انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با هارد دیسک اکسترنال وسترن دیجیتال  (دفعات بازدید: 8388 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 300
    • Persian Xoops Project
سلام

من یه هارد دیسک وسترن دیجیتال گرفتم ، این مدل : WD My Passport Ultra http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=1000

مشکل اینجا است که توی ویندوز در ظاهر بدون مشکل خاصی قابل استفاده است ولی در لینوکس مانت نمیشه. من با جی پارتد هم فرمتش کرد ( ntfs / ext4 / d )
چند روز پیش به بدبختی تو لینوکس در دسترس بود. ولی الان تحت هیچ شرایطی در دسترس نیست ( به عنوان sdb شناخته شده ) به نظرتون چیکارش کنم که وقتی وصلش میکنم به سیستم بدون دردسر مانت بشه و بتونم روش اطلاعات بریزم؟

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
من 1 ترا این مدل رو دارم و مشکلی تو مانت شدن و استفاده ازش نیست. ;)

از چه توزیعی استفاده میکنید؟

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
من خودم قبلا هارد 3 ترا وسترن داشتم.بزرگ ترین اشتباه من فرمت و پارتیشن بندی با برنامه جی پارت بود.(برنامه هارد رو چنان به هم ریخته بود که دوستم تو ویندوز چندین برنامه پارتیشن بندی رو نصب کرد تا سیستم هارد رو بشناسه.اخر سر هم گارانتی هارد رو معیوب و غیر قابل استفاده تشخیص داد.)به هر حال تجربه من میگه هارد بالای یک ترا رو تو لینوکس پارتیشن بندی نکنید.(اگر اندازه سکتور 4kb بود هم تو لینوکس پاریتشن بندی نکنید.)یه سری به لینک  زیر بزنید شاید مشکل تون حل شد.
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,85267.msg776072.html#msg776072
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
    • Persian Xoops Project
سلام
ممنون از راهنمایی

راستش من خیلی توی اینترنت در این مورد خوندم اکثرا فروم های خارجی ، همه میگفتن این مدل های هارد توی لینوکس ساپورت نمیشه و تنها راه فرمت کردنشه . من هم روی همون حساب تست کردم.

حالا به نظرتون چیکار کنم؟ توی ویندوز فرمتش کنم و قید استفاده از لینوکس رو بزنم؟

چه قبل از فرمت چه بعدش نه توی فدورا بوت شد نه توی اوبونتو ( البته بعد از فرمت وقتی جی پارتد رو لود میکردم اینو میآورد )

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
    • Persian Xoops Project
مثلا اینجا توضیحاتی دادن : http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1284828

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
دستور df رو اجرا کن ببین هارد اکسترنالت رو تو لیست میاره یا نه ؟
در ضمن من با gparted هارد ۳ ترا هم پارتیشن بندی از بیخ هم کردم نه لینوکس و نه gparted مشکلی در هاردهای با ظرفیت بالا ندارند تنها تفاوت لینوکس با ویندوز تو system file هاشونه وگرنه partition table ها همه جا به یک شکل اند و این پارتیشن تیبل ها هستند که مشخص می کنند با چه پارتیشن ها و با چه ظرفیت هایی می توان کار کرد !
اگر هاردت رو میشناسه و میتونی اطلاعاتش رو جایی backup بگیری partition های هاردت رو کلا delete کن و از اول یک پارتیشن تیبل MBR ایجاد کن
در ضمن توصیه می کنم با gparted لینوکس اینکار رو بکن
« آخرین ویرایش: 11 تیر 1393، 12:45 ب‌ظ توسط v.taghavi68 »
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
    • Persian Xoops Project
اطلاعات خاصی روی هاد ندارم. الان با دستور df این هارد جز لیست نیست ولی با دستور lsblk به عنوان sdb یا sdc نمایشش میده.

فقط اینکه چطوی میتونم پارتیشن تیبل MBR بسازم؟ توی بخش ساخت پارتیشن تیبل در جی پارتد MBR نداره .

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
واسه جدول پارتیشن mbr باید msdos رو انتخاب کنید.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
اطلاعات خاصی روی هاد ندارم. الان با دستور df این هارد جز لیست نیست ولی با دستور lsblk به عنوان sdb یا sdc نمایشش میده.

فقط اینکه چطوی میتونم پارتیشن تیبل MBR بسازم؟ توی بخش ساخت پارتیشن تیبل در جی پارتد MBR نداره .
خوب پس مشکلی با شناخت هاردت نداره !
gparted رو باز کن بعد از منوی device روی create partition table کلیک کن روی همون msdos ایی که هست ok کن بره. حالا ی هارد کاملا خالی داری روش به هر شکل که دوست داری پارتیشن بندی کن فقط حواست باشه با این کار تمام اطلاعات هاردت از دست میره!!!

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
    • Persian Xoops Project
این کارها رو انجام دادم. الان توی ویندوز بدون مشکل هارد مونت میشه و روش میتونم دیتا بریزم. ولی توی لینوکس مجبورم دستی مونتش کنم . راهی هست که بشه اتوماتیک مثل هارد اکسترنال معمولی وقتی یو اس بی وصل میشه مانت بشه؟

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
این کارها رو انجام دادم. الان توی ویندوز بدون مشکل هارد مونت میشه و روش میتونم دیتا بریزم. ولی توی لینوکس مجبورم دستی مونتش کنم . راهی هست که بشه اتوماتیک مثل هارد اکسترنال معمولی وقتی یو اس بی وصل میشه مانت بشه؟
برو توی برنامه ی disks و روی پارتیشن مربوط به هارد اکسترنالت علامت دوتا چرخ دنده هست اون رو بزن و گزینه edit mount option رو بزن و تیک گزینه auto mount option رو بزن تا از این به بعد اوتوماتیک مونت کنه و پسورد هم ازت نگیره!

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
سلام من همین مدل هارد رو دارم (یک ترا) مشکل من دقیقا برعکس این دوستمونه میتونم به راحتی تو لینوکس استفاده کنم ولی تو ویندوز بالا نمیاد یا اگر هم بیاد خیلی سخت و طول میکشه.
لینوکس اوبونتو14.04 64bitبا جدید ترین اپدیت ها و وین هم 7 کاملا به روز هستش.(لینوکس رو لب تاپ و ویندوز هم رو پی سی) کلا هردو سیستم یو اس بی 3 هستند.
فکر کردم این اطلاعات مفید باشن.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین p1shgoo

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
سلام من همین مدل هارد رو دارم (یک ترا) مشکل من دقیقا برعکس این دوستمونه میتونم به راحتی تو لینوکس استفاده کنم ولی تو ویندوز بالا نمیاد یا اگر هم بیاد خیلی سخت و طول میکشه.
لینوکس اوبونتو14.04 64bitبا جدید ترین اپدیت ها و وین هم 7 کاملا به روز هستش.(لینوکس رو لب تاپ و ویندوز هم رو پی سی) کلا هردو سیستم یو اس بی 3 هستند.
اگه توی ویندوز دیر بالا میاد به خاطر انتی ویروست میتونه باشه.ربطی هم به usb3 بودن نداره.

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
اگه توی ویندوز دیر بالا میاد به خاطر انتی ویروست میتونه باشه.ربطی هم به usb3 بودن نداره.

منظورتون اینه که انتی ویروس اونو اسکن میکنه؟
چون من وقتی میخوام هاردو وصل کنم این قابلیت رو غیر فعال میکنم.
اینکه گفتم usb3 هستند هم به این خاطر بود که خود هارد هم usb3 هست و بنا بر منطق باید سریع بالا بیاد.usb3 10 برابر سریع تر از usb2 هست.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین kasratiesto

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
پاسخ : مشکل با هارد دیسک اکسترنال وسترن دیجیتال
« پاسخ #14 : 10 اسفند 1396، 12:48 ب‌ظ »
واسه جدول پارتیشن mbr باید msdos رو انتخاب کنید.

من نفهمیدم کجا باید سوالمو مطرح کنم بی زحمت کسی دید به ایمیلم جواب بدهatashi.hosein@gmail.com
من یه اکسترنال ۲ ترا وسترن دیجیتال دارم
روز اول تو ویندوزم (ویندوز۸) پارتیشن بندی کردم. همه چی اوکیه تو همین لپ تاپی که پارتیشن بندی کردم ولی اجکت نمیشه به هیچ عنوان و به مک بوک هم وصل میکنم اصلا نمیشناسه
به لپ تاپ خواهرم هم زدم بازم نشناخت
فقط لپ تاپ خودم (همونی که باهاش پارتیشن بندی کردمو میشناسه) الان جرات نمیکنم ویندوزمو عوض کنم میترسم دیگه اینم نشناسه!!! بدبخت میشم
1 ترا سرال که دان کردم و هنوز ندیدم به فنا میره
لطفا راهنمایی کنید
بی زحمت به ایمیلم جواب بدین atashi.hosein@gmail.com