و بیاد. درواقع اگه توی GMAIL بخوایم IP فرستنده رو نگاه کنیم فقط به IP گوگل میرسیم (:

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
مک آدرس شما فقط در workgroup هست .
البته Local (Area) Network ‌یا همون Lan درست هستش، Workgroup معنای دیگه‌ای داره.

خیلی ها میگن با آی پی میشه تا در خونه رفت.
با IP می‌تونید متوجه بشید که سرویس‌دهنده کجاست و سرویس‌دهنده هم می‌دونه در هر زمانی کدوم کاربر از کدوم آی‌پی استفاده کرده، در نتیجه می‌شه از آی‌پی آدرس فرد رو بدست آورد.