انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل برخی سایت ها با فایر فاکس  (دفعات بازدید: 1778 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mahdiubuntu

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 27
مشکل برخی سایت ها با فایر فاکس
« : 07 فروردین 1388، 11:47 ق‌ظ »
سلام به همگی. من اخیرا برای انجام یک پروژه درسی مجبور شدم به خیلی از سایت های ایرانی و دولتی سر بزنم و متوجه این مشکل شدم که اکثر سایت های ایرانی با فایرفاکس مشکل دارن و به طور کامل اجرا نمی شوند.
سوالی که دارم ممکنه مربوط به اوبونتو نباشه ولی چون اینجا علمای کامپیوتر جمعند می پرسم: چرا طراحان سایت ها نمی تونند این سایت ها رو سازگار با فایرفاکس طراحی کنند؟ و اصولا باید کار خاصی انجام بگیره تا یک سایت در همه مرورگر ها به خوبی اجرا بشه؟
و سوال دیگه اینکه ممکنه یک سایت با سیستم عامل مشکل داشته باشه مثلا تو لینوکس اجرا نشه؟ راستشو بخواین یکی از سایت ها رو که نتونستم اجرا کنم با مدیرش تماس گرفتم و ایشون گفت که سایت ما فقط داخل اینترنت اکسپلورر و تو محیط ویندوز اجرا میشه! که این مساله یه ذره برای من تعجب برانگیز بود.
« آخرین ویرایش: 11 فروردین 1388، 06:45 ب‌ظ توسط mahdiubuntu »

آفلاین AmiNimA

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 76
    • لینوکس و من
پاسخ به: مشکل برخی سایت ها با فایر فاکس
« پاسخ #1 : 07 فروردین 1388، 03:08 ب‌ظ »
فایرفاکس یه اکستنشن داره : user agent switcher که به سایت ها نشون میده که مثلا باIE یا Opera اومدی. در حالی که فایرفاکسه. من امتحان نکردم ببینم آیا اون سایت های مخصوص IE با این حقه کار میکنن یا نه. (مثلا سایت sama که مال انتخاب واحدمونه فقط با IE کار میکنه). ولی وقتی آمار سایتی رو که با این ترفند ازش دیدن کردم بررسی کردم،‌ نشون داده بود که مرورگری که از اون سایت دیدن کرده (فایرفاکس من) IE بوده.
بهتره یه امتحان بکنید اینو. اگه کار کرد به ما هم بگید.
یک وبلاگ نیمه گروهی: http://linuxvaman.ir
شما هم باشید خوشحال میشیم.

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
« پاسخ #2 : 07 فروردین 1388، 03:22 ب‌ظ »

آفلاین mahdiubuntu

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 27
« پاسخ #3 : 11 فروردین 1388، 06:42 ب‌ظ »
سلام این راه حل ها رو من هم می دونم. اصلا سوال من چیز دیگه ایست. لطفا یک بار دیگه با دقت بخونید!!!
ضمنا این مشکل فقط مربوط به بعضی از سایت ها نمی شه که مطلقا با ie اجرا میشن. بلکه بسیاری از سایت های ایرانی با فایرفاکس ناقص اجرا میشن!

آفلاین sahama

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 784
  • الهی به امید تو!
« پاسخ #4 : 11 فروردین 1388، 06:52 ب‌ظ »
سلام
مشکل از چیز دیگه ایه
مشکل از اینه که متاسفانه طراحان وب کشور ما عموما چند تا جوجه برنامه نویسند که فقط بلدند با مایکروسافت ویژوال استدیو بازی کنند.
نتیجه دیگه مشخصه!!
مشکل از اینجا است که هیچ استاندارد ملی برای طراحی صفحات وب تدوین نشده و اصولا خیلی از مسئولین نمی دوند استاندارد چیه!!
مشکل از اینجا است که خیلی از مسئولین حتی نمودونند غیر از اینترنت اکسپلورر و ویندوز چیز دیگه ای هم وجود داره!!
مشکل از اینجاست که ...
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
یا علی