انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: خرید لپتاپ ((( به کمک دوستان حل شد )))  (دفعات بازدید: 6500 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
خرید لپتاپ ((( به کمک دوستان حل شد )))
« : 18 خرداد 1393، 07:58 ب‌ظ »
درود وصد درود
دوستان شرح پریشانی من گوش کنید ...........

عارضم به خدمت دوستان و اساتید و بقیه :

اذرماه ۹۲ یه لپتاپ Asus x550 dp خریدم چهل روز کار کرد و بعد از کلی دعوا مرافعه  با شرکت گارانتی پولشو پس دادن و گفتن هاردش مشکلدار بوده وووووووو حدود ده روز گذشت و دوباره رفتم دنبال یه دستگاه دیگه پس به lenovo z510 رسیدم و گرفتمش بعد از یه هفته کاشف به عمل اومدیم که کارت گارانتیش به مشکل خورده یعنی شماره سریال روی دستگاه با شماره ثبت شده شرکت گارانتی با سریال خود شرکت تولیدکننده فرق داره بعد از چند روز کش و قوس بازم دستگاهو پس دادم و پولشو گرفتم ناامید شدم و دوماه بیخیالش شدم عید ۹۳ بعد از پرس و جو یه دستگاه asus k551 گرفتم بعد از چهار هفته بازم بردم گارانتی و کلی حرف و حدیث و قر و اطوار اومدن و پولو پس دادن و گفتن باطری و مادربرد اشکال داشته ...............

حالا شما بگید چیکار کنم و چه مدلی پیشنهاد میکنید که بخرم ؟!؟! البته خودم میگم دنبال یه رمال و فالبین خوب باشم که ببینه چی شده و چه جریاناتی در حال وقوعه  :D :( :D
یکی دوتا تاپیک همینجا دیدم که یکیش خوب بود ولی سایت معرفی کننده اش خارجی بود و نمیدونم اصلا میشه اون دستگاهو پیداش کرد ؟
هم اکنون منتظر نظرات سبزتان هستم

پیشاپیش و پساپس ممنان و مچکر
« آخرین ویرایش: 29 خرداد 1393، 06:00 ب‌ظ توسط narayana »
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین GamEEK

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 255
پاسخ : خرید لپتاپ
« پاسخ #1 : 18 خرداد 1393، 09:35 ب‌ظ »
فقط میتونم بگم شما مظهر یه انسان بدشانس به معنای واقعی کلمه هستین!!! :o :o :o
 ولی خارج از شوخی این مدل هایی که شما گفتی رو دوستان من دارن و هیچ مشکلی ندارن!!! من خودم یک ساله سامسونگ دارم و واقعا راضی هستم و هیچ مشکلی نداره!!  \\:D/   البته بستگی به سلیقه داره !!!!   قبلا دل (dell)داشتم اصلا بدرد نمیخورد ](*,) !!!
ولی سری k ایسوس خوبه یه تحقیقی هم بکنید !!! 

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #2 : 18 خرداد 1393، 09:59 ب‌ظ »
بازم درود

Asus رو بیخیال شدم الان بیشتر به ایسر و توشیبا و دل فکر میکنم و مدلهای سایت system76.com که نمیدونم پیدا میشه یا نه قبل از همهء اون تجارب عجیب یه دل۱۵۴۵ داشتم که با اوبونتو خریدم و زمان خرید نمیدونستم چیجوریاس  ولی انصافا دستگاه خوبی بود و اشتباه کردم که فروختمش؟ ولی الان از ایسر و توشیبا تعریفات خوبی شنیدم البته از ایسوز هم خیلی خوب شنیده بودم ولی ............
جدای از این صحبتها مدلهای همون سایت فوق الذکر رو پسندیدم ولی نمیدونم بهش دسترسی هست یا نه ؟
منتظرم که دوستان بازم راهنمایی کنند خداییش از اینترنت تبلت و گوشی خسته شدمممممم
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #3 : 18 خرداد 1393، 10:18 ب‌ظ »
والا من چند روزه که یه z510 core i5 خریدم.
هیچ گونه ناهماهنگی با لینوکس نداره.یعنی در حد لالیگا سازگاره.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #4 : 18 خرداد 1393، 10:25 ب‌ظ »
من ایسر رو پیشنهاد میدم
نسبت به قیمتی که داره امکانات خوبی هم داره
خیلی هم مقاومه ( اگه اشتباه نکنم بهش میگن لپ تاپ کوله پشتی )
خودم acer aspire v3 استفاده میکنم و تا حالا که آخ نگفته
مدل های travel mate هم داره که مقرون به صرفه هستن
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین hosein.metro

• Full Member
  • *
  • ارسال: 154
« پاسخ #5 : 18 خرداد 1393، 10:37 ب‌ظ »
درود وصد درود
دوستان شرح پریشانی من گوش کنید ...........

