انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پسوردهاتون رو چطور مدیریت میکنید؟ اصلا مدیریت میکنید؟  (دفعات بازدید: 7311 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
سه چهار تا پسورد که این همه جنگ و دعوا نداره!:) گوگل یا هر شرکت دیگه ی این شکلی هم که قرار نیست حتما خودشون استفاده کنن.میفروشن.;)
بیخیال دعوا بشید.سوال هامد چیز دیگه ای بود.

یک و دو رو زدم.
منم کلمه ی عبور زیادی ندارم.همش هفت هشت تاست که هر موقع عوض میکنم تا یه مدت نمیذارم جایی ثبت بشه و دستی میزنم دیگه خودش حفظم میشه.:)بعدشم میره تو مرورگر(یا پیجین و...). :)
چند میفروشه بریم بخریم :)
گوگل به اندازه کافی از تبلیغات خودش از طریق این اطلاعات پول در میاره و اطلاعات رو جایی نمیفروشه حریم خصوصی وقوانینش رو بخونید :)
اینکه دولت اطلاعات یک کاربر رو بخواد بحثش جداس اون رو هم با حکم قضایی و ... هست نه با پول !
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
کروم یک مرورگر سورس بسته و با مجوز دسترسی روت است . این مروگر هم مثل مرور گر های دیگر ضعف امنیتی دارد (در جای دیگر انجمن اشاره کرده بودم ) . این که شما جزو عاشقان گوگل هستید به من ربطی ندارد ! به جای دادن پاسخ های کلیشه ای و متهم کردن بنده به عناوین مختلف !!!  :o  بهتر بود یک پاسخ علمی دقیق میدادید و ...  .من به هیچ وجه نگفتم که چکار بکنید!! فقط گذاره های ممکن را بررسی کردم .
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
کسی نمیگه امنیت قطعی هست
وجود خود ما هم نسبی هست :)
ولی به هر حال باید به برخی چیز ها اتکا کرد ! و زندگی رو برای خودمون از ترس جاسوسی زهر مار نکنیم !
من که چیزی نگفتم میگم اطلاعاتی ندارم که نگرانش باشم نه جاسوسم نه در جای امنیتی کار میکنم ولی بازم تا جایی که بلدم و مانع زندگیم نمیشه امنیت رو مد نظر دارم !
-
شما باید خودت کلی از علم روز جولو تر باشی بعد خودت سخت افزار شاخ بسازی با تدابیر امنیتی ویژه و بعد خودت سیستم عامل بنویسی و خودت مرورگر و برنامه هاتو بنویسی اصلا میخوای زبون خاص خودتم اختراع کن ولی بازم ممکنه یکی بیاد و نفوذ کنه
تازه سیستم عامل یک بحث هست و درز اطلاعات از طریق شبکه و جاسوسی های بین راه و یا هک شدن سایت ها و یا استفاده خود سایت ها یه بحث دیگه هست !
تازه با این مودم ها و روتر های داغون دیگه حرف زدن از گوگل مسخرس بهتره مواظب همسایه هاتون باشید !
مودم هایی که نرم افزارشون مال ۱۰ سال پیشه :)
شما میگین امنیت وجود نداره و باید امنیت خودمون رو حفظ کنیم ! اگر وجود نداره چجوری حفظ کنیم ؟ اگر هم وجود داره همین کار های معمول توصیه شده کافی هست
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
اول جواب سوال اصلی: من پسورد اکانت جی‌میلم رو حفظ می‌کنم و هیچ جا ذخیره نمی‌کنم و هر سالی هم ۲ بار عوض می‌کنم. بقیه جاها هم که برام مهم نیست پسورد مجزای یکسان استفاده می‌کنم.
اما بحث گوگل، که از تبلیغات حکومت ایران ناشی می‌شه: آدم یاد اون جوکه میوفته که نیروی انتظامی می‌ریزه یه کنسرت پنهانی و ابی و داریوش رو می‌گیره، یارو هم خودش رو می‌اندازه وسط می‌گه من و ابی و داریوش رو کجا می‌برید. آنچنان عده‌ای از گوگل حرف می‌زنند که به خودشون هم امر مشتبه می‌شه که خیلی آدم سیاسی و مهمی هستند که اف‌بی‌آی به گوگل دستور داده از لیست ایمیل‌های این افراد به دخترای همکلاسیشون یه کپی در اختیارشون قرار بده. اگر در کار همکاری با پروژه‌های نظامی نیستید و همچنین در ارگانهایی که در کار سرکوب مردم و آزادی هستند فعالیت نمی‌کنید نیازی ندارید انقدر به فکر امنیت باشید.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
دوستانی که فکر می‌کنن این مسایل اتفاق نمی‌افته می‌تونن عکس‌های پیوست رو ببینن.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
در کار همکاری با پروژه‌های نظامی نیستید و همچنین در ارگانهایی که در کار سرکوب مردم و آزادی هستند فعالیت نمی‌کنید نیازی ندارید انقدر به فکر امنیت باشید.
من کاملا مخالف این ایده هستم و به نظرم چنین ایده‌ای فوق‌العاده برای جامعه خطرناکه. و البته این ایده‌ای هست که اکثر دولت کشورهای مختلف، از آمریکا گرفته تا ایران بسیار دوست دارند و ازش پشتیبانی می‌کنند. من چیزی برای پنهان کردن ندارم، ولی امنیت برای من بسیار مهم هستش!

