انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با keyboard  (دفعات بازدید: 1666 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رجبی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
    • پایگاه شخصی علی رجبی
مشکل با keyboard
« : 05 فروردین 1388، 01:18 ق‌ظ »
سلام من اوبونتو را بر روی لب تاپ dell xps 1530 نصب کردم

بروزرسانی انجام دادم و سپس تمام بسته ها بجز چند تا مثل zekr  ,farsi font را که از هما نصب کردم از اینترنت یکجا زدم نصب بشود
نکته : چون آشنا نبودم چند باربسته ها را unistall یا reinstall کردم و در نصب java runtime یا zekr با خطا های مربوط به font هم مواجه شده بودم که از دستور sudo aptitud purge بسته های اضافی را ناقص را حذف کردم که چند فونت هم جزو آنها بودو دیگر خراب کاری سر تغییر چهره بود که به دلیل نا آشنایی چند تم نصب کردم  و پاک کردم که window border هاشون باقی مانده.

مشکل اصلی : keyboard ردیف وسط اگر فارسی باشه بجاش en تایپ میکنه اگر en باشه فقط یک حرف تایپ میکنه a بزنی بعد s بجای as فقط s میاد و a حذف میشه.

مشکل دوم : من با نصب یا پاک کردن مشکلی نداشتم تا اینکه java را پاک و دوباره ریختم خیلی کند شده سیستم تازه sidebar و avant هم که زدم خیلی بد تر شده ؟؟؟؟؟

سوال بسته هایی که میخوای دونه دونه نصب کنی بهتره یا من همه را یکجا زدم؟ سرعت کم شده (قبل sidebar و... کم شده بود)

سوال دوم : آیا روی امنیت لینوکس هم این خراب کاری ها تاثیر داره یا نه دوباره نصب کنم یا امیدی بهش هست ؟

سوال سوم : چه طور آثار باقی مانده های تم ها را باید پاک کرد ؟ مثل windows border , icon یا.. که delete نمشه ؟ و راهی باسه باز آوردن سرعت است ؟
 ;)با سپاس

لیست برنامه های نصبی :

firestarter
avant
screenlets
advance effect compiz fusion
compiz fusion manager
compiz fusion
avast antivirus
font farsi
microsoft font
gnome do