انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پسوردهاتون رو چطور مدیریت میکنید؟ اصلا مدیریت میکنید؟  (دفعات بازدید: 7309 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
عده ای از افراد بصورت آگاهانه و غیر آگاهانه در فروم سعی در جاسوسی از کاربران فروم رو به شکل های مختلف دارن و به شکل زیرکانه ای سعی در جمع آوری اطلاعات از کاربران را دارند متاسفانه نه تنها از طرف مدیریت سایت برخوردی صورت نمی گیره و این شک  رو هم برای کاربران ایجاد میکند که دلیل این بی تفاوتی چیست؟!
سلام. ممنون بابت بیان نظرهاتون. نظر همه محترم است و من هم از صمیم دل به نظر شما احترام می‌ذارم. اگر کار دوستمون در مقیاس بزرگ انجام بشه، مسلماً بد هست.

بخاطر امکان داشتن چندین کاربر برای یک شخص در فروم و استفاده از مهندسی اجتماعی نسبتا خوب توسط همین افراد شاهد وجود این گونه پست ها هستیم که تنها با هدف جمع آوری اطلاعات از کاربران صورت میگیرد
چیزی که به‌نظر من می‌رسه این هست که کاربران این فروم تا اون‌جا که من می‌دونم هیچ پست و مقامی توی هیچ جای مملکت ندارن که کسی تمایل داشته اطلاعات اون‌ها رو جاسوسی کنه. شاید یکی مرض داشته باشه بخواد برای دزدی پسورد و ... از این تایپک استفاده کنه و بحث جمع‌آوری اطلاعات و مهندسی اجتماعی برای این فروم یه‌خورده دور از ذهن بنظر می‌رسه.

و چندین پست در مورد گرایش کاربران به کشور اسرائیل  رو هم قبلا شاهد بودیم(که قبلا وجود داشت) .
من تقریبا تمام پست‌های این چند ماه رو خوندم. همچین چیزی یادم نمی‌یاد یا شاید مال خیلی وقت پیش بوده.

به وضوح مشخص است که به هیچ شخص و کاربری نحوه  تولید و نگهداری پسورد  ما ( اصلی ترین بخش از حریم خصوصی در فضای مجازی ) مربوط نمی شود چون به هیچ کس ربطی ندارد که پسورد شما چگونه و چطور تولید و نگهداری میشود .
منم با حرف شما موافقم. ولی خوب کسی که مجبور نکرده کاربران رو بیان نظر بدن. خوب جواب ندن.

ضرووریه که به جای صرف کردن وقت و هدایت کاربران ب سمت برنامه نویسی پایتون و حضور در محیط های نطامی بهتره به فکر تولید محتوای موثر باشید ،اینجا مکانی برای جمع آوری نیروهای برنامه نویس برای ارگان های نظامی نیست.
این رو اصلا من متوجه نمی‌شم. می‌شه این بخش رو بیشتر توضیح بدی؟ پایتون مگه چه مشکلی داره؟ هم قرآن رو به عربی نوشتن و هم بن‌لادن که تروریست هست عربی حرف می‌زنه، حالا تقصیر زبون عربی نیست که، هرکی یه‌جور ازش استفاده می‌کنه.

و هچنین معدل سازی کلمات فارسی کاری که باید در فرهنگستان زبان و ادب فارسی  انجام صورت بگیرد(تبدیل فروم به چالشگاه)
الآن منظورت چی هست؟

در صورت امکان و تداوم این گونه مسائل با زبان دیگه ای با بعضی از افراد این فروم (در قالب تاپیک های معنادار) بصورت واضح وصریح صحبت خواهیم کرد
این فروم متعلق به کاربران اون هست، و همه تا وقتی که به کسی توهین نکردن، می‌تونن هر مطلبی که دوست داشتن و به این‌انجمن هم مربوط باشه، بنویسن.

و در نهایت ترک کردن فروم .
با ترک کردن هیچ مشکلی حل نمی‌شه. اگه فکر می‌کنی مشکلی وجود داره، بمون و حرفت رو بزن. هیچ کس این‌جا با کس دیگه‌ای پدر کشتگی نداره، اگر حرف‌هات منطقی باشه مطمئن باش همه می‌پذیرن. ولی پیش‌فرض‌های تو شاید با پیش‌فرض‌های بقیه فرق کنه. ابتدا باید نقاط مشترک پیدا بشن تا بر پایه‌ی اون‌ها بحث انجام بگیره.

