انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فلسفه پارتیشن Home ؟!!! [ حل شد ]  (دفعات بازدید: 5059 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ™SIAMAK

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
فلسفه پارتیشن Home ؟!!! [ حل شد ]
« : 22 اسفند 1387، 09:47 ب‌ظ »
سلام خدمت همه دوستان عزیز
یه راست میرم سر اصل مطلب :
اگه خدا بخواد دیگه دارم کم کم ویندوز رو ترک میکنم و کامل نقل مکان میکنم به سیستم عامل دوست داشتنی گنو/لینوکس  \\:D/
من رو هاردم اولین پارتیشن رو با حجم حدودا ۲۰ گیگ گذاشتم برای ویندوز ( من خودم کار نمیکنم واسه برادرم که لینوکس بلد نیست ویندوز نصب کردم  ;D )
بقیه هارد رو کامل اختصاص دادم به لینوکس و سه درایو مجزا براش درست کردم اولی که swap هستش بعد / و بقیه هارد رو کامل اختصاص دادم به پارتیشن Home و همه اطلاعاتم رو ریختم رو پارتیشن Home (دوست دارم همه اطلاعاتم یه سره تو درایو Home باشه و پارتیشن دیگه ای نداشته باشم )
حالا سوالم اینجاست که مگه فلسفه پارتیشن Home این نیست که اگه خواستیم یه زمانی لینوکس رو مجددا نصب کنیم اطلاعاتمون پاک نشه ولی من وقتی این کار رو انجام دادم و خواستم از اول ابونتو رو نصب کنم وقتی به مرحله فرمت پارتیشنها رسیدم از پارتیشنهای لینوکس فقط Swap رو شناخته بود و دو پارتیشن دیگه یعنی / و Home رو نشناخته بود وفقط جلوشون زده بود Ext3 !!!
واسه نصب مجدد مجبور بودم دوباره دو تا پارتیشن / و Home رو از اول فرمت کنم که اینجوری تمام اطلاعاتی که روی Home داشتم از بین میرفت !!
حالا من اگه بخوام همه اطلاعاتم روی درایو Home باشه و تو نصب مجدد هم اطلاعاتم پاک نشه باید چیکار کنم ؟
« آخرین ویرایش: 23 اسفند 1387، 05:29 ق‌ظ توسط ™SIAMAK »

آفلاین Saman.S

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 322
پاسخ به: فلسفه پارتیشن Home ؟!!!
« پاسخ #1 : 22 اسفند 1387، 09:55 ب‌ظ »
اون چیزی که شما می گین نوع پارتیشنه(مثلا ntfs, fat32, ext3, swap و ...)
من تا حالا محتویات HOME رو توی درایو دیگه ای قرار نداده بودم ولی فکر کنم برای این کار باید درایو رو انتخاب می کردیم و می گفتیم که ازش به چه عنوانی استفاده کنه(/ یا home یا ...) و بدیهیه که نباید Format رو تیک بزنیم(به غیر از /)
دوباره می گم من تاحالا امتحان نکردم. هیچگونه ضمانتی بر این که این کار درست باشه نیست ;)

آفلاین moslem.b

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 590
« پاسخ #2 : 22 اسفند 1387، 10:05 ب‌ظ »
من تا حالا محتویات HOME رو توی درایو دیگه ای قرار نداده بودم ولی فکر کنم برای این کار باید درایو رو انتخاب می کردیم و می گفتیم که ازش به چه عنوانی استفاده کنه(/ یا home یا ...) و بدیهیه که نباید Format رو تیک بزنیم(به غیر از /)
دوباره می گم من تاحالا امتحان نکردم. هیچگونه ضمانتی بر این که این کار درست باشه نیست ;)

ولی من دیدم که وقتی home قبلی رو انتخاب میکنید که دوباره همون درایو home بمونه ( موقع نصب مجدد ) میگه باید فرمت بشه !
(\__/)
(='.'=)
(")_(")

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
« پاسخ #3 : 23 اسفند 1387، 04:31 ق‌ظ »

ولی من دیدم که وقتی home قبلی رو انتخاب میکنید که دوباره همون درایو home بمونه ( موقع نصب مجدد ) میگه باید فرمت بشه !

سلام

اصلا اینجوری نیست

هفته‌ای حداقل یه بار دارم لینوکس نصب میکنم  :P هیچ موقع به پارتیشن home که فرمت نمیکنم ایراد نمیگیره . الان بالای ۱۰ تا یوزر توی home دارم و ۸ تا لینوکس رو سیستمم با یک home نصب کردم .

موفق باشید

آفلاین ™SIAMAK

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 23 اسفند 1387، 05:29 ق‌ظ »
ممنون از پاسخ دوستان
پس جواب این میشه که تو نصب مجدد باید برای پارتیشن Home مقدار Mount Point رو روی همون home/ بزاریم و تیک گزینه فرمت رو هم نزنیم تا از پاک شدن اطلاعات جلوگیری بشه  \\:D/
مرسی

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 897
    • دست نوشته هاي يه لينوكسي
پاسخ به: فلسفه پارتیشن Home ؟!!! [ حل شد ]
« پاسخ #5 : 23 اسفند 1387، 08:15 ق‌ظ »
سلام
معذرت میخوام که دارم یه تاپیک حل شده رو ادامه میدم

سلام

اصلا اینجوری نیست

هفته‌ای حداقل یه بار دارم لینوکس نصب میکنم  :P هیچ موقع به پارتیشن home که فرمت نمیکنم ایراد نمیگیره . الان بالای ۱۰ تا یوزر توی home دارم و ۸ تا لینوکس رو سیستمم با یک home نصب کردم .

