انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا لینوکس به اندازه کافی بازی ندارد و راه حل چیست؟  (دفعات بازدید: 12091 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 74
سلام دوستان عزیز
من  تعدادی از دوستان در تاپیکی که لینکش را گذاشته ام در مورد مشکلات لینوکس صحبت کردیم و به نتایج خوبی رسیدیم.
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,95277.0.html
در نهایت به این نتیجه رسیدیم که لینوکس درگیر دو مشکل اساسی زیر است:
1- وجود نداشتن بازی های قدرتمند و زیبا که این مشکل تقریبا برای تمام کاربران مهم میباشد و بیشتر برای کاربران عادی مهم است چون کاربران عادی هدفشان از کامپیوتر فقط سرگرمی است.
2- وجود نداشتن نسخه لینوکس تعداد زیادی از نرم افزارهای مهندسی و تخصصی که فقط مورد نیاز مهندسان و متخصصان میباشد.
از این دو مشکل بازی مهمتر است و دلیل وجود نداشتن بازی های زیبا برای لینوکس به خود لینوکس برنمیگردد. در واقع مشکل از شرکت های بازی ساز است که نسخه لینوکس بازی هایشان را ارائه نمیدهند.
به نظر من تنها راه حلی که بتواند سریع به جواب برسد و بتواند کاربران عادی را نیز به لینوکس جذب کند استفاده از wine و playonlinux میباشد. البته بعضی ها میگویند از ماشین مجازی مانند vmware یا virtualbox استفاده کنیم که کاملا جواب اشتباهی است چون ماشین های مجازی، نمیتوانند از گرفیک واقعی استفاده کنند و از گرافیک مجازی بسیار کمی برخوردارند که فقط توانایی اجرای بازیهای ساده را دارد ولی ما میخواهیم بازیهای گرافیک بالا را نیز اجرا کنیم.
حالا بحث من این است که دوستان به جای اینکه تاپیک های پراکنده ایجاد کنن در این تاپیک نحوه نصب تمام بازیهای خوب را توسط playonlinux کامل توضیح بدن. البته دوستان زحمت بکشند و ابتدا خودشان بازی را نصب وتست کنند و از صحت عملکرد بازی مطمئن شوند سپس آموزش نصب را اینجا توضیح بدن. برای شروع میتونید PES2014 و GTA را آموزش بدین.

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
البته دوستان خود لینوکس تعداد زیادی بازی داره. دوستان لطفا بازی های زیبای لینوکس رو معرفی کنید و اگه یه بازی جالب ویندوزی نسخه لینوکسش وجود داشت برای دوستان دیگه معرفیش کنید.

آفلاین Jasper

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
من یه سوال دارم. من الان bumblebee نصب دارم چون دمای سیستم بالا میرفت. حالا میخوام wine یا playonlinux نصب کنم چجوری باید گرافیک nvidia رو دوباره فعال کنم؟ چون الان با گرافیک اینتل کار میکنه سیستم
دوم اینکه wine بهتره یا playonlinux ؟ کدوم توان اجرایی بالاتری داره؟ چون بازی ها دیگه همه سطحشون خیلی بالاس باید راحت از همه ی توان سیستم بتونه استفاده کنه نرم افزار
یه سوال دیگه اینکه فضای نصب بازی از پوشه home استفاده میکنه؟ من ۱۰ گیگ بیشتر home ندارم کارم نمیشه که :| اگه بشه بازی رو توی درایوای ntfs نصب کرد خیلی خوبه :D

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
شما میتونید برید سایت استیم و بازی هایی که نسخه لینوکسی دارند رو ببینید.

برای نمونه یکی از بازی های مطرح:

Metro Last Light :)

اومدن نسخه نهایی Steam OS‌ میتونه جرقه خوبی برای شرکت های بازی سازی باشه :D

اما اول از همه باید درایور های کارت گرافیک مشکلاتشون حل بشه :)
« آخرین ویرایش: 19 تیر 1393، 02:53 ب‌ظ توسط Ghost Shadow »

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
اگر  کاربران عادی هدفشان از کامپیوتر فقط سرگرمی است پس بهتر است به ویندوز کوچ کنند.چه فرقی میکنه که سیستم عامل شما چی هست وقتی هدف تنها بازیست؟

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
من یه سوال دارم. من الان bumblebee نصب دارم چون دمای سیستم بالا میرفت. حالا میخوام wine یا playonlinux نصب کنم چجوری باید گرافیک nvidia رو دوباره فعال کنم؟ چون الان با گرافیک اینتل کار میکنه سیستم
دوم اینکه wine بهتره یا playonlinux ؟ کدوم توان اجرایی بالاتری داره؟ چون بازی ها دیگه همه سطحشون خیلی بالاس باید راحت از همه ی توان سیستم بتونه استفاده کنه نرم افزار
یه سوال دیگه اینکه فضای نصب بازی از پوشه home استفاده میکنه؟ من ۱۰ گیگ بیشتر home ندارم کارم نمیشه که :| اگه بشه بازی رو توی درایوای ntfs نصب کرد خیلی خوبه :D
دوست اولا از bumblebee استفاده و به جاش از prime استفاده کن چون طبق حرفای دوستان خیلی راحت میشه به صورت دستی گرافیکو خاموش و روشن کرد. اگه ubuntu 14.04 نصب میتونی از prime خیلی راحت استفاده کنی.
playonlinux در واقع داره از wine میکنه. ولی playonlinux از wine بهتره چون روی هر بازی و نرم افزاری به صورت تخصصی کار شده و بهینه شده. حتی در صورتی یک نرم افزار یا بازی در لیست playonlinux نباشد بازهم playonlinux بهتر از wine عمل میکند.
من یکبار لینوکس نصب کردم و حوصله مشکلاتشو نداشتم و الان ویندوز نصب کردم که همین فضای نصب یکی از مشکلات منم بود. این مشکلو نمیتونم جواب بدم و بهتره یه کاربر حرفه ای جواب بده. البته من هنوز هم لینوکسو دوست دارم و امیدوارم هرچه زودتر مشکلاتش حل شود تا من و تمام کاربران ویندوز به لینوکس مهاجرت کنیم.

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
دوستان عزیز من مطمئنم روزی خواهد آمد که تمام بازیها و نرم افزارها نسخه لینوکسشون میاد و جرقش هم با استیم شروع میشه ولی بحث من برای حال حاضره که هیچ کاری انجام نشده و بهتره آموزش نصب با playonlinux توضیح داده شود.

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
اگر  کاربران عادی هدفشان از کامپیوتر فقط سرگرمی است پس بهتر است به ویندوز کوچ کنند.چه فرقی میکنه که سیستم عامل شما چی هست وقتی هدف تنها بازیست؟
دوست عزیز در حال حاضر که ویندوز و نرم افزارهای ویندوزی توی ایران رایگان هستن میشه همچین حرفی زد. شاید یه روز توی ایران هم قوانین کپی رایت رعایت بشه اونوقت مجبوریم هرطور شده از لینوکس استفاده کنیم.

آفلاین Yaser-16

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
دوست عزیز در حال حاضر که ویندوز و نرم افزارهای ویندوزی توی ایران رایگان هستن میشه همچین حرفی زد. شاید یه روز توی ایران هم قوانین کپی رایت رعایت بشه اونوقت مجبوریم هرطور شده از لینوکس استفاده کنیم.
ببینید اگه به قول شما روزی کپی رایت برقرار شه توی ایران، بازی ها هم کپی رایت شاملشون میشه! حتی بازی هایی که برای گنولینوکس ساخته میشه(با سطح کیفی بالا) اکثرا و به احتمال خیلی بالا پولی و با کپی رایت عرضه می شن (البته الآن تعداد بازی های با کیفت بالا و برای گنو لینوکس از انگشتای یه دست بیشتر نیست تا اونجایی که می دونم) پس فرقی چندانی نیست که از چه سیستم عاملی استفاده کنیم و در هر صورت خرج رو دستمون می ذاره!
« آخرین ویرایش: 19 تیر 1393، 05:41 ب‌ظ توسط Yaser-16 »
آنان که آزادی را فدای امنیت می‌کنند، نه شایستگی آزادی را دارند و نه لیاقت امنیت را!   بنیامین فرانکلین

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
سلام دوستان!
اگر کسی به خاطر خوندن این مطلب، سر خودش رو به گوشه ی میز بکوبه، کسی حق نداره بگه چرا...!
http://www.omgubuntu.co.uk/2014/06/sid-meiers-civilization-v-now-available-on-linux
Void Linux + XFCE

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
  • ارسال: 248
    • iran.ir
سلام دوستان!
اگر کسی به خاطر خوندن این مطلب، سر خودش رو به گوشه ی میز بکوبه، کسی حق نداره بگه چرا...!
http://www.omgubuntu.co.uk/2014/06/sid-meiers-civilization-v-now-available-on-linux

این که هیچی وقتی Dota 2 هست ادم باید خیلی خوش حال بشه تازه mw3 هم هست

آفلاین majidch

• Jr. Member
  • *
دوستان عزیز خیلی بده که فقط از روی تعصب قضاوت کنید. خداییشش به این دو سه تا بازی دل خوش کردین. نمیگم الان توی لینوکس بازی زیبا وجود نداره. منم بازیهای زیبا و انگشت شمار لینوکس رو میشناسم ولی به گرد پای بازیهای ویندوزی نمیرسن. خود مسئولان اوبونتو هم قبول دارن با کمبود بازی و نرم افزار تخصصی مواجه هستن، معلوم نیست شما چرا این همه زور میزنید و ازش طرفداری میکنید.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
منم موافقم لینوکس به لحاظ نرم افزارهای کاربردی کلاینتی واقعا عقب تر از ویندوزه دلیلشم فکر می کنم فقط بحث های تجاری سازی
شما همین اندروید رو که بیسش لینوکس هست رو ببینید خیلی از برنامه هاش نسخه ی ویندوزی برای دسکتاپ دارن ولی برای لینوکس نه!
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« آخرین ویرایش: 25 تیر 1393، 09:42 ق‌ظ توسط alend »