حریم خصوصی همه، حتی اگر چیزی برای پنهان کردن ندارند، باید رعایت بشه. عدم رعایت اون و دادن اطلاعات بیش از حد به شرکت‌های مختلف یا دولت‌ها همیشه نتایج خیلی بدی داشته که همه جامعه رو تحت تاثیر قرار داده. برای مثال می‌شه نتیجه اون رو توی کشور خودمون دید :)

چرا حریم شخصی پراهمیت هست، حتی اگر چیزی برای پنهان‌کردن نداریم: لینک

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
اول اینکه حفظ حریم شخصی (privacy) با ناشناس‌ماندن (identity) فرق داره. همه دوست دارن حریم شخصی حفظ بشه، ولی افرادی که تمایل به ناشناس بودن دارند اصولا مشکلی وجود داره، یا از جانب خودشون (وسواس بیش از حد، دزدی، جاسوس و ..) یا از جانب دولتشون (دولت دیکتاتور مثل ...) یا دولت‌های دیگه (کسانی که سعی دارند از تحریم دور بمونند).
جنبهٔ وسواس identity در ایران خیلی رایجه چون اصولا دولت حق خودش می‌دونه که از اتاق خواب مردم تا توالت رفتن و تا فعالیتهای اجتماعی، همه رو تحت کنترل داشته باشه.
شما وقتی اینترنتی خرید می‌کنید قسمتی از اطلاعات شما به شرکتی داده میشه و شرکت موظفه این اطلاعات رو محرمانه نگه داره مگر با حکم قضایی که این اطلاعات رو به دستگاه قضایی بده.
حرف من اینه که گوگل راه نیفتاده سر بکشه تو اکانتهای من و شما ببینه با کی در تماس هستیم. ولی اگر خودمون در حال خرابکاری باشیم و یا با خرابکارها در تماس باشیم مطمئن باشید با حکم قضایی تمام اطلاعات ما رو به مراجع قضایی می‌ده و باید هم این کار رو بکنه.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
دوستان بحث رو انقدر سیاسیش نکنید ... همین یه انجمن لینوکسی مونده همینم نپوکونید :|
این تایپیک هم که کلا از موضوع اصلی خارج شده، اگه بحث همینجوری بخواد ادامه پیدا کنه یه تایپیک بزنید. به شخصه وقتی می خوام وارد تایپیکی با عنوان "پسوردهاتون رو چطور مدیریت میکنید؟ اصلا مدیریت میکنید؟" بشم دوست دارم در مورد مدیریت پسورد بدونم نه حریم شخصی و ...