موفق باشید

یعنی اگر من بخوام ابونتو 8.10 رو به جای ابونتو 8.04 بریزم و پارتیشن Home رو فرمت نکنم تنظیمات و برنامه هام نابود نمیشه
(راسیتش چون از اینترنت فسیلی استفاده میکنم اصلا دوست ندارم نرم افزارایی که با خون جیگر از این فسیل کشیدم بیرون پاک بشه)
ممنون
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
« پاسخ #6 : 23 اسفند 1387، 10:27 ق‌ظ »
سلام
من هم امتحان کردم همونی که گفتید کاملا درسته:
ممنون از پاسخ دوستان
پس جواب این میشه که تو نصب مجدد باید برای پارتیشن Home مقدار Mount Point رو روی همون home/ بزاریم و تیک گزینه فرمت رو هم نزنیم تا از پاک شدن اطلاعات جلوگیری بشه  \\:D/
مرسی
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #7 : 23 اسفند 1387، 11:40 ق‌ظ »
سلام
معذرت میخوام که دارم یه تاپیک حل شده رو ادامه میدم
سلام

اصلا اینجوری نیست
موفق باشید
یعنی اگر من بخوام ابونتو 8.10 رو به جای ابونتو 8.04 بریزم و پارتیشن Home رو فرمت نکنم تنظیمات و برنامه هام نابود نمیشه
(راسیتش چون از اینترنت فسیلی استفاده میکنم اصلا دوست ندارم نرم افزارایی که با خون جیگر از این فسیل کشیدم بیرون پاک بشه)
ممنون
بهتره در هر صورت در مدت زمان های معین از سیستم یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 23 اسفند 1387، 11:45 ق‌ظ »
LinuxRevo
دیر گفتی بدبخت شدم
همه چیز نابود شد  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

با وجود این که من پارتیشن Home رو فرمت نکردم بازم ......

دوباره اینترنت فسیلی ....  نه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه

ولی پوشه home قبلیم هنوز وجود داره

ولی با یوزر قبلی ام نمیتونم وارد بشم

هیچ راهی وجود نداره تا با یوزر قبلی بتونم وارد بشم
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین ™SIAMAK

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 23 اسفند 1387، 11:50 ق‌ظ »
LinuxRevo
دیر گفتی بدبخت شدم
همه چیز نابود شد  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

با وجود این که من پارتیشن Home رو فرمت نکردم بازم ......

دوباره اینترنت فسیلی ....  نه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه

ولی پوشه home قبلیم هنوز وجود داره

ولی با یوزر قبلی ام نمیتونم وارد بشم

هیچ راهی وجود نداره تا با یوزر قبلی بتونم وارد بشم
یعنی با این که تیک گزینه فرمت رو نزدین باز هم اطلاعاتتون پرید  ???
« آخرین ویرایش: 23 اسفند 1387، 11:52 ق‌ظ توسط ™SIAMAK »

آفلاین Mehrab

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
« پاسخ #10 : 23 اسفند 1387، 01:04 ب‌ظ »
تو پارتیشن home فقط تنظیمات برنامه‌ها قرار داره. نه خود برنامه‌های نصب شده. آقای hamidtb هم که از ۸.۰۴ به ۸.۱۰ ارتقا دادن، طبیعتا باید برنامه‌ها رو دوباره نصب کنن. البته همونطور هم که خودشون گفتن پارتیشن home هنوز هست و نباید به اطلاعات موجود در اون آسیبی رسیده باشه.
یه بار دیگه می‌گم: تو پارتیشن home فقط تنظیمات برنامه‌ها وجود داره. مثلا افزونه‌ها و بوکمارک‌های فایرفاکس، نه خود برنامه نصب شده.

آفلاین ™SIAMAK

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 23 اسفند 1387، 01:17 ب‌ظ »
محراب جان من هم همین حدس رو میزنم قاعدتا به اطلاعات موجود در پارتیشن Home نباید آسیبی رسیده باشه
ولی خب برنامه ها که معلومه پاک میشن چون محل نصب برنامه ها پارتیشن Home نیست

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 23 اسفند 1387، 01:33 ب‌ظ »
درسته ولی چرا یوزر قبلی منو نشناخته ؟؟؟

در ضمن مسیر های که برنامه ها نصب میشن اگه بشه مثل پارتیشن Home جداشون کرد خیلی عالی میشه

آفلاین سرعت

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
« پاسخ #13 : 27 اسفند 1387، 07:48 ب‌ظ »
اگه به /var/cache/apt/archives مراجعه کنید می‌بینید که تمام آرشیوهای deb که دانلود کردین اونجا هستش. حالا برای من سؤال پیش می‌یاد که اگه از این فلدر back up بگیریم و لینوکس جدید نصب کنیم و back upها رو به فلدر archives منتقل کنیم بازم برای add/remove کردن برنامه‌ها باید به اینترنت وصل شیم؟

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
« پاسخ #14 : 27 اسفند 1387، 08:50 ب‌ظ »
اگه به /var/cache/apt/archives مراجعه کنید می‌بینید که تمام آرشیوهای deb که دانلود کردین اونجا هستش. حالا برای من سؤال پیش می‌یاد که اگه از این فلدر back up بگیریم و لینوکس جدید نصب کنیم و back upها رو به فلدر archives منتقل کنیم بازم برای add/remove کردن برنامه‌ها باید به اینترنت وصل شیم؟
سلام
شما می تونین با با راهنمای اینجا یه مخزن بسازین و به مخازنتون اضافه کنین و یا aptoncd رو نصب کنین و یک سی دی از این بسته ها تهیه کنین و بعد به مخازن اضافش کنین و از این بسته ها استفاده کنین.:D
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من