آفلاین Jasper

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
دوستان 3-4 روز پیش بعد کلی وقت اومدم اینجا دیدم برخورد کاربرا یه کم با هم بهتر شده، خوشحال خوشحال گفتم خوب شد. الان که این تاپیکو میبینم به نظر میرسه هنوزم این بحثای حاشیه ای و بی ربط اینجا هست :D
خوبه سنت ها رو نگه دارید :v

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
خیلی وقت بود از این تاپیک ها نداشتیم اینجا
دمتون گرم، شاد شدم :D
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
نقل‌قول
و چندین پست در مورد گرایش کاربران به کشور اسرائیل  رو هم قبلا شاهد بودیم(که قبلا وجود داشت) .
من تقریبا تمام پست‌های این چند ماه رو خوندم. همچین چیزی یادم نمی‌یاد یا شاید مال خیلی وقت پیش بوده.
عقاید و اداب و رسوم من و شما مهم و قابل احترام, ولی دوستان واسم سواله که با این حرف ها کی می خواهیم یاد بگیریم که علم و دانش بشری نه منطقه ای و قومی.(هر چیزی جای خودش هم قابل احترامه و هم بهتره)
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت

عده ای از افراد بصورت آگاهانه و غیر آگاهانه در فروم سعی در جاسوسی از کاربران فروم رو به شکل های مختلف دارن و به شکل زیرکانه ای سعی در جمع آوری اطلاعات از کاربران را دارند متاسفانه نه تنها از طرف مدیریت سایت برخوردی صورت نمی گیره و این شک  رو هم برای کاربران ایجاد میکند که دلیل این بی تفاوتی چیست؟!
بخاطر امکان داشتن چندین کاربر برای یک شخص در فروم و استفاده از مهندسی اجتماعی نسبتا خوب توسط همین افراد شاهد وجود این گونه پست ها هستیم که تنها با هدف جمع آوری اطلاعات از کاربران صورت میگیرد و چندین پست در مورد گرایش کاربران به کشور اسرائیل  رو هم قبلا شاهد بودیم(که قبلا وجود داشت) .
به وضوح مشخص است که به هیچ شخص و کاربری نحوه  تولید و نگهداری پسورد  ما ( اصلی ترین بخش از حریم خصوصی در فضای مجازی ) مربوط نمی شود چون به هیچ کس ربطی ندارد که پسورد شما چگونه و چطور تولید و نگهداری میشود .
فکر کنم ایجاد کننده تاپیک و بعضی افراد دیگر در این تاپیک بهتر بود مستقیما همه اعضای فروم بیان می کردند پسورد هاشون رو توی این تاپیک بنویسند.  :)
عده ای هم سعی می کنند با کم جلوه دادن حریم خصوصی کاربران به ایجاد کننده این تاپیک کمک حداکثری داشته باشند که خوشبختانه جواب خوبی از طرف این دوستمون اعلام شد.
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,92297.msg758842.html#msg758842
 ضرووریه که به جای صرف کردن وقت و هدایت کاربران ب سمت برنامه نویسی پایتون و حضور در محیط های نطامی بهتره به فکر تولید محتوای موثر باشید ،اینجا مکانی برای جمع آوری نیروهای برنامه نویس برای ارگان های نظامی نیست.
و هچنین معدل سازی کلمات فارسی کاری که باید در فرهنگستان زبان و ادب فارسی  انجام صورت بگیرد(تبدیل فروم به چالشگاه)
در صورت امکان و تداوم این گونه مسائل با زبان دیگه ای با بعضی از افراد این فروم (در قالب تاپیک های معنادار) بصورت واضح وصریح صحبت خواهیم کرد و در نهایت ترک کردن فروم .
 :)

هی میام نگم توهم توطئه هی نمیشه    :-s

نقل‌قول
و هچنین معدل سازی کلمات فارسی کاری که باید در فرهنگستان زبان و ادب فارسی  انجام صورت بگیرد
به ساندویچ هم بگید گنده لقمه ی طعم دار و پارسی رو پاس بدارید با کلماتی بیخودتر از اونچه در گیتی میگنجه!

نقل‌قول
بخاطر امکان داشتن چندین کاربر برای یک شخص در فروم و استفاده از مهندسی اجتماعی نسبتا خوب توسط همین افراد شاهد وجود این گونه پست ها هستیم که تنها با هدف جمع آوری اطلاعات از کاربران صورت میگیرد و چندین پست در مورد گرایش کاربران به کشور اسرائیل  رو هم قبلا شاهد بودیم
متاسفم [-(

یاد ماجرای عزیزی افتادم که روحانی محل رو در یه موردی کاملا قانع کرد و اما روحانی عزیز با یک جمله ورق رو به نفع خودش عوض کرد : شما پایه های اعتقادیتون سست شده :-X

---------------------------------------------------

اما ماجرای سوال اصلی تاپیک :

من بیشتر پسوردهام رو از برم و البته سالانه عوض میکنم اما خب یسری پترنای کلی برای اونها دارم که یه رگولار اکسپرشن ساده و قوانین شخیصیم تو نامگذاریا میتونه پسوردمو یادم بندازه و این برام راحتتر و سریعتر از ذخیره ی پسوردهاست.
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
چگونه پسورد هاتون رو مدیریت می کنید؟ اسرائیل، قم، گوگل بد یا خوب و ... ;D
این تایپیک چرا هنوز بازه؟!

آفلاین هامد

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
این xkcd  رو حتما ببینید: horse battery staple و مرتبط با همان: correct_horse_battery_staple_really_a_strong
با چنین پسوردهایی نیاز به مدیر پسورد ضروری بنظر می اید!

پانویس:‌ بدلیل برخی توهمات، نظرسنجی حذف شد.
عده ای از افراد بصورت آگاهانه و غیر آگاهانه در فروم سعی در جاسوسی از کاربران فروم رو به شکل های مختلف دارن و به شکل زیرکانه ای سعی در جمع آوری اطلاعات از کاربران را دارند (ادامه دارد)
???  :o  در چه فازی هستی؟

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
یه بحثی که قبلا توی یه موضوع دیگه بود، مضمونش این بود که الگوریتمی خیلی قوی و خوبه و امنه که همه اون را بدونن و نتونن کاری ضدش بکنن و این امنیت کمتری هست که الگوریتم خودمون را داشته باشیم و بگیم کسی نمی‌دونه پس امنه.
یا ساده‌تر بگم: امنیت گنو/لینوکس به خاطر متن‌باز بودنش بیشتر از سایر سیستم‌هاست و توی این انجمن در مورد ضرورت وجود نرم افزار متن‌باز خیلی صحبت شده.
در این راستا یکی از کارهایی که انجام شد بحث در مورد مدیریت رمزها بود. مسلما راه‌های بسیار زیادی هست و بعضی‌ها از خیلی‌هاش خبر ندارن و بعضی راه‌ها بر بعضی دیگر برتری دارن
دونستن اونا و نقدهای اونا به دانش افراد در این زمینه کمک می‌کنه. مثل بحث در مورد خصوص سیستم عامل‌ها یا مرورگرها و ...
و اون روش رمزگذاری که از همه معتبرتر باشه یا روش‌های یافتن رمزها گفته میشه و افراد دقت بیشتر می‌کنن.

اما مسلما هر بحثی ممکنه آفتی داشته باشه و کسی سوء استفاده کنه که بیشتر به خاطر عدم دقت کاربر هست و همه اینجا هستیم که این دقت و اطلاعات مردم را بالا ببریم. و اگه بنا بر عدم بیان چنین موضوعاتی باشه پس باید توی انجمن‌ها فقط اومد سلام کرد و رفت که همون هم عامل جاسوسیه چون میشه فهمید فلان فرد با این انجمن آشنا شده یا نه و اگه نشده باشه یعنی احتمال از لینوکس استفاده کردنش کمتره پس راحت‌تر میشه هکش کرد پس بین اون و کاربر اینجا، اون را انتخاب می‌کنیم و همینطور انجمن‌های دیگه.

و عنوان صفحه این تردید را بر شما افزود، مثلا موضوع «کدام سیستم عامل امن‌تر است؟» از «از کدام سیستم عامل برای امنیت بیشتر استفاده می‌کنید؟»‌ ظاهر بهتری داره و اینجا هم اگه عنوان «روش‌های مدیریت رمزها» بود شاید کمتر (فقط کمتر) تردید ایجاد می‌کرد.

دوستان دیگه هم این اتفاق را «نگرانی یک دوست»‌ فرض کنید و علمی برخورد کنید تا هر کدوم اشتباه می‌کنیم بفهمیم نه اینکه از اول فرض بگذاریم این فرد {متعصب متحجر متعهد بی عقل متوهم} هست.
ببخشید زیاد شد
:) :)

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
حریم خصوصی همه، حتی اگر چیزی برای پنهان کردن ندارند، باید رعایت بشه. عدم رعایت اون و دادن اطلاعات بیش از حد به شرکت‌های مختلف یا دولت‌ها همیشه نتایج خیلی بدی داشته که همه جامعه رو تحت تاثیر قرار داده. برای مثال می‌شه نتیجه اون رو توی کشور خودمون دید :)

چرا حریم شخصی پراهمیت هست، حتی اگر چیزی برای پنهان‌کردن نداریم: لینک
تاپیک مجددا زنده شده و منم بعضی از نظرات رو نیگاه میکردم که با خوندن این چند خط از نیکسوئن عزیز یاد قضیه ی نقض حریم شخصی توسط گووگل افتادم ; قضیه از این قرار بود که یه فرد با ایمیل خودش تصاویری ازکودک آزاری هاش رو با ایمیلش به فردی دیگه میفرسته... همزمان پلیس فدرال هم دنبال گرفتن مجوز برای بررسی ایمیل ها برای رسیدن به فردخاطی بوده ، که خود گوگل قبل از هر کس دیگه به طور داوطلبانه فرد خاطی رو از طریق ایمیلش پیدا کرده و مدارک لازمه رو به پلیس میده
از دیدخیلی ها گوگل کمک خیلی زیاده کرده و طبق قوانین خود گوگل، خودش هم این حق رو به خودش میده که برای بررسی مواردی مثله کودک آزاری بدون داشتن مجوز لازم ، همه ی عکس ها و فایل های ضمیمه شده رو به طور اتوماتیک بررسی کنه!

اما از دید من این رفتار کاملا اهانت آمیزه! و نقض کامل حریم شخصی! و البته برای همین همیشه باید مراقب بود!
فقط خواستم این مطلب رو بنویسم تا کسی که میاد و این تاپیک رو میخونه این نکته رو هم توذهنش بمونه که هرچقدر هم به این دست شرکت ها اعتماد کنید باز اونا یه شرکتند و شما تنها براشون یه یوزر احتمالا بی ارزش!!!
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین Majid Aghamohamadian

• Full Member
  • *
  • ارسال: 143
نقل‌قول
اما از دید من این رفتار کاملا اهانت آمیزه! و نقض کامل حریم شخصی! و البته برای همین همیشه باید مراقب بود!
فقط خواستم این مطلب رو بنویسم تا کسی که میاد و این تاپیک رو میخونه این نکته رو هم توذهنش بمونه که هرچقدر هم به این دست شرکت ها اعتماد کنید باز اونا یه شرکتند و شما تنها براشون یه یوزر احتمالا بی ارزش!!!

منم موافقم با این دوستمون
من خودم lastpassرو ترجیح میدم به گوگل و ازین دست شرکت ها اما این دلیل نمیشه بهش اعتماد داشته باشم
بقول دوستمون "هرچقدر هم به این دست شرکت ها اعتماد کنید باز اونا یه شرکتند و شما تنها براشون یه یوزر احتمالا بی ارزش!!!"

آفلاین MahdiPOnline

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
    • دیزاینرفا
علاوه براینکه یه سری توهم توطئه دارن و به سرعت باید به روانشناس مراجعه کنن! باید بگم که اگه از پسورد های متعدد استفاده نمیکنین باید بلافاصله تمامی کلمات عبورتون رو تغییر بدین و یه دوش هم بگیرین! دوش گرفتن صرفا برای سرحال شدنه!
برای مدیریت پسورد من از LastPass استفاده میکنم که نرم افزار موبایل و افزونه مرورگر هم داره و اجازه میده همیشه از پسورد هاتون استفاده کنین و تاحالا هم بعد از این مدت طولانی که از ساختش میگذره خبری در مورد درز اطلاعاتش نشنیدم و به نظر میاد تا حد ممکن امنیت براشون مهمه.