پ.ن: البته بحث بی موردی هم هست! چون هیچ کدوم حرف دیگری رو به هیچ وجه قبول نمی کنید!
« آخرین ویرایش: 10 خرداد 1393، 02:57 ب‌ظ توسط سالار مقدم »

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
بحث از کجا به کجا رسید.واقعا به خودمون افتخار میکنم که تو هر موردی صاحب نظریم.(دوستان به دل نگیرید از جنبه مثبت قضیه گفتم.)
نقل‌قول
وجود خود ما هم نسبی هست
از این جمله خیلی خوشم اومد.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین هامد

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
بیخیال دعوا بشید.سوال هامد چیز دیگه ای بود.
بحثی است که همیشه در میگیره و اشکالی نداره چون ویژگی انجمن ها بحث آزاد است و من سوال نکردم، یک نظرسنجی است.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
بین گزینه ها فقط من به این رای دادم  ;D
در فایلی انکریپت شده نگهداری میکنم یا فشرده میکنم و روش پسورد میذارم

آفلاین salamis

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14

عده ای از افراد بصورت آگاهانه و غیر آگاهانه در فروم سعی در جاسوسی از کاربران فروم رو به شکل های مختلف دارن و به شکل زیرکانه ای سعی در جمع آوری اطلاعات از کاربران را دارند متاسفانه نه تنها از طرف مدیریت سایت برخوردی صورت نمی گیره و این شک  رو هم برای کاربران ایجاد میکند که دلیل این بی تفاوتی چیست؟!
بخاطر امکان داشتن چندین کاربر برای یک شخص در فروم و استفاده از مهندسی اجتماعی نسبتا خوب توسط همین افراد شاهد وجود این گونه پست ها هستیم که تنها با هدف جمع آوری اطلاعات از کاربران صورت میگیرد و چندین پست در مورد گرایش کاربران به کشور اسرائیل  رو هم قبلا شاهد بودیم(که قبلا وجود داشت) .
به وضوح مشخص است که به هیچ شخص و کاربری نحوه  تولید و نگهداری پسورد  ما ( اصلی ترین بخش از حریم خصوصی در فضای مجازی ) مربوط نمی شود چون به هیچ کس ربطی ندارد که پسورد شما چگونه و چطور تولید و نگهداری میشود .
فکر کنم ایجاد کننده تاپیک و بعضی افراد دیگر در این تاپیک بهتر بود مستقیما همه اعضای فروم بیان می کردند پسورد هاشون رو توی این تاپیک بنویسند.  :)
عده ای هم سعی می کنند با کم جلوه دادن حریم خصوصی کاربران به ایجاد کننده این تاپیک کمک حداکثری داشته باشند که خوشبختانه جواب خوبی از طرف این دوستمون اعلام شد.
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,92297.msg758842.html#msg758842
 ضرووریه که به جای صرف کردن وقت و هدایت کاربران ب سمت برنامه نویسی پایتون و حضور در محیط های نطامی بهتره به فکر تولید محتوای موثر باشید ،اینجا مکانی برای جمع آوری نیروهای برنامه نویس برای ارگان های نظامی نیست.
و هچنین معدل سازی کلمات فارسی کاری که باید در فرهنگستان زبان و ادب فارسی  انجام صورت بگیرد(تبدیل فروم به چالشگاه)
در صورت امکان و تداوم این گونه مسائل با زبان دیگه ای با بعضی از افراد این فروم (در قالب تاپیک های معنادار) بصورت واضح وصریح صحبت خواهیم کرد و در نهایت ترک کردن فروم .
 :)

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
@DDG
عزیز دل برادر اینقدر عصبانی نشو
یه دکمه ی "گزارش به مدیر انجمن" اون پایین گذاشتن برای اینطور مواقع  ;D

@salamis
حق با شماست
شما پسورتون رو در اختیار این ایجاد کننده ی تاپیک منحرف (آقا هامد شرمنده :oops:) نذارید
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
ما این‌جا دور هم جَمع شدیم تا با بلندر بمب اتمی شبیه‌سازی کنیم!
دست من یکی که رو شد!!
!!!

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
کسی اینجا پسوردش رو نمیگه.

راه های کدگذاری و نگهداری رو میگه ولی نمیگه که من پسورد فلان جا رو با این راه کد گذاری کردم.

دلش هم خواست نمیگه. :D

به همین سادگی به همین خوشمزگی ;D

پس حتما اصول ششگانه کرشُهف برای دانستن کلید ماست؟! :D