انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل گرافیک در VirtualBox و نصب نرم افزارهای فنی و مهندسی {حل شد}  (دفعات بازدید: 4359 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین elmi.alireza70

• Full Member
  • *
  • ارسال: 209
  • سوال پرسیدن عیب نیست؛ ندانستن عیب است.
    • دانشنامه آموزشی رسم بنفش
سلام دوستان
من از Ubuntu 14.04 LTS استفاده میکنم. برای اینکه بعضی نرم افزار های مهندسی مثل Etabs و Safe و ... بتونم استفاده کنم ویندوز XP را با استفاده از Virtual Box نصب کردم و از برنامه های مورد نیازم توش استفاده میکنم( چون هیچ معادل لینوکسی نتونستم براشون پیدا کنم). مشکل اینجاست که میخوام گرافیک بیشتری به ماشین مجازی اختصاص بدم که نهایت گرافیکی که نشون میده 256 هست در حالی که گرافیک من 1GB هست.
مدل کارت گرافیک:
ATI HD 4670 1GB DDR3 TV 2*DVI PCI-E

خیلی گشتم و تست هایی که پیدا کردم میگن کارت گرافیکم نصبه ولی تو
All Setting=> Details
هم نوشته:
Graphic: Gallium 0.4 on AMD RV730
که 0.4 فکر کنم همون 256 هست که شناخته.

من چیکار کنم که کل گرافیکم رو بشناسه؟  ???

دوستان ممنون میشم که کمکم کنید.
« آخرین ویرایش: 29 تیر 1393، 01:25 ق‌ظ توسط elmi.alireza70 »
دانشنامه آموزشی رسم بنفش
http://rasmebanafsh.ir/

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : مشکل گرافیک در VirtualBox
« پاسخ #1 : 05 تیر 1393، 12:19 ق‌ظ »
سلام.

ای‌تبس ۲۰۱۴ که کرکش روی ویرچوال‌باکس ارور می‌ده. شما تونستی اون رو روی ویندوز روی ویرچوال‌باکس اجرا کنی؟

بنظر من ویندوز کنار اوبونتو داشته باشی بد نیست. چون این نرم‌افزارها نیاز به رم و سی‌پی‌یو کافی دارند.

آفلاین elmi.alireza70

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 05 تیر 1393، 12:55 ق‌ظ »
سلام.

ای‌تبس ۲۰۱۴ که کرکش روی ویرچوال‌باکس ارور می‌ده. شما تونستی اون رو روی ویندوز روی ویرچوال‌باکس اجرا کنی؟

بنظر من ویندوز کنار اوبونتو داشته باشی بد نیست. چون این نرم‌افزارها نیاز به رم و سی‌پی‌یو کافی دارند.

من Etabs 9.5 رو نصب کردم. ورژن های بالاتر در جواب محاسبات اعداد بزرگی نشون میدن که اقتصادی نیست برای همین از نسخه ی قابل اعتمادش استفاده میکنم.
دانشنامه آموزشی رسم بنفش

آفلاین elmi.alireza70

• Full Member
  • *
« پاسخ #3 : 29 تیر 1393، 01:23 ق‌ظ »
دوستان بعد از کلی تحقیق متوجه شدم که ATI یا همون AMD که اسمش عوض شده در لینوکس پشتیبانی نمیشود ولی با توجه به اینکه درایورهاش تازگیا اوپن سورس شدن در اینده پشتیبانی بهتری خواهد داشت( شاید در اینده چند ساله)

برای نصب نرم افرارهای مهندسی لازمه بگم که از ماشین مجازی ساز سیستم عامل،  VMWare Workstation استفاده کنید چون نصبت به VirtualBox امکانات با کیفیت تری ارائه میدهد و مهمتر از ان از توان بیشتر سیستم سخت افزاری استفاده میکند و شما میتوانید ویندوز را با استفاده از ماشین مجازی Workstation روی لینوکس نصب کنید و به تبع از نرم افزارهای مهندسی استفاده کنید.

اجرای نرم افزار های فنی و مهندسی در لینوکس
دانشنامه آموزشی رسم بنفش

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
کارت‌گرافیک‌های ATI (یا AMD) در گنو-لینوکس پشتیبانی می‌شن و مشکلی ندارند.

نرم‌افزار VMware Workstation یک نرم‌افزار بسته و پولی هستش و احتمالا برای استفاده از اون باید دزدی کنید! VirtualBox یک نرم‌افزار آزاد هستش که بهترین سازگاری با توزیع‌های گنو-لینوکس رو داره. در صورتی که نرم‌افزار شما منابع زیادی مصرف می‌کنه، اجرای اون در محیط مجازی (حالا چه VirtualBox چه VMware Workstation) کار اشتباهی هست و روش درست اجرای اون نرم‌افزار به صورت Native هستش.