انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اوبونتو ۹.۰۴ منتشر شد  (دفعات بازدید: 52217 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alisanie

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 93
پاسخ به: اوبونتو ۹.۰۴ منتشر شد
« پاسخ #30 : 04 اردیبهشت 1388، 09:51 ب‌ظ »
خیلی عالی شده
سریعتر بوت میشه ولی من تو نصب درایور های باهاش مشکل دارم که حل میشه ایشا الله
ولی بازم میگم وحشتناک سریع بوت میشه
من که دارم حال می کنم
اگه پولی رو به دوستی دادی جوری برخورد کن که پول و دوست رو با هم از دست ندی

آفلاین اسماعیل اکبری

• Full Member
  • *
  • ارسال: 190
    • مرکز خدمات انفورماتیک ساینا
« پاسخ #31 : 04 اردیبهشت 1388، 11:59 ب‌ظ »
انشار خانواده اوبونتو 9.4 را من هم به همه دوستان تبریک می گویم. سی دی های این نسخه در لینوکس مارکت نیز قرار گرفت و می توانید از هم اکنون سفارش دهید ;)
http://linuxmarket.ir
من و تو می توانیم ...

آفلاین ARH

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
  • Hardware Enthusiast
    • پروفايل شخصي من در گوگل
« پاسخ #32 : 05 اردیبهشت 1388، 12:08 ب‌ظ »
سلام
دوستان جهت اطمينان مي‌پرسم چون تا به حال امتحان نكردم :
اين نسخه جديد اوبونتو درايورهاي  NTFS  ويندوز رو هم ميتونه mount كنه ؟
نظرتون در مورد EX4 چيه ؟ من كه هرچي خوندم زياد ملت تو فروم‌هاي ديگه نظر مساعدي نداشتند .

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 897
    • دست نوشته هاي يه لينوكسي
« پاسخ #33 : 05 اردیبهشت 1388، 12:49 ب‌ظ »
انشار خانواده اوبونتو 9.4 را من هم به همه دوستان تبریک می گویم. سی دی های این نسخه در لینوکس مارکت نیز قرار گرفت و می توانید از هم اکنون سفارش دهید ;)

سلام
نمیدونم چرا نمیتونم وارد سایت شما بشم

You tried to access the address http://linuxmarket.ir/, which is currently unavailable. Please make sure that the Web address (URL) is correctly spelled and punctuated, then try reloading the page.
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین ARH

• Full Member
  • *
  • Hardware Enthusiast
« پاسخ #34 : 05 اردیبهشت 1388، 01:01 ب‌ظ »

سلام
نمیدونم چرا نمیتونم وارد سایت شما بشم

You tried to access the address http://linuxmarket.ir/, which is currently unavailable. Please make sure that the Web address (URL) is correctly spelled and punctuated, then try reloading the page.

من هم همين يك ربع پيش تو اين سايت بودم الانم باز شدش، البته با يك كمي تاخير، مشكل نداره !

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
پاسخ به: پاسخ به: اوبونتو ۹.۰۴ منتشر شد
« پاسخ #35 : 05 اردیبهشت 1388، 04:49 ب‌ظ »
سلام
دوستان جهت اطمينان مي‌پرسم چون تا به حال امتحان نكردم :
اين نسخه جديد اوبونتو درايورهاي  NTFS  ويندوز رو هم ميتونه mount كنه ؟

همانند گذشته بله ! از زمانی که با خانواده ی اوبونتو کار می کنم مشکلی با پارتیشن های NTFS نداشتم. بهتره هنگام نصب , مرحله ی پارتیشن بندی رو به صورت دستی انجام بدید و برای پارتیشن هاتون mount point تعریف کنید. هر چند روش های دیگه هم مشکلی نداره ولی این روش مطمئن تره ...

نظرتون در مورد EX4 چيه ؟ من كه هرچي خوندم زياد ملت تو فروم‌هاي ديگه نظر مساعدي نداشتند .

توی این ۲ روزی که با 9.04 کار می کنم مشکلی با EXT4 نداشتم. از یکی دو نفر دیگه هم پرسیدم , اونا هم فعلا مشکلی نداشتن ! در مورد مزایای EXT4 هم مفصل بحث شده و با کمی جستجو میتونید مطالب و Benchmark های زیادی رو به انگلیسی و حتی فارسی پیدا کنید ...
« آخرین ویرایش: 05 اردیبهشت 1388، 04:51 ب‌ظ توسط Hosein-Mec »

آفلاین fezzeh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
« پاسخ #36 : 05 اردیبهشت 1388، 08:00 ب‌ظ »
سلام
فقط میتونم بگم خیلی باحاله و بس من که کف کردم

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #37 : 05 اردیبهشت 1388، 08:30 ب‌ظ »
نتیجه ی یک تستی که انجام دادم:

مشخصات سیستم من:  Intel Core2Due E8400 3.0 Ghz  -  Nvidia Geforece 9400 GT (1GB)  -  2 GB Ram

تست ۱

Kubuntu 8.10 (32 bit) - KDE 4.2 - Qt 4.4
Driver: Nvidia 180.44
Ext3

GLXGears => Maximum FPS : 4400

تست ۲

Kubuntu 9.04 (64 bit) - KDE 4.2 - Qt 4.5
Driver: Nvidia 180.51
Ext4

GLXGears => Maximum FPS : 4800
« آخرین ویرایش: 05 اردیبهشت 1388، 11:11 ب‌ظ توسط Hosein-Mec »

آفلاین noshad_da

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
    • زندگي روي نت!
« پاسخ #38 : 05 اردیبهشت 1388، 08:52 ب‌ظ »
دوستان سلام و تبریک بابت این انتشار

یه سوال خیلی مهم داشتم. از اونجایی که همه یا اکثر با یاهو مسنجر کار می کنیم و در این مدت این برنامه پیشرفتهای زیادی داشته و امکانات فراوانی بهش اضافه شده و خوب طبیعی هست که خیلیها بخوان با این برنامه در محیط لینوکس هم کار کنن. اما تا انتشار نسخه 1.1.20 wine این مشکل وجود داشت که یاهو مسنجر یا اجرا نمی شد و یا اینکه کاربران امکان لاگ این کردن نداشتن. من با پیگیری متوجه شدم که این مشکل در نسخه جدید wine برطرف شده. خواستم بدونم از دوستان کسی wine رو روی نسخه 9.04 اوبونتو نصب کرده و امتحان کرده ه  یاهو مسنجر کار می کنه یا نه.

آخرین کامنتی که در بخش پچ یاهو مسنجر در wine به تاریخ 2009-04-24 ساعت 12:13:50 امده این هست که این مشکل به طور کامل برطرف شده. لطفا یک نفر تایید کنه.
زندگي روي نت!

یک دقیقه صبر کردم و بعد گفتم: بله!؟...

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #39 : 05 اردیبهشت 1388، 10:11 ب‌ظ »
دوستان سلام و تبریک بابت این انتشار

یه سوال خیلی مهم داشتم. از اونجایی که همه یا اکثر با یاهو مسنجر کار می کنیم و در این مدت این برنامه پیشرفتهای زیادی داشته و امکانات فراوانی بهش اضافه شده و خوب طبیعی هست که خیلیها بخوان با این برنامه در محیط لینوکس هم کار کنن. اما تا انتشار نسخه 1.1.20 wine این مشکل وجود داشت که یاهو مسنجر یا اجرا نمی شد و یا اینکه کاربران امکان لاگ این کردن نداشتن. من با پیگیری متوجه شدم که این مشکل در نسخه جدید wine برطرف شده. خواستم بدونم از دوستان کسی wine رو روی نسخه 9.04 اوبونتو نصب کرده و امتحان کرده ه  یاهو مسنجر کار می کنه یا نه.

آخرین کامنتی که در بخش پچ یاهو مسنجر در wine به تاریخ 2009-04-24 ساعت 12:13:50 امده این هست که این مشکل به طور کامل برطرف شده. لطفا یک نفر تایید کنه.

دوست عزیز خواهشا ۲ تا پست رو توی ۲ تا تاپیک نزنید . خواهشا از لینک زیر این موضوع رو دنبال کنید...

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,9583.msg72781.html

Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین arash-lin

• Full Member
  • *
  • ارسال: 143
« پاسخ #40 : 05 اردیبهشت 1388، 10:21 ب‌ظ »
بچه ها کسی می دونه که نسخه لپ تاپ باید فقط رو اون ۳ مارکی که اعلام شده فقط نصب بشه یا رو مارک های دیگه هم می شه ؟ :(
من رو فوجیتسو - زیمنس باید نوت بوک رو نصب کنم یا دسکتاپ ؟ :oops:
گشتم ولی چیزی متوجه نشدم  ](*,)

آفلاین لینوکس‌شاپ

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64
    • لینوکس‌شاپ
« پاسخ #41 : 05 اردیبهشت 1388، 10:32 ب‌ظ »
سلام

خبر خوش برای دوستانی که نسخه‌های ۶۴ بیتی رو میخواستن، نسخه‌های DVD هم بعد از CDها به فروشگاه اضافه شدند  ;)
لازم میدونم همینجا این مژده رو  بدم که کلیه DVD های اوبونتو تا آخر اردیبهشت تخفیف هم دارند.

موفق باشید
لینوکس‌شاپ (http://www.linuxshop.ir) تنها یک فروشگاه نیست بلکه کمکی است برای توسعه، توزیع و دست‌رسی آسان به محصولات گنو/لینوکس.
اعضای تیم لینوکس‌شاپ «همگی» از فعالان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای آزاد و اجتماعات کاربری لینوکس در مشهد، تهران، اصفهان و قم هستند.

آفلاین ARH

• Full Member
  • *
  • Hardware Enthusiast
« پاسخ #42 : 05 اردیبهشت 1388، 10:53 ب‌ظ »
بچه ها کسی می دونه که نسخه لپ تاپ باید فقط رو اون ۳ مارکی که اعلام شده فقط نصب بشه یا رو مارک های دیگه هم می شه ؟ :(
من رو فوجیتسو - زیمنس باید نوت بوک رو نصب کنم یا دسکتاپ ؟ :oops:
گشتم ولی چیزی متوجه نشدم  ](*,)

خوب خوشبختانه من يكي از همون سه مدل رو دارم و الان گذاشتم دانلود بشه برام (من ACER) دارم.
به طور كلي اين نسخه netbook Remix براي پردازنده‌هاي Atom اينتل بهينه شده ، نميتونم بگم براي Atom پورت شده چون ISAي Atom هم همون x86 هست اما از نظر مصرف توان و ويژگي‌هاي معماري اين‌پردازنده بهينه شده ، مثلا اين پردازنده Atom دستورات out-of order اجرا نمي‌كنه به همين خاطر اگر سيستم عامل سعي كنه دستورالعمل‌ها رو به صورت خارج از ترتيب اجرا كنه (مثل كاري كه روي همه كامپيوترهاي Desktop ميكنه) به شدت دچار افت كارايي خواهد شد و بخش اعظمي از stage هاي pipeline ش خالي مي‌مونه.
به همين خاطر توصيه اكيد ميشه اين Ubuntu netbook Remix رو فقط روي Atom نصب كنيد. براي core duo يا core 2 duo مي‌تونيد از xubuntu استفاده كنيد.

نكته جالب اينجاست كه Netbook Remix حجمش از kubuntu 64-bit‌ هم براي دانلود بيشتره !
ضمنا netbook Remix رو ميتونيد از روي فلش هم نصب كنيد چون تقريبا تمام netbook ها فاقد DVD-ROM‌ هستند.

آفلاین ARH

• Full Member
  • *
  • Hardware Enthusiast
« پاسخ #43 : 05 اردیبهشت 1388، 10:55 ب‌ظ »

تست ۲

Kubuntu 9.04 - KDE 4.2 - Qt 4.5

Kubuntu 64-bit نصب كردي يا 32 ؟ به نظرت كدومشون تو اين تست شما امتياز بيشتري مي‌گيره ؟

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #44 : 05 اردیبهشت 1388، 11:10 ب‌ظ »

تست ۲

Kubuntu 9.04 - KDE 4.2 - Qt 4.5

Kubuntu 64-bit نصب كردي يا 32 ؟ به نظرت كدومشون تو اين تست شما امتياز بيشتري مي‌گيره ؟

۶۴ بیتی رو نصب کردم. نسخه ی ۶۴ بیتی به طور محسوسی سریعتر از ۳۲ بیتی هست.

* پست قبلی خودمو ویرایش کردم.