انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کمک  (دفعات بازدید: 1472 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amirncomputing

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
کمک
« : 24 فروردین 1388، 09:38 ب‌ظ »
آقا من اینترنتو گشتم من اوراکل oracle 10g.deb دانلود کردم حالا وقتی میزنم sudo apt-get install oracle-xe(name package).deb کار نمی کنه چی کار کنم آیا حتما باید بسته ها دانلود و نصب بشن و راهی برا گرفتن و بعد سیو و بعد اینستال نیست

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
پاسخ به: کمک
« پاسخ #1 : 24 فروردین 1388، 10:16 ب‌ظ »
apt-get برای دریافت از مخازن استفاده میشه. برای نصب از این دستور  استفاده کن :

sudo dpkg -i YourPackageName

lomion

• مهمان
« پاسخ #2 : 25 فروردین 1388، 12:20 ب‌ظ »
به انجمن اوبونتو خوش اومدید. با دستوری ک ه دوستان گفتن نصب میشه. این نسخه XE یه مخزن داره که میشه از اون هم استفاده کرد.

پ.ن. یاداوری یه قانون:
۱۷. برای ارسالهای خود عناوین متناسب با متن ارسال انتخاب نمائید. به عنوان مثال «فقط شبکه» یا «مشکل پشت مشکل» عناوین نامناسب و «به اشتراک گذاری اینترنت در اوبونتو» در صورتی که متن سوال نیز در همین مورد باشد یک عنوان مناسب است.

عنوان کمک هم می تونه با عنوان «مشکل در نصب فایل deb برنامه اوراکل» عوض بشه.

آفلاین amirncomputing

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 25 فروردین 1388، 10:32 ب‌ظ »
سلام چشم حتما ببخشید وقتی این دستور sudo dpkg -i package name رو میزنم مینویسه
dont have enouth swap your requirment swap for oracle 10g is 984 but your swap is 942
چه طور میتونم swapamo زیاد کنم یا تغییر بدم و یک سوال دیگه میتونم مستقیمان از داخل پکیج install packag رو بزنم مرسی

lomion

• مهمان
« پاسخ #4 : 26 فروردین 1388، 11:31 ق‌ظ »
برای تغییر در swap باید پارتیشن بندی کنید. لازم نیست اوبونتو رُ مجدد بریزید. اما کمی طول داره.
خلاصه این طوری هست که باید پارتیشن جدید بگیرید یا پارتیشن رُ بزرگ کنید و بعدش (در صورت تغییر)‌ پارتیشن جدید رُ به عنوان swap معرفی کنید.

سوال دوم رُ می شه بیشتر توضیح بدید؟

آفلاین amirncomputing

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 26 فروردین 1388، 02:59 ب‌ظ »
سلام من بسته ی اوراکل universal رو گرفتم وقتی روش کلیک میکنم باز می شه و توش نوشته install package هم از این راه هم از راه sudo dpkg -i packagename هردو اررور میده و مینویسه
you dont have minimon oracle requirement swap need 984 your swap is 943
بعد که Gparted یا partition edit رو نصب کردم و یک swap 1GB تعریف کردم باز هم همین ERROR رو میده دستم به دامنتون چیکار کنم؟ ](*,)