عارضم به خدمت دوستان و اساتید و بقیه :

اذرماه ۹۲ یه لپتاپ Asus x550 dp خریدم چهل روز کار کرد و بعد از کلی دعوا مرافعه  با شرکت گارانتی پولشو پس دادن و گفتن هاردش مشکلدار بوده وووووووو حدود ده روز گذشت و دوباره رفتم دنبال یه دستگاه دیگه پس به lenovo z510 رسیدم و گرفتمش بعد از یه هفته کاشف به عمل اومدیم که کارت گارانتیش به مشکل خورده یعنی شماره سریال روی دستگاه با شماره ثبت شده شرکت گارانتی با سریال خود شرکت تولیدکننده فرق داره بعد از چند روز کش و قوس بازم دستگاهو پس دادم و پولشو گرفتم ناامید شدم و دوماه بیخیالش شدم عید ۹۳ بعد از پرس و جو یه دستگاه asus k551 گرفتم بعد از چهار هفته بازم بردم گارانتی و کلی حرف و حدیث و قر و اطوار اومدن و پولو پس دادن و گفتن باطری و مادربرد اشکال داشته ...............

حالا شما بگید چیکار کنم و چه مدلی پیشنهاد میکنید که بخرم ؟!؟! البته خودم میگم دنبال یه رمال و فالبین خوب باشم که ببینه چی شده و چه جریاناتی در حال وقوعه  :D :( :D
یکی دوتا تاپیک همینجا دیدم که یکیش خوب بود ولی سایت معرفی کننده اش خارجی بود و نمیدونم اصلا میشه اون دستگاهو پیداش کرد ؟
هم اکنون منتظر نظرات سبزتان هستم

پیشاپیش و پساپس ممنان و مچکر
من برای خرید لبتاب اولین فروشگاهی  که رفتم لبتابو برداشتم و اومدم خدا رو شکر که تا حالا مشکلی نبوده
اسوس k55 دارم خیلی هم خوب جواب میده ....همه ی درایور هاش هم برای اوبونتو هست ( هم اینتل و هم جی فورس)
فقط چند نکته که من رعایت نکردم: ( شما سعی کن رعایت کنی  ;))
چیزی که می خرید سعی کن سبک و در یک اندزه ی معقول باشه.... فرض کن شما تو هواپیما نشستی و قصد داری با لبتاپت کار کنی اون موقع هست که متوجه میشی که اندازه چقدر مهم هست
هواست باشه که  چراغ زیر کیبورد داشته باشه  تو تاریکی خیلی کمک میکنه
---------------------------------------------------------------------------------------------
من برای برادرم یه asus ( مدلش یادم نیست) گرفتم 3 سال قبل تا هیچ مشکلی نداشته ( با توجه به این که برادرم ویندوز هم بلد نیست عوض کنه  :)

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست
هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته به جاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

آفلاین elyas74

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
« پاسخ #6 : 19 خرداد 1393، 12:36 ق‌ظ »
 - منم z500 دارم ،حدود یک سال و خیلی ازش راضی ام.
 - منم وقتی خریدمش بردم خونه و دیدم روش سیستم عامل نصب نمیشه و دادم به گارانتی و یکی دیگه بهم دادن و توی این مدت با لینوکس سازگاری خیلی خوبی داشته همه چیزش.

- اگه الان بخوام دوباره لپتاب بخرم یک ۱۴ اینچِ سبکتر میخرم.
 - اگه میخواید بیشتر هزینه کنید به نظر من لپتاب های thinkpad lenovo خیلی خوبن.
« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1393، 12:41 ق‌ظ توسط elyas74 »
ubuntu16.04/unity/JavaScript

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #7 : 19 خرداد 1393، 02:53 ب‌ظ »
سری Z برند lenovo واقعا گل سر سبد این برنده نسبت کارایی به قیمت واقعا اقتصادی همین ویژگی پر فروش ترین مدل لپ تاپ کردتش
اما در رابطه با گارانتی و جایی که میخری مراقب باش
گارانتی رو که اصلا بیخیال شو! چنین چیزی تو ایران بی معنی ی سری شرکت الکی به این اسم دارن تو ایران پول به جیب میزنن . کافی به عکس زیر نگاه بندازی : (نمیدونم بخندم یا گریه کنم.تنها چیزی که شرکت گارانتی کرده جیب خودشه  :o)
http://www.xum.ir/images/2014/06/09/garanty2.png
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #8 : 19 خرداد 1393، 03:03 ب‌ظ »
سری Z برند lenovo واقعا گل سر سبد این برنده نسبت کارایی به قیمت واقعا اقتصادی همین ویژگی پر فروش ترین مدل لپ تاپ کردتش
اما در رابطه با گارانتی و جایی که میخری مراقب باش
گارانتی رو که اصلا بیخیال شو! چنین چیزی تو ایران بی معنی ی سری شرکت الکی به این اسم دارن تو ایران پول به جیب میزنن . کافی به عکس زیر نگاه بندازی : (نمیدونم بخندم یا گریه کنم.تنها چیزی که شرکت گارانتی کرده جیب خودشه  :o)
http://www.xum.ir/images/2014/06/09/garanty2.png

البته گارانتی داریم تا گارانتی :D

اون شرایط رو که اکثرش رو همه گارنتی ها دارند ;D

ولی در کل موقع خرید اونی که معتبر تره بهتره.

( خودم گوشیم گارنتی بود ویبرش خود به خود مشکل پیدا کرد رفت تهران ویبرش عوض شد و برگشت به دستم رسید بدون هیچ مشکل و حرفی ::) )

و این که بهتره بعد از خرید که 48 ساعت مهلت تست معمولا دارید با نرم افزار های مخصوص بنچمارک گرفتن از سخت افزار ها، سخت افزار های لپتاپتون رو تست کنید تا اگه مشکلی بود مشخص بشه ;)

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 19 خرداد 1393، 03:21 ب‌ظ »
ببین یعنی این مورد آخر رو بشدت پایم که با نرم افزارهایی که مشخصات سیستمتون رو میدن مشخصات سیستمتون رو چک کنید
شاید باورتون نشه اما برای دوستم مورد داشتم که جا رابط ۱۲۸ بیتی گرافیک کانفیگی رو بهش داده بودن که ۶۴ بیتی بود
در مورد گارانتی به نظر من تا موقعی که گارانتی رو خود شرکت نده یا شرکتی که با شرکت سازنده طرف قرار داد باشه هیچ فایده ای نداره. حالا وارانتی به کنار.!!!

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 19 خرداد 1393، 03:35 ب‌ظ »
ببین یعنی این مورد آخر رو بشدت پایم که با نرم افزارهایی که مشخصات سیستمتون رو میدن مشخصات سیستمتون رو چک کنید
شاید باورتون نشه اما برای دوستم مورد داشتم که جا رابط ۱۲۸ بیتی گرافیک کانفیگی رو بهش داده بودن که ۶۴ بیتی بود
در مورد گارانتی به نظر من تا موقعی که گارانتی رو خود شرکت نده یا شرکتی که با شرکت سازنده طرف قرار داد باشه هیچ فایده ای نداره. حالا وارانتی به کنار.!!!

خب گارانتی گوشیم هم طرف قرار داد بود دیگه :D

در مورد کامپیوتر هم نمونش میشه محصولات msi با گارانتی ماتریکس ( ماتریس هم میگن :P )

مورد آخر هم دیدن مشخصات به کنار.هدف، تست سلامت سخت افزار در شرایط کاری بود ;)

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #11 : 19 خرداد 1393، 08:25 ب‌ظ »
درودی دوباره
عزیزان دل برادر در مورد فوجیتسو ah544 i7 اطلاعاتی دارید ؟ کسی داشته و باهاش کار کرده

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 19 خرداد 1393، 08:40 ب‌ظ »
درودی دوباره
عزیزان دل برادر در مورد فوجیتسو ah544 i7 اطلاعاتی دارید ؟ کسی داشته و باهاش کار کرده

من باهاش کار نکردم ولی این لینک ریویو خدمت شما:

http://www.notebookcheck.net/Review-Fujitsu-LifeBook-A544-Notebook.110166.0.html

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #13 : 21 خرداد 1393، 06:57 ب‌ظ »

درودی دوباره ممنان و مچکر
A 544 و Ah 544 فرقی ندارن ؟
من فقط اطلاعات دستگاه رو دیدم و در مورد کارهای لینوکسی و تناسب و مناسب بودن چیزی متوجه نشدم اگه بیشتر میدونید ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید
من چرخی در بازارها زدم و مدلهایی که دیدم به سه گزینه ثابت رسیدم البته هفش ده تایی بودن ولی مناسبترین رو در این سه دیدم که عرض میکنم :
Lenovo  Z 510       fujitsu AH 544          Toshiba L 50

همگی i7 هستند حالا میخوام لینوکسی بودنشون رو‌ بدونم ممنون میشم راهنمای کنید

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 21 خرداد 1393، 07:20 ب‌ظ »
والا هیچ فرقی تو لینوکس پشتیبانی کردنشون نیست
من خودم z500 رو دارم هیچ مشکلی ندارم به جز اینکه روی مخصولات لنوو در زمان بوت تا بالا اومدن سیستم عامل نور صفحه کم میشه که البته راه حل هم داره و اینکه تو نسخه های ۳.۱۱ به بعد این مشکل به کل برطرف شده
اگر دنبال مدل هایی هستی که اصلا special برای اوبونتو ساخته شدند ی سری مدل های دل هستش که تو بازار ایران هم هستند