انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نحوه تنظیم کردن دو مانیتور با یه کارت گرافیک چیه و چطوریاست!؟  (دفعات بازدید: 7552 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
دوستان یه دفه سریش شدیم بریم مانیتور قدیمی ۱۷ اینچ ال جی مون رو رو وصل کنیم ببینیم نتیجه چیه! خوب تا حدودی هم راضی کننده بود. من تو قسمت تنظیمات دو تا ویژگی رو می‌دیدم که یکیش مود trimview و دیگری seprate x بود . خوب تو اولی دسکتاب کش می‌یومد! یعنی دسکتاب من بزرگ می‌ؤد! یعنی خلاصش من یه دسکتاب داشتم که رزولیشنش خیلی بزرگ شده بود. اما این ویژگی به درد کسایی می‌خوره که دو تا مانیتورشون کنار همه و می‌تونن دو تا تصویر ر وکنار هم ببینن! نه مث من که دو تا مانیتور فاصله زیاد از هم دارن. طبیعتا من دنبال حالتی بودم که بشه در هر مانیتور دسکتابی جداگانه رو ببینم ;D . یعنی وقتی وقتی از دسکتاب شماره یک به دو می‌رم در اصل برم مانیتور دیگه! اینطوری اگه بچه‌ای خونمون بیاد می‌تونم برم دسکتاب شماره دو و با برنامه توتم یه فیلم راش بزارم حالشو ببره و منم تو دسکتاب شماره یک کارای معمولم رو انجام بدم. خوب منم برای همنی رفتم رو مود seprate که چشتون روز بد نبینه دیدم کل تنظیمات پریده و الان دیگه تنظیمات اصلی کارت گرافکیم رو از دست دادم! متاسفانه هیچ بک آبی هم از etx/x11/xorg.cong ندارم  حالا اگه کسی بتونه ما رو راهنمایی کنه که چه باید بکنیم! خیلی ممنون می‌شم

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
الان دقیقا اگه منظورمو بخوام بگم این می‌شه!
کافیه شما دسکتاب من رو در حالت TwinView یه نگاه بندازید. توی این حالت دسکتاب بزرگ شده. و من می‌تونم برنامه های مختلف رو بگیرم و ببرم روی هر مانیتوری که دلم می‌خواد. اما یه مشکل اینجا وجود داره و اونم اینه که نمی‌دونم چرا پنل من طولش فقط به اندازه یه مانیتوره و اون کش نمی‌یاد! و سوال بعدی اینکه من چطوری می‌تونم تنظیمات رو طوری انچام بدم که بر روی هر مانیتورم یه دسکتاتب جدا داشته باشم؟ هر دسکتاب بارزولیشن عادی اون مانیتور!؟
http://i40.tinypic.com/2h6bn89.jpg
در ضمن مرز دو مانیتور من الان از روی پنل کاملا مشخصه.و توی این حالت از تمام قابلیت‌های کامپیز هم برخوردارم  ;D

lomion

• مهمان
کارت گرافیکی شما چیه؟

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
کارت گرافیکی شما چیه؟
geforce 9500 nvidia برای xfx هم هست

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
ببینید این راهنما کمکی می کنه یا نه ...

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
ببینید این راهنما کمکی می کنه یا نه ...
این راهنما دقیقا همون روش رفتن به حالت TwinView رو به روش دستی یاد داده که من خیلی راحت به صورت گرافیکی می‌تونم اینکار رو انجام بدم. مشکل من اینه که نمی‌تونم روی هر مانیتور دقیقا یک دسکتاب داشته باشم!منظورم همون ویژگی هست که تو لینوکس هست و اونم داشتن چند دسکتابه. خوب من‌می خوام وقتی از دسکتاب شماره یک به دو تغییر می‌دم در اصل از مانیتور اول به دوم برم!‌ البته الانم باید اعتراف کنم سیستم عالی شده! من الان وقتی برنامه توتم رو می‌برم رو مانیونر کوچیکه و اونو فول اسکرین می‌کنم، فقط کل مانیتور کوچیکه رو می‌گیره و این یعنی عالی!‌ البته من خودم متوجه نمیشم چرا این اتفاق می‌یوفته!شایدم یه باگه ;D یه باگ خوب!

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
با سلام
من الان دوتا مانیتور دارم که انگار دوتا سیستم جدا است ولی موقع تنظیمات فقط مشکل رزولوشن داشتم که حل شد . تنظیماتم هم روی seprate x است .
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
با سلام
من الان دوتا مانیتور دارم که انگار دوتا سیستم جدا است ولی موقع تنظیمات فقط مشکل رزولوشن داشتم که حل شد . تنظیماتم هم روی seprate x است .
یا علی
http://codebaz.com/joomfa/index.php?option=com_content&task=view&id=519&Itemid=64

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
انقلابی جان میشه آموزششو بزاری؟
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین z.k

• Full Member
  • *
  • ارسال: 217
سلام

بعد از نصب درایور کارت گرافیکتون. تو ترمینال دستور زیر را وارد کنید
sudo nvidia-settingsx Server Display Configurationرو انتخاب کنید.
سپس TwinView رو انتخاب کنید و روی دکمه Save to X configuration File کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود. در reboot بعدی هر دو مانیتور فعال شده.

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
بیشتر از 2 تا هم میشه؟ مثلا 4 تا؟
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین z.k

• Full Member
  • *
  • ارسال: 217
بستگی داره به کارت گرافیکتون.

آفلاین doostdar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
سلام

بعد از نصب درایور کارت گرافیکتون. تو ترمینال دستور زیر را وارد کنید
sudo nvidia-settingsx Server Display Configurationرو انتخاب کنید.
سپس TwinView رو انتخاب کنید و روی دکمه Save to X configuration File کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود. در reboot بعدی هر دو مانیتور فعال شده.

سلام
وقت شما بخیر
چنتا مشکل من دارم اونم اینه که تو این قسمتی که فرمودین
یعنی
sudo nvidia-settings
.
x Server Display Configuration
هیچ گزینه ای نیست و نوشته
Unable to load X Server Display Configuration page:

Failed to query NoScanout for screen 0.

در ضمن
وقتی
sudo apt-get install nvidia-glx
رو اجرا میکنم

Package nvidia-glx is not available, but is referred to by another package.
This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
is only available from another source

E: Package 'nvidia-glx' has no installation candidate
رو نمایش میده
من چیکار کنم؟
گرافیکمم
GeForce 8400M GS هست
تازه کارم هستم ;)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دوست عزیز این تاپیک برای سه سال پیشه و فکر می‌کنم یه مقدار برنامه‌ها و درایورها عوض شدن. اگه می‌شه یه تاپیک جدید باز کن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن