انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشاهده زیرنویس های SUB/IDX  (دفعات بازدید: 11504 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین میلاد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
    • وبلاگ شخصی
مشاهده زیرنویس های SUB/IDX
« : 28 فروردین 1388، 11:27 ب‌ظ »
سلام
من از SMplayer استفاده میکنم، مشکلی که با زیر نویس های Sub/IDX دارم این هست که نصف صفحه را میگیره هر چی هم دستکاری کردم نتونستم کوچکش کنم. نسخه SRT هم متاسفانه موجود نیست.
پیشنهادی ندارید؟
میلاد نکوفر، توسعه‌دهنده وب و موبایل

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
پاسخ به: مشاهده زیرنویس های SUB/IDX
« پاسخ #1 : 28 فروردین 1388، 11:33 ب‌ظ »
منم با بعضی از زیرنوسها همین مشکل رو دارم !  فکر کنم مشکل از طراحی  زیرنویس باشه. البته توی ویندوز تا حالا امتحان نکردم.

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #2 : 28 فروردین 1388، 11:58 ب‌ظ »
سلام
من از SMplayer استفاده میکنم، مشکلی که با زیر نویس های Sub/IDX دارم این هست که نصف صفحه را میگیره هر چی هم دستکاری کردم نتونستم کوچکش کنم. نسخه SRT هم متاسفانه موجود نیست.
پیشنهادی ندارید؟

با VLC تست کردی ؟
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #3 : 29 فروردین 1388، 12:47 ق‌ظ »
تا اونجایی که میدونم این مشکل مربوط به خود زیرنویس هست که در بعضی از زیرنویس های Sub/IDX دیده میشه ( نه همشون ) و ربطی به برنامه پخش کننده نداره. شما باید با برنامه های Subtitle Editor این مشکل زیرنویس رو برطرف کنید. ولی مشکل اصلی که وجود داره اینه که هیچ کدوم از برنامه های SMPlayer و VLC قادر به پخش زیرنویس تغییر کرده ی Sub/IDX به شکل صحیح و کوچک نیستند. در حالی که میدونم در ویندوز ابن زیرنویس ( پس از تغییر با برنامه های موردنظر ) درست پخش میشن ...

آفلاین میلاد

• Sr. Member
  • *
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #4 : 29 فروردین 1388، 12:49 ق‌ظ »
با VLC کلا باز نمیکنه این زیر نویس ها را.
من با دو سه تا Subtitle Editor تست کردم اصلا این فایل ها را شناسایی نمیکنه.

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • Be Free
« پاسخ #5 : 29 فروردین 1388، 11:16 ق‌ظ »
تا اونجایی که میدونم این مشکل مربوط به خود زیرنویس هست که در بعضی از زیرنویس های Sub/IDX دیده میشه ( نه همشون ) و ربطی به برنامه پخش کننده نداره. شما باید با برنامه های Subtitle Editor این مشکل زیرنویس رو برطرف کنید. ولی مشکل اصلی که وجود داره اینه که هیچ کدوم از برنامه های SMPlayer و VLC قادر به پخش زیرنویس تغییر کرده ی Sub/IDX به شکل صحیح و کوچک نیستند. در حالی که میدونم در ویندوز ابن زیرنویس ( پس از تغییر با برنامه های موردنظر ) درست پخش میشن ...

حسین جان تا اونجا که من می دونم زیر نویس های SUB/IDX زیرنویس هایی هستند که از روی DVD خود فیلم استخراج می کنند و چون زیر نویس ها به صورت BMP توی این فایل ها ذخیره می شه امکان این که بشه قابل ویرایش باشن نیست !

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
« پاسخ #6 : 29 فروردین 1388، 01:17 ب‌ظ »
xine رو پیشنهاد می کنم
« آخرین ویرایش: 05 اردیبهشت 1388، 01:29 ب‌ظ توسط امیر »
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
« پاسخ #7 : 29 فروردین 1388، 01:25 ب‌ظ »
vlc  که  برای من کار میکنه ولی همون مشکل رو داره . یه نرم افزار برای ویرایش این زیرنویس ها میشناختم ولی نسخه لینوکسیش رو ندیدم .

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #8 : 29 فروردین 1388، 03:57 ب‌ظ »

حسین جان تا اونجا که من می دونم زیر نویس های SUB/IDX زیرنویس هایی هستند که از روی DVD خود فیلم استخراج می کنند و چون زیر نویس ها به صورت BMP توی این فایل ها ذخیره می شه امکان این که بشه قابل ویرایش باشن نیست !

منظور از ویرایش, تغییر ابعاد زیرنویس ( بزرگ و کوچک کردن تصاویر ) و جابه جا کردن موقعیت زیر نویس در صفحه هست. نرم افزاری برای ویندوز هست که ویرایش زیرنویس های SUB/IDX رو انجام میده و زیر نویس اصلاحی به خوبی با پلیرهای ویندوزی پخش میشه ...
اگر خواستی اسم برنامه رو بهت میگم تا تست کنی ...
« آخرین ویرایش: 29 فروردین 1388، 03:59 ب‌ظ توسط Hosein-Mec »

آفلاین sct

• Full Member
  • *
  • ارسال: 167
« پاسخ #9 : 31 اردیبهشت 1388، 10:23 ب‌ظ »
سلام دوستان من با totem کار میکنم هر کاری میکنم نمیتونم زیر نویس فارسی رو در فیلم ها قرار بدم . زیر نویس هارو rename  هم میکنم ولی جواب نمیده

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • Be Free
« پاسخ #10 : 02 خرداد 1388، 02:16 ق‌ظ »
سلام دوستان من با totem کار میکنم هر کاری میکنم نمیتونم زیر نویس فارسی رو در فیلم ها قرار بدم . زیر نویس هارو rename  هم میکنم ولی جواب نمیده

Totem نرم افزار مناسبی برای این کار نیست . پیشنهاد می کنم از SMPlayer یا VLC استفاده کنید...

آفلاین umj

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
« پاسخ #11 : 03 خرداد 1388، 09:46 ق‌ظ »
Subtitle Editor
Gnome Subtitles

چندتا برنامه دیگر هم هست که با سرچ کلمه Sub در add/remove می تونی پیدا کنید برای کار بروی زیرنویس هست .
آخرین ورژن Totem بروی 9.04 خیلی از نظر نمایش زیرنویس کامل شده !من الان هم دی وی دی و هم هر فیلم دیگه ای با اون پخش می کنم.همه جوره زیرنوس نشون می ده اگه هم نداد با راست کلیک کردن روی پخش فیلم هنگامی که در حاله نمایش هست گزینه ...select text sub   رو بزن بعد بطور دستی زیرنویس اد کن بعد یکبار دیگه فیلم از اول به نمایش در می آد.که اگه بذاری فیلم به حالت عادی خودش پخش شه یعنی عقب جلو نکنی زیرنویس نشون می ده ;D
« آخرین ویرایش: 03 خرداد 1388، 09:48 ق‌ظ توسط umj »
سکوت نسیم اکسیژن      آرامش یک تبسم

آفلاین sct

• Full Member
  • *
  • ارسال: 167
« پاسخ #12 : 04 خرداد 1388، 06:53 ب‌ظ »
نقل‌قول
Totem نرم افزار مناسبی برای این کار نیست . پیشنهاد می کنم از SMPlayer یا VLC استفاده کنید...
مرسی با SMPlayer مشکلم با زیرنویس ها حل شد

نقل‌قول
آخرین ورژن Totem بروی 9.04 خیلی از نظر نمایش زیرنویس کامل شده !من الان هم دی وی دی و هم هر فیلم دیگه ای با اون پخش می کنم.همه جوره زیرنوس نشون می ده اگه هم نداد با راست کلیک کردن روی پخش فیلم هنگامی که در حاله نمایش هست گزینه ...select text sub   رو بزن بعد بطور دستی زیرنویس اد کن بعد یکبار دیگه فیلم از اول به نمایش در می آد.که اگه بذاری فیلم به حالت عادی خودش پخش شه یعنی عقب جلو نکنی زیرنویس نشون می ده
من اوبونتو ۹.۰۴ دارم ولی هر کاری کردم با totem نتونستم زیرنویس فارسی اضافه کنم
.

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
« پاسخ #13 : 09 خرداد 1388، 01:12 ب‌ظ »
ببخشيد پس دوست عزيز "حل شد " رو براي عنوان تاپيك بگذاريد.
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین میلاد

• Sr. Member
  • *
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #14 : 20 شهریور 1388، 09:13 ب‌ظ »
هیچ کدوم از این برنامه ها برای ویرایش زیر نویس های باینری SUB/IDX نیست. کسی پیشنهاد دیگه ای نداره؟