انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب گرافیک == اویونتو پر !!  (دفعات بازدید: 6303 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
نصب گرافیک == اویونتو پر !!
« : 04 تیر 1393، 01:22 ب‌ظ »
سلام
من چند روزه دارم سعی میکنم رو لبتاب dell vostro 1510 اوبونتو نصب کنم.. 5بار تاحالا نصب کردم

بعداز نصب وایرلسش رو نمیشناسه -> نصب میکنم -- سرعتش اجرای اوبونتو کنده و فن زیاد کار میکنه->کارت گرافیک باید نصب بشه-- کارت گرافیکش geforce 8400m gs ه -> additional driver -> انتخاب کارت گرافیک و ریست ------->>>> دیگه اوبونتو نمیاد حتی ttyش هم کار نمیکنه و حتی ریکاوری مد ک گرافیک غیر فعال باشه هم میرم ولی صفحه دوباره تو حالت سیاه گیر میکنه؟؟!!

کلا الان تو آمپاسم!

dell vostro 1510
intel core 2 due
1G ram
graphic: nvidia geforce 8400m gs

خلاصه مشکل: بعد از نصب اوبونتو روی سیستم خیلی کنده + بعداز نصب گرافیک نه صفحه لاگین میاد و نه tty ها کار میکنن و فقط صفحه سیاه میمونه + ریکاوری مد هم تا اینجا بی اثر
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : نصب گرافیک == اویونتو پر !!
« پاسخ #1 : 04 تیر 1393، 01:33 ب‌ظ »
یعنی هیچ‌جوری به سیستم دسترسی نداری؟

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #2 : 04 تیر 1393، 01:36 ب‌ظ »
سلام
من چند روزه دارم سعی میکنم رو لبتاب dell vostro 1510 اوبونتو نصب کنم.. 5بار تاحالا نصب کردم

بعداز نصب وایرلسش رو نمیشناسه -> نصب میکنم -- سرعتش اجرای اوبونتو کنده و فن زیاد کار میکنه->کارت گرافیک باید نصب بشه-- کارت گرافیکش geforce 8400m gs ه -> additional driver -> انتخاب کارت گرافیک و ریست ------->>>> دیگه اوبونتو نمیاد حتی ttyش هم کار نمیکنه و حتی ریکاوری مد ک گرافیک غیر فعال باشه هم میرم ولی صفحه دوباره تو حالت سیاه گیر میکنه؟؟!!

کلا الان تو آمپاسم!

dell vostro 1510
intel core 2 due
1G ram
graphic: nvidia geforce 8400m gs

خلاصه مشکل: بعد از نصب اوبونتو روی سیستم خیلی کنده + بعداز نصب گرافیک نه صفحه لاگین میاد و نه tty ها کار میکنن و فقط صفحه سیاه میمونه + ریکاوری مد هم تا اینجا بی اثر
عزیز من معلوم سیستمت کند میشه :)
۱ گیگ رم برای اوبونتو خییلی کمه یا زوبونتو نصب کن یا لوبونتو

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 04 تیر 1393، 02:26 ب‌ظ »
یعنی هیچ‌جوری به سیستم دسترسی نداری؟

به صورت عادی نه..

حتی تو ریکاوری هم failsafeX هم جواب نمیده!
ولی خب با روت میشه دسترسی داشت

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 04 تیر 1393، 02:30 ب‌ظ »

اولا :
نقل‌قول
Ubuntu Desktop Edition
700 MHz processor (about Intel Celeron or better)
512 MiB RAM (system memory)
5 GB of hard-drive space (or USB stick, memory card or external drive but see LiveCD for an alternative approach)
VGA capable of 1024x768 screen resolution
Either a CD/DVD drive or a USB port for the installer media
Internet access is helpful
منبع

ثانیا: بنظرت اگه مشکل گرافیکش حل بشه و بالا بیاد احتمالش هست که سرعتش درست شه؟

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #6 : 04 تیر 1393، 02:45 ب‌ظ »

اولا :
نقل‌قول
Ubuntu Desktop Edition
5 GB of hard-drive space (or USB stick, memory card or external drive but see LiveCD for an alternative approach)
منبع

یه چیزی نوشته ! جدی نگیر
تجربه بچه ها رو ببینی حرف من رو تایید میکنه با دو گیگ رم اوبونتو گهگاهی اذیت میکنه چه برسه ۵۱۲ !!! شاید نصب بشه ولی کافی هست بخوای چنتا کار معمولی رو همراه هم انجام بدی(وبگردی و ... ) بعد میبینی پوستت رو میکنه!به نظر من از همین الان زوبونتو یا لوبونتو رو دانلود کن و نصب کن و خودت رو اذیت نکن
اگه کارهایی داری که رم میگیره یا میخوای سیستم سریعتر باشه و سبک تر که مستقیم برو سراغ لوبونتو!با اوبونتو و ۱ گیگ رم نمیتونی تجربه خوبی داشته باشی،به نظر من برای درست کردنش زمان نذار و لوبونتو یا زوبونتو نصب کن
« آخرین ویرایش: 04 تیر 1393، 02:47 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 04 تیر 1393، 02:55 ب‌ظ »

اولا :
نقل‌قول
Ubuntu Desktop Edition
منبع

یه چیزی نوشته ! جدی نگیر
تجربه بچه ها رو ببینی حرف من رو تایید میکنه با دو گیگ رم اوبونتو گهگاهی اذیت میکنه چه برسه ۵۱۲ !!! شاید نصب بشه ولی کافی هست بخوای چنتا کار معمولی رو همراه هم انجام بدی(وبگردی و ... ) بعد میبینی پوستت رو میکنه!به نظر من از همین الان زوبونتو یا لوبونتو رو دانلود کن و نصب کن و خودت رو اذیت نکن
اگه کارهایی داری که رم میگیره یا میخوای سیستم سریعتر باشه و سبک تر که مستقیم برو سراغ لوبونتو!با اوبونتو و ۱ گیگ رم نمیتونی تجربه خوبی داشته باشی،به نظر من برای درست کردنش زمان نذار و لوبونتو یا زوبونتو نصب کن

والا قبل ازینکه من  بخوام سیستم رو از بیخ و بن برانداز کنم روش ویندوز 8.1 نصب بود! و خوب هم کار میداد! یعنی صاحابش ازش راضی بود!!

من خودمم هنگم! آخه وقتی روی ویرچوال باکس بخوای 8.1 نصب کنی بهت پیشنهاد میکنه 2048 مگ بش رم بدی!! اونوقت روی این سیستم خوب کار میداده!

از اوبونتویی کردن دیگران ناامیدم کردید با این 512 رم خواستن گفتنتون!! (جمله آخر منظورم کلی بود و اصلا خطاب به علیرضا نبود)

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #8 : 04 تیر 1393، 03:01 ب‌ظ »

اولا :
نقل‌قول
Ubuntu Desktop Edition
منبع

یه چیزی نوشته ! جدی نگیر

والا قبل ازینکه من  بخوام سیستم رو از بیخ و بن برانداز کنم روش ویندوز 8.1 نصب بود! و خوب هم کار میداد! یعنی صاحابش ازش راضی بود!!

من خودمم هنگم! آخه وقتی روی ویرچوال باکس بخوای 8.1 نصب کنی بهت پیشنهاد میکنه 2048 مگ بش رم بدی!! اونوقت روی این سیستم خوب کار میداده!

از اوبونتویی کردن دیگران ناامیدم کردید با این 512 رم خواستن گفتنتون!! (جمله آخر منظورم کلی بود و اصلا خطاب به علیرضا نبود)
اون منبعی رو که گذاشتی بخون
ننوشته که برای استفاده از unity حداقل ۵۱۲ مگ رم میخوای!نوشته برای یونیتی بهتره ۲ گیگ رم داشته باشی!با دقت بخون
Ubuntu Desktop 11.04 and up uses Unity as the default GUI while the previous releases used GNOME Panel by default. In order to run Unity the system needs a more capable graphics adapter – see more here or below:

* 1000 ΜHz processor (about Intel Celeron or better)

* 1024 MiB RAM (system memory)

* 3D Acceleration Capable Videocard with at least 256 MB

From experience, we all know that it is recommended to have 2048 MiB RAM to properly run a day to day Ubuntu.

A good start should be with minimum 1024 and recommended 2048 MiB RAM.

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 04 تیر 1393، 03:08 ب‌ظ »

اولا :
نقل‌قول
Ubuntu Desktop Edition
منبع

یه چیزی نوشته ! جدی نگیر

اون منبعی رو که گذاشتی بخون
ننوشته که برای استفاده از unity حداقل ۵۱۲ مگ رم میخوای!نوشته برای یونیتی بهتره ۲ گیگ رم داشته باشی!با دقت بخون
Ubuntu Desktop 11.04 and up uses Unity as the default GUI while the previous releases used GNOME Panel by default. In order to run Unity the system needs a more capable graphics adapter – see more here or below:

* 1000 ΜHz processor (about Intel Celeron or better)

* 1024 MiB RAM (system memory)

* 3D Acceleration Capable Videocard with at least 256 MB

From experience, we all know that it is recommended to have 2048 MiB RAM to properly run a day to day Ubuntu.

A good start should be with minimum 1024 and recommended 2048 MiB RAM.

آقا دعوا نداریم ک...

قبول ،تسلیــــــــــم

الان چکار کنم بیاد بالا ولو کند باشه؟؟ اصلا امیدی هس ک تدبیر کنیم بالا بیاد؟؟

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 04 تیر 1393، 06:52 ب‌ظ »
هیشکی هیچ نظری نداره؟؟؟ >:( :( :(

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #11 : 04 تیر 1393، 11:16 ب‌ظ »
سلام.
سیستم من اکثر اوقات زیر 800 مگ رم استفاده می‌کنه و رمم یکه (pc). اگه گرافیک درست نصب بشه سریع‌تر می‌شه ولی خب نه در حد رم بالا. اون یکی سیستمم که رم سه داره هم کنده و با نصب گرافیک حل می‌شه.

کسی بلده کمک کنه گرافیکا بدون دردسر نصب/درست کنه. اگه کسی نیومد خودت ور برو. مثلا sudo apt-get remove nvidia*‎ و ... و بعد sudo apt-get autoremove و ... و بعد از اول از طریق کد بزن nvidia نصب کن. خلاصه زیاد تلاش کن و اگر نشد یا لپتاپ بنداز دور! یا از اول نصب و امتحان دوباره و .....

اگه گرافیک درست نصب باشه و اگه اوبونتو بروز باشه، سرعت خوبه. اینا برای این میگم که dell vostro a840 که ور 1510 داغون‌تره هم سرعت کمی ولی قابل تحمل داره.
:) :)

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 08 تیر 1393، 04:40 ب‌ظ »
اگه کسی نیومد خودت ور برو. مثلا sudo apt-get remove nvidia*‎ و ... و بعد sudo apt-get autoremove و ... و بعد از اول از طریق کد بزن nvidia نصب کن. خلاصه زیاد تلاش کن

کسی ک کمک نیومد و ماهم از خیرش گذشتیم به زوبونتو رو اوردیم! :(

ولی خب وقتی دسترسی به هیچ چیزی نیس چجوری باید از این دستورات استفاده کرد؟؟
بگید لااقل دفعه بعد بلد باشیم!

(تو قسمت ریکاوری مد و توی روتش هم این دستورات اینستال و اوتوریمو و ...را نمیشناسه!)

آفلاین tayeb

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
« پاسخ #13 : 13 تیر 1393، 02:18 ب‌ظ »
منم مشکل شما رو دارم دوست عزیز برام مهم نیست که دوباره ابونتو رو نصب کنم فقط یکی بگه چطوری این درایور کارت گرافیک لعنتی رو نصب کنم
کارت گرافیکمم nvidia GF 9500 GT
رم سیستمم هم 4 گیگه
ممنون میشم از دوستان من و راهنمایی کنن

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 14 تیر 1393، 10:23 ق‌ظ »
منم مشکل شما رو دارم دوست عزیز برام مهم نیست که دوباره ابونتو رو نصب کنم فقط یکی بگه چطوری این درایور کارت گرافیک لعنتی رو نصب کنم
کارت گرافیکمم nvidia GF 9500 GT
رم سیستمم هم 4 گیگه
ممنون میشم از دوستان من و راهنمایی کنن

شاید اینکارو کردی ولی میگم ؟ :
برو تو system setting -> software & update ->Additional Drivers بعد اجازه بده یه آپدیت مختصری انجام بده و لیست درایورهای گرافیکت رو نشون -> بعدش اگه اوکی یا چیزی مشابه خواست انجام بده وریست کن
اگه مشکل برقرار بود درایورهای دیگه ای که نشون میده رو امتحان کن

(اگه وایرلست هم مشکل داره باید همینجور عمل کنی - البته باهاس لب تابو با کابل شبکه وصل کنی به نت ! اگر هم هردو مشکل باهمه بازم با کابل شبکه!)