انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل عجیب کرومیوم در اوبونتو ۱۴.۰۴ با فلش پلیر  (دفعات بازدید: 8901 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
کرومیوم به من پیغام میده که فلش پلیر نصب نیست!در حالی که نه تنها نصب هست بلکه ویدیو های یوتیوب و ... رو هم نشون میده!
مشکل من اینه که ویدیوهای فسی بوک رو نمیتونم ببینم و میگه فلش پلیر نصب کنید که همون ویدیو رو هم باز داخل فایرفاکس میتونم ببینم
شما دوستان مشکل مشابه من رو ندارید؟

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
پاسخ : مشکل عجیب کرومیوم در اوبونتو ۱۴.۰۴ با فلش پلیر
« پاسخ #1 : 02 اردیبهشت 1393، 07:33 ق‌ظ »
کرومیوم به من پیغام میده که فلش پلیر نصب نیست!در حالی که نه تنها نصب هست بلکه ویدیو های یوتیوب و ... رو هم نشون میده!
مشکل من اینه که ویدیوهای فسی بوک رو نمیتونم ببینم و میگه فلش پلیر نصب کنید که همون ویدیو رو هم باز داخل فایرفاکس میتونم ببینم
شما دوستان مشکل مشابه من رو ندارید؟
دقیقا برای منم همین‌طور ولی روشون قسمت بالا سمت راست نوشته بلوک...
با این ۱۴.۰۴ یه کوچولوهای مشکل برخوردم

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #2 : 04 اردیبهشت 1393، 12:41 ق‌ظ »
متاسفانه بعضی از برنامه نویس ها و توسعه دهنده ها نسبت به ۱۴.۰۴ کم لطفی کردند!من موقع نصب ۱۳.۱۰ هیچکدام از مشکلات این بار رو نداشتم
با اینکه این ورژن LTS هست و پایداری خوبی هم داره ولی متاسفانه هنوز بعضی مخازن برای ۱۴.۰۴ آپدیت نشدند یا دیر آپدیت شدند یا با ۱۴.۰۴ مشکل دارند!
من فکر میکنم بعد از مدت ها استفاده از کرومیوم باید فایرفاکس رو به عنوان مرورگر اصلیم انتخاب کنم

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1348
« پاسخ #3 : 04 اردیبهشت 1393، 10:57 ق‌ظ »
نقل‌قول
من فکر میکنم بعد از مدت ها استفاده از کرومیوم باید فایرفاکس رو به عنوان مرورگر اصلیم انتخاب کنم

کروم هم میتونه گزینه ی خوبی باشه :)
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #4 : 04 اردیبهشت 1393، 02:09 ب‌ظ »
ظاهرا کرومیوم دیگه از فلش پشتیبانی نمیکنه، با نصب گوگل‌کروم مشکل حله،  ولی این باگ‌ها دیگه رو اعصابه، openvpn رو ابونتو 14.04 کار نمیکنه!
واقعا توسعه دهنده های نرم افزار ضعیف عمل کردند!با این که قبلا نسخه بتا و ... اوبونتو از جانب کنونیکال ارائه داده شده بود ولی ظاهرا عملرکردشون جالب نبوده و نرم افزارها اونجوری که باید توسعه پیدا نکردند
امیدوارم به زودی این مشکلات حل بشه
من شخصا به عنوان کسی که از سیستم عامل متن باز داره حمایت میکنه ترجیح میدم از یه برنامه متن باز مثل فایر فاکس حمایت کنم تا گوگل کروم

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #5 : 04 اردیبهشت 1393، 03:59 ب‌ظ »
ظاهرا کرومیوم دیگه از فلش پشتیبانی نمیکنه، با نصب گوگل‌کروم مشکل حله،  ولی این باگ‌ها دیگه رو اعصابه، openvpn رو ابونتو 14.04 کار نمیکنه!
واقعا توسعه دهنده های نرم افزار ضعیف عمل کردند!با این که قبلا نسخه بتا و ... اوبونتو از جانب کنونیکال ارائه داده شده بود ولی ظاهرا عملرکردشون جالب نبوده و نرم افزارها اونجوری که باید توسعه پیدا نکردند
امیدوارم به زودی این مشکلات حل بشه
من شخصا به عنوان کسی که از سیستم عامل متن باز داره حمایت میکنه ترجیح میدم از یه برنامه متن باز مثل فایر فاکس حمایت کنم تا گوگل کروم
۱۳.۰۴ خیلی منو اذیت کردوبه مرور بهتر شد،توی ۱۳.۱۰ یه ارامشی بود که حس اطمینان رو میداد اما ۱۴.۰۴ به نسبت ۱۳.۱۰ نبود.
البته بجز چندتا مشکل کوچولوموچولو  8) دیگه موردی نبود

آفلاین saeed ameri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 102
« پاسخ #6 : 06 اردیبهشت 1393، 11:15 ب‌ظ »

چند روزه دارم باهاش سروکله میزنم کسی راهی براش سراغ نداره openvpn
Arch+Gnome

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #7 : 07 اردیبهشت 1393، 09:39 ق‌ظ »
من که از امروز کامل به فایرفاکس مهاجرت کردم

« آخرین ویرایش: 07 اردیبهشت 1393، 02:17 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #8 : 07 اردیبهشت 1393، 10:01 ق‌ظ »
من که از امروز افزونه FXChrome رو روی فایرفاکس نصب کردم که شبیه کرومیوم بشه و از book mark های کرومیوم هم خروجی گرفتم و وارد فایرفاکسش کردم و مهاجرا کردم به فایرفاکس! و با کرومیوم خداحافظی کردم
جالبه ها.
من هرکاری میکنم نمیتونم با این کرومیوم کار کنم.انگار همیشه یه چیزیش کمه!نمیدونم شما چطور با فایرفاکس راحت نیستین
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #9 : 07 اردیبهشت 1393، 02:18 ب‌ظ »
الان دیگه با فایرفاکس راحت شدم! به بقیه دوستانم هم توصیه میکنم این کار رو بکنند
لینک زیر رو بخونید

چرا و چگونه از کرومیوم به فایرفاکس مهاجرت کنیم؟

آفلاین R3za

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
    • My Digital Life
من اصلا علاقه ندارم به فایرفاکس برم ... کرومیوم رو خیلی دوست دارم ولی این قضیه دارم قشنگ اذیتم میکنه .
خواهشا راه حل پیدا کنید .

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • Debian User
    • کیهان
من اصلا علاقه ندارم به فایرفاکس برم ... کرومیوم رو خیلی دوست دارم ولی این قضیه دارم قشنگ اذیتم میکنه .
خواهشا راه حل پیدا کنید .
والا من مثل بقیه رفتم سراغ فایرفاکس الان کاملا باهاش خوگرفتم الان اگه بخوام نظر بدم کروم یه جوریه خدایش(گرچه نیاز به تغییر تحول داره)
همین فایرفاکس چیز خوبیه یه مدت باهاش کارکنی سراغ کرومیوم نری متوجه میشی

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نسخه‌ی فلش پلیر تو کرومیوم شما پایینه، pepper-flash رو نصب کنید درست می‌شه. فقط گرفتنش احتیاج به تغییر آی‌پی داره که تو ۱۴.۰۴ من با استفاده از openvpn حل شد: http://www.omgubuntu.co.uk/2014/06/install-pepper-flash-chromium-ubuntu-14-04
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین morijordan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63
نسخه‌ی فلش پلیر تو کرومیوم شما پایینه، pepper-flash رو نصب کنید درست می‌شه. فقط گرفتنش احتیاج به تغییر آی‌پی داره که تو ۱۴.۰۴ من با استفاده از openvpn حل شد: http://www.omgubuntu.co.uk/2014/06/install-pepper-flash-chromium-ubuntu-14-04
دانیال جان این پلاگین فایل نصبی نداره؟اگه داره میشه بگید از کجا دان کنم؟اگه نداره میشه بگید با open vpn چطور تغییر ای پی بدم؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دانیال جان این پلاگین فایل نصبی نداره؟اگه داره میشه بگید از کجا دان کنم؟اگه نداره میشه بگید با open vpn چطور تغییر ای پی بدم؟
نه، چیزی برای گرفتن و نصب جدا نداره. کارش اینه که کروم رو دانلود می‌کنه، از توش فلش رو بیرون می‌کشه، اون رو به کرومیوم اضافه مي‌کنه و بعد کروم رو پاک می‌کنه.
openvpn رو هم خیلی از سایت‌ها به صورت رایگان عرضه مي‌کنن که با جست‌وجو پیدا می‌